Σελ. 1 από 10 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 138
  1. #1
    Εγγραφή
    21-02-2007
    Περιοχή
    Ανατολική Αττική
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    387
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Path Level
    Interleaved
    Γεια χαρά...

    ...Έχω RIPάρει όλα μου τα original DVDs και τα 'χω κάνει ψηφιακά (διότι τα μισά CDs τους έχουν αρχίσει και "ρετάρει", δεν πολυ-διαβάζονται πλέον απ' τα media players).
    Τα 'χω αποθηκεύσει σε... 3-4 εξωτερικούς δίσκους κι έχω γεμίσει με κουτιά και τροφοδοτικά ολόγυρα του γραφείου του σπιτιού μου. Θέλω, μετά από συζήτηση με φίλο, να βάλω όλες αυτές τις ταινίες (συν φωτό της κόρης μου, αλλά και αρχεία της δουλειάς) σε ΕΝΑΝ NAS (ένα κουτί, μια συσκευή) με θέσεις τεσσάρων (μάλλον) δίσκων και να βάλω πάνω πχ. 4x4GBs δίσκους, ώστε να 'χω "καθαρά" γύρω στα 8GBs χώρο (και άλλο τόσο τα backups τους).
    Αλλά θέλω να συνδέσω αυτόν τον NAS ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ στην SmartTV (LG) μου, ώστε απλά να "βλέπω" μέσω της TV ή του BluRay Sony player μου τις ταινίες και να κάνω άμεσα και εύκολα προβολή τους.

    Μπορείτε να με κατευθύνεται ΠΟΥ και ΤΙ να πάρω;
    Ξέρω ότι ναι μεν τα NAS της Synology είναι κορυφαία, αλλά ΔΕΝ το 'χουν "μαξάρει" με τις νέες απαιτήσεις των χρηστών (media centers), οπότε ελάχιστα διαθέτουν HDMI θύρες. Αντιθέτως, τα Q-nap ή τα Thecus διαθέτουν, ασχολούνται σχεδόν αποκλειστικά για δημιουργία/χρήση media centers.

    ...Γιατί δεν αντέχονται άλλο, να 'χω ολόγυρά μου όλους αυτούς τους δίσκους και τα καλώδια και τροφοδοτικά τους, μπούχτισα - και με "κράζει" η σύζυγος πολύ πλέον.

    Ευχαριστώ για κάθε πρόταση/συμβουλή σας.

  2. #2
    Εγγραφή
    10-06-2011
    Περιοχή
    offroad
    Μηνύματα
    2.621
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    800/150
    ISP
    Get Norway
    Router
    OPNsense
    Εάν μπορείς να το στήσεις μόνος σου, έχει χρόνο κτλ μέχρι να στηθεί hp-microserver

  3. #3
    Εγγραφή
    21-02-2007
    Περιοχή
    Ανατολική Αττική
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    387
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Path Level
    Interleaved
    Ούτε έχω την παραμικρή ιδέα πώς να το κάνω, ούτε και έχω καθόλου χρόνο (λόγο δουλειάς και παιδιού).
    Οπότε, θέλω να αγοράσω κάτι και ΑΠΛΑ να το στήσω και να παίξει...

  4. #4
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Πέρα από το hdmi κοίταξε να έχει ένα καλό - και χωρίς προβλήματα συμβατότητας με smart tv- dlna server, γιατί κάποια στιγμή μπορεί να θελετε να βλέπετε το περιεχόμενο και από άλλες τηλεοράσεις.

  5. #5
    Εγγραφή
    21-02-2007
    Περιοχή
    Ανατολική Αττική
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    387
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέρα από το hdmi κοίταξε να έχει ένα καλό - και χωρίς προβλήματα συμβατότητας με smart tv- dlna server, γιατί κάποια στιγμή μπορεί να θελετε να βλέπετε το περιεχόμενο και από άλλες τηλεοράσεις.
    Λαμπρά. Έχεις κάποια πρόταση, διότι δεν είμαι ιδιαίτερα σχετικός με δαύτα (τα NAS);

  6. #6
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lupus_Hegemonia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λαμπρά. Έχεις κάποια πρόταση, διότι δεν είμαι ιδιαίτερα σχετικός με δαύτα (τα NAS);
    Η λύση που σκέφτεσαι όμως, NAS 4Χ4 στοιχίζει αρκετά.
    Synology και QNAP είναι οι καλύτερες επιλογές, και τα δύο διαθέτουν εξαιρετικούς DLNA servers
    αλλά ξεκινούν από 350€ και πάνω αν τα θέλεις για 4 δίσκους,χωρίς να συμπεριλαμβάνονται οι δίσκοι.
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  7. #7
    Εγγραφή
    21-02-2007
    Περιοχή
    Ανατολική Αττική
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    387
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από biggeo65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η λύση που σκέφτεσαι όμως, NAS 4Χ4 στοιχίζει αρκετά.
    Synology και QNAP είναι οι καλύτερες επιλογές, και τα δύο διαθέτουν εξαιρετικούς DLNA servers
    αλλά ξεκινούν από 350€ και πάνω αν τα θέλεις για 4 δίσκους,χωρίς να συμπεριλαμβάνονται οι δίσκοι.
    Δεν μ' ενδιαφέρει το κόστος, είμαι διατεθημένος να δώσω και ως 1000 ευρώ (για πλήρες ολοκληρωμένο, με δίσκους).
    Αλλά η Synology δεν βλέπω να 'χει HDMI θύρα, άρα κοιτάζω QNAP...

  8. #8
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lupus_Hegemonia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια χαρά...

    ...Έχω RIPάρει όλα μου τα original DVDs και τα 'χω κάνει ψηφιακά (διότι τα μισά CDs τους έχουν αρχίσει και "ρετάρει", δεν πολυ-διαβάζονται πλέον απ' τα media players).
    Τα 'χω αποθηκεύσει σε... 3-4 εξωτερικούς δίσκους κι έχω γεμίσει με κουτιά και τροφοδοτικά ολόγυρα του γραφείου του σπιτιού μου. Θέλω, μετά από συζήτηση με φίλο, να βάλω όλες αυτές τις ταινίες (συν φωτό της κόρης μου, αλλά και αρχεία της δουλειάς) σε ΕΝΑΝ NAS (ένα κουτί, μια συσκευή) με θέσεις τεσσάρων (μάλλον) δίσκων και να βάλω πάνω πχ. 4x4GBs δίσκους, ώστε να 'χω "καθαρά" γύρω στα 8GBs χώρο (και άλλο τόσο τα backups τους).
    Αλλά θέλω να συνδέσω αυτόν τον NAS ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ στην SmartTV (LG) μου, ώστε απλά να "βλέπω" μέσω της TV ή του BluRay Sony player μου τις ταινίες και να κάνω άμεσα και εύκολα προβολή τους.

    Μπορείτε να με κατευθύνεται ΠΟΥ και ΤΙ να πάρω;
    Ξέρω ότι ναι μεν τα NAS της Synology είναι κορυφαία, αλλά ΔΕΝ το 'χουν "μαξάρει" με τις νέες απαιτήσεις των χρηστών (media centers), οπότε ελάχιστα διαθέτουν HDMI θύρες. Αντιθέτως, τα Q-nap ή τα Thecus διαθέτουν, ασχολούνται σχεδόν αποκλειστικά για δημιουργία/χρήση media centers.

    ...Γιατί δεν αντέχονται άλλο, να 'χω ολόγυρά μου όλους αυτούς τους δίσκους και τα καλώδια και τροφοδοτικά τους, μπούχτισα - και με "κράζει" η σύζυγος πολύ πλέον.

    Ευχαριστώ για κάθε πρόταση/συμβουλή σας.
    Η δουλειά του NAS ΔΕΝ είναι να είναι media player.

    Επομένως πολύ σωστά στην όπως είπες κορυφαία Synology, δεν κάνουν κάτι τέτοιο.

    Εξάλλου, είναι καλή κίνηση NAS / file server και media player να είναι διακριτές ξεχωριστές συσκευές. Γιατί; Μα γιατί ένα media player "γερνά" ξεπερνιέται περίπου 2 φορές ταχύτερα από ένα NAS / file server. Π.χ. με καλές επιλογές, ένα NAS / file server θα σου κρατήσει 10 χρόνια και θα πάρει 3 διαδοχικές γενιές δίσκων. Ενώ ένα media player ίσως να μην καλύπτει τις ανάγκες σου σε 5 χρόνια.

    Γι' αυτό, χωριστά NAS, και χωριστά media player. Ναι, θα δώσεις π.χ. παραπάνω €150 τώρα, αλλά σε βάθος χρόνου (π.χ. 2-3 χρόνια), θα τα λάβεις πίσω και στο πολλαπλάσιο.

    - - - Updated - - -

    Τέλος, υποθέτω ότι αναφερόμενος σε backup (και βλέποντας τον καθαρό χώρο τον οποίο αναφέρεις) θα κάνεις RAID-1;

    ΟΚ, αλλά θα χάσεις τη μισή χωρητικότητα. Και επίσης το RAID δεν αντικαθιστά το backup, αλλά δρα συμπληρωματικά.

    Εγώ θα πρότεινα σαν εναλλακτική λύση RAID-4, και μόνο για τα υπερκρίσιμα αρχεία (π.χ. αρχεία δουλειάς, προσωπικές δημιουργίες, φορολογικά-τραπεζικά, passwords) ένα έξτρα offline backup σε δίσκο που θα μπαίνει σε μια καταπακτή μόνο για το backup.

    Έτσι θα έχεις περισσότερο ωφέλιμο χώρο στο NAS.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lupus_Hegemonia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μ' ενδιαφέρει το κόστος, είμαι διατεθημένος να δώσω και ως 1000 ευρώ (για πλήρες ολοκληρωμένο, με δίσκους).
    Αλλά η Synology δεν βλέπω να 'χει HDMI θύρα, άρα κοιτάζω QNAP...
    Και επανέρχομαι στο θέμα.

    Εφόσον δίνεις μέχρι και €1000, είναι κουταμάρα τεράστια να μην είναι διακριτές συσκευές το NAS και το media player.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  9. #9
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Με 300+ ευρώ παίρνεις ένα 4bay synology και ξενοιάζεις για πάρα πολύ καιρό.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  10. #10
    Εγγραφή
    10-06-2011
    Περιοχή
    offroad
    Μηνύματα
    2.621
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    800/150
    ISP
    Get Norway
    Router
    OPNsense
    με 1000€ και λίγα ακόμη αγοράζεις synology και φτιάχνεις HTPC
    και τα δυο θα αντέξουν για πολλά χρόνια
    το raid1 είναι λάθος επιλογή για homeserver

    με το HP microserver τα φτιάχνεις και τα δυο αυτά μαζί αλλά θέλει λίγο διάβασμα

  11. #11
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εφόσον δίνεις μέχρι και €1000, είναι κουταμάρα τεράστια να μην είναι διακριτές συσκευές το NAS και το media player.
    Ακριβώς.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  12. #12
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Καλύτερα να διαθέσεις χρόνο και να τα φτιάξεις μόνος σου.
    Οπως προείπανε ένας file server θα σου κρατήσει χρόνια, ένα HTPC πόσο?

    Καλύτερα να χρησιμοποιείς δοκιμασμένα προγράμματα (vlc, xbmc) παρά ετοιματζίδικα (πχ για htpc ή ακόμα και ο mediaplayer της tv )

    Μούχει τύχει mkv που έπαιζε κανονικά σε vlc, όταν πήγαινα να το παίξω σε lg tv, η τηλεόραση έκανε reboot (έκλεινε και ξανάνοιγε σε κανονικό κανάλι tv)

    Πιθανά με τις έτοιμες λύσεις να σου προκύψουν προβλήματα με υπότιτλους, ή η νέα τηλεόραση που θ'αγοράσεις (ή αυτή που έχεις σε άλλο δωμάτιο) να τα δείχνει διαφορετικά.

  13. #13
    Εγγραφή
    21-02-2007
    Περιοχή
    Ανατολική Αττική
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    387
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Path Level
    Interleaved
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

    Μα προφανώς και έχω (ήδη) ξεχωριστό media player (BluRay Sony), ενώ φυσικά κι εννοείται ότι χρησιμοποιώ κορυφαία software για τα media μου - "έφαγα τα νιάτα μου" να RIPάρω 500+ DVDs, δεν κάθομαι να πειραματίζομαι με "ό,τι να 'ναι" software. Απλά, όπως σας εξήγησα, ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ από NAS, η μόνη μου "επαφή" με NAS είναι που... κοπιάρω την δουλειά μου στον NAS του γραφείου (για Backup), ιδέα δεν έχω από αυτά.

    Οπότε, δεν καταλαβαίνω... λέτε ότι δεν χρειάζομαι NAS με HDMI, διότι (απ' ό,τι κατάλαβα) αυτά τα NAS με HDMI έχουν ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ media player;
    Ωραία... ας πούμε ότι παίρνω ό,τι πήρε ένας φίλος για backups, δηλαδή ένα "τούμπανο" Synology 4-bay. Και ΠΩΣ ΘΑ ΒΛΕΠΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ "απ' ευθείας" στην SmarTV μου, τις ταινίες που θα αποθηκεύσω; Δεν χρειάζεται να 'ναι συνδεδεμένο το NAS με HDMI (με την TV), άλα κονσόλα πχ.;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλύτερα να διαθέσεις χρόνο και να τα φτιάξεις μόνος σου.
    Οπως προείπανε ένας file server θα σου κρατήσει χρόνια, ένα HTPC πόσο?

    Καλύτερα να χρησιμοποιείς δοκιμασμένα προγράμματα (vlc, xbmc) παρά ετοιματζίδικα (πχ για htpc ή ακόμα και ο mediaplayer της tv )

    Μούχει τύχει mkv που έπαιζε κανονικά σε vlc, όταν πήγαινα να το παίξω σε lg tv, η τηλεόραση έκανε reboot (έκλεινε και ξανάνοιγε σε κανονικό κανάλι tv)

    Πιθανά με τις έτοιμες λύσεις να σου προκύψουν προβλήματα με υπότιτλους, ή η νέα τηλεόραση που θ'αγοράσεις (ή αυτή που έχεις σε άλλο δωμάτιο) να τα δείχνει διαφορετικά.
    Δεν τίθεται θέμα να "διαθέσω χρόνο" να φτιάξω συστήματα μόνος μου, φίλε μου. Και που βρίσκω χρόνο να... κοιμάμαι 6 ώρες την μέρα, είναι άθλος.
    Θέλω να πάρω κάτι, να αγοράσω κάτι και ΝΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΥΩ, να το στήσω, να το συνδέσω και "πάπαλα", να αρχίζω να κάνω δουλειά.
    (Αχ... η Apple δεν έχει τίποτα τέτοιο, σαν τα κομπιούτερ της; Έχω ξενοιάσει τόσα χρόνια με τα Mac, απλά τ' ανάβω να δουλέψουν και δεν ασχολούμαι με τίποτα!... Χαχα)

  14. #14
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lupus_Hegemonia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπότε, δεν καταλαβαίνω... λέτε ότι δεν χρειάζομαι NAS με HDMI, διότι (απ' ό,τι κατάλαβα) αυτά τα NAS με HDMI έχουν ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ media player;
    Ωραία... ας πούμε ότι παίρνω ό,τι πήρε ένας φίλος για backups, δηλαδή ένα "τούμπανο" Synology 4-bay. Και ΠΩΣ ΘΑ ΒΛΕΠΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ "απ' ευθείας" στην SmarTV μου, τις ταινίες που θα αποθηκεύσω; Δεν χρειάζεται να 'ναι συνδεδεμένο το NAS με HDMI (με την TV), άλα κονσόλα πχ.;
    Τα έχεις μπερδέψει τα πράματα.

    Δουλειά του NAS ΔΕΝ είναι να κάνει decoding και αναπαραγωγή. Δουλειά του NAS είναι να κάνει αποθήκευση, και να δίνει τα δεδομένα όταν του ζητήσουν τα διάφορα media players.

    Τέτοια media players είναι:

    - τα ξεχωριστά media players (γύρω στα €120-€150) και τέτοιο σου προτείνω να πάρεις
    - τα ενσωματωμένα media players που έχουν οι διάφορες τηλεοράσεις
    - κάποια bluray players

    Όλα αυτά τα players έχουν είσοδο ethernet (δικτύου). Έτσι διαβάζουν τα δεδομένα από το NAS, και από την έξοδο HDMI που έχουν αυτά (όχι το NAS), το δείχνουν στην τηλεόραση.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  15. #15
    Εγγραφή
    21-02-2007
    Περιοχή
    Ανατολική Αττική
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    387
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα έχεις μπερδέψει τα πράματα.

    Δουλειά του NAS ΔΕΝ είναι να κάνει decoding και αναπαραγωγή. Δουλειά του NAS είναι να κάνει αποθήκευση, και να δίνει τα δεδομένα όταν του ζητήσουν τα διάφορα media players.

    Τέτοια media players είναι:

    - τα ξεχωριστά media players (γύρω στα €120-€150) και τέτοιο σου προτείνω να πάρεις
    - τα ενσωματωμένα media players που έχουν οι διάφορες τηλεοράσεις
    - κάποια bluray players

    Όλα αυτά τα players έχουν είσοδο ethernet (δικτύου). Έτσι διαβάζουν τα δεδομένα από το NAS, και από την έξοδο HDMI που έχουν αυτά (όχι το NAS), το δείχνουν στην τηλεόραση.
    Γνωρίζω ότι το NAS είναι για αποθήκευση και να προσφέρει τα δεδομένα. Αλλά ΠΟΙΟΣ ο λόγος τότε, να 'χουν κάποια NAS και HDMI θύρα;;; Δεν είναι για να συνδέονται απ' ευθείας σε μια τηλεόραση;;;

    Nα πάρω ΕΠΙΠΛΕΟΝ κι άλλη συσκευή media player (εκτός του BluRay) "δεν παίζει", είναι χαζό. Δεν θα γεμίσω το λιτό σαλόνι ή γραφείο του σπιτιού μου με διακόσες συσκευές. Ήδη είναι αρκετές...

    Και το γνωρίζω ότι έχουν ethernet θύρα οι players (και το Sony BluRay μου έχει), αλλά ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΑ να "βλέπω" τις ταινίες, θέλω απ' ευθείας - σαν να 'ναι εξωτερικός δίσκος (όπως κάνω τώρα κι έχω "πήξει" με τα καλώδια και τους δίσκους). Θέλω να μπουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ σ' έναν NAS και να τον συνδέω στην TV και να παίζει; Ζητάω πολλά; Δεν ξέρω, ρωτώ.

Σελ. 1 από 10 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-16, 03:06
  2. Εξωτερικός σκληρός για αποθήκευση
    Από kyroula στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-12-15, 23:36
  3. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-15, 13:02
  4. Σκουπάκι αυτοκινήτου και σύνδεση σε schuko
    Από antonis34 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-15, 23:35
  5. Σύνδεση lubuntu σε δίκτυο windows
    Από kaptsea στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-03-15, 02:23

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας