Σελ. 11 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 691011121316 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 245
  1. #151
    Εγγραφή
    06-10-2014
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109,99/11
    ISP
    Cosmote
    Router
    TP-LINK Archer VR600 v2
    SNR / Attn
    (dB) / 7,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dimeos Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν προκειται να πληρωσεις τελη διακοπης στη βοντα απο τη στιγμη που το αιτημα ακυρωσης απορριφθηκε.επισης μπορεις πλεον να κανεις υπαναχωρηση αζημιως εντος 14 ημερων,απλως θα πληρωσεις μονο τις ημερες που χρησιμοποιησες το δικτυο τους.το προβλημα ειναι μετα,η βοντα θα σε δει ως νεο πελατη και φυσικα δεν θα ισχυει η προσφορα ενω υπαρχει πιθανοτητα να πληρωσεις τελη ενεργοποιησης.
    Πιστευω οτι και σε αυτην την περιπτωση θα απαιτησουν προωρα τελη διακοπης απο τη. στιγμη που ενεργοποιηθεις στο νεο παροχο θεωρεισαι πέλατης οποτε μετα η καταγγελια του συμβολαιου γινεται με δικια σου υπαιτιοτητα.

  2. #152
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    284
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DarkRai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστευω οτι και σε αυτην την περιπτωση θα απαιτησουν προωρα τελη διακοπης απο τη. στιγμη που ενεργοποιηθεις στο νεο παροχο θεωρεισαι πέλατης οποτε μετα η καταγγελια του συμβολαιου γινεται με δικια σου υπαιτιοτητα.
    κατι παρομοιο σε μενα ειχεγινει και η wind δεν απαιτησε κατι.βεβαια η αληθεια ειναι οτι δεν μου ειχαν ενεργοποιησει το vdsl και γι αυτο δεν πληρωσα.ελπιζω να γινει και τωρα το ιδιο

  3. #153
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Μηνύματα
    233
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    15000/1024
    ISP
    FORTHnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    Level1 WBR-3407A, USR9112
    SNR / Attn
    ~6(dB) / 30(dB)
    Από 7 Ιουλίου υπολογίστε και 0,50 €/μήνα αύξηση αφού αρχίζουν να χρεώνουν την αναγνώριση κλήσεων

  4. #154
    Εγγραφή
    15-11-2005
    Μηνύματα
    234
    Downloads
    52
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/15346 kbps
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H201L
    SNR / Attn
    8.2(dB) / 9(dB)
    Επιδη τις τελευταίες μερες πραγματικα με βομβαρδιζουν απο την wind για να παω στο δυκτιο τους μου εκαναν την εξης προσφορα....

    μεχρι 24αρα γραμμη
    5 ωρες σε κινητα
    5 ωρες σε wind
    απεριοριστα σε σταθερα στο εξωτερικο και σε κινητα σε Αμερικη και Κανδα.
    Δωρεαν τα τελη φορητοτητας
    Ενα μηνα δωρεαν
    τους πρωτους 6 μηνες με 23 και κατι και τους υπολοιπους με 28,50 (συμβολαιο 24 μηνων )
    120 λεπτα σε καρτοκινητο της wind
    1 giga data σε sim καρτα

    Νομιζω οτι ειναι καλη προσφορα.Αλλα την γραφω ετσι για την ιστορια.
    Τι πρεπει να προσεξω σε ενδεχόμενη υπογραφη του συμβολαιου?
    Ο μηνιαίως λογαριασμος ξεκινα απο την ημερα της υπογραφης η απο την πρωτη του μηνα?
    Εχει καλο ιντερνετ η wind?
    Τωρα ειμαι cyta με 30 ευρω το μηνα.

    Ευχαριστω για καθε συμβουλη.
    Φιλικα
    satfoxy

  5. #155
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.814
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από satfoxy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιδη τις τελευταίες μερες πραγματικα με βομβαρδιζουν απο την wind για να παω στο δυκτιο τους μου εκαναν την εξης προσφορα....

    μεχρι 24αρα γραμμη
    5 ωρες σε κινητα
    5 ωρες σε wind
    απεριοριστα σε σταθερα στο εξωτερικο και σε κινητα σε Αμερικη και Κανδα.
    Δωρεαν τα τελη φορητοτητας
    Ενα μηνα δωρεαν
    τους πρωτους 6 μηνες με 23 και κατι και τους υπολοιπους με 28,50 (συμβολαιο 24 μηνων )
    120 λεπτα σε καρτοκινητο της wind
    1 giga data σε sim καρτα

    Νομιζω οτι ειναι καλη προσφορα.Αλλα την γραφω ετσι για την ιστορια.
    Τι πρεπει να προσεξω σε ενδεχόμενη υπογραφη του συμβολαιου?
    Ο μηνιαίως λογαριασμος ξεκινα απο την ημερα της υπογραφης η απο την πρωτη του μηνα?
    Εχει καλο ιντερνετ η wind?
    Τωρα ειμαι cyta με 30 ευρω το μηνα.

    Ευχαριστω για καθε συμβουλη.
    Δεν πρέπει να είναι η WIND, αλλά συνεργάτες. Η προσφορά φαίνεται καλούτσικη, ειδικά με τα Απεριόριστα Διεθνή. Ο λογαριασμός ξεκινάει από την ημερομηνία που θα ενεργοποιηθεί η υπηρεσία από WIND και θα λάβεις μέσα σε 2 εβδομάδες έναν λογαριασμό, με προπληρωμή για 1 μήνα. Το καλό ίντερνετ εξαρτάται από πολλά. Εμένα η WIND με ADSL παίζει εξαιρετικά. Αν έχεις καλή γραμμή, πολύ πιθανό να παίζει και σ' εσένα καλά.

    Αν ΔΕΝ σε ενδιαφέρουν τα Διεθνή, κάνε την αίτηση από το ίντερνετ. Θα πληρώνεις σταθερά 23€ για 2 χρόνια, αλλά θα πληρώσεις Τέλη Ενεργοποίησης 35€, όμως και πάλι θα δίνεις πολύ λιγότερα από 28,50 το μήνα.

    https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idiot...e-doro-tablet/

  6. #156
    Εγγραφή
    15-11-2005
    Μηνύματα
    234
    Downloads
    52
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/15346 kbps
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H201L
    SNR / Attn
    8.2(dB) / 9(dB)
    Eyχαριστω για τον χρονο σου και την απαντηση.Ναι με ενδιαφερουν τα διεθνη δεν γινετε χωρις.
    Στο συμβολαιο πριν το υπογρψω εχει τιποτε ψηλα γραμματα που πρεπει να προσεξω ιδιαίτερα?
    Φιλικα
    satfoxy

  7. #157
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.814
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από satfoxy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eyχαριστω για τον χρονο σου και την απαντηση.Ναι με ενδιαφερουν τα διεθνη δεν γινετε χωρις.
    Στο συμβολαιο πριν το υπογρψω εχει τιποτε ψηλα γραμματα που πρεπει να προσεξω ιδιαίτερα?
    Τα συμβόλαια της WIND, είναι κυριολεκτικά 10 σελίδες με ψιλά γράμματα... Ακόμα κι εγώ που είμαι 23, πονάνε τα μάτια μου να τα διαβάζω.

    Δε νομίζω πως έχει τίποτα να προσέξεις. Απλά ρίξε μια ματιά στην πρώτη σελίδα, αν τα στοιχεία είναι σωστά, αν και δύσκολα θα υπάρχει κάποιο λάθος. Από 'κει και πέρα απλά περιμένεις το λογαριασμό. Το κακό με τους συνεργάτες είναι πως υπάρχει λίγο ρίσκο, γιατί μερικές φορές λένε ψέματα για τις τιμές ή επιλέγουν στα κρυφά επιπλέον προγράμματα (για να έχουν μεγαλύτερο ποσοστό κέρδους) και μετά οι πελάτες βρίζουν την εταιρία για το λογαριασμό, χωρίς να φταίει... Αν και σπάνια γίνεται αυτό και εξαρτάται από το συνεργάτη. Η τιμή που σου έδωσαν μοιάζει φυσιολογική.

  8. #158
    Εγγραφή
    30-07-2016
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα συμβόλαια της WIND, είναι κυριολεκτικά 10 σελίδες με ψιλά γράμματα... Ακόμα κι εγώ που είμαι 23, πονάνε τα μάτια μου να τα διαβάζω.

    Δε νομίζω πως έχει τίποτα να προσέξεις. Απλά ρίξε μια ματιά στην πρώτη σελίδα, αν τα στοιχεία είναι σωστά, αν και δύσκολα θα υπάρχει κάποιο λάθος. Από 'κει και πέρα απλά περιμένεις το λογαριασμό. Το κακό με τους συνεργάτες είναι πως υπάρχει λίγο ρίσκο, γιατί μερικές φορές λένε ψέματα για τις τιμές ή επιλέγουν στα κρυφά επιπλέον προγράμματα (για να έχουν μεγαλύτερο ποσοστό κέρδους) και μετά οι πελάτες βρίζουν την εταιρία για το λογαριασμό, χωρίς να φταίει... Αν και σπάνια γίνεται αυτό και εξαρτάται από το συνεργάτη. Η τιμή που σου έδωσαν μοιάζει φυσιολογική.
    Οι τιμές και οι υπηρεσίες είναι γραμμένα στο συμβόλαιο; ρωτάω γιατί και μένα χθες μου έκαναν μια αντίστοιχη προσφορά και περιμένω τον κούριερ την τρίτη. Την αναγνώριση κλήσεων τη χρεώνουν εξτρά;

  9. #159
    Εγγραφή
    30-12-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Άνω Κυψέλη
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΘΗΝΑ
    Router
    tp-link TD-W9977
    SNR / Attn
    9(dB) / 34(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν πρέπει να είναι η WIND, αλλά συνεργάτες.
    Ειμαι σε ανανεωση μεσα στον αυγουστο.
    Αν αρνηθει καποιος την προσφορα του συνεργατη και καλεσει απο μονος του στο 13888 και ζητησει προσφορα για ανανεωση παιρνει ακριβως την ιδια του συνεργατη;
    Δηλαδη ειναι φιξ η προσφορα σε καποιο πελατοκεντρικο προγραμμα που μοιραζονται wind και συνεργατες, ή μπορει να παρει τελειως διαφορετικη προσφορα;

    Σκεφτομαι μην μου δωσουν ακριβοτερη προσφορα απ'ευθειας απο την wind και επειτα δεν ισχυει η προσφορα του συνεργατη.
    :o Mozilla Firefox χρησιμοποιήθηκε για την πραγματοποίηση αυτού του ποστ.

  10. #160
    Εγγραφή
    29-11-2003
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια
    Μηνύματα
    361
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11 Mbps
    ISP
    Nova
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    Οχι, τις προσφορές τις χειρίζεται συγκεκριμένο άτομο, και πρέπει να απευθυνθείς στο τμήμα του. Το 13888 πιθανόν να σε παραπέμψει σε αυτούς. Μπορούν να σου δώσουν όμως στοιχεία αν ο συνεργάτης αυτός είναι έγκυρο πρόσωπο ή έπεσες σε απάτη.

  11. #161
    Εγγραφή
    29-03-2008
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.134
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    7974/ 1020
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΤΟΥΜΠΑ
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 38(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μια υπενθύμιση: το 13888 είναι το παλιό 134 του ΟΤΕ. Η Wind έχει το 13800.
    CPU: AMD Phenom ΙΙ X4 955, CPU Fan: CoolerMaster Hyper T4, MoBo: ASUS M3A78-T, RAM: 2x2GB Kingston Hyper-X + 2x2GB 800MHz, GPU: Gigabyte GTX 750 TI 2GB Windforce, Case: CoolerMaster HAF 922, PSU: SEASONIC G-550 GOLD 550W

  12. #162
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από [javaneze] Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειμαι σε ανανεωση μεσα στον αυγουστο.
    Αν αρνηθει καποιος την προσφορα του συνεργατη και καλεσει απο μονος του στο 13888 και ζητησει προσφορα για ανανεωση παιρνει ακριβως την ιδια του συνεργατη;
    Δηλαδη ειναι φιξ η προσφορα σε καποιο πελατοκεντρικο προγραμμα που μοιραζονται wind και συνεργατες, ή μπορει να παρει τελειως διαφορετικη προσφορα;

    Σκεφτομαι μην μου δωσουν ακριβοτερη προσφορα απ'ευθειας απο την wind και επειτα δεν ισχυει η προσφορα του συνεργατη.
    έχεις καιρό που είσαι πελάτης τους;
    επίσης πότε σου λήγει το τρέχον συμβόλαιο και τι ενέργειες έχεις κάνει ως τώρα;
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  13. #163
    Εγγραφή
    03-01-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4998
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 9,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα παιδιά. Έχει κανείς εμπειρία από την τρέχουσα προσφορά της Wind με το δωρεάν tablet και sim με 1Gb το μήνα δεδομένα μαζί με double play στα 23 ευρώ/μήνα; Ενεργοποιήθηκα στις 29/7 στο εν λόγω πρόγραμμα κι εξηγούμαι: Υποτίθεται ότι με την ενεργοποίηση της γραμμής θα με καλούσαν αυτοί για την παράδοση του δώρου. Αφού πέρασαν 5-6 μέρες και δεν είδα να επικοινωνούν αυτοί, τους κάλεσα εγώ. Καλώ την πρώτη φορά στο 13800. Την πρώτη φορά που πήτα τηλ. μου δώσανε ένα σταθερό τηλέφωνο του συνεργάτη τους Σαντέλ, Κατάστημα Wind 3ης Σεπτεμβρίου 48, για να συνεννοηθώ και καλά για παράδοση. Καλούσα συνέχεια σε διαφορετικές ώρες της ημέρας τον αριθμό που μου δώσαν αλλά δεν απαντούσε. Ξαναεπικοινώνησα δεύτερη φορά με το 13800 και μου λέει η κοπέλα ότι θα προωθήσει το αίτημά μου για να δρομολογηθεί αποστολή του δώρου με ACS. 1 μέρα μετά με παίρνουν τηλέφωνο από τη Wind για να μου πουν ότι λόγω αυξημένης ζήτησης δεν πρόκειται να μου στείλουν το τάμπλετ πριν τις 17 Αυγούστου. Βάλε και τη νέκρωση των πάντων του 15αύγουστου οπότε με βλέπω μετά της 29 Αυγούστου κι αν.

  14. #164
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lazarefa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά. Έχει κανείς εμπειρία από την τρέχουσα προσφορά της Wind με το δωρεάν tablet και sim με 1Gb το μήνα δεδομένα μαζί με double play στα 23 ευρώ/μήνα; Ενεργοποιήθηκα στις 29/7 στο εν λόγω πρόγραμμα κι εξηγούμαι: Υποτίθεται ότι με την ενεργοποίηση της γραμμής θα με καλούσαν αυτοί για την παράδοση του δώρου. Αφού πέρασαν 5-6 μέρες και δεν είδα να επικοινωνούν αυτοί, τους κάλεσα εγώ. Καλώ την πρώτη φορά στο 13800. Την πρώτη φορά που πήτα τηλ. μου δώσανε ένα σταθερό τηλέφωνο του συνεργάτη τους Σαντέλ, Κατάστημα Wind 3ης Σεπτεμβρίου 48, για να συνεννοηθώ και καλά για παράδοση. Καλούσα συνέχεια σε διαφορετικές ώρες της ημέρας τον αριθμό που μου δώσαν αλλά δεν απαντούσε. Ξαναεπικοινώνησα δεύτερη φορά με το 13800 και μου λέει η κοπέλα ότι θα προωθήσει το αίτημά μου για να δρομολογηθεί αποστολή του δώρου με ACS. 1 μέρα μετά με παίρνουν τηλέφωνο από τη Wind για να μου πουν ότι λόγω αυξημένης ζήτησης δεν πρόκειται να μου στείλουν το τάμπλετ πριν τις 17 Αυγούστου. Βάλε και τη νέκρωση των πάντων του 15αύγουστου οπότε με βλέπω μετά της 29 Αυγούστου κι αν.
    ενημερωτικά το έγραψες ή έχεις κάποια απορία;
    γενικά προτίμα προσφορές χωρίς δώρα συσκευές
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  15. #165
    Εγγραφή
    03-01-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4998
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 9,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το έγραψα για να καταθέσω την εμπειρία μου και να διαβάσω ανάλογες εμπειρίες από φίλους που ενδεχομένως έκαναν χρήση της συγκεκριμένης προσφοράς. Αυτό που με παρακίνησε να αναφέρω όσα έγραψα πριν είναι όπως ίσως μπορείς να καταλάβεις η μέχρι στιγμής ανακολουθία λόγων κι έργων από πλευράς Wind και η αναβλητικότητα που δείχνουν να επιδεικνύουν.
    Όσο για την υπόδειξη να προτιμώ προσφορές χωρίς δώρα συσκευές, να υποθέσω ότι θεωρείς δεδομένο ότι σε ανάλογες περιπτώσεις γενικά κάποιο λάκκο έχει η φάβα;

Σελ. 11 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 691011121316 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 950
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-24, 23:55
  2. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-19, 16:52
  3. Καλύτερη προσφορά που σας έκαναν;
    Από jimger στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 441
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-15, 19:05
  4. PC που σας έκαναν εντύπωση
    Από sweet dreams στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 62
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-03-15, 20:53
  5. Ανανέωση συμβολαίου στην Hol..
    Από iliteo στο φόρουμ Vodafone VDSL
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-15, 13:17

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας