Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-29 από 29
  1. #16
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Αν είναι να δώσω 650 ευρώ για να έχω σοβαρά updates σε android ξαναπαίρνω iphone
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  2. #17
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τυχερέ, σε τι τιμή?
    480€. Έχω έκπτωση 25% από τη δουλειά μου. Και το γαμώτο είναι πως έχει και η μητέρα μου άλλα 120€ επιδότηση αλλά δε μπορώ να τα συμψηφίσω.

  3. #18
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.664
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    480€. Έχω έκπτωση 25% από τη δουλειά μου. Και το γαμώτο είναι πως έχει και η μητέρα μου άλλα 120€ επιδότηση αλλά δε μπορώ να τα συμψηφίσω.
    Κρίμα, αλλά και έτσι είναι καλή τιμή.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  4. #19
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είναι να δώσω 650 ευρώ για να έχω σοβαρά updates σε android ξαναπαίρνω iphone
    Δούλεψα τον Οκτώβριο ένα 6S Plus. Τηλεφωνάρα στο hardware. Και το λογισμικό ήταν ένα σκαλί πάνω σε αίσθηση σε σχέση με το Android. Φαντάσου πως είχα το NOTE 4. Αλλά το 6S Plus μου έκανε καλύτερο κλικ. Μέχρι εκεί όμως. Σαν τηλέφωνο. Γιατί όταν έμπαινε η δουλειά στη μέση τα πράγματα ερχόντουσαν τούμπα. 2 cloud υπηρεσίες με διάφορα είδη αρχείων, SMB πρόσβαση στο σπίτι, streaming σε smart TV και όλα αυτά με δωρεάν εφαρμογές. Ή εφαρμογές που διάλεγα εγώ ανάλογα τη δουλειά μου. Δε θέλω να το κάνουμε flame πάλι αλλά δε το άντεξα. Και τώρα που έσπασε το NOTE και έχω ένα 4s έχω παλαβώσει. Όχι από τις αναμενόμενες τραγικές επιδόσεις αλλά από αυτά που σας έγραψα παραπάνω.

    Και στο κάτω κάτω ποιά η διαφορά των nexus από τα iPhones; 4 ταυτόχρονες συσκευές στην αγορά. Γιατί τα μήλα να είναι καλύτερα και να δικαιολογούμε την αυξημένη τιμή;

  5. #20
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Έρχεται αλλά οι εποχές που οι Nexus συσκευές ήταν best value for money φαίνεται οτι έχουν περάσει πια. Ακόμα και για το Κινέζικο 6P. Και φυσικά στην Ελλάδα τα πράγματα είναι ακόμα χειρότερα. Κρίμα γιατί το 5 δημιούργησε μεγάλες προσδοκίες. Αλλά φαίνεται οτι έπεσε μεγάλο κράξιμο απο τους κατασκευαστές προς τη google και άλλαξε πορεία.

  6. #21
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Κοίτα να δεις Αίολε. Το value for money το κατέστρεψε η ίδια η Google με την τιμολογιακή της πολιτική. Στην Ευρώπη είναι ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΑ 150€ πιο ακριβά από τις ΗΠΑ. Και δε μιλάμε για την Ελλάδα των 11m κατοίκων αλλά για το συνδυασμό Γαλλία - Γερμανία - ΗΒ των 250m κατοίκων.

    Τώρα απ' ότι διαβάζω έφτιαξε ένα άριστο τηλέφωνο χωρίς ψεγάδι. Ταχύτατο, άριστη ποιότητα κατασκευής, οθόνη κάμερα κτλ. Και το τιμολογεί ανάλογα. Αλλά μας έχει φάει η "κινεζιά" και το brand.

  7. #22
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είναι να δώσω 650 ευρώ για να έχω σοβαρά updates σε android ξαναπαίρνω iphone

    650€ θα δωσεις για να παρεις καλυτερο τηλεφωνο στα παντα και οχι μονο για τα updates.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δούλεψα τον Οκτώβριο ένα 6S Plus. Τηλεφωνάρα στο hardware. Και το λογισμικό ήταν ένα σκαλί πάνω σε αίσθηση σε σχέση με το Android. Φαντάσου πως είχα το NOTE 4. Αλλά το 6S Plus μου έκανε καλύτερο κλικ. Μέχρι εκεί όμως. Σαν τηλέφωνο. Γιατί όταν έμπαινε η δουλειά στη μέση τα πράγματα ερχόντουσαν τούμπα. 2 cloud υπηρεσίες με διάφορα είδη αρχείων, SMB πρόσβαση στο σπίτι, streaming σε smart TV και όλα αυτά με δωρεάν εφαρμογές. Ή εφαρμογές που διάλεγα εγώ ανάλογα τη δουλειά μου. Δε θέλω να το κάνουμε flame πάλι αλλά δε το άντεξα. Και τώρα που έσπασε το NOTE και έχω ένα 4s έχω παλαβώσει. Όχι από τις αναμενόμενες τραγικές επιδόσεις αλλά από αυτά που σας έγραψα παραπάνω.

    Και στο κάτω κάτω ποιά η διαφορά των nexus από τα iPhones; 4 ταυτόχρονες συσκευές στην αγορά. Γιατί τα μήλα να είναι καλύτερα και να δικαιολογούμε την αυξημένη τιμή;
    Δεν ειναι καλυτερα τα iphones απο τα Nexus.
    To μειονεκτημα που εχεις με το Note και ειναι 2 σκαλια κατω σε σχεση με το iphone 6s σε smoothness σχεδον εξαλειφεται στα Nexus.

    Δουλεψα και εγω λιγο ενα 6s, μιλαμε για 100% smoothness. Αντε να πω οτι εχει και ανταγωνιστικη καμερα. Και ισως καποιες εξειδικευμενες εφαρμογες να δουλεουν καλυτερα, πχ ηχου.

    Αλλα σε ολα τα αλλα ειναι πισω, μπαταρια, οθονη, αισθηση στο χερι, δυνατοτητες software, ui, ηχεια κλπ

    Aκομα και ιδια τιμη να ειχαν με τα Nexus, ανετα θα διαλεγα τα δευτερα.

  8. #23
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Το θέμα είναι οι εφαρμογές και η καθαρότητα. Στο Note έκαψα την εγγύηση στην πρώτη εβδομάδα για να βάλω CM12. Είχα χίλια μύρια προβλήματα με πιο σοβαρά τη μπαταρία που ήταν σχεδόν 50% πιο κάτω σε απόδοση και ένα ενοχλητικό bug που ξαφνικά έχανε τα δεδομένα. Αλλά η ταχύτητα από άλλο πλανήτη. Ώρες ώρες καθόμουν και απλώς έπαιζα χωρίς λόγο. μόνο και μόνο για να απολαύσω. Δε ένας φίλος μου πάθαινε αποπληξία κάθε φορά με τις πρόσφατες εφαρμογές. Ενώ με τις επίσημες ROM η ταχύτητα δεν ήταν όπως έπρεπε. Τα ζώα μας αργά.

  9. #24
    Εγγραφή
    17-07-2010
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    10.599
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30/5,5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedport Entry Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    να αναφερω οτι εχει ενα προβλημα το 6p https://www.google.gr/search?q=nexus...+6p+back+glass
    επισης δεν μου αρεσε καθολου αυτο https://www.youtube.com/watch?v=tTIaUH6PIvo
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος iakoboss7 : 07-01-16 στις 06:02.
    OS: Win 10 Pro x64, MoBo: Asus P5QD Turbo, CPU: E5450 (E0) @3.6Ghz, RAM: Trancend DDR2 4x2gb 6-6-6-18 800 MHz, GPU: Saphire RX 480 8gb Nitro+, PSU: Enermax EG565AX-VE(G) FMA II 535W (Modded), SDD: Samsung 840 PRO 128GB, Case: Thermaltake VB1000BWS (Modded), CPU Cooler: Zalman CNPS9700 LED (Modded), Monitor: AOC Q3279VWFD8 32'' 2560x1440.

  10. #25
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Και φυσικά είμαι γκαντέμης. Δεν παρέλαβε η εταιρία εγκαίρως. Από βδομάδα. Πάει το Σαββατοκύριακο. Υπομονή.

  11. #26
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δούλεψα τον Οκτώβριο ένα 6S Plus. Τηλεφωνάρα στο hardware. Και το λογισμικό ήταν ένα σκαλί πάνω σε αίσθηση σε σχέση με το Android. Φαντάσου πως είχα το NOTE 4. Αλλά το 6S Plus μου έκανε καλύτερο κλικ. Μέχρι εκεί όμως. Σαν τηλέφωνο. Γιατί όταν έμπαινε η δουλειά στη μέση τα πράγματα ερχόντουσαν τούμπα. 2 cloud υπηρεσίες με διάφορα είδη αρχείων, SMB πρόσβαση στο σπίτι, streaming σε smart TV και όλα αυτά με δωρεάν εφαρμογές. Ή εφαρμογές που διάλεγα εγώ ανάλογα τη δουλειά μου. Δε θέλω να το κάνουμε flame πάλι αλλά δε το άντεξα. Και τώρα που έσπασε το NOTE και έχω ένα 4s έχω παλαβώσει. Όχι από τις αναμενόμενες τραγικές επιδόσεις αλλά από αυτά που σας έγραψα παραπάνω.

    Και στο κάτω κάτω ποιά η διαφορά των nexus από τα iPhones; 4 ταυτόχρονες συσκευές στην αγορά. Γιατί τα μήλα να είναι καλύτερα και να δικαιολογούμε την αυξημένη τιμή;
    Ναι μην το κάνουμε flame. Τα ίδια λέμε πάνω κάτω. Όπως έχεις βολευτεί εσύ στο android έχω βολευτεί εγώ στο ios που το χρησιμοποιώ 4-5 χρόνια.
    Το iphone 5 μου είναι 3 χρόνων και βλέπω να το κρατάω άλλα 2 μια που με καλύπτει σε αυτά που κάνω και λογικά θα συνεχίσει να παίρνει updates μέχρι τότε.

    Από εκεί και πέρα η apple ζητάει ένα premium για τις συσκευές της σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Σε αυτά που συνήθως αγοράζω το έχω υπολογίσει στο 20% το οποίο το πληρώνω αν κρίνω ότι αξίζει (μην αναλύσουμε το πως το κρίνω).

    Για να πάω σε μια android συσκευή και ουσιαστικά να ξεβολευτώ θα πρέπει να μου δίνει τα ίδια πράγματα με την apple +/- στην μισή ή και λιγότερο τιμή. Π.χ. το moto g που δείχνει να υποστηρίζεται για καιρό μου φαίνεται ένας καλός υποψήφιος. Αλλιώς δεν αξίζει ο κόπος για μια συσκευή που την αλλάζω κάθε 4-5 χρόνια.

    Σε γενικές γραμμές η άποψή μου είναι ότι πια τα τηλέφωνα δεν έχουν να επιδείξουν κάτι το πραγματικά καινοτόμο για να κοστίζουν >500 ευρώ. Το hardware είναι φθηνό & το software έχει φτάσει σε ένα καλό επίπεδο. Το μόνο που θα ζητούσα εγώ είναι σταθερότητα και ασφάλεια. Και βρίσκω υπερβολικό για αυτά τα 2 να πηγαίνουμε από τα 200 ευρώ στα 600-700.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  12. #27
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.850
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/13556kbps
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    16.2(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και φυσικά είμαι γκαντέμης. Δεν παρέλαβε η εταιρία εγκαίρως. Από βδομάδα. Πάει το Σαββατοκύριακο. Υπομονή.
    Θα περιμένουμε, μην αγχώνεσαι. Έχει πολύ ενδιαφέρον το συγκεκριμένο κινητό και απ' ότι διαβάζω το πήρες σε πολύ καλή τιμή.

  13. #28
    Εγγραφή
    31-12-2014
    Μηνύματα
    132
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    http://www.minideal.net/original-len...om-13-0m.html#

    Εγώ σκέφτομαι να πάρω το παραπάνω πως σας φαίνεται;
    Value for money?

  14. #29
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από achilleas13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    http://www.minideal.net/original-len...om-13-0m.html#

    Εγώ σκέφτομαι να πάρω το παραπάνω πως σας φαίνεται;
    Value for money?
    Spoiler:
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1247
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-24, 20:45
  2. Μηνύματα: 56
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-16, 11:36
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-06-15, 12:39

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας