Σελ. 2 από 20 ΠρώτηΠρώτη 1234712 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 296
  1. #16
    Εγγραφή
    22-12-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Για να το ελαφρυνω, την εβδομαδα που εγινε το χτυπημα στο Παρισι, μπαινει στο μετρο ενας κυριος με την λευκη κελεμπια και το χαρακτηριστικο καπελακι που φορανε οι μουσουλμανοι, φορωντας ενα τεραστιο φουσκωτο μπουφαν απο πανω.
    Λοιπον, δεν πανε να λενε οτι η τρομοκρατια δεν θα περασει κι αλλα τετοια ωραια και κοινοτυπα, εγω περιμενα να ακουσω το "κλικ" πριν το "μπουμ". Καθισε κι ακριβως απεναντι μου ο ατιμος!
    Προκαταληψη θα μου πειτε, ναι, αλλα τελικα ο φοβος, χωρις καμια λογικη, που προκαλουν τετοιες καταστασεις, δυσκολα αντιμετωπιζεται.

  2. #17
    Εγγραφή
    14-05-2012
    Μηνύματα
    58
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Brutele
    Από το πρωί ελικόπτερα και σειρήνες παντού, στο κέντρο είμαι.

  3. #18
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kontinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να το ελαφρυνω, την εβδομαδα που εγινε το χτυπημα στο Παρισι, μπαινει στο μετρο ενας κυριος με την λευκη κελεμπια και το χαρακτηριστικο καπελακι που φορανε οι μουσουλμανοι, φορωντας ενα τεραστιο φουσκωτο μπουφαν απο πανω.
    Λοιπον, δεν πανε να λενε οτι η τρομοκρατια δεν θα περασει κι αλλα τετοια ωραια και κοινοτυπα, εγω περιμενα να ακουσω το "κλικ" πριν το "μπουμ". Καθισε κι ακριβως απεναντι μου ο ατιμος!
    Προκαταληψη θα μου πειτε, ναι, αλλα τελικα ο φοβος, χωρις καμια λογικη, που προκαλουν τετοιες καταστασεις, δυσκολα αντιμετωπιζεται.
    Δεν είσαι ο μόνος αγαπητέ, εδώ να δεις και πριν γίνει το σημερινό...

    Και για να σου το βαρύνω λίγο , έχω μια γυναίκα εδώ που καθαρίζει, μουσουλμάνα, βαθύτατα πιστή (και στη δουλειά της η καλύτερη που έχω δει ποτέ!) και σήμερα μπήκε κλαίγοντας στο σπίτι. Στην αρχή φοβήθηκα πως κάποιος δικός της ήταν εκεί αλλά η γυναίκα έκλαιγε για τους νεκρούς και φοβόταν για το τι θα γίνει τώρα με τους μουσουλμάνους στο Βέλγιο και ανησυχούσε για το παιδί της.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zianna Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από το πρωί ελικόπτερα και σειρήνες παντού, στο κέντρο είμαι.
    Ποιο κέντρο, εδώ avenue Louise και γίνεται ο κακός χαμός...
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  4. #19
    Εγγραφή
    14-05-2012
    Μηνύματα
    58
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Brutele
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είσαι ο μόνος αγαπητέ, εδώ να δεις και πριν γίνει το σημερινό...

    Και για να σου το βαρύνω λίγο , έχω μια γυναίκα εδώ που καθαρίζει, μουσουλμάνα, βαθύτατα πιστή (και στη δουλειά της η καλύτερη που έχω δει ποτέ!) και σήμερα μπήκε κλαίγοντας στο σπίτι. Στην αρχή φοβήθηκα πως κάποιος δικός της ήταν εκεί αλλά η γυναίκα έκλαιγε για τους νεκρούς και φοβόταν για το τι θα γίνει τώρα με τους μουσουλμάνους στο Βέλγιο και ανησυχούσε για το παιδί της.

    - - - Updated - - -



    Ποιο κέντρο, εδώ avenue Louise και γίνεται ο κακός χαμός...
    Το πιστεύω, εγώ δίπλα στη rue neuve είμαι, σε σπίτι φίλης, να δω πως και πότε θα πάω σπίτι..

  5. #20
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Κρίμα στους ανθρώπους.

    Κατά τα άλλα άρχισαν οι γνωστές @@. Γνώμη μου είναι ότι αποτελούν ύβρη αλλά ΟΚ... ίσως δεν είναι της στιγμής.

    Υπουργείο Εξωτερικών (@GreeceMFA): Nous sommes tous Bruxellois
    https://twitter.com/GreeceMFA/status...?ref_src=twsrc
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  6. #21
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κρίμα στους ανθρώπους.

    Κατά τα άλλα άρχισαν οι γνωστές @@. Γνώμη μου είναι ότι αποτελούν ύβρη αλλά ΟΚ... ίσως δεν είναι της στιγμής.

    Υπουργείο Εξωτερικών (@GreeceMFA): Nous sommes tous Bruxellois
    https://twitter.com/GreeceMFA/status...?ref_src=twsrc
    Εντάξει ρε συ και τι να κάνεις.... Εδώ κι εγώ θα το αλλάξω με τη βελγική σημαία.

    Αισθάνεσαι μουδιασμένος και ανήμπορος, κάπως πρέπει να δείξεις κάτι μην γινόμαστε και τόσο πια κυνικοί
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  7. #22
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kontinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να το ελαφρυνω, την εβδομαδα που εγινε το χτυπημα στο Παρισι, μπαινει στο μετρο ενας κυριος με την λευκη κελεμπια και το χαρακτηριστικο καπελακι που φορανε οι μουσουλμανοι, φορωντας ενα τεραστιο φουσκωτο μπουφαν απο πανω.
    Λοιπον, δεν πανε να λενε οτι η τρομοκρατια δεν θα περασει κι αλλα τετοια ωραια και κοινοτυπα, εγω περιμενα να ακουσω το "κλικ" πριν το "μπουμ". Καθισε κι ακριβως απεναντι μου ο ατιμος!
    Προκαταληψη θα μου πειτε, ναι, αλλα τελικα ο φοβος, χωρις καμια λογικη, που προκαλουν τετοιες καταστασεις, δυσκολα αντιμετωπιζεται.
    Εγώ μια φορά είχα 2 τέτοιους στο αεροπλάνο. Κάθησαν μπροστά μου και ο ένας μάλιστα άνοιξε και laptop.
    Επειδή είχε την κακή συνήθεια να γέρνει το κάθισμα του πίσω (γι΄αυτό και είδα, δεν είμαι περίεργος ) είχα οπτική επαφή με την οθόνη του laptop του.

    Ε λοιπόν αυτό που είχε ανοιχτό ήταν ένα powerpoint που έμοιαζε με slideshow για παιδάκια. Μάλιστα είχε και ροζ φόντο
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  8. #23
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.819
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzelen Εμφάνιση μηνυμάτων
    "Ανθρωποι" που δεν έχουν κανένα σύστημα αξίας, καμία ευαισθησία, θα βρουν ευκαιρία να υπερθεματίσουν:

    - Για την ανάγκη κλεισίματος των συνόρων και των περιορισμό των ροών μέχρι την Ελλάδα. Με τίποτα βορειότερα
    - Πόσο ανεπαρκής είναι η Ελλάδα, που δεν κάνει ελέγχους, είναι ξέφραγο αμπέλι
    - Πόσο υπανάπτυκτοι είναι οι μουσουλμάνοι
    Και για να μην ξεχνάμε και τους δικούς μας:
    - Πόσο φταίει ο συριζα και ο Τσίπρας

    Δεν μπορώ να περιγράψω πόσο απεχθάνομαι όλους αυτούς που κάνουν κινήσεις σε σκακιέρα μουσκεμένη με αίμα.
    Οι ανθρωποι εκεινοι που θα κανουν κινησεις στη μουσκεμενη με αιμα σκακιερα, θα μας πουν

    -χρειαζομαστε περισσοτερη παρακολουθηση και φακελωμα
    -χρειαζομαστε λιγοτερα μετρητα, bitcoins κτλ
    -χρειαζομαστε λιγοτερα οπλα

    ...κτλ κτλ.

  9. #24
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    6.151
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16280/920
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Asus DSL-N66U
    SNR / Attn
    9(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει ρε συ και τι να κάνεις.... Εδώ κι εγώ θα το αλλάξω με τη βελγική σημαία.

    Αισθάνεσαι μουδιασμένος και ανήμπορος, κάπως πρέπει να δείξεις κάτι μην γινόμαστε και τόσο πια κυνικοί

    Παρακολουθώ τι συμβαίνει και διαβάζω και το thread και έχω μείνει κάγκελο. Εύχομαι καταρχήν κουράγιο και ψυχραιμία, μέχρι τουλάχιστον να ξεκαθαρίσει η κατάσταση και να υπάρξει ουσιαστική ενημέρωση. Σίγουρα οι σκέψεις όλων μας είναι με τις οικογένειες των θυμάτων.
    CPU: i7-6700k || MB: Asus Maximus VIII Hero || RAM: Kingston HyperX Fury 16GB 2400mhz cl15 || GPU: Asus GTX 970 Strix || CPU cooler: Noctua NH-D15 || HDD: Samsung 850 EVO 250GB, WD 1TB Caviar Black || PSU: Seasonic 700W || Monitor: LG M2762D/1080p || Speakers: Harman Kardon SoundSticks III || Case: Silverstone Temjin TJ07

  10. #25
    Εγγραφή
    22-12-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Διαβαζοντας και το θεμα "εργασια στο εξωτερικο", ειναι εντυπωσιακο ποσα προβληματα προκαλει ενα γεγονος που σε εμπολεμες ζωνες οπως η Συρια, απ'οπου παζαρευουν ολες οι ευρωπαϊκες χωρες ποσους ΔΕΝ θα παρουν, αποτελει απλα καθημερινοτητα.

  11. #26
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Δυστυχώς κατά τρόπο τραγικό, επιβεβαιώθηκαν όλα όσα είχα γράψει στα αντίστοιχα του Παρισιού πριν 3,5 μήνες.

    Και είχα πει τότε, ότι η θρησκεία αυτή είναι η μόνη παγκοσμίως που αποκλειστικά εξάγει βία και αίμα από τις χώρες προέλευσής της.

    Και είχα πει τότε ότι το μόνο πρακτικά άμεσα εφαρμόσιμο μέτρο που να έχει άμεσο αποτέλεσμα, είναι, οτιδήποτε (ναί, επίτηδες χρησιμοποιώ ουδέτερο γένος εδώ, και όχι αρσενικό ή θηλυκό) εισέρχεται στα FIR του δυτικού κόσμου, που να κάνει ένα ή περισσότερα από τα παρακάτω:

    - φορά τσαντόρ, μαντήλα, μπούρκα ή όπως αλλιώς τα λένε
    - φέρει κοράνι
    - φέρει χαλί προσευχής
    - προσέχευται προς συγκεκριμένη κατεύθυνση, σκυφτό, πολλές φορές τη μέρα, υπό (ή όχι) τους ήχους αλλαλαγμών από ψηλό εξώστη
    - δεν τρώει χοιρινό

    θα πρέπει άμεσα να επαναπατρίζεται στην χώρα προέλευσής του.

    Άλλος τρόπος δεν υπάρχει.

    Και φυσικά ούτε λόγος για χτίσιμο τζαμιών κλπ..

    Εδώ πέρα δεν μπορούμε να ελέγξουμε τα όντα (για να μην πω κάτι χειρότερο) μιας άλλης θρησκείας που υποτίθεται και καλά ότι είναι ωριμότερη κατά 500 χρόνια (περίπου), π.χ. θυμηθείτε διαδηλώσεις για τις ταυτότητες κλπ., και τους ιερείς της (τους παπάδες), και που καί αυτή η θρησκεία έχει τεράστια ποσότητα αίματος στα χέρια της τα τελευταία 2.000 χρόνια.

    Και θα καταφέρουμε να ελέγξουμε αυτά τα όντα και τους ιερείς τους, των μουσουλμάνων, στα τζαμιά;

    Τα τζαμιά θα είναι από το πρώτο δευτερόλεπτο λειτουργίας τους, εκτροφεία τέτοιων όντων.

    Σε 50, 100, 150, 300 χρόνια, ή όποτε και αν ωριμάσουν στοιχειωδώς όλα αυτά τα όντα, και αποδείξουν ότι μπορούν και θέλουν να ζουν πολιτισμένα σαν άνθρωποι, τότε επανεξετάζουμε αν θα τους ανοίξουμε τον δυτικό κόσμο.

    Μέχρι τότε, κανένας μουσουλμάνος δεν θα πρέπει να εισέρχεται σε δυτική χώρα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος WAntilles : 22-03-16 στις 16:40.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  12. #27
    Εγγραφή
    22-12-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παραληρημα. Εγω ειμαι της γνωμης πως θα επρεπε να αποκλειστει και οποιαδηποτε εμπορικη δραστηριοτητα με αυτες τις χωρες. Μονο νορβηγικο, ρωσικο ή αμερικανικο πετρελαιο. Ουτε μια κοκα-κολα στο Ιραν. Βλεπεις που παει? Απομονωτισμος αλα Γουιλσον (ή ηταν ο Μονροε?) και αγιος ο θεος. Ψυχρο πολεμο δεν ειχαμε, ψυχρο πολεμο ανακαλυψαμε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kontinos : 22-03-16 στις 16:37.

  13. #28
    Εγγραφή
    02-11-2005
    Μηνύματα
    368
    Downloads
    45
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Πρώτα δημιουργούμε ΦΟΒΟ. Μετα πουλάμε όπλα και στις 2 πλευρές. Και μετα χρηματοδοτουμε το χτίσιμο των κατεστραμένων κοινωνιών τους .Δυο λαοι φτωχοι και εμεις 4 φορες πλουσιοι.

  14. #29
    Εγγραφή
    10-06-2011
    Περιοχή
    offroad
    Μηνύματα
    2.621
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    800/150
    ISP
    Get Norway
    Router
    OPNsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tι σχέση έχει;

    Bookmark this post πάλι θα είναι κάποιοι που έμεναν Βρυξέλλες για χρόνια (αν δεν έχουν βελγικά διαβατήρια) και άντε να είχαν 1-2 που να ήλθαν από Συρία.

    Αυτό στήθηκε και οργανώθηκε εκ των έσω.

    Δεν είναι προφανώς τυχαίο ότι μόλις 48 ώρες αφού έπιασαν τον Αμπντεσλάμ και έγιναν οι επιθέσεις αυτές με το μήνυμα σαφές: Δεν μασάμε.

    Το τι θα έρθει και τι θα γίνει, ακόμα είναι απίστευτα νωρίς. Τώρα, όλοι είναι σε mode αποτίμησης και κλείνουν σύνορα κλπ. Και ακόμα δεν ξέρουμε νεκρούς, ούτε ο Βέλγος πρωθυπουργός έδωσε αριθμό για ευνόητους λόγους.
    http://thethreemooges.blogspot.no/20...ourta.html?m=1

  15. #30
    Εγγραφή
    22-12-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Εν τω μεταξυ εχει αρχισει η παραφιλολογια και παραπληροφορηση, ενω ο τρομος θριαμβευει.

Σελ. 2 από 20 ΠρώτηΠρώτη 1234712 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-02-16, 01:37
  2. Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-09-15, 19:18
  3. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-04-15, 15:47

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας