Σελ. 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση 61-74 από 74
  1. #61
    Εγγραφή
    14-04-2003
    Περιοχή
    Πολύδροσο Λακουβοχωρίου
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    19.734
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    ZTE Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.6(dB) / 6.2(dB)
    Και τώρα πρέπει να θυμηθώ να το βάλω να με πάει στην δουλειά, να δούμε αν και κατά πόσο προτείνει εναλλακτικές διαδρομές βάση της κίνησης που έχουν οι δρόμοι... Αν το κάνει κι αυτό νομίζω πως τελειώνει τις εταιρείες GPS δια παντός...
    Crisis is the time when the old is dead, but the new cannot be born... Antonio Gramsci

  2. #62
    Εγγραφή
    12-09-2007
    Περιοχή
    far away from where my mind is...
    Μηνύματα
    13.771
    Downloads
    31
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/1021
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ST585-ZTE ZXV10 W300 v5.2
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σήμερα έκανα ένα μικρό τεστ με πλοήγηση. Τα χρώματα στο 80% περιπτώσεων ήταν πέρα για πέρα έγκυρα. Έπαθα την πλάκα μου που όταν στον ίδιο δρόμο αραίωνε η κίνηση λόγω φαναριού, μετά από λίγα δευτερόλεπτα άλλαζε χρώμα. Πλέον αξίζει η online πλοήγηση γιατί έχει πρακτικό αντίκρυσμα με το traffic.

    Αυτό που δεν ξέρω είναι αν έχω αποθηκεύσει offline ένα μέρος του χάρτη, όταν κάνω online πλοήγηση συνεχίζει να τραβάει δεδομένα για το rendering αυτού ή τραβάει δεδομένα μόνο για το traffic και τις φωνητικές οδηγίες;
    I'm lazy. But it's the lazy people who invented the wheel and the bicycle because they didn't like walking or carrying things.

  3. #63
    Εγγραφή
    23-08-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    325
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Hellenic Cable Network
    SNR / Attn
    11(dB) / 27.3(dB)
    Μόνο σε μενα ετυχε ο δρομος να ειναι εντελως αδειος και να εμφανιζεται μονιμα κόκκινο το τμημα λόγω υπαρξης φαναριού; Δε λεω βοηθητικο αν δε γνωριζεις πως να κινηθεις γρηγορα, αλλα αν σε καποιο τμημα δεν υπαρχουν αρκετοι χρηστες ευκολα καταλαβαίνει κανεις οτι βασίζεται αποκλειστικά σε στατιστικά στοιχεία. Ακόμη αυτο που μου εκανε εντυπωση οτι υπαρχουν αδικαιολογητα κενα στον ιδιο δρόμο. Ειναι απιθανο να μην υπαρχουν αρκετα στοιχεια για εκεινα τα τμηματα οταν δεν υπαρχουν εναλλακτικες διαδρομες.

    Τελος με προβληματισε το γεγονός οτι η πλειοψηφια των smartphone που κυκλοφορούν ειναι σε χαμηλό και μέσο επίπεδο με αμεσο αντικτυπο στην απόδοση της μπαταρίας. Αν συνυπολογίσουμε οτι η δυνατοτητα λήψης-αποστολης κυκλοφοριακών δεδομενων απαιτει συνεχόμενη συνδεση στο ιντερνετ, αυτο σημαίνει πολυ γρογορη εξαντληση των μπαταριων. Ποσοι ειναι αυτοι που αγοράζουν πακετα data για να εχουν τα συνεχομενα ανοικτα (ασχετος λόγου), κινούνται με αυτοκίνητο και φορτιζουν 2-3 φορες τη μερα τις συσκευες τους;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος antipages : 21-11-15 στις 11:16.

  4. #64
    Εγγραφή
    23-01-2014
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HCN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antipages Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο σε μενα ετυχε ο δρομος να ειναι εντελως αδειος και να εμφανιζεται μονιμα κόκκινο το τμημα λόγω υπαρξης φαναριού; Δε λεω βοηθητικο αν δε γνωριζεις πως να κινηθεις γρηγορα, αλλα αν σε καποιο τμημα δεν υπαρχουν αρκετοι χρηστες ευκολα καταλαβαίνει κανεις οτι βασίζεται αποκλειστικά σε στατιστικά στοιχεία. Ακόμη αυτο που μου εκανε εντυπωση οτι υπαρχουν αδικαιολογητα κενα στον ιδιο δρόμο. Ειναι απιθανο να μην υπαρχουν αρκετα στοιχεια για εκεινα τα τμηματα οταν δεν υπαρχουν εναλλακτικες διαδρομες.

    Τελος με προβληματισε το γεγονός οτι η πλειοψηφια των smartphone που κυκλοφορούν ειναι σε χαμηλό και μέσο επίπεδο με αμεσο αντικτυπο στην απόδοση της μπαταρίας. Αν συνυπολογίσουμε οτι η δυνατοτητα λήψης-αποστολης κυκλοφοριακών δεδομενων απαιτει συνεχόμενη συνδεση στο ιντερνετ, αυτο σημαίνει πολυ γρογορη εξαντληση των μπαταριων. Ποσοι ειναι αυτοι που αγοράζουν πακετα data για να εχουν τα συνεχομενα ανοικτα (ασχετος λόγου), κινούνται με αυτοκίνητο και φορτιζουν 2-3 φορες τη μερα τις συσκευες τους;
    Περίεργο. Εγώ έχω μόνιμα ανοιχτά δεδομένα και high precision location και λέω με σιγουριά ότι ούτε μπαταρία ούτε δεδομένα καταναλώνονται, καθώς το έχω συγκρίνει αμέτρητες φορές με το να τα έχω κλειστά. Εκτός αν τα χρησιμοποιείς ενεργά και όχι παθητικά και τα δύο, άλλο αυτό.

    Για την ακρίβεια του traffic, στην περιοχή μου ευτυχώς μέχρι τώρα όλα καλά και σωστά. Το πιο πιθανό είναι ότι θα βελτιωθεί αυτό που λες, ας ελπίσουμε όσο το δυνατόν πιο σύντομα.

  5. #65
    Εγγραφή
    23-08-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    325
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Hellenic Cable Network
    SNR / Attn
    11(dB) / 27.3(dB)
    Δεν αποκλειεται καποια συσκευή να έχει καλύτερη διαχείριση ενεργειας από κάποια άλλη, αλλα δεν είναι λογικό αυτό που λες. Ισως να είναι αμελειταια ή διάφορα σε σχέση με τη συνολική χρήση και γι αυτό δε το αντιλαμβανεσε. Από μόνο της η χρήση 3g αντί για edge μειώνει τη διάρκεια της μπαταριας έως και 30%.

  6. #66
    Εγγραφή
    23-01-2014
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HCN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antipages Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν αποκλειεται καποια συσκευή να έχει καλύτερη διαχείριση ενεργειας από κάποια άλλη, αλλα δεν είναι λογικό αυτό που λες. Ισως να είναι αμελειταια ή διάφορα σε σχέση με τη συνολική χρήση και γι αυτό δε το αντιλαμβανεσε. Από μόνο της η χρήση 3g αντί για edge μειώνει τη διάρκεια της μπαταριας έως και 30%.
    Δεν έχω βγάλει ποσοστό, αλλά ώρες χρήσης. Και αυτές είναι ίδιες σε μένα, είτε τα έχω ανοιχτά όλα αυτά είτε όχι. Λογικό ή όχι, αυτό συμβαίνει. Και ναι, αν είναι αμελητέα δε βλέπω λόγο να μην το χρησιμοποιεί κάποιος, ειδικά αν βοηθάει στη συλλογή δεδομένων που χρησιμεύουν σε όλους.

  7. #67
    Εγγραφή
    02-08-2002
    Περιοχή
    Greece.gif
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    196
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    18db(dB) / 9db(dB)
    Path Level
    Interleaved
    iphone 4s με ios 9.1, το traffic δουλεύει μια χαρά!!!

  8. #68
    Εγγραφή
    19-11-2007
    Περιοχή
    Στη δυτική πλευρά της Νήσου Ντάσχαν
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    610
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Speedport 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Άψογος νινινι!

    It Works!
    - Albert Einstein: “Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe.”

    -Terry Pratchett:
    “An education was a bit like a communicable sexual disease. It made you unsuitable for a lot of jobs and then you had the urge to pass it on.”

  9. #69
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.137
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα, και εμενα λειτουργει απευθειας και ειναι σωστα κατα 90%. μπραβο!!!!

  10. #70
    Εγγραφή
    16-01-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    210
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Netgear Nighthawk R7000
    +1
    Δούλεψε και σε μένα με το κολπάκι.
    Must be a reason why Im king of my castle

  11. #71
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.850
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/13556kbps
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    16.2(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ναι, μου δείχνει την κίνηση κανονικά, αλλά μόνο στις κεντρικές αρτηρίες - πολύ καλό

  12. #72
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Και σε εμένα χθες. Πολύ καλά όλα.

  13. #73
    Εγγραφή
    28-10-2013
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Μόλις το διάβασα, το εφάρμοσα και λειτούργησε τέλεια!!!

  14. #74
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και σε εμένα χθες. Πολύ καλά όλα.
    Update.

    Σήμερα χρειάστηκε να ξανακατέβω Αθήνα και συγκεκριμένα στο Αττικό Νοσοκομείο στο Χαϊδάρι. Μετά τον κόμβο της Βαρυπόμπης έβαλα τους Χάρτες να δω πως θα με πάει. Η ώρα ήταν λίγο πριν τις 9 το πρωί. Με έβγαλε στην Αττική Οδό, μετά στον Περιφερειακό του Αιγάλεω και ύστερα από την Ε.Ο Πατρών Αθηνών. Σύνολο ένα εικοσάλεπτο. Όταν έφτασα και είδα που πήγαμε δεν το πίστευα. Πολύ καλή η ενημέρωση. Το απόγευμα στις 16:30 που έφυγα πήρα την Λ Αθηνών και μπήκα στον Κηφισό. Έκανα πάνω από ένα μισάωρο να βγω στη Νέα Φιλαδέλφεια που "τελειώνει" η Αθήνα και ξεκινάνε τα προάστια και η Βιομηχανική Ζώνη. Το πρωί στην είσοδο θα ήθελα αντίστοιχη ώρα θεωρώ. Ίσως και περισσότερη.

    Πολύ καλό.

Σελ. 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-15, 00:37
  2. Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-15, 19:02
  3. Απορία για google maps σε android κινητό
    Από djastral232 στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-05-15, 09:50
  4. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-15, 13:38

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας