Σελ. 51 από 53 ΠρώτηΠρώτη ... 3141464950515253 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 751-765 από 783
  1. #751
    Εγγραφή
    25-08-2022
    Μηνύματα
    168
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    26991/2696
    ISP
    COSMOTE
    Router
    SpeedPort Smart
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από venumis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αποτυχία όχι δεν έχω στο ότι ξεκίνησα να φτιάξω, μπορεί κάτι να με ζορισε , να με δυσκόλεψε πιο πολύ απ' ότι θα περίμενα ή να μου πήρε παραπάνω χρόνο, αλλά να παρατήσω κάτι σαν αποτυχία επισκευής ή στο να μην φτιάξω κάτι δεν το αφήνω να μου τύχει. Πεισμώνω και βρίσκω λύσεις.
    Εγώ να δεις πόσα είχα χαλάσει στις αρχές! Στην αρχή, δεν ήξερα καν που μπαίνουν τα καλώδια και πάθαινα το ίδιο με εσένα, αφού το ένα ήταν λίγο πιο χοντρό σε διάμετρο από το άλλο, με αποτέλεσμα και όταν εν τέλει κατάλαβα, ότι πρέπει να πατάω προς τα μέσα, το στρόγγυλο, εξωτερικό ,πορτοκαλί περίβλημα, για να πρεσαριστούν/σταθεροποιηθούν, μέσα και τέρμα επάνω και τα δύο ζεύγη, το ένα πάντα μου ξέφευγε προς τα κάτω, με αποτέλεσμα, να νευριάζω, να τα κόβω και να τα τοποθετώ με άλλο συνδετήρα ορθά!

    Είχα κοντύνει τόσο το καλώδιο, που δεν μπορούσα να το στεριώσω μέσα στο κουτί διακλάδωσης, αφού η πλεξούδα/περιθώριο, που αφήνει ο εργολάβος, κατά την τοποθέτηση του καλωδίου, από την κολώνα εξωτερικά του κτηρίου, ήταν τόσο ψηλά, που δεν έφτανα και εν τέλει, αφού η κατάσταση στην περίοδο της καραντίνας, ήταν απελπιστική, έβαλα νέα γραμμή εξ' αρχής δική μου, στη COSMOTE και όταν ολοκληρώθηκε, έκανα απευθείας αίτημα στο 13788, να έρθει εργολάβος, να τοποθετήσει το καλώδιο σε κοντινότερο σημείο,

    αφού η πρώην wind γραμμή που έχουν οι συγγενείς μου, από πάνω, δεν άφηνε περιθώρια, με τις απανωτές αποσυνδέσεις και με αιτήματα που γινόταν, δεν έρχονταν κανένας από δαύτους, να αλλάξει θέση στο καλώδιο της κολώνας και υπήρχε άρνηση ενημέρωσης στον ΟΤΕ, από εκείνους, ως προς αυτό,

    εν τέλει έγινε, μέσω της δικής μου γραμμής και θυμάμαι, λίγο πριν συμβεί αυτό, τεχνικοί του ΟΤΕ που είχαν έρθει, να μου περάσουν την νέα γραμμή, να στρίβουν τους αγωγούς των ζευγών, να τους πλέκουν δύο-δύο μεταξύ τους και μετά να τοποθετούν την κάθε πλεξούδα, μέσα σε μια τρύπα, από ένα scotchlok, για την καθεμιά

    Οπότε μην σε ανησυχεί. Σκέψου ότι υπάρχουν και χειρότερα! Εξάσκηση θέλει και μετά θα τα "παίζεις" στα δάκτυλα.

  2. #752
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    How to use Scotchlok connectors


    Video ανεβασμένο πριν 10 χρόνια μαζί με κάτι 100αδες άλλα που κυκλοφορούν εκεί έξω.
    Ο τύπος τα χρησιμοποιεί και στο αυτοκίνητο, όπως έχουμε πει και πιο πάνω.

    Δεν είναι κακό να "ρωτάς" στο Google αν δεν έχεις κάποιον άλλον να ρωτήσεις.

    - - - Updated - - -

    Scotchlok Connectors Splicing Dos and Don'ts

    Πρώτο-πρώτο,
    Don’t strip the wires
    κ.λ.π., κ.λ.π., κ.λ.π.,........................
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  3. #753
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.973
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dtnan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ να δεις πόσα είχα χαλάσει στις αρχές! Στην αρχή, δεν ήξερα καν που μπαίνουν τα καλώδια και πάθαινα το ίδιο με εσένα, αφού το ένα ήταν λίγο πιο χοντρό σε διάμετρο από το άλλο, με αποτέλεσμα και όταν εν τέλει κατάλαβα, ότι πρέπει να πατάω προς τα μέσα, το στρόγγυλο, εξωτερικό ,πορτοκαλί περίβλημα, για να πρεσαριστούν/σταθεροποιηθούν, μέσα και τέρμα επάνω και τα δύο ζεύγη, το ένα πάντα μου ξέφευγε προς τα κάτω, με αποτέλεσμα, να νευριάζω, να τα κόβω και να τα τοποθετώ με άλλο συνδετήρα ορθά!

    Είχα κοντύνει τόσο το καλώδιο, που δεν μπορούσα να το στεριώσω μέσα στο κουτί διακλάδωσης, αφού η πλεξούδα/περιθώριο, που αφήνει ο εργολάβος, κατά την τοποθέτηση του καλωδίου, από την κολώνα εξωτερικά του κτηρίου, ήταν τόσο ψηλά, που δεν έφτανα και εν τέλει, αφού η κατάσταση στην περίοδο της καραντίνας, ήταν απελπιστική, έβαλα νέα γραμμή εξ' αρχής δική μου, στη COSMOTE και όταν ολοκληρώθηκε, έκανα απευθείας αίτημα στο 13788, να έρθει εργολάβος, να τοποθετήσει το καλώδιο σε κοντινότερο σημείο,

    αφού η πρώην wind γραμμή που έχουν οι συγγενείς μου, από πάνω, δεν άφηνε περιθώρια, με τις απανωτές αποσυνδέσεις και με αιτήματα που γινόταν, δεν έρχονταν κανένας από δαύτους, να αλλάξει θέση στο καλώδιο της κολώνας και υπήρχε άρνηση ενημέρωσης στον ΟΤΕ, από εκείνους, ως προς αυτό,

    εν τέλει έγινε, μέσω της δικής μου γραμμής και θυμάμαι, λίγο πριν συμβεί αυτό, τεχνικοί του ΟΤΕ που είχαν έρθει, να μου περάσουν την νέα γραμμή, να στρίβουν τους αγωγούς των ζευγών, να τους πλέκουν δύο-δύο μεταξύ τους και μετά να τοποθετούν την κάθε πλεξούδα, μέσα σε μια τρύπα, από ένα scotchlok, για την καθεμιά

    Οπότε μην σε ανησυχεί. Σκέψου ότι υπάρχουν και χειρότερα! Εξάσκηση θέλει και μετά θα τα "παίζεις" στα δάκτυλα.
    Στο σκηνικό που αναφέρεις ρεγκλετες υπήρχαν η ήταν χωρίς και επομένως γινόταν με στρίψιμο;
    Τωρα αυτό που έκαναν οι τεχνικοί με τα scotchlock περίεργο..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  4. #754
    Εγγραφή
    25-08-2022
    Μηνύματα
    168
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    26991/2696
    ISP
    COSMOTE
    Router
    SpeedPort Smart
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο σκηνικό που αναφέρεις ρεγκλετες υπήρχαν η ήταν χωρίς και επομένως γινόταν με στρίψιμο;
    Τωρα αυτό που έκαναν οι τεχνικοί με τα scotchlock περίεργο..
    Όχι, δεν υπήρχαν. Αναφέρομαι στο σημείο, με το κουτί διακλάδωσης, τα καλώδια και την μεταξύ τους σύνδεση. Με scotchlok τα ενώνουν και εκείνοι, αλλά έτυχε ο μικρότερος βοηθός του πρώτου, να τα βάλει έτσι, στρίβοντας τις δυάδες των αγωγών, αφού τους απογύμνωνε λίγο, έναν-έναν πρώτα και τοποθετώντας τες, σε μια από τις δυο τρύπες αυτών. Χαζομάρα το ξέρω, αλλά μάλλον, ήταν καινούργιος αυτός που τα έβαλε. Μετά βέβαια, όταν έφυγαν το διόρθωσα. Έκοψα αυτά που έβαλαν και έβαλα δικά μου και τους αγωγούς, έναν-έναν, σε κάθε τρύπα και πάντα να ακουμπούν τέρμα επάνω, χωρις να τους απογύμνωσω η στρίψω, πριν τα πρεσάρω, πατώντας την στρογγυλή, πορτοκαλί εγκοπή των schotchlok.

  5. #755
    Εγγραφή
    07-09-2018
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Αττική
    ΑΣΧΕΤΟ

    μετά από αλλαγη γραμμής μου περίσσεψαν περίπου 6 μέτρα μονωκόματα τηλεφωνικού PET 2 ζευγών. αν τα χρειάζεται κάποιος χαρίζονται. περιοχή Άγιοι Ανάργυροι

  6. #756
    Εγγραφή
    03-10-2012
    Περιοχή
    Kato Achaia
    Μηνύματα
    144
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    26.066 - 2.696 Mbit/s
    ISP
    Ote
    Router
    Speedport Plus 2 Arcadyan
    SNR / Attn
    8.5(dB) / 21.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πως βρίσκουμε αν ένα καλώδιο δικτύου utp cat6 είναι 100% χαλκός ?
    Υπάρχει χαρακτηριστικό επάνω στο καλώδιο που να λέει οτι ειναι 100% χαλκός? Oxygen-Free Copper (OFC) έτσι λέγεται?

    Πήρα λίγα μέτρα καλώδιο δικτύου utp cat6 23awg ενα με 0,30€/μέτρο και αν ξύσεις με ένα κοπίδι τον αγωγό βλέπεις από χάλκινος να γίνεται ασημένιος. Άρα δεν ειναι 100% χαλκός.
    .

  7. #757
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.757
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και τι σε νοιαζει αυτο?
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  8. #758
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.809
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Να μην ειναι cca

  9. #759
    Εγγραφή
    03-10-2012
    Περιοχή
    Kato Achaia
    Μηνύματα
    144
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    26.066 - 2.696 Mbit/s
    ISP
    Ote
    Router
    Speedport Plus 2 Arcadyan
    SNR / Attn
    8.5(dB) / 21.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από slalom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τι σε νοιαζει αυτο?
    Έχει την ίδια αγωγιμότητα?
    Θέλω 15 μέτρα για προέκταση από τη χωνευτή/διακλαδωτη.
    Και δε θέλω να έχω απώλειες στη ταχύτητα.
    Συν ότι ένα ζευγάρι από το utp θα χρησιμοποιηθεί σε άλλη γραμμή.
    Θα μου πεις ότι πληρώνεις παίρνεις βρήκα και με 0,70€/μετρο το οποίο είναι 100% χαλκός.
    Αλλά λέω αυτό το φθηνό ψεύτικο τελείως, με το κοπίδι καθάρισα το περίβλημα στο αγωγό και κοβόταν ο αγωγός για πλάκα....

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να μην ειναι cca
    Αυτό το ήξερα.
    Έλα που δεν υπάρχει όμως η σήμανση αυτή επάνω στο καλώδιο...
    .

  10. #760
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.757
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhristos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα μου πεις ότι πληρώνεις παίρνεις βρήκα και με 0,70€/μετρο το οποίο είναι 100% χαλκός.
    Γιατι δεν το πηρες?
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  11. #761
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.809
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhristos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει την ίδια αγωγιμότητα?
    Θέλω 15 μέτρα για προέκταση από τη χωνευτή/διακλαδωτη.
    Και δε θέλω να έχω απώλειες στη ταχύτητα.
    Συν ότι ένα ζευγάρι από το utp θα χρησιμοποιηθεί σε άλλη γραμμή.
    Θα μου πεις ότι πληρώνεις παίρνεις βρήκα και με 0,70€/μετρο το οποίο είναι 100% χαλκός.
    Αλλά λέω αυτό το φθηνό ψεύτικο τελείως, με το κοπίδι καθάρισα το περίβλημα στο αγωγό και κοβόταν ο αγωγός για πλάκα....

    - - - Updated - - -



    Αυτό το ήξερα.
    Έλα που δεν υπάρχει όμως η σήμανση αυτή επάνω στο καλώδιο...
    Τι απωλειες? Για τι χρηση? Το cat6 ειναι καλωδιο δικτυου Η παιζει η δεν παιζει. Δεν υπαρχουν απωλειες ταχυτητας.

  12. #762
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.757
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Για τηλεφωνικο το θελει
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  13. #763
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.808
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhristos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως βρίσκουμε αν ένα καλώδιο δικτύου utp cat6 είναι 100% χαλκός ?
    Υπάρχει χαρακτηριστικό επάνω στο καλώδιο που να λέει οτι ειναι 100% χαλκός? Oxygen-Free Copper (OFC) έτσι λέγεται?

    Πήρα λίγα μέτρα καλώδιο δικτύου utp cat6 23awg ενα με 0,30€/μέτρο και αν ξύσεις με ένα κοπίδι τον αγωγό βλέπεις από χάλκινος να γίνεται ασημένιος. Άρα δεν ειναι 100% χαλκός.
    Όπως ήδη ειπώθηκε, αυτό είναι Copper-Clad Aluminium (CCA). Εφόσον είναι πιστοποιημένο ως cat6, δεν σε πειράζει ιδιαίτερα ότι δεν είναι καθαρός χαλκός, ειδικά για τα λίγα μέτρα που θέλεις. Στο μέλλον, εάν είναι σημαντικό για εσένα το υλικό, απλά επιλέγεις μόνο αυτά που το αναφέρουν ρητά.

  14. #764
    Εγγραφή
    03-10-2012
    Περιοχή
    Kato Achaia
    Μηνύματα
    144
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    26.066 - 2.696 Mbit/s
    ISP
    Ote
    Router
    Speedport Plus 2 Arcadyan
    SNR / Attn
    8.5(dB) / 21.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από slalom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι δεν το πηρες?
    Θα πάρω άλλα λέω τι κυκλοφορεί γενικά στο εμπόριο....
    Κόβεται ο αγωγός/συρματακι με τα χέρια λες και είναι κλωστή...
    Μπααα οι κλωστές ραπτικής είναι καλύτερες.
    Ότι να ναι....
    .

  15. #765
    Εγγραφή
    05-08-2017
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη, Ντεπώ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.029
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 5530
    Αν και δεν μας ξεκαθαρίζει ο xhristos αν έχει ή δεν έχει πρόβλημα ή αν ακόμα δεν το έβαλε σε λειτουργία και απλώς ρωτάει, θα πω τα παρακάτω

    προφανώς ότι δίνεις παίρνεις. Αφού ξεφτίζει και βλέπεις αλουμίνιο άρα είναι cca. Το γιατί δεν το γράφει δεν έχει καμία σημασία στην πράξη και εφόσον είναι φθηνό καλώδιο από τα lidl δεν μου κάνει εντύπωση γιατί δεν το γράφει. Καταλαβαίνω επίσης ότι το θέλεις όχι για ethernet αλλά για xdsl.

    Και επειδή εφόσον θέλεις να το περάσεις μέσα απο τους τοίχους - άρα να είναι μόνιμο και η αλλαγή του δύσκολη υπόθεση - η συμβουλή μου είναι: πέταξε το. Δεν κάνει ούτε για xdsl ούτε για ethernet.

    δεν κάνει για xdsl γιατί το 26 AWG, δηλαδή 0,405mm διάμετρος, είναι οριακά στο 0,4 που θέλει (στα χαρτιά) το vdsl.

    Σε τέλειες συνθήκες, με καλώδια απολύτως πιστοποιημένα και ελεγμένα και κατασκευασμένα με όλες τις προδιαγραφές, με τέλεια συστροφή και φυσικά pure copper στον αγωγό και όχι μίξη όπως το cca ναι, το xdsl θα παίξει με 26 AWG. Στην πράξη και για να έχουμε ήσυχο το κεφάλι μας και για να μην αναρωτιόμαστε αν φταίει ή δεν φταίει το καλώδιο βάζουμε το λιγότερο 24 AWG (0,511mm διάμετρος - αυτό που συνήθως έχουν τα cat 5e καλώδια (οχι απο τα lidl)) ή ακόμα καλύτερα PET τηλεφωνικό που είναι 0,6mm.

    για ethernet με cat5e/cat6 βάζουμε πάντα 24 AWG. Στα 26 AWG θα πάμε μόνο αν ξέρουμε τι κάνουμε, μόνο με επώνυμα καλώδια και μόνο για κοντινές αποστάσεις και μόνο αν έχει γίνει certify από το ειδικό καλιμπραρισμένο όργανο ότι δουλεύει καλά και σύμφωνα με όλα τα στάνταρ.

    Το ότι θα κάνει Link Up στο PHY η κάρτα δικτύου με cca 26 AWG καλώδιο δεν έχει καμία σχέση ούτε είναι ένδειξη ότι παίζει/δεν παίζει ούτε εγγύηση ότι επειδή έπαιξε τώρα θα παίζει και αύριο.

    το Link detection είναι απλώς μια σειρά παλμών μέσα στο καλώδιο που στέλνουν περιοδικά οι δυο συσκευές μεταξύ τους. Όσο τα ακούνε αυτά λένε Link up. Όταν αρχίζει το πραγματικό data transfer μέσα στα καλώδια με τα απαιτούμενα symbol rates και τα encoding/decoding/scrambling/descrambling και τα MHz και τα line code που απαιτεί το κάθε standard (100BASE-T, 1000BASE-T, 2.5GBASE-T) τότε αρχίζει και το πάρτυ με τα χαμένα πακέτα και το ψηλό latency στα υψηλότερα πρωτόκολλα και αναρωτιόμαστε τι συμβαίνει και πού να είναι το πρόβλημα.

Σελ. 51 από 53 ΠρώτηΠρώτη ... 3141464950515253 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 79
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-12-15, 23:06
  2. Καλώδιο micro-usb για φόρτιση
    Από hammered στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-06-15, 00:04
  3. Asus dsl n16u βοηθεια για συνδεση ως router
    Από parkos στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-15, 01:16
  4. access point εξωτερικου χωρου
    Από astrea966 στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-15, 23:27
  5. Κάλυψη εξωτερικού χώρου με Wi-Fi
    Από manospcistas στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-03-15, 00:53

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας