Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-32 από 32
  1. #31
    Εγγραφή
    02-03-2014
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    102
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NikosLawyer Εμφάνιση μηνυμάτων
    προς τον φιλο που εκανε το ποστ. φιλε ειχα παρομοιες τιμες με σενα και το ελυσα το θεμα. με 14 attenuation ειμαι τωρα και πιανω 46-47 κατεβασμα ενω συγχρονιζα χαλια και επιανα συνηθως μεχρι 30 μαξιμουμ. Ακου τον χρηστη Pokas τα λεει πολυ σωστα. ΤΣΕΚΑΡΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΥΓΡΑΣΙΕΣ ΣΟΥ. Εμενα μια υγρασια στο καλωδιο ενα-δυο μετρα πριν μπει σπιτι μου, μου εκανε ολη τη ζημια και ειχα ΧΑΛΙΑ ποιοτητα γραμμης με αποσυνδεσεις και βραχυκυκλωματα. Πλεον, εχω καλη ποιοτητα γραμμης χωρις αποσυνδεσεις και με καλη ταχυτητα. Χρησιμοποιησε μονο τις τηλεφωνικες μπριζες που χρειαζεσαι και απομονωσε τις αλλες και επισης τσεκαρε και για υγρασιες κτλ. Εκτιμω οτι θα ανεβεις και αλλο σε ταχυτητα και θα σου μειωθει το attenuation αν εχεις καμια υγρασια. Εμενα απο 25 το attenuation ειναι τωρα οπως το βλεπω στο 13,8. Σημερα ελυσα εγω το προβλημα μου!
    Με τόσο σχετικά υψηλό attenuation πιάνεις τόσο καλή ταχύτητα; Γιατί δε φώναζες κάποιον της forthnet να σου πει πόσο συγχρόνιζες στον κατανεμητή; Θα γλίτωνες χρόνο γιατί θα φαινόταν ότι το πρόβλημα είναι στην εσωτερική καλωδίωση.

  2. #32
    Εγγραφή
    02-03-2014
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    102
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Σήμερα είπα να τσεκάρω ταχύτητα με το speedtest. Έπιασα 46~47 στο download και παραξενεμένος κοίταξα στοιχεία στο μόντεμ. Τώρα φαίνεται να έχω line attenuation 10,9. Το περίεργο είναι ότι εγώ δεν πείραξα τίποτα και βλέπω ότι το uptime είναι 7 μέρες αλλά δε θυμάμαι να έχω κάνει εγώ restart. Ξέρετε αν παίρνει updates από τη forthnet όπως αυτό του OTE;

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL απο Υπαίθριους Κατανεμητές (KV)
    Από johnvam στο φόρουμ Nova VDSL
    Μηνύματα: 332
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-04-17, 17:17
  2. Ψευδής διαθεσιμότητα VDSL από Forthnet
    Από pkalaits στο φόρουμ Nova VDSL
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-10-16, 14:23
  3. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-12-15, 23:07
  4. Forthnet VDSL απο KV
    Από aekaraole123 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-10-15, 22:00
  5. VDSL από KV
    Από MAT9 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-15, 14:58

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας