Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    11-03-2009
    Περιοχή
    In a parallel Universe.
    Μηνύματα
    257
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Series of Tubes
    Router
    Cisco 7000 series
    Χρόνια πολλά σε όλους,μια ερώτηση σε όσους έχουν εμπειρία με το helpdesk της cyta.
    Έχω στο πατρικό μου σύνδεση cyta με ένα παλιό Thomson TG782 το οποίο δεν τα πήγαινε ποτέ καλά με το ασύρματο.
    Πριν από μερικές μέρες έπεσε στα χέρια μου ένα ZTE H201L από cyta το οποίο έχει Wireless N και σε δοκιμές που έκανα στο σπίτι ενός φίλου που το έχει φαίνεται πως τα πηγαίνει καλά με το ασύρματο.
    Εαν πάρω στο helpdesk της cyta και τους πω πως θέλω να βάλω το zte στη θέση του thomson (οπότε θα χρειαστεί να του περάσουν τις δικές μου ρυθμίσεις) θα το δεχτούν ή θα αρχίσουν τις ιστορίες;
    Ευχαριστώ.
    Geocheats2;5687644 : μας ψεκάζουν αυτό είναι ευρέος γνωστό και όποιος δεν πιστεύει το αντίθετο κοιμάται όρθιος

  2. #2
    Εγγραφή
    03-03-2006
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΥΔΩΝΑΣ
    Router
    vigor
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RoyBatty Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρόνια πολλά σε όλους,μια ερώτηση σε όσους έχουν εμπειρία με το helpdesk της cyta.
    Έχω στο πατρικό μου σύνδεση cyta με ένα παλιό Thomson TG782 το οποίο δεν τα πήγαινε ποτέ καλά με το ασύρματο.
    Πριν από μερικές μέρες έπεσε στα χέρια μου ένα ZTE H201L από cyta το οποίο έχει Wireless N και σε δοκιμές που έκανα στο σπίτι ενός φίλου που το έχει φαίνεται πως τα πηγαίνει καλά με το ασύρματο.
    Εαν πάρω στο helpdesk της cyta και τους πω πως θέλω να βάλω το zte στη θέση του thomson (οπότε θα χρειαστεί να του περάσουν τις δικές μου ρυθμίσεις) θα το δεχτούν ή θα αρχίσουν τις ιστορίες;
    Ευχαριστώ.
    δεν νομιζουν να σου κανουν μα και μου , αν πεις και τον λογο οτι θες WIRELESS N θα σου το δωσουν φυσικά θα πρέπει να συμβιβαστείς οτι θα πάρεις καποιο ελεγμένο και οχι καινουριο

  3. #3
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.435
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Η πολιτική της Cyta δεν επιτρέπει να συνδεθεί σε μια γραμμή εξοπλισμός που παλιότερα άνηκε σε άλλο συνδρομητή ή δεν προέρχεται άμεσα από επίσημο συνεργάτη της (π.χ. από ένα Cyta Spot). Μπορείς να καλέσεις στο support και να τους εξηγήσεις ότι θες Wireless N, ώστε να περάσουν στο σύστημα αίτημα αντικατάστασης και να παραλάβεις το καινούριο router από κάποιο συνεργάτη ή Cyta Spot, επιστρέφοντας το Thomson.

    Από προσωπική εμπειρία, το ZTE H208N (το οποίο δίνει αυτή την περίοδο η Cyta) τα πάει αρκετά καλύτερα στο Wireless από το ZTE H201L. Λογικά θα σου δώσουν το H208N.

Παρόμοια Θέματα

  1. Ξεκλειδωμα Thomson TG782(Cyta)
    Από Oionos στο φόρουμ Alcatel Thomson ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 77
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-02-19, 19:47
  2. [Other] Προβλημα συνδεσης με ZTE ZXHN H108N!
    Από esiouros στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-11-15, 12:31
  3. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-08-15, 12:45
  4. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-07-15, 12:16
  5. Αλλαγή ανεμιστήρα τροφοδοτικού με Corsair AF120 Quiet Edition (1100RPM, 40cfm)
    Από airathan στο φόρουμ Κουτιά, τροφοδοτικά και ψύξη
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-02-15, 14:59

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας