Εμφάνιση 1-14 από 14
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.687
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Wind Hellas

    Η WIND Ελλάς Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει τις παρακάτω τιμολογιακές αλλαγές-αυξήσεις στα προγράμματα συμβολαίου για Ιδιώτες συνδρομητές κινητής:

    Από τις 04/03/2016 η χρέωση για κλήσεις προς διεθνείς προορισμούς σε όλα τα εμπορικά και μη εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα συμβολαίου (εξαιρείται το Συμβόλαιο Q), αυξάνεται ως εξής: για τη Ζώνη 1 (Ευρώπη) από 0,7998€/λεπτό σε 0,90€/λεπτό, Ζώνη 2 (Αμερική-Αυστραλία-Ν. Ζηλανδία) από 0,9996€/λεπτό σε 1,10€/λεπτό, Ζώνη 3 (Ασία) από 1,50€/λεπτό σε 1,65€/λεπτό, Ζώνη 4 (Αφρική) από 2,1996€/λεπτό σε 2,40€/λεπτό και Ζώνη 5 (Νήσοι Ειρηνικού Ωκεανού) από 3,00€/λεπτό σε 3,30€/λεπτό.

    Από την ίδια ημερομηνία (04/03/2016) η χρέωση για κλήσεις προς διεθνείς προορισμούς στο μη εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα Q Συμβόλαιο αυξάνεται ως εξής:Για τη Ζώνη 5 (Ευρώπη) από 0,0102 €/δευτ. σε 0,0133 €/δευτ., για τη Ζώνη 6 (Αμερική-Αυστραλία-Ν. Ζηλανδία) από 0,0114 €/δευτ. σε 0,0167 €/δευτ., για τη Ζώνη 7 (Ασία) από 0,0180 €/δευτ. σε 0,0250 €/δευτ., για τη Ζώνη 8 (Αφρική) από 0,0271 €/δευτ. σε 0,0367 €/δευτ. και Ζώνη 9 (Νήσοι Ειρηνικού Ωκεανού) από 0,0412 €/δευτ. σε 0,0500 €/δευτ. Οι χρεώσεις στις διεθνείς ζώνες 1-4 για το Q Συμβόλαιο παραμένουν ως έχουν. Επίσης, για τους συνδρομητές Q Συμβολαίου όσον αφορά σε κλήσεις προς διεθνείς προορισμούς αυξάνεται η ελάχιστη διάρκεια κλήσης από 45’’ σε 1 λεπτό και το βήμα χρέωσης μεταβάλλεται από 1 δευτερόλεπτο σε 1 λεπτό. Οι χρεώσεις προς τους διεθνείς προορισμούς Μολδαβία, Π.Γ.Δ.Μ. (Σκόπια), Σερβία αυξάνονται από 0,0036 €/δευτ. σε 0,0133 €/δευτ. Οι χρεώσεις προς τους διεθνείς προορισμούς Βοσνία, Σλοβενία αυξάνονται από 0,0043€/δευτ. σε 0,0133 €/δευτ. H χρέωση προς τον διεθνή προορισμό Αλβανία αυξάνεται από 0,0074€/δευτ. σε 0,0133 €/δευτ.

    Από 25/04/2016:

    • Η χρέωση για κλήσεις ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα αυξάνεται από 0,008166€/δευτ. σε 0,009166€/δευτ. για τους συνδρομητές των μη εμπορικά διαθέσιμων προγραμμάτων Q Συμβόλαιο, WIND Flexy Zero, WIND 1.
    • Για τους συνδρομητές συμβολαίου W, WIND to ALL-100 η χρέωση για κλήσεις ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα (μετά την κατανάλωση της ενσωματωμένης χρήσης) αυξάνεται από 0,005799€/δευτ. σε 0,008166€/δευτ.
    • Για τους συνδρομητές συμβολαίου Flexy και Flexy Αυτόματο, η χρέωση για κλήσεις ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα και για βιντεοκλήσεις (μετά την κατανάλωση της ενσωματωμένης χρήσης) αυξάνεται από 0,007499€/δευτερόλεπτο σε 0,008166€/δευτερόλεπτο.
    • Για τους συνδρομητές προγραμμάτων Καρτοσύνδεσης η χρέωση για κλήσεις ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα (μετά την κατανάλωση της ενσωματωμένης χρήσης) αυξάνεται από 0,006765€/δευτ. σε 0,008166€/δευτ.
    • Για τους συνδρομητές WIND ONE S, WIND ONE M, WIND ONE L, WIND ONE XL και WIND ONE η χρέωση για κλήσεις ομιλίας από κινητό προς όλα τα εθνικά δίκτυα (μετά την κατανάλωση της ενσωματωμένης χρήσης) αυξάνεται από 0.354240€/λεπτό σε 0,489958€/λεπτό, για τους συνδρομητές W+Σταθερή,Triple Play αυξάνεται από €0,005799€/δευτ. σε 0,008166€/δευτ. και για τους συνδρομητές Triple Play 2, Triple Play 3 αυξάνεται από 0,007499€/δευτ. σε 0,008166€/δευτ.
    • Για τους υπόλοιπους συνδρομητές συμβολαίου, η χρέωση για κλήσεις ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα (μετά την κατανάλωση της ενσωματωμένης χρήσης) αυξάνεται από 0,007499€/δευτ. σε 0,008166€/δευτ.
    • Η ελάχιστη διάρκεια κλήσης και το βήμα χρέωσης παραμένουν ως έχουν για τους συνδρομητές των παραπάνω προγραμμάτων.


    Σε συνέχεια της ανακοίνωσης που αναρτήθηκε στις 25/01/2016, η ημερομηνία έναρξης των παρακάτω ενεργειών που περιγράφονταν σε αυτή μετατίθεται από 25/02/2016 σε 31/03/2016 και η ανακοίνωση των ενεργειών τροποποιείται ως εξής:

    «Από 31 Μαρτίου 2016 καταργείται το παλαιό οικιακό πρόγραμμα WIND TO ALL 15 με πάγιο 15€ και θα ξεκινήσει η αυτόματη μεταφορά των συνδρομητών του προγράμματος αυτού στο εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα WIND to ALL-25 με μηνιαίο πάγιο 25€ και 20% έκπτωση παγίου κάθε μήνα, μέχρι τη λήξη της ελάχιστης διάρκειας συμβολαίου των συγκεκριμένων συνδρομητών, με μεγαλύτερη ενσωματωμένη χρήση.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ww.PNG 
Εμφανίσεις:  240 
Μέγεθος:  46,6 KB 
ID: 167637


    * Λόγω του αρχικού παγίου του νέου προγράμματος προσφέρεται έκπτωση μηνιαίου παγίου μέχρι τη λήξη της ελάχιστης διάρκειας συμβολαίου (12/18/24 μήνες) στους συνδρομητές που θα μεταφερθούν σε αυτά σύμφωνα με τον ανωτέρω πίνακα.

    Από 31 Μαρτίου 2016 καταργείται το παλαιό οικιακό πρόγραμμα WIND ΚαρτοΣύνδεση 22,5 με πάγιο 22.5€ και θα ξεκινήσει η αυτόματη μεταφορά των συνδρομητών του προγράμματος αυτού στο εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα WIND Καρτοσύνδεση Plus με πάγιο 25€ με μεγαλύτερη ενσωματωμένη χρήση.»

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ww1.PNG 
Εμφανίσεις:  239 
Μέγεθος:  42,9 KB 
ID: 167638


    Δυνάμει όλων των ανωτέρων αλλαγών, οι συνδρομητές που επηρεάζονται έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως (εξαιρείται τυχόν επιδότηση συσκευής ή έκπτωση παγίων) εντός ενός μηνός από τη δημοσίευση της σχετικής ανακοίνωσης και τη λήψη του παρόντος.

    Σε όλες τις τιμές περιλαμβάνεται ΦΠΑ 23%. Αναλυτικός τιμοκατάλογος προγραμμάτων και υπηρεσιών στο www.wind.gr.

    Πηγή : Wind

  2. #2
    Εγγραφή
    12-04-2005
    Μηνύματα
    1.263
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    18000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Thomson TG 585v8
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 12,5(dB)
    Δεν τους προλαβαίνουμε πια. Χειρότεροι από μπακάλικα έγιναν (και οι τρεις).

    Το μόνο θετικό της υπόθεσης είναι ότι κάθε μήνα υπάρχει λόγος-αφορμή για καταγγελία αζημίως και αποχώρηση λόγω μονομερούς τροποποίησης των όρων
    "Είμαι άνθρωπος και έχω αξιοπρέπεια.
    Δεν δέχομαι να με διαφεντεύει ένας ξένος γιατί τότε είμαι σκλάβος"
    Sami Sharaf (former Egypt Minister)
    για τη διαχείρηση της διώρυγας του Σουέζ από τους Αγγλους

  3. #3
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iml Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν τους προλαβαίνουμε πια. Χειρότεροι από μπακάλικα έγιναν (και οι τρεις).

    Το μόνο θετικό της υπόθεσης είναι ότι κάθε μήνα υπάρχει λόγος-αφορμή για καταγγελία αζημίως και αποχώρηση λόγω μονομερούς τροποποίησης των όρων
    Βασικά, με τον ρυθμό που τροποποιουν τα τιμολόγια, μπορείς να το κάνεις σύστημα. Πας αλλού, παίρνεις και νέα συσκευή, σε 3-4 μήνες που θα αλλάξει πάλι το τιμολόγιο, ξανα-μανα καταγγελία, κρατάς και τη συσκευή, την σκοτώνεις αν είναι και βγάζεις και χαρτζιλικι

  4. #4
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    ΈΛΕΟΣ!!!!!!!

  5. #5
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    η wind ήταν εδώ και χρόνια πρωτοπόρος σε αυτές τις λαθροχειρίες

  6. #6
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.506
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Η χώρα βρίσκεται σε οικονομική κρίση, λένε...
    Οι μισθοί πέφτουν, η ενέργεια (πετρέλαιο) πέφτει, ας μην είμαστε όμως εντελώς απαισιόδοξοι, δεν έχουμε γενική κατάρρευση, οι τιμές για τους καταναλωτές ανεβαίνουν, οπότε έχουμε ισορροπία τελικά.
    Ήθελα να ξέρω πως βγαίνει ο Δείκτης Τιμών Καταναλωτή αρνητικός συνεχώς τα τελευταία χρόνια.

  7. #7
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Manolis_karas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η χώρα βρίσκεται σε οικονομική κρίση, λένε...
    Οι μισθοί πέφτουν, η ενέργεια (πετρέλαιο) πέφτει, ας μην είμαστε όμως εντελώς απαισιόδοξοι, δεν έχουμε γενική κατάρρευση, οι τιμές για τους καταναλωτές ανεβαίνουν, οπότε έχουμε ισορροπία τελικά.
    Ήθελα να ξέρω πως βγαίνει ο Δείκτης Τιμών Καταναλωτή αρνητικός συνεχώς τα τελευταία χρόνια.
    Δεν τα καταλαβαίνεις αυτά, απαιτούν σπουδές Ανωτάτης Μανατζεριστικής

  8. #8
    Εγγραφή
    12-04-2005
    Μηνύματα
    1.263
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    18000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Thomson TG 585v8
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 12,5(dB)
    Είναι τραγικό ότι στο τέλος της μέρας το σάπιο καρτέλ της κινητής με τα υπερκέρδη είναι σε θέση να εξαγοράσει τους όλο και λιγότερους σταθερούς που -πολύ κακώς- μπαίνουν μέσα. Το μέλλον και στις τηλεπικοινωνίες κατά την άποψή μου είναι μαύρο.
    Μόνο φρου-φρου και αρώματα για tredy διαφημίσεις.
    "Είμαι άνθρωπος και έχω αξιοπρέπεια.
    Δεν δέχομαι να με διαφεντεύει ένας ξένος γιατί τότε είμαι σκλάβος"
    Sami Sharaf (former Egypt Minister)
    για τη διαχείρηση της διώρυγας του Σουέζ από τους Αγγλους

  9. #9
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Περίεργο μου φαίνεται, που ακόμα δεν έχει μπει κάποιος να βρίσει πως "δεν έχει σήμα" και τολμάει να κάνει αυξήσεις, χωρίς καν να είναι συνδρομητής ή να επηρεάζεται από τις αλλαγές...

  10. #10
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.750
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περίεργο μου φαίνεται, που ακόμα δεν έχει μπει κάποιος να βρίσει πως "δεν έχει σήμα" και τολμάει να κάνει αυξήσεις, χωρίς καν να είναι συνδρομητής ή να επηρεάζεται από τις αλλαγές...
    Για να σχολιάσεις μία είδηση, πρέπει να σε επηρεάζει άμεσα?
    Για να σχολιάσω το προσφυγικό, πρέπει να είμαι πρόσφυγας, να μένω στην Λέσβο ή στην Ειδομένη?

  11. #11
    Εγγραφή
    14-09-2005
    Περιοχή
    koalaback0
    Μηνύματα
    1.302
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/ 30
    ISP
    Cosmote
    Router
    pfSense
    Σύμφωνα με το παραπάνω
    Για τους συνδρομητές συμβολαίου W, WIND to ALL-100 η χρέωση για κλήσεις ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα (μετά την κατανάλωση της ενσωματωμένης χρήσης) αυξάνεται από 0,005799€/δευτ. σε 0,008166€/δευτ.
    Έχω το W στο κινητό μου. Μπορώ να ζητήσω διακοπή αζημίως;
    Από τα 384 Kbps ADSL στα 300 Mbps FTTH, 15 χρόνια δρόμος...

  12. #12
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andreasp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να σχολιάσεις μία είδηση, πρέπει να σε επηρεάζει άμεσα?
    Για να σχολιάσω το προσφυγικό, πρέπει να είμαι πρόσφυγας, να μένω στην Λέσβο ή στην Ειδομένη?

    Γιατί οι αυξήσεις της WIND είναι ένα γεγονός που μαστίζει την Ελληνική και Ευρωπαϊκή κοινωνία αλλά και αθώες ανθρώπινες ζωές, εξού και η σύγκριση που έκανες με το προσφυγικό...

    Όταν τις κάνει τις αυξήσεις η ήδη πανάκριβη "Πράσινη", αυτή δεν πειράζει μωρέ, γιατί έχει σήμα, αλλά μόλις δουν τη "Μπλε" ν' ανεβάζει τις τιμές, έρχεται και βγάζει το κόμπλεξ του ο κάθε άσχετος, προκειμένου να δικαιολογήσει τα πεταμένα λεφτά που δίνει στις άλλες... Συνήθως αυτοί υπάρχουν σε κάθε τέτοιο θέμα και μου φάνηκε περίεργο που δε μπήκε κανείς ακόμα εδώ...

  13. #13
    Εγγραφή
    26-02-2015
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    TP-LINK TD-W8970
    SNR / Attn
    9(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Γιατί οι αυξήσεις της WIND είναι ένα γεγονός που μαστίζει την Ελληνική και Ευρωπαϊκή κοινωνία αλλά και αθώες ανθρώπινες ζωές, εξού και η σύγκριση που έκανες με το προσφυγικό...

    Όταν τις κάνει τις αυξήσεις η ήδη πανάκριβη "Πράσινη", αυτή δεν πειράζει μωρέ, γιατί έχει σήμα, αλλά μόλις δουν τη "Μπλε" ν' ανεβάζει τις τιμές, έρχεται και βγάζει το κόμπλεξ του ο κάθε άσχετος, προκειμένου να δικαιολογήσει τα πεταμένα λεφτά που δίνει στις άλλες... Συνήθως αυτοί υπάρχουν σε κάθε τέτοιο θέμα και μου φάνηκε περίεργο που δε μπήκε κανείς ακόμα εδώ...

    Μιτσομ μεχρι τωρα αγαπαμε wind γιατι ηταν φτηνη. και σημα εχω στην περιοχη μου μια χαρα Και 2G και 3G /4G το θεμα ειναι οτι το εχει παρακανει με το ανεβασμα τον τιμων καθε λιγο και λιγακι σε ολα τα επιπεδα σταθερη καρτοκινητα συμβολαια αν ειναι φιλε σε λιγο να πληρωνω τα ιδια με την cosmote φυσικα και θα με χασουν απο πελατη και θα με παρει η cosmote οχι σαν πιο φτηνη αλλα σαν πιο καλο δικτυο η wind εχει κανει δουλεια αυτο τον κσιρο με το δυκτυο αλλα σε κατι κατσαβραχα που παω μονο cosmote υπαρχει...καλα θα κανουν η μανατσαρεοι τις wind να την δουν αλλιως με το ανεβασμα τον τιμων γιατι δεν τους βλεπω καλα ουτε αυτους ουτε την wind εαν συνεχισουν ετσι!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος souflami : 02-03-16 στις 00:22.

  14. #14
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Άλλος ένας λόγος να μην το κουνήσει κανεις απο κάρτα...10ε το μηνα και πάμπολλα τους ειναι...

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-01-16, 15:17
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-08-15, 10:17
  3. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-08-15, 21:31
  4. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-15, 17:27
  5. Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-15, 02:28

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας