Σελ. 14 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 491213141516 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 196-210 από 245
  1. #196
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dimeos Εμφάνιση μηνυμάτων
    για μενα πιο γρηγορα γινεται η ακυρωση αν πας σε καταστημα wind και οχι στη βοντα για να στειλει φαξ.απευθειας στη wind
    πρέπει να πάει και στους 2 αν μιλάμε για υπαναχώρηση
    εδώ όμως γιατί να γίνει ακύρωση; θέλει απλά να αλλάξει εταιρία οπότε μια αίτηση στη νέα αρκεί.
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  2. #197
    Εγγραφή
    30-12-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Άνω Κυψέλη
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΘΗΝΑ
    Router
    tp-link TD-W9977
    SNR / Attn
    9(dB) / 34(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από raspoutiv Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχεις καιρό που είσαι πελάτης τους;
    επίσης πότε σου λήγει το τρέχον συμβόλαιο και τι ενέργειες έχεις κάνει ως τώρα;
    Kαθυστερημενη απαντηση, αλλα ολοκληρωμενη πλεον.

    Ειμαι 2 χρονια πελατης wind, με πακετο 24/300'κινητα/απεριοριστα σταθερα/120' λεπτα σε F2G με 20 ευρω το μηνα.
    Ο λογαριασμος βεβαια δεν ηρθε ποτε 20 μα παντα 21-22 αδικαιολογητα αφου δεν μιλαω στο τηλεφωνο αλλα επειδη ηταν παντα αυτης της ταξης η διαφορα δεν ασχοληθηκα.
    Ωστοσο επειδη γενικα δεν μιλαω πολυ με εχουν βολεψει παρα πολυ τα 120' στο F2G, αφου κατηργησα την συνδεση που ειχα μεχρι τοτε και χρηματα στο κινητο πλεον χαλαω μονο για data. (5 ευρω ανα μηνα για 1 GB)


    Η προσφορα για ανανεωση που μου εγινε ηταν στα 22,5 . Τσινισα ευγενικα, ειπα θα το ψαξω και αλλου και επιτοπου μου εγινε νεα προσφορα στα 21,5.
    Παλι τσινισα ευγενικα αναφεροντας πως ειμαι τακτικος στις πληρωμες μου και περιμενα αν οχι κατι φθηνοτερο, τουλαχιστον το ιδιο.
    Ο συνεργατης δεν ηταν ευγενικος, μιλαγε με υφακι και κατηγορησε την αυξηση του ΦΠΑ για την ακριβοτερη προσφορα.

    Δεν δεχθηκα, καλεσα μετα απο μια εβδομαδα στο 13800 σκεπτομενος οτι απ'ευθειας απο την wind μπορει να δωθει κατι καλυτερο απο τον συνεργατη.
    Τζιφος, 22,5 και απο την wind , "αυτη ειναι η προσφορα που τρεχει για εσας αυτο τον καιρο". Ουτε καν το 21,5 .


    Να μην τα πολυλογω, εκανα αιτηση στην forthnet, μεσα σε 2 ωρες με καλεσαν απο την wind, μου προσεφεραν το πακετο που ηδη εχω στα 15,5 οπου και δεχθηκα.


    Καραγκιοζιλικια. Αν μου ειχαν προτεινει απο την αρχη 20 ευρω που ημουν ηδη, θα ειχα δεχθει.
    Απλα πονταρουν οτι δεν θα μπεις στην διαδικασια φορητοτητας και χτυπανε ψηλα.

    Πολυ μ@λ@κισμενη τακτικη πωλησεων και στην περιπτωση μου τους βγηκε σε κακο.
    Χασανε 4,5x24=108 ευρω απο μενα μεχρι την επομενη ανανεωση.
    Και μη μου πειτε πως δεν ξερανε οτι θα δεχομουν αμεσα, αν με ανανεωνανε στα ιδια που ειχα διχως αυξηση.


    Στην wind πηγα απο cyta. Tα ιδια και αυτοι πριν δυο χρονια.
    Μου προσεφεραν ανανεωση στα 21 και οταν εκανα την αιτηση φορητοτητας στη wind με καλεσαν για ανανεωση στα 15.
    Λογω του κερδους που θα ειχα ομως απο την καταργηση της συνδεσης του κινητου ειχα αρνηθει.

    Ολες δηλαδη την ιδια τακτικη εχουν;
    Ντε και καλα να σε βαλουν σε διαδικασια φορητοτητας για να επιτυχεις μια παρα πολυ καλη προσφορα, ενω αν απο την αρχη εκαναν μια απλα καλη μπορει και να σε ειχαν.
    :o Mozilla Firefox χρησιμοποιήθηκε για την πραγματοποίηση αυτού του ποστ.

  3. #198
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από [javaneze] Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαθυστερημενη απαντηση, αλλα ολοκληρωμενη πλεον.
    .......................
    Ολες δηλαδη την ιδια τακτικη εχουν;
    Ντε και καλα να σε βαλουν σε διαδικασια φορητοτητας για να επιτυχεις μια παρα πολυ καλη προσφορα, ενω αν απο την αρχη εκαναν μια απλα καλη μπορει και να σε ειχαν.
    ίδια ακριβώς ιστορία δλδ.
    απλά ποντάρουν στο ότι δε θα κάνουν όλοι την ιστορία μετάβασης σε άλλη εταιρία και σε τιμωρούν για την ανανέωση. όπως έγραψα και πιο πριν, σε φίλο που ναι στη Vodafone του χρεώσανε ακόμα και τέλος ανανέωσης πέραν της αύξησης του συμβολαίου που δέχθηκε.
    για να μην κάνεις αίτηση αλλού σε τρομάζουν τώρα με τέλη ενεργοποίησης 35€ + ότι σου λένε πως ακόμα κι αν κανεις άμεσα την υπαναχώρηση, αν ο νέος πάροχος "δεν προλάβει να τη δει" θα σε πάρει με το ζόρι ως πελάτη. φυσικά αυτό είναι εντελώς έωλο καθώς υπάρχουν ημερομηνίες στο fax που στέλνεις και στην αίτηση υπαναχώρησης που κάνεις και ο νόμος σε καλύπτει. απλά παίζουν με το φόβο των συνδρομητών

    θεωρώ κι εγώ τη διαδικασία τρελό καραγκιοζιλίκι και ντροπιαστική και για τους συνδρομητές και πρωτίστως για τις εταιρίες
    νόμιζα πως η Cyta δεν τα κάνει αυτά, γι αυτό κι έκανα αίτηση να πάω σε αυτούς σε περίπτωση που δεν υπαναχωρούσα, αλλά από ότι λες σιγά που θα καναν αυτοί τη διαφορά.

    btw κι εγώ είχα την ίδια απορία, πως έρχεται πάντα διαφορετικός ο λογαριασμός από αυτό που έχεις συμφωνήσει ως συμβόλαιο; ειδικά εφόσον δεν ξεπερνάς τις κλήσεις προς κινητά και δεν κάνεις κλήσεις στο εξωτερικό, θα πρεπε τουλάχιστον κάθε μήνα να ρχεται το ίδιο ποσό. όμως δεν πάει έτσι και ποτέ μα ποτέ δεν σου ρχεται αυτό που συμφώνησες. 15,5 είναι η συμφωνία τώρα κι ήδη ήρθε 16,51 το πρώτο ενώ ήρθε σε χαρτί κι ένας 41€ κι αν τσιμπήσω και το πληρώσω το πλήρωσα.
    μιλάμε για παπατζήδες
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  4. #199
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.023
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ τι να πω που άρχισα με 15.50€ στη cyta πριν 3 χρόνια. Μετά μου το έκαναν 16€ και τώρα δίνω 17.13€ και μόνο ίντερνετ και σταθερό, χωρίς πακέτα
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  5. #200
    Εγγραφή
    15-11-2005
    Μηνύματα
    234
    Downloads
    52
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/15346 kbps
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H201L
    SNR / Attn
    8.2(dB) / 9(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από satfoxy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιδη τις τελευταίες μερες πραγματικα με βομβαρδιζουν απο την wind για να παω στο δυκτιο τους μου εκαναν την εξης προσφορα....

    μεχρι 24αρα γραμμη
    5 ωρες σε κινητα
    5 ωρες σε wind
    απεριοριστα σε σταθερα στο εξωτερικο και σε κινητα σε Αμερικη και Κανδα.
    Δωρεαν τα τελη φορητοτητας
    Ενα μηνα δωρεαν
    τους πρωτους 6 μηνες με 23 και κατι και τους υπολοιπους με 28,50 (συμβολαιο 24 μηνων )
    120 λεπτα σε καρτοκινητο της wind
    1 giga data σε sim καρτα

    Νομιζω οτι ειναι καλη προσφορα.Αλλα την γραφω ετσι για την ιστορια.
    Τι πρεπει να προσεξω σε ενδεχόμενη υπογραφη του συμβολαιου?
    Ο μηνιαίως λογαριασμος ξεκινα απο την ημερα της υπογραφης η απο την πρωτη του μηνα?
    Εχει καλο ιντερνετ η wind?
    Τωρα ειμαι cyta με 30 ευρω το μηνα.

    Ευχαριστω για καθε συμβουλη.

    Μετα απο εξη χρονια στην cyta δεχτηκα την παραπανω προταση απο την WIND και αλαξα.Με το που ειδαν στην cyta το αιτημα αλαγης μου τηλεφωνησαν και μου εκαναν αντιπροταση.Απο 30 ευρω που ημουν να με κατεβασουν στα 20.Εντυπωσιακη προσφορα δεν λεω αλλα δεν δεν την δεχτηκα μιας και ειμαι απο αυτους που αμα δωσουν λογο τον κρατανε.Ας πλωρωνω 6.5 ευρω περισσότερα τωρα στην wind.

    Ας ελπίσω οτι δεν θα το μετανιώσω.
    Φιλικα
    satfoxy

  6. #201
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.023
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Τραγικό latency σε game η Wind
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  7. #202
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από [javaneze] Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...Να μην τα πολυλογω, εκανα αιτηση στην forthnet, μεσα σε 2 ωρες με καλεσαν απο την wind, μου προσεφεραν το πακετο που ηδη εχω στα 15,5 οπου και δεχθηκα.

    Καραγκιοζιλικια. Αν μου ειχαν προτεινει απο την αρχη 20 ευρω που ημουν ηδη, θα ειχα δεχθει.
    Απλα πονταρουν οτι δεν θα μπεις στην διαδικασια φορητοτητας και χτυπανε ψηλα...

    ...Ολες δηλαδη την ιδια τακτικη εχουν;
    Ντε και καλα να σε βαλουν σε διαδικασια φορητοτητας για να επιτυχεις μια παρα πολυ καλη προσφορα, ενω αν απο την αρχη εκαναν μια απλα καλη μπορει και να σε ειχαν.
    Ναι, όλες τα ίδια κάνουν, έτσι λειτουργούν.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τραγικό latency σε game η Wind
    Στην γραμμή που έχω ήδη WIND, για αυτά που ζητάω δεν έχω κανένα παράπονο. Όμως δεν παίζω παιχνίδια, οπότε δεν μπορώ να κρίνω για το θέμα latency.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από satfoxy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετα απο εξη χρονια στην cyta δεχτηκα την παραπανω προταση απο την WIND και αλαξα...

    ...Ας ελπίσω οτι δεν θα το μετανιώσω.
    Satfoxy, καλορίζικη να είναι η ανανέωση σου προς την WIND και δεν νομίζω (εύχομαι) να μην συναντήσεις το παραμικρό πρόβλημα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sakis.kom : 15-08-16 στις 07:52.

  8. #203
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.814
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τραγικό latency σε game η Wind
    Εγώ από τότε που ήρθα στη WIND, το Ping στα παιχνίδια έγινε πολύ καλύτερο από τη HOL και χωρίς Fastpath. Περίεργο.

  9. #204
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.023
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ από τότε που ήρθα στη WIND, το Ping στα παιχνίδια έγινε πολύ καλύτερο από τη HOL και χωρίς Fastpath. Περίεργο.
    Πάντα υπάρχουν και η εξαίρεση. Και εγώ στη cyta έχω 80ping χωρίς fastpath
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  10. #205
    Εγγραφή
    14-06-2005
    Μηνύματα
    187
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    ZYXEL VMG8623-T50B
    Για όσους αναρωτιούνται για τον λογαριασμό που δεν βγαίνει όσο υπολόγιζαν: ίσως η πιο "εύκολη" χρέωση εκτός προγραμμάτων είναι τα 5-ψήφια π.χ. των τραπεζών. Ακόμα και αν είναι αστικής χρέωσης, δεν περιλαμβάνονται στα "απεριόριστα αστικά και υπεραστικά". Δείτε το και στην αναλυτική κατάσταση κλήσεων στο MyWind, εκεί φαίνεται ποιες κλήσεις χρεώνονται.

  11. #206
    Εγγραφή
    07-11-2013
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nplatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για όσους αναρωτιούνται για τον λογαριασμό που δεν βγαίνει όσο υπολόγιζαν: ίσως η πιο "εύκολη" χρέωση εκτός προγραμμάτων είναι τα 5-ψήφια π.χ. των τραπεζών. Ακόμα και αν είναι αστικής χρέωσης, δεν περιλαμβάνονται στα "απεριόριστα αστικά και υπεραστικά". Δείτε το και στην αναλυτική κατάσταση κλήσεων στο MyWind, εκεί φαίνεται ποιες κλήσεις χρεώνονται.
    Για αυτό εγώ πάντα προσέχω να καλώ τους αριθμούς που λέει από κινητό με 210 μπροστά κλπ και ποτέ δεν χρεώνομαι

  12. #207
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Στο wspot.gr δεν απαντάει κανένας, οπότε δεν κάνω αίτηση εκεί γιατί δεν έχω ιδέα πότε μπορεί να την καταχωρήσουν.
    Πήρα και παλιότερο συνεργάτη που μου είχε κάνει την αίτηση στην άλλη γραμμή μου, και εδώ καμία απάντηση.
    Πιθανόν είναι κλειστά για διακοπές, οπότε λογικό.

    Ξαναπήρα στην WIND και μου είπαν να μην αγχώνομαι, κάποιος θα με καλέσει. Λόγω των ημερών μου είπαν πως υπάρχει αυτή η καθυστέρηση.
    Βιάζομαι γιατί θέλω να το κάνω πριν τις 22/08, που έχω δικαίωμα να φύγω ατελώς από την VOD λόγω των αυξήσεων της.

    Επίσης για τις μικρές επιπλέον χρεώσεις στον λογαριασμό στο σταθερό, λογικά είναι οι διάφοροι 5ψήφιοι αριθμοί και τίποτα 801 ή ακόμα και κανένα 211, ή 215.
    Επειδή και εγώ βλέπω τέτοιες μικρές χρεώσεις, πλέον θα καλώ από το F2G και θα δω πως πάει. Ακόμα και στο 13800.

  13. #208
    Εγγραφή
    30-10-2012
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    16
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    6,3(dB) / (dB)
    Εγώ έκανα την αίτηση τηλεφωνικά στης 10/08 και μου είπαν οτι στης 12/08 θα μου ερχότανε τον συμβόλαιο για υπογραφή οπως και ηρθε!Στην συνομιλία μας τους εξήγησα οτι η forthnet στην οποία είμαι τώρα μου δίνει το δικαίωμά λογο των αυξήσεων που έκανε να φύγω μέχρι της 20/08 χωρίς να πληρώσω πέναλτι!Σήμερα πήρα τηλ στην WIND να δω αν έφτασε η αίτηση αλλά μου είπαν οτι δεν έφτασε!!!!!!Τους είπα για την διορία και μου ειπαν να μην ανησυχώ και οτι ως την Πέμπτη να έχει τελειώσει το θέμα!!Άντε να δούμε!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος trikiklas : 16-08-16 στις 16:27.

  14. #209
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Συμφώνησες μέσω WIND ή μέσω εξωτερικού συνεργάτη?

  15. #210
    Εγγραφή
    30-10-2012
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    16
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    6,3(dB) / (dB)
    Μεσω wind αλλα δεν βλεπω να προλαβαίνω μεχρι την ημερομηνία που μου εδωσε η forthnet

Σελ. 14 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 491213141516 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 950
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-24, 23:55
  2. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-19, 16:52
  3. Καλύτερη προσφορά που σας έκαναν;
    Από jimger στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 441
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-15, 19:05
  4. PC που σας έκαναν εντύπωση
    Από sweet dreams στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 62
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-03-15, 20:53
  5. Ανανέωση συμβολαίου στην Hol..
    Από iliteo στο φόρουμ Vodafone VDSL
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-15, 13:17

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας