Σελ. 2 από 17 ΠρώτηΠρώτη 1234712 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 245
  1. #16
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.310
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Η cyta υποχρεωτικά πάντα δίνει router λόγω VOIP. Δεν είναι δωρεάν, είναι χρησιδάνειο.
    hnesne

  2. #17
    Εγγραφή
    14-06-2005
    Μηνύματα
    187
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    ZYXEL VMG8623-T50B
    Είχα το γνωστό πακέτο απεριόριστα αστικά/υπεραστικά, 24Mb internet και 300' προς κινητά για 20€ και μου έρχεται ένας λογαριασμός περίπου 40€. Καταλαβαίνω ότι είχε λήξει η προσφορά μου και είπα να μην αρχίσω με αίτηση φορητότητας αλλά να τους ρωτήσω. Παίρνω τηλέφωνο και η απάντηση ήταν 28€!!! Την ευχαριστώ και κάνω αίτηση στη Vodafone. Προφανώς την επόμενη με πήραν «από τα κεντρικά» για 17€, συγγνώμη, και ακύρωση της χρέωσης των 40€.

    Το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι ότι η υπάλληλος που μου έκανε την «προσφορά» των 28€ δεν είχε ξυπνήσει καλά, καθώς ήταν Κυριακή πριν το μεσημέρι που πήρα. Όταν με ξαναπήραν μου είπαν ότι είχε γίνει λάθος, επρόκειτο για άλλο πακέτο, κ.λπ. Αλλά γενικά είναι κρίμα να πρέπει να μπαίνουμε στην ταλαιπωρία για κάτι που θα το δώσουν...

  3. #18
    Εγγραφή
    22-11-2006
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    429
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    zte
    SNR / Attn
    (dB) / 26(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nplatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα το γνωστό πακέτο απεριόριστα αστικά/υπεραστικά, 24Mb internet και 300' προς κινητά για 20€ και μου έρχεται ένας λογαριασμός περίπου 40€. Καταλαβαίνω ότι είχε λήξει η προσφορά μου και είπα να μην αρχίσω με αίτηση φορητότητας αλλά να τους ρωτήσω. Παίρνω τηλέφωνο και η απάντηση ήταν 28€!!! Την ευχαριστώ και κάνω αίτηση στη Vodafone. Προφανώς την επόμενη με πήραν «από τα κεντρικά» για 17€, συγγνώμη, και ακύρωση της χρέωσης των 40€.

    Το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι ότι η υπάλληλος που μου έκανε την «προσφορά» των 28€ δεν είχε ξυπνήσει καλά, καθώς ήταν Κυριακή πριν το μεσημέρι που πήρα. Όταν με ξαναπήραν μου είπαν ότι είχε γίνει λάθος, επρόκειτο για άλλο πακέτο, κ.λπ. Αλλά γενικά είναι κρίμα να πρέπει να μπαίνουμε στην ταλαιπωρία για κάτι που θα το δώσουν...
    αν δε κανεις αιτηση σε αλλη εταιρια δεν παιρνεις προσφορα.κιεμενα ληγει στις 27-03 και ρωτησα τιμη για να ανανεωσω και μου ειπανε 22 απο 15 που δινω τωρα.θα παω vodafone,με το bring me a friend θα νου παει 18 ευρω.και φυσικα την αλλη μερα θα με παρουν για προσφορα αλλα δεν θα δεχτω,γιατι θελω να φυγω ουτως η αλλος.εχω μουρλαθει στις αποσυνδεσεις.

  4. #19
    Εγγραφή
    08-04-2008
    Μηνύματα
    1.645
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19688/1021
    ISP
    Wind
    Router
    Linksys wag54g2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Χθες εκανα την αιτηση και μετα απο μιση ωρα πηραν τηλεφωνο απο την wind για προσφορα αλλα δεν ημουν στο σπιτι. Τελικα πηραν αλλες 2 φορες και σημερα.
    Η προσφορα τους ηταν στα 17 ευρω το adsl με τα γνωστα 300 προς κινητα κτλ. Την αρνηθηκα προφανως και χωρις να μου πουν οι ιδιοι προσφορα για vdsl τους ζητησα το πακετο που ηδη εχω στα 20 ευρω. Στην αρχη το επαιζαν δυσκολοι πως το δινουν μονο για 6 μηνες σε αυτα τα λεφτα αλλα τελικα το αφησε στην τιμη που ετσι και αλλιως θα το εδιναν. Ενδιαφερον οτι απο μονοι τους με ρωτησαν αν θελω να με γραψουν στην λιστα που βαση του αρθρου 11 αν θυμαμαι καλα δεν θα μπορουν να παιρνουν αλλοι τηλεφωνα για διαφημισεις

  5. #20
    Εγγραφή
    01-11-2006
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    312
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Fritzbox 7530
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MANTHES Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χθες εκανα την αιτηση και μετα απο μιση ωρα πηραν τηλεφωνο απο την wind για προσφορα αλλα δεν ημουν στο σπιτι. Τελικα πηραν αλλες 2 φορες και σημερα.
    Η προσφορα τους ηταν στα 17 ευρω το adsl με τα γνωστα 300 προς κινητα κτλ. Την αρνηθηκα προφανως και χωρις να μου πουν οι ιδιοι προσφορα για vdsl τους ζητησα το πακετο που ηδη εχω στα 20 ευρω. Στην αρχη το επαιζαν δυσκολοι πως το δινουν μονο για 6 μηνες σε αυτα τα λεφτα αλλα τελικα το αφησε στην τιμη που ετσι και αλλιως θα το εδιναν. Ενδιαφερον οτι απο μονοι τους με ρωτησαν αν θελω να με γραψουν στην λιστα που βαση του αρθρου 11 αν θυμαμαι καλα δεν θα μπορουν να παιρνουν αλλοι τηλεφωνα για διαφημισεις
    Τι πακέτο έχεις;

  6. #21
    Εγγραφή
    08-04-2008
    Μηνύματα
    1.645
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19688/1021
    ISP
    Wind
    Router
    Linksys wag54g2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Είχα adsl με απεριόριστα σταθερά, 300 προς κινητά, 120 λεπτά στο f2g και 1 κάρτα δεδομένων με 15 ευρώ.
    Τώρα τα ίδια με vdsl στα 20

  7. #22
    Εγγραφή
    10-05-2015
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    35840/3072
    ISP
    Vodafone
    Πως το κατάφερες;

  8. #23
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    284
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MANTHES Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χθες εκανα την αιτηση και μετα απο μιση ωρα πηραν τηλεφωνο απο την wind για προσφορα αλλα δεν ημουν στο σπιτι. Τελικα πηραν αλλες 2 φορες και σημερα.
    Η προσφορα τους ηταν στα 17 ευρω το adsl με τα γνωστα 300 προς κινητα κτλ. Την αρνηθηκα προφανως και χωρις να μου πουν οι ιδιοι προσφορα για vdsl τους ζητησα το πακετο που ηδη εχω στα 20 ευρω. Στην αρχη το επαιζαν δυσκολοι πως το δινουν μονο για 6 μηνες σε αυτα τα λεφτα αλλα τελικα το αφησε στην τιμη που ετσι και αλλιως θα το εδιναν. Ενδιαφερον οτι απο μονοι τους με ρωτησαν αν θελω να με γραψουν στην λιστα που βαση του αρθρου 11 αν θυμαμαι καλα δεν θα μπορουν να παιρνουν αλλοι τηλεφωνα για διαφημισεις
    και εγώ έχω στα 20 το κλασικό πακέτο και θέλω να πάρω στην ίδια τιμή το vdsl.....έκανες αίτηση φορητότητας σε άλλη εταιρεία μέσω διαδικτύου;

  9. #24
    Εγγραφή
    23-10-2013
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Γεια σας παιδια
    για να μην ανοιγω αλλο θεμα.

    Το συμβολαιο μου εχει ληξει εδω και 4 μηνες! Ειχα για 2 χρονια με 17 ευρω adsl 24, 120 λεπτα προς σταθερα και αλλα 120 λεπτα στο f2g.
    Με πηραν τηλ καποιες φορες δεκεμβριο αλλα δεν μπορεσα ποτε να μιλησω (λογω δουλειας) με επαιρναν παντα οταν καιγομουν και δεν το σηκωνα!
    Ετσι εμεινε και τωρα μου ερχεται 22 ευρω οποτε πρεπει να ανανεωσω αμεσα. Επειδη λειπω το μισο χρονο απο το σπιτι δεν με ενδιαφερουν τα τηλ σχεδον καθολου αλλα αν με ανεβαζαν στο vdsl οικονομικα δεν θα ελεγα οχι...
    Συμφωνα με τα λεγομενα σας μπορει με 17-18 (17ευρω πληρωνα) ευρω να παρω το ιδιο πακετο σε vdsl ?
    Τι κανω παιρνω για αρχη τηλ και ζηταω προσφορα η αιτηση φορητοτητας με την μια?
    Α και που παιρνουμε τηλ?
    Tι να κανω?

    Thanks

  10. #25
    Εγγραφή
    03-09-2008
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    430
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Με τη φορητοτητα θα πετυχεις και καλυτερη προσφορα.Σπανιως η προσφορα που θα σου κανουν θα ειναι το ιδιο καλη οσο αν κανεις αιτηση σε αλλη εταιρια!

  11. #26
    Εγγραφή
    03-06-2003
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    864
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Zyxel VMG1312-B10D
    Μπήκα και εγώ στην διαδικασία της φορητότητας για να πετύχω μια καλύτερη αντιπροσφορά της Wind. Την Τρίτη μου έστειλε ο άλλος πάροχος οτι προχωράει κανονικά η αίτηση και σε κάποιες μέρες θα μου στείλουν μήνυμα εκτιμώμενης ημέρας ενεργοποίησης και χθές Τετάρτη έσπασαν τα τηλέφωνα να με καλούν στο σπίτι απο το τμήμα αντιπροσφορών αλλά λογω εργασίας κανείς δεν ήταν στο σπίτι.
    Υπάρχει περίπτωση αν ζητήσω προσφορά για πακέτο Vdsl να δεχθούν καθώς σαν κάτοικος Περιστερίου περιμένουμε τα ευχάριστα νέα για διαθεσιμότητα στην περιοχή?
    Γιατί αν κάνω τώρα ενεργοποιήση πακέτου adsl και σε λίγους μήνες ενεργοποιηθεί το Vdsl πιστευω η τελική τιμή θα είναι η τωρινή προσφορά + 10 ευρώ.
    I am invisible, understand,
    simply because people refuse
    to see me...
    ... they see only my surroundings,
    themselves, or figments of their
    imagination -- indeed, everything
    and anything except me.

    Ralph Ellison

  12. #27
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.310
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Είναι τρομεροί παπατζήδες... Τους πήρα τηλέφωνο για να μου επιβεβαιώσουν πότε λήγει η σύμβασή μου και η κοπέλα από την εξυπηρέτηση πελατών σκιζόταν πως αν πάω στη Cyta κινδυνεύω να χάσω το βρόχο του τηλεφώνου και να μείνω χωρίς τηλέφωνο, γιατί λέει επειδή παρέχουν VOIP οι υπηρεσίες τους δίνονται μέσω δορυφόρου . Για μένα λίγο υπομονή ακόμα, μετά μακριά και αγαπημένοι
    hnesne

  13. #28
    Εγγραφή
    03-06-2003
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    864
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Zyxel VMG1312-B10D
    Τελικά ανανέωσα με 17 ευρώ για 24μηνο συμβόλαιο με αστικά υπεραστικά δωρεάν, 300 λεπτά σε κινητά και 1 Gb mobile internet.
    Αντε όταν έρθει και το Vdsl να δούμε τι προσφορά θα μου προτείνουν αλλιώς πάλι αίτηση φορητότητας και πάλι συνομιλία με το τμήμα αντιπροσφορών της Wind.
    I am invisible, understand,
    simply because people refuse
    to see me...
    ... they see only my surroundings,
    themselves, or figments of their
    imagination -- indeed, everything
    and anything except me.

    Ralph Ellison

  14. #29
    Εγγραφή
    23-10-2013
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Πηρα σημερα τηλ στο 13800 για προσφορα...τι μου δινετε παρακαλω..

    18 ευρω μονο ιντερνετ τιποτα αλλο
    22.5 ευρω απεριοριστα αστικα και 300 προς κινητα τιποτα αλλο
    22 ευρω απεριοριστα αστικα υπεραστικα μονο τιποτα αλλο.
    οτι να ναι..
    δεν ειπα τιποτα στο τηλ μονο ευχαριστω και οτι θα φυγω.

    Εκανα αiτηση μεσω internet στη vodafone...να δουμε τωρα..


  15. #30
    Εγγραφή
    03-06-2003
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    864
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Zyxel VMG1312-B10D
    Την επόμενη μέρα που θα ζητήσει η Vodafone την γραμμή σου για φορητότητα θα σε καλέσουν για την κλασσική προσφορά των 17 ευρώ.
    I am invisible, understand,
    simply because people refuse
    to see me...
    ... they see only my surroundings,
    themselves, or figments of their
    imagination -- indeed, everything
    and anything except me.

    Ralph Ellison

Σελ. 2 από 17 ΠρώτηΠρώτη 1234712 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 950
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-24, 23:55
  2. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-19, 16:52
  3. Καλύτερη προσφορά που σας έκαναν;
    Από jimger στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 441
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-15, 19:05
  4. PC που σας έκαναν εντύπωση
    Από sweet dreams στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 62
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-03-15, 20:53
  5. Ανανέωση συμβολαίου στην Hol..
    Από iliteo στο φόρουμ Vodafone VDSL
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-15, 13:17

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας