Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Ποια ομάδα/οδηγός, πιστεύετε (ή θέλετε) να επικρατήσει στη Formula 1 το 2016?

Ψήφισαν
39. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • McLaren/Alonso

    4 10,26%
  • McLaren/Button

    4 10,26%
  • Williams/Bottas

    0 0%
  • Williams/Massa

    0 0%
  • Red Bull/Ricciardo

    0 0%
  • Red Bull/Kvyat

    0 0%
  • Mercedes/Hamilton

    11 28,21%
  • Mercedes/Rosberg

    6 15,38%
  • Renault/Magnussen

    0 0%
  • Renault/Palmer

    0 0%
  • Ferrari/Raikkonen

    6 15,38%
  • Ferrari/Vettel

    5 12,82%
  • Force India/Hulkenberg

    0 0%
  • Force India/Perez

    0 0%
  • Toro Rosso/Verstappen

    2 5,13%
  • Toro Rosso/Sainz

    0 0%
  • Sauber/Ericsson

    0 0%
  • Sauber/Nasr

    0 0%
  • Haas/Grosjean

    0 0%
  • Haas/Gutierrez

    0 0%
  • Manor/Wehrlein

    1 2,56%
  • Manor/Haryanto

    0 0%
Σελ. 31 από 158 ΠρώτηΠρώτη ... 1121262930313233364151 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 451-465 από 2363

Θέμα: F1 - 2016 Season

  1. #451
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gallahant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απολογίες, ξέχασα να βάλω και τον Arouti, έχετε όλοι το μερίδιο σας σε αυτό το νήμα
    Συνημμένο Αρχείο 170088
    Νέο φτερό για τη Φερράρι, αρκετά επιθετικό. Πρέπει να νοιώθουν πολύ confident εκεί στο Maranello για το νέο τους PU.

    Φίλε Γιώργο, όσον αφορά το 2014 διαφωνώ με τον Arouti γιατί δεν ήταν ο Αλόνσο που σχεδίασε το μονοθέσιο. Η Φερράρι τα έκανε σαλάτα με τον κινητήρα και μετά τρέχανε να προλάβουνε. Σαφώς και η Φερράρι πάντα προσπαθεί να πάρει το πρωτάθλημα. Το 2015 ο Arrivabene φαντάζομαι είπε αυτά που είπε για τους στόχους της ομάδας, κυρίως γιατί ήξερε ότι δεν υπήρχε περίπτωση να πιάσουν τη Μερσέντες. Μη ξεχνάς ότι χάσανε 1 χρόνο εξέλιξης με τις π@π@ρίες που έκαναν στον κινητήρα το 2014. Τώρα το να θέλεις να χάνει μια ομάδα οκ, δικαίωμα σου, και γω θέλω να χάνει η Μερσέντες μπας και δούμε κάνα πρωτάθλημα της προκοπής. Δυστυχώς αυτή τη χρονιά αν θέλεις να χάνει η Φερράρι καλύτερα να το κλείσουμε το νήμα και να αρχίσουμε το silly season 2017.

    Φιλικά πάντα!
    Αυτό που είπα για το 2014 (για να τα λέμε όλα) είναι ότι το περίφημο we win and lose together σημαίνει ότι δεν μπορείς να κατηγορείς μια ομάδα για τις ήττες και να θες τα dividents για τις νίκες.
    Χάνεις και νικάς ΟΜΑΔΙΚΑ.

    Και για να γίνω ακόμα πιο κατανοητός, παραπέμπω σε 2 χρονιές, 2005 (όλοι θυμόμαστε τι έγινε, ΚΑΙ ΟΧΙ GEORGE δεν είναι δικαιολογία ότι είχε τα πρωταθλήματα και άρα δεν πειράζει , BULLSHIT δικαιολογία εινια, το αντίθετο, καταστράφηκε το 2005 από την απόδοση του μονοθεσίου σε συνεργασία με τα ελαστικά), και 2006 και πως έχασε τον τίτλο.

    Ο Σουμάχερ δεν καθόταν ουτε να γκρινιάζει ούτε να φωνάζει και θα μείνει στην ιστορία το 2006 το πως πήγε και αγκάλιαζε έναν έναν στα πιτς μετά την εγκατάληψη του, cause we win and lose together.

    Αυτό ακριβώς εννοώ ότι δεν μπορεί να υπάρχει διάκριση μεταξύ οδηγου και ομάδας, ο οδηγός ΕΙΝΑΙ μέλος της ομάδας. Το σπόρ ΕΙΝΑΙ ομαδικό και την ώρα που ο οδηγός τρέχει με το μονοθέσιο, ένας σωρό κόσμος ξενυχτά και αγωνιά για το τι γίνεται.

    Αλλά όλα αυτά ειναι ξένες εννοιες για κάποιον που μόνο τον οδηγό βλέπει.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George_Prix Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΥΓ. Και για να μην το ξεχασω... Ο οποιοσδηποτε μη γραφικος και αντικειμενικος, θα μπορουσε να πεταχτει και να πει "ξεκολλα ρε aroutis που δεν ηθελε ο George_Prix να κερδιζει ο Alonso οσο ετρεχε με τη Ferrari και ειναι κλινικη η περιπτωση του". Αλλα τον αφηνετε να τρολλαρει και μετα παραξενευεστε που απανταω!!!

    - - - Updated - - -



    Αυτο και μονο δειχνει το ποσο λιγος εισαι... Στο μυαλο και στην ψυχη.

    Το να με κατηγορεις σαν υποστηρικτη των βιασμων (με διαφορες παρομοιες σποντες) επειδη ειχα πει "ο Kimi δε γουσταρει τον Alonso γιατι κανενας δε γουσταρει το βιαστη του"... ξεπερναει τα ορια. Ακομα και τα δικα σου βλακωδη ορια
    Ε οχι... lol, το troll μιλάει για Trolling.

    Ξεκόλα ρε kickboxer και πιές ένα καφεδάκι. Αν δε σου αρεσει η πραγματικότητα αλλαξέ τη. Την επόμενη φορά που θα έχεις την ανάγκη να γράφεις για βιασμούς, DON'T.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  2. #452
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Ωρέ αφήστε για λίγο τα ... μίση και δείτε αυτό το απαίσιο "κουτί" της redbull. Άλλο ένα έκτρωμα...

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  13055389_10209187473754372_924615265807946081_n.jpg 
Εμφανίσεις:  14 
Μέγεθος:  36,3 KB 
ID: 170094
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Νικαετός : 29-04-16 στις 11:29.

  3. #453
    Εγγραφή
    08-02-2006
    Περιοχή
    Πάφος-Κύπρος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    5.235
    Downloads
    19
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/768
    ISP
    Primetel
    Router
    PTL-VDL-N5
    George, ο κύριος λόγος που δεν ποστάρω συχνά είναι οι κόντρες σας, απλά δεν μπορεί κάποιος να μπει ανάμεσα σας
    Θα συμφωνήσω με τον Αρούτη στο ότι δεν πρέπει ο οδηγός να κράζει την ομάδα δημόσια πχ gp2 engine...

  4. #454
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που είπα για το 2014 (για να τα λέμε όλα) είναι ότι το περίφημο we win and lose together σημαίνει ότι δεν μπορείς να κατηγορείς μια ομάδα για τις ήττες και να θες τα dividents για τις νίκες.
    Χάνεις και νικάς ΟΜΑΔΙΚΑ.

    Και για να γίνω ακόμα πιο κατανοητός, παραπέμπω σε 2 χρονιές, 2005 (όλοι θυμόμαστε τι έγινε, ΚΑΙ ΟΧΙ GEORGE δεν είναι δικαιολογία ότι είχε τα πρωταθλήματα και άρα δεν πειράζει , BULLSHIT δικαιολογία εινια, το αντίθετο, καταστράφηκε το 2005 από την απόδοση του μονοθεσίου σε συνεργασία με τα ελαστικά), και 2006 και πως έχασε τον τίτλο.

    Ο Σουμάχερ δεν καθόταν ουτε να γκρινιάζει ούτε να φωνάζει και θα μείνει στην ιστορία το 2006 το πως πήγε και αγκάλιαζε έναν έναν στα πιτς μετά την εγκατάληψη του, cause we win and lose together.

    Αυτό ακριβώς εννοώ ότι δεν μπορεί να υπάρχει διάκριση μεταξύ οδηγου και ομάδας, ο οδηγός ΕΙΝΑΙ μέλος της ομάδας. Το σπόρ ΕΙΝΑΙ ομαδικό και την ώρα που ο οδηγός τρέχει με το μονοθέσιο, ένας σωρό κόσμος ξενυχτά και αγωνιά για το τι γίνεται.
    1) Ο Alonso ΠΟΤΕ δεν εκραξε τη Ferrari. Εγω την εκραζα (και εσυ μαλιστα βλακωδως μου ελεγες "μην κραζεις εφοσον το ινδαλμα σου δεν κραζει")...
    2) Δεν ειπα ποτε οτι ο Alonso κερδισε και η Ferrari εχασε. Eιπα απλα οτι η Ferrari ειχε μεγαλυτερο μεριδιο ευθυνης στην αποτυχια. Οπως και στο ποδοσφαιρο (επισης ομαδικο αθλημα) μπορει ο επιθετικος να πεταει και ο τερματοφυλακας να σερνεται. Το οτι εχασε/κερδισε η ομαδα δε σημαινει οτι βαζουμε στο ιδιο τσουβαλι αποδοσης ολους τους παικτες! Εσυ βεβαια δεν ειχες τα @@ να συμφωνησεις με το αυτονοητο και εφαγες μια ολοκληρη χρονια τρολλαροντας...
    3) Το παραδειγμα με το Schumacher, oσο συγκινητικο και να νομιζεις οτι ειναι, παραμενει γελοιο και ασχετο.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...Την επόμενη φορά που θα έχεις την ανάγκη να γράφεις για βιασμούς, DON'T.
    Την επομενη φορα που θα σου ερθει να κλασεις, μην μπαινεις στο adslgr. Γιατι αυτα που ποσταρεις ακουγονται/βρωμανε σαν κλανιες...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νικαετός Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωρέ αφήστε για λίγο τα ... μίση και δείτε αυτό το απαίσιο "κουτί" της redbull. Άλλο ένα έκτρωμα...
    Το κακο ειναι οτι δε βλεπω να το αποφευγουμε αυτο το χαλι...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gallahant Εμφάνιση μηνυμάτων
    George, ο κύριος λόγος που δεν ποστάρω συχνά είναι οι κόντρες σας, απλά δεν μπορεί κάποιος να μπει ανάμεσα σας
    Θα συμφωνήσω με τον Αρούτη στο ότι δεν πρέπει ο οδηγός να κράζει την ομάδα δημόσια πχ gp2 engine...
    Πιστεψε με, αν ολοι μου λεγανε "εδω εισαι λαθος" θα την ακουγα διαφορετικα. Αλλα το "σταματηστε τις κοντρες" δε βοηθαει και πολυ, γιατι ξερω οτι σε αυτα που λεω εχω 100% δικιο και δεν μπορω να αφηνω αναπαντητες τις γραφικοτητες του aroutis. Κραξτε τον ολοι μαζι και οσο λιγος και να ειναι ολο και λιγο θα τη σακουλευτει τη δουλεια...

    Οσο για το "GP2 engine" που ειπε ο Alonso, πρωτος απο ολους ειπα οτι δε μου αρεσε αυτο που ακουσα. Εγω τουλαχιστον εχω τα αντερα να λεω την αποψη μου και δεν παπαγαλιζω αυτα που λεει ο Alonso...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος George_Prix : 29-04-16 στις 13:27.

  5. #455
    Εγγραφή
    03-12-2005
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    8.296
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110000/10999
    ISP
    Wind
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    23(dB) / 3.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νικαετός Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωρέ αφήστε για λίγο τα ... μίση και δείτε αυτό το απαίσιο "κουτί" της redbull. Άλλο ένα έκτρωμα...

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  13055389_10209187473754372_924615265807946081_n.jpg 
Εμφανίσεις:  14 
Μέγεθος:  36,3 KB 
ID: 170094
    Γίνεται να τους banάρεις από το νήμα;

  6. #456
    Εγγραφή
    29-05-2005
    Μηνύματα
    1.291
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    d-link g624t
    SNR / Attn
    6(dB) / 22(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gallahant Εμφάνιση μηνυμάτων
    George, ο κύριος λόγος που δεν ποστάρω συχνά είναι οι κόντρες σας
    Ε, ναι. Και ποιος ποστάρει άλλωστε.
    Time marches
    On and on and on, flies eternally

  7. #457
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George_Prix Εμφάνιση μηνυμάτων
    1) Ο Alonso ΠΟΤΕ δεν εκραξε τη Ferrari. Εγω την εκραζα (και εσυ μαλιστα βλακωδως μου ελεγες "μην κραζεις εφοσον το ινδαλμα σου δεν κραζει")...
    2) Δεν ειπα ποτε οτι ο Alonso κερδισε και η Ferrari εχασε. Eιπα απλα οτι η Ferrari ειχε μεγαλυτερο μεριδιο ευθυνης στην αποτυχια. Οπως και στο ποδοσφαιρο (επισης ομαδικο αθλημα) μπορει ο επιθετικος να πεταει και ο τερματοφυλακας να σερνεται. Το οτι εχασε/κερδισε η ομαδα δε σημαινει οτι βαζουμε στο ιδιο τσουβαλι αποδοσης ολους τους παικτες! Εσυ βεβαια δεν ειχες τα @@ να συμφωνησεις με το αυτονοητο και εφαγες μια ολοκληρη χρονια τρολλαροντας...
    3) Το παραδειγμα με το Schumacher, oσο συγκινητικο και να νομιζεις οτι ειναι, παραμενει γελοιο και ασχετο.



    Την επομενη φορα που θα σου ερθει να κλασεις, μην μπαινεις στο adslgr. Γιατι αυτα που ποσταρεις ακουγονται/βρωμανε σαν κλανιες...


    Το κακο ειναι οτι δε βλεπω να το αποφευγουμε αυτο το χαλι...


    Πιστεψε με, αν ολοι μου λεγανε "εδω εισαι λαθος" θα την ακουγα διαφορετικα. Αλλα το "σταματηστε τις κοντρες" δε βοηθαει και πολυ, γιατι ξερω οτι σε αυτα που λεω εχω 100% δικιο και δεν μπορω να αφηνω αναπαντητες τις γραφικοτητες του aroutis. Κραξτε τον ολοι μαζι και οσο λιγος και να ειναι ολο και λιγο θα τη σακουλευτει τη δουλεια...

    Οσο για το "GP2 engine" που ειπε ο Alonso, πρωτος απο ολους ειπα οτι δε μου αρεσε αυτο που ακουσα. Εγω τουλαχιστον εχω τα αντερα να λεω την αποψη μου και δεν παπαγαλιζω αυτα που λεει ο Alonso...
    Ο Alonso κάποιες στιγμές προς το τέλος γκρίνιαξε αλλά πλέον ήταν αργά. Ορθώς εσυ όντως το ξύλωσες το καλσόν, άλλωστε όπως εχεις δηλώσει εισαι "anti" σε σημείο να γίνεσαι γραφικός.
    Στη προσπάθειά σου να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητά σου λές τόσα άσχετα μεταξύ σου που τελικά γελάνε όλοι, μα όλοι, και στο τέλος, ως κάθε τρόλλ, απλά καταφεύγεις σε προσβολές.
    Και το πλέον αστειο (και πραγματικά, σε ευχαριστώ!) φέτος το έσπασες το κοντέρ να διαμαρτύρεσαι ότι τρολλάρω επειδή σε βάζω στη θέση σου γιατί αναφέρεσε σε βιασμούς ! LOL μιλάμε !

    @Νικο, τι να πω καλέ μου για αυτό το πράγμα της RBR, ελεος ... τα ματάκια μου !!!!!

    @GP, ο Αλονσο αλήθεια , κράζει ή όχι τη McLaren (για να φύγουμε πλεον από τη Ferrari για λιγο). Αν ναι, ποιά ειναι η γνώμη σου, πρέπει να το κάνει; Βοηθά σε κάτι, με δεδομένο ότι τα μπικικινια καλά τα παίρνει ; Ειναι επαγγελματική η στάση του ;

    Ή λέω γώ τώρα τα του οίκου θα πρέπει να κρατούνται εν τω οίκω ; Ακόμα και για τον Αλόνσο ;


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  8. #458
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νικαετός Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωρέ αφήστε για λίγο τα ... μίση και δείτε αυτό το απαίσιο "κουτί" της redbull. Άλλο ένα έκτρωμα...

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  13055389_10209187473754372_924615265807946081_n.jpg 
Εμφανίσεις:  14 
Μέγεθος:  36,3 KB 
ID: 170094
    Τι είναι τούτο ?

    Υποβρύχιο ?

    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  9. #459
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και το πλέον αστειο (και πραγματικά, σε ευχαριστώ!) φέτος το έσπασες το κοντέρ να διαμαρτύρεσαι ότι τρολλάρω επειδή σε βάζω στη θέση σου γιατί αναφέρεσε σε βιασμούς ! LOL μιλάμε !
    Και εσυ μας ειπες οτι πεθανε ενας δικος σου ρε aroutis. Να αρχισω και εγω να λεω οτι εισαι δολοφονος γιατι αναφερθηκες σε νεκρους μεσα στο νημα. 'Η οτι εισαι νεκροφιλος

    Ξερω οτι ειναι αστειο, αλλα κατι ΤΟΣΟ ακραιο ειναι το μονο που μπορει να κανει το μικρο σου μυαλουδακι να ξεκολλησει!!!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    @GP, ο Αλονσο αλήθεια , κράζει ή όχι τη McLaren (για να φύγουμε πλεον από τη Ferrari για λιγο). Αν ναι, ποιά ειναι η γνώμη σου, πρέπει να το κάνει; Βοηθά σε κάτι, με δεδομένο ότι τα μπικικινια καλά τα παίρνει ; Ειναι επαγγελματική η στάση του ;
    Ή λέω γώ τώρα τα του οίκου θα πρέπει να κρατούνται εν τω οίκω ; Ακόμα και για τον Αλόνσο ;
    Εισαι στραβος, χαζος ή απλα troll?

    Oταν ειπε ο Alonso για "GP2 engine" ειχα πει οτι δε μου αρεσε αυτο που εκανε και πριν απο 1 ωρα ειπα παλι οτι δε μου αρεσε!!!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jiakomo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε, ναι. Και ποιος ποστάρει άλλωστε.
    Εσυ σταματησες να ποσταρεις απο τοτε που πηρα μια καρφιτσα και εσκασα τη φουσκα του Kimi (ΑΝ θυμαμαι καλα εσυ δεν ειχες μια υπογραφη με τον ηρωα σου τον Kimi παλια?)

    Λυπαμαι αλλα η αληθεια πολλες φορες ειναι πικρη! Αν εχεις κατι να πεις για την F1, θα ημουν πολυ περιεργος να το ακουσω... Αυτο το "δεν ποσταρω γιατι δε μου αρεσουν οι κοντρες σας" μου ακουγεται πολυ μουφα οταν προερχεται απο καποιον που δεν εχει πει κουβεντα εδω και πολλα χρονια (και ουτε καν συμμετειχε σε καποια κοντρα)...

  10. #460
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εντωμεταξύ στον υπόλοιπο πλανήτη


    Lewis Hamilton was fastest by a large margin as Mercedes' closest rivals Ferrari hit trouble in second practice at the Russian Grand Prix.

    Hamilton was 0.652 seconds clear of Ferrari's Sebastian Vettel, whose car stopped on the track with an electrical failure halfway through the session.

    Nico Rosberg was third, 0.867secs off team-mate Hamilton, but did not set a representative lap on the faster tyre.

    The German was just 0.14secs behind Hamilton on the slower 'soft' tyre.

    Sunday's Russian Grand Prix - which is live on the BBC Sport website and radio 5 live Sports Extra - begins at 13:00 BST. Qualifying is at 13:00 on Saturday.

    - - - Updated - - -


    Electrical storm at Ferrari

    In addition to an apparent lack of pace, Ferrari will be concerned about another reliability failure, especially as they have brought a new, upgraded engine design to this race.

    The team have suffered two in-race engine failures so far this season and the impression is forming that they have pushed their reliability too close to the edge in an attempt to close the performance gap to Mercedes.

    Vettel's team-mate Kimi Raikkonen was fourth fastest overall, but more than 0.5secs slower than the German.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  11. #461
    Εγγραφή
    03-09-2005
    Μηνύματα
    7.567
    Downloads
    189
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Η χρονια παντως μεχρι στιγμης για τη Φερραρι παει χειροτερα απο περυσι. Εχει λιγοτερους βαθμους, χειροτερη αξιοπιστια, η RB ειναι σχεδον στο ιδιο επιπεδο κ μπορει απο την μεση της χρονιας να την περασει.
    Μπορει(δεν ειναι κ σιγουρο)να εχει κλεισει λιγο τη διαφορα(σε δεκατα) με την Μερσεντες, αλλα δεν φαινεται ικανη να κερδισει αγωνες στα ισια ακομα.

    Χωρια που εχει μακραν τα λιγοτερα διαθεσιμα tokens, οποτε οι υπολοιποι λογικα θα εξελιξουν τους κινητηρες περισσοτερο απο αυτην μεσα στη χρονια.
    Διαθεσιμα tokens : 6 Ferrari, 11 Mercedes, 14 Honda, 25(!!) Renault .

  12. #462
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από haHa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η χρονια παντως μεχρι στιγμης για τη Φερραρι παει χειροτερα απο περυσι. Εχει λιγοτερους βαθμους, χειροτερη αξιοπιστια, η RB ειναι σχεδον στο ιδιο επιπεδο κ μπορει απο την μεση της χρονιας να την περασει.
    Μπορει(δεν ειναι κ σιγουρο)να εχει κλεισει λιγο τη διαφορα(σε δεκατα) με την Μερσεντες, αλλα δεν φαινεται ικανη να κερδισει αγωνες στα ισια ακομα.

    Χωρια που εχει μακραν τα λιγοτερα διαθεσιμα tokens, οποτε οι υπολοιποι λογικα θα εξελιξουν τους κινητηρες περισσοτερο απο αυτην μεσα στη χρονια.
    Διαθεσιμα tokens : 6 Ferrari, 11 Mercedes, 14 Honda, 25(!!) Renault .
    btw εχω την αισθηση οτι σημερα ο Ricciardo εκανε αυτον το γυρο με Soft ενω ολοι οι υπολοιποι εκαναν τον καλο τους γυρο με Super Soft. Αν ειναι πραγματι ετσι, η Red Bull μπορει να ειναι οπως ειπες σχεδον στα ισια, με τη Ferrari στη συγκεκριμενη πιστα... Και ολα αυτα με το χρεπι της Renault. Τι εχει κανει παλι ο μαγος ο Newey

    - - - Updated - - -

    Ασχημα τα πραγματα για το Vettel:

    http://www.formula1.com/content/fom-...sian-woes.html

    btw οπως βλεπουμε στο αρθρο αλλο προβλημα ειναι αυτο που τον αναγκασε να σταματησει στο FP2 (ηλεκτρικο) και αλλο αυτο με το κιβωτιο ταχυτητων. Τραγικη απο πλευρας αξιοπιστιας η Ferrari φετος, η οποια ειχε καλο ονομα εδω και πολλα χρονια στο συγκεκριμενο τομεα...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι είναι τούτο ?

    Υποβρύχιο ?

    lol τωρα το προσεξα. Πολυ καλη περιγραφη, σαν υποβρυχιο ειναι!!!!!!

    Μπροστα σε αυτο το εκτρωμα, η λυση της Ferrari φανταζει σα κοσμημα! Μακαρι φυσικα να μη δουμε τιποτα απο αυτα στην F1...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος George_Prix : 30-04-16 στις 00:03.

  13. #463
    Εγγραφή
    08-02-2006
    Περιοχή
    Πάφος-Κύπρος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    5.235
    Downloads
    19
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/768
    ISP
    Primetel
    Router
    PTL-VDL-N5
    Και του χρόνου παιδιά...το πρωτάθλημα τελείωσε.

  14. #464
    Εγγραφή
    14-10-2005
    Περιοχή
    Κυπριαδου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.147
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritz 5530


    - - - Updated - - -

    OS1: Windows 10,MoBo:Gigabyte Aorus 7 X299, CPU:Ι9-7900X,RAM:G.Skill DDR4 64GB,GPU:MSI 3080 RTX ,PSU:Corsair HX1500i ,SSD1:Samsung 970PRO 512GB SSD 2: Sandisk Ultra 2 960GB,HDD:21 TB W/D, Case:CoolerMaster Cosmos 2,CPU Cooler:Corsair H150i Pro, Monitor: Samsung Odyssey G7 32',Various: Logitech Z550,Keyboard:Logi G915

  15. #465
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Ποτε η honda θα φερει το πρωτο upgrade στον κινητηρα,ειναι λιγο πιο γρηγορα απο GP2 engine εφετο.


    Jenson Button confirms Honda engine redesign for 2017 season

    Jenson Button has confirmed rumours that Honda are set to completely redesign their power unit for the 2017 season, as it comes to the realisation that it can't match the performance of the leading Mercedes unit.

    "I think with the way the engine is, yes, I think it’s difficult to extract the power that we feel that we need. And that’s not me saying that, that’s Honda," said the Briton.

    "And that’s why the makeover for next year [is needed]. They’ve made some big steps this year with the engine but I think to make the big step to the top teams is very difficult [without a redesign]."

    http://www.f1reader.com/news/jenson-...-season-143447

Σελ. 31 από 158 ΠρώτηΠρώτη ... 1121262930313233364151 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. F1 - 2016 Preseason news
    Από aroutis στο φόρουμ Aθλητικά θέματα και γεγονότα
    Μηνύματα: 145
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-03-16, 15:03

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας