Σελ. 265 από 402 ΠρώτηΠρώτη ... 245255260263264265266267270275285 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.961-3.975 από 6029
  1. #3961
    Εγγραφή
    04-04-2008
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.961
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Έβαλε ένας συγγενής μου την υπηρεσία speed booster. Θέλω να τον γράψω στο cosmote app ώστε να ελέγχει τα GB του. Πώς θα το κάνω αφού και όταν βάλω το αφμ του ή τον αριθμό του speedbooster η εφαρμογή στέλνει sms επιβεβαίωσης στον mobile αριθμό που είναι μέσα στο ρούτερ.

  2. #3962
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από utp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έβαλε ένας συγγενής μου την υπηρεσία speed booster. Θέλω να τον γράψω στο cosmote app ώστε να ελέγχει τα GB του. Πώς θα το κάνω αφού και όταν βάλω το αφμ του ή τον αριθμό του speedbooster η εφαρμογή στέλνει sms επιβεβαίωσης στον mobile αριθμό που είναι μέσα στο ρούτερ.
    ισως αν βάλει την σιμ σε ενα κινητό ώστε παραλάβει το μήνυμα;
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  3. #3963
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.974
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ισως αν βάλει την σιμ σε ενα κινητό ώστε παραλάβει το μήνυμα;
    Ότι είπε..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από utp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έβαλε ένας συγγενής μου την υπηρεσία speed booster. Θέλω να τον γράψω στο cosmote app ώστε να ελέγχει τα GB του. Πώς θα το κάνω αφού και όταν βάλω το αφμ του ή τον αριθμό του speedbooster η εφαρμογή στέλνει sms επιβεβαίωσης στον mobile αριθμό που είναι μέσα στο ρούτερ.
    Θα κάνει την εγγραφή στη σελίδα, θα καταχωρήσει τον αριθμό του booster και θα βάλει σε κάποιο κινητό τη sim για να διαβάσει το κωδικό επαλήθευσης όπου και θα βάλει στη σελίδα.. Και μετά πίσω η sim στο booster..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  4. #3964
    Εγγραφή
    06-05-2020
    Ηλικία
    24
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    cosmote
    ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ TA GB-MG ΠΟΥ ΧΑΛΑΩ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ?

  5. #3965
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.974
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από scalotic Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ TA GB-MG ΠΟΥ ΧΑΛΑΩ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ?
    Πόσο αναλυτικά δλδ; Πάνω η πιο πίσω είδες;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  6. #3966
    Εγγραφή
    07-04-2003
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    629
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    TP LINK W8970
    SNR / Attn
    6/9(dB) / 0.4(dB)
    εχω vdsl 50. Επειδή παίρνω από κέντρο από Οτε μου είπαν δεν γίνεται να βάλω 100 παρά μόνο με speed booster.

    τηλεφώνησα σήμερα και μου είπαν ότι όταν τελειώσουν τα 100gb η ταχύτητα μειώνεται στο μέχρι 15mbps.

    μπορεί η σταθερή μου ταχύτητα να είναι 50. Αλλά μου είπαν αυτό δεν σημαίνει ότι μετά θα ανεβεί μέχρι +15, μου είπαν ότι πιθανότατα θα γυριστώ στην αρχική μου ταχύτητα μέχρι τα 50 δηλαδή.

    ειναι όντως έτσι? Η δεν μου τα είπαν καλά από το τηλεφωνικό κέντρο?

  7. #3967
    Εγγραφή
    16-06-2005
    Περιοχή
    Ρέθυμνο
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    190
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    47800/7300
    ISP
    Cosmote DSL
    Router
    Fritz!Box 7590
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 21.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    δεν είναι έτσι...μετά το πέρας των 100gb θα έχεις ταχύτητα όσο συγχρονίζει το Huawei από την DSL σου συν όση ταχύτητα δίνει η κεραία της Cosmote που συνδέεται με max τα 15Mbps...άρα αν έχεις καλό 4G σήμα στο σημείο που έχεις τοποθετήσει το ρουτερ και παίρνεις από DSL φουλ 50Mbps τότε θα σου βγάζει 50+15=65Mbps... όχι όμως συνέχεια αλλά όταν φουλάρει η DSL ή κάνεις speedtest...αυτά ισχύουν σε γενικές γραμμές...

  8. #3968
    Εγγραφή
    07-04-2003
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    629
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    TP LINK W8970
    SNR / Attn
    6/9(dB) / 0.4(dB)
    Ευχαριστω για την απαντηση. Δεν με ενοχλει τοσο ακομα και το +6,80 το μηνα για +15μβ στην γραμμη μου απο την στιγμη που βοηθαει και στο upload , οσο το 24μηνο της δεσμευσης.

    Αλλη μια ερωτηση. επειδη στο σπιτι ολη μερα η οικογενεια βλεπει ολη μερα youtube , netflix κλπ , μπορω να τα απομονωσω απο το booster για να μην χαλαει εκει τα GB? η δεν θα επειρεαζεται τοσο? εχω ακουσει οτι στο netflix ακομα και 4Κ ταινια να δεις δεν καταναλωνει πανω απο 30-35mb της γραμμης , αυτο σημαινει που για εμενα που εχω vdsl 50 σταθερα ετσι και αλλιως δεν θα μου ενεργοποιηται το booster σε αυτην την περιπτωση?

  9. #3969
    Εγγραφή
    02-09-2003
    Μηνύματα
    1.322
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από halkx Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν είναι έτσι...μετά το πέρας των 100gb θα έχεις ταχύτητα όσο συγχρονίζει το Huawei από την DSL σου συν όση ταχύτητα δίνει η κεραία της Cosmote που συνδέεται με max τα 15Mbps...άρα αν έχεις καλό 4G σήμα στο σημείο που έχεις τοποθετήσει το ρουτερ και παίρνεις από DSL φουλ 50Mbps τότε θα σου βγάζει 50+15=65Mbps... όχι όμως συνέχεια αλλά όταν φουλάρει η DSL ή κάνεις speedtest...αυτά ισχύουν σε γενικές γραμμές...
    Μακάρι να ήταν έτσι. Από την αρχή σου δίνουν συνολικά 50 max, περίπου. Εκτός κι αν καταφέρεις και χρησιμοποιήσεις το HUAWEI ως μόντεμ, οπότε τότε πράγματι το "απελευθερώνεις" και συνδυάζεις πραγματικά το φουλ της VDSL + 4G.

  10. #3970
    Εγγραφή
    07-04-2003
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    629
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    TP LINK W8970
    SNR / Attn
    6/9(dB) / 0.4(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nanas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακάρι να ήταν έτσι. Από την αρχή σου δίνουν συνολικά 50 max, περίπου. Εκτός κι αν καταφέρεις και χρησιμοποιήσεις το HUAWEI ως μόντεμ, οπότε τότε πράγματι το "απελευθερώνεις" και συνδυάζεις πραγματικά το φουλ της VDSL + 4G.
    Αυτο δεν το καταλαβα... τελικα τι ισχυει? υπαρχει κανεις που το εχει κανει με vdsl να μας πει?

  11. #3971
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μη χαλάς τα data σου σε vdsl παιρνεις τα - (μείον) τγγγγγιαααα δηλαδη χάνεις και ταχύτητα Στο upload δούλευε

  12. #3972
    Εγγραφή
    16-06-2005
    Περιοχή
    Ρέθυμνο
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    190
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    47800/7300
    ISP
    Cosmote DSL
    Router
    Fritz!Box 7590
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 21.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nanas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακάρι να ήταν έτσι. Από την αρχή σου δίνουν συνολικά 50 max, περίπου. Εκτός κι αν καταφέρεις και χρησιμοποιήσεις το HUAWEI ως μόντεμ, οπότε τότε πράγματι το "απελευθερώνεις" και συνδυάζεις πραγματικά το φουλ της VDSL + 4G.
    εξήγησα ότι το VDSL+15 δεν είναι συνέχεια...πρέπει αν πληρούνται κάποιες προϋποθέσεις με την κυριότερη να είναι το πόσο utilized είναι η VDSL...αν είναι πάνω από το 80% τότε μπαίνει και το 4G και έχεις το +15...ναι συμφωνώ ότι αυτό δεν γίνεται πολύ συχνά αλλά η λογική του booster είναι να έχεις αυτό το κάτι παραπάνω όταν το χρειάζεσαι...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ababapanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο δεν το καταλαβα... τελικα τι ισχυει? υπαρχει κανεις που το εχει κανει με vdsl να μας πει?
    εγώ το δουλεύω με vdsl και δουλεύει έτσι όπως σου είπα...απ ότι κατάλαβα δεν έχουν όλοι την ίδια εμπειρία...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ababapanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλη μια ερωτηση. επειδη στο σπιτι ολη μερα η οικογενεια βλεπει ολη μερα youtube , netflix κλπ , μπορω να τα απομονωσω απο το booster για να μην χαλαει εκει τα GB? η δεν θα επειρεαζεται τοσο? εχω ακουσει οτι στο netflix ακομα και 4Κ ταινια να δεις δεν καταναλωνει πανω απο 30-35mb της γραμμης , αυτο σημαινει που για εμενα που εχω vdsl 50 σταθερα ετσι και αλλιως δεν θα μου ενεργοποιηται το booster σε αυτην την περιπτωση?
    μπορείς να θέσεις routing rules στο ρουτερ έτσι ώστε να χρησιμοποιεί για την συσκευή που παίζει το netflix μόνο την vdsl....

  13. #3973
    Εγγραφή
    07-04-2003
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    629
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    TP LINK W8970
    SNR / Attn
    6/9(dB) / 0.4(dB)
    Δηλαδή δεν ισχύει ότι το booster ξεκινάει να λειτουργεί όταν χρειαστεί πάνω από το 80% της σύνδεσης?

    Αν απλά βλέπω μια ταινία νετφλιξ ακόμα και 4Κ που χρειάζεται το πολύ 30-35mb για να στριμαρει θα χαλάει από το booster?

  14. #3974
    Εγγραφή
    16-06-2005
    Περιοχή
    Ρέθυμνο
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    190
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    47800/7300
    ISP
    Cosmote DSL
    Router
    Fritz!Box 7590
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 21.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ababapanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή δεν ισχύει ότι το booster ξεκινάει να λειτουργεί όταν χρειαστεί πάνω από το 80% της σύνδεσης?

    Αν απλά βλέπω μια ταινία νετφλιξ ακόμα και 4Κ που χρειάζεται το πολύ 30-35mb για να στριμαρει θα χαλάει από το booster?
    κοίτα...το bonding που κάνει ο server της cosmote που συνδέεται το booster είναι μια μυστήρια ιστορία...θεωρητικά πάντα το booster σύμφωνα με τις προδιαγραφές μπαίνει όταν η dsl φτάσει στο 80% για κάποιο χρονικό διάστημα...σε μία 50αρα γραμμή αυτό όπως καταλαβαίνεις θα γίνεται λιγότερες φορές απ΄ ότι σε μία σύνδεση-χρέπι adsl των 4-10Mbps που θα φτάνει στο όριο της σχεδόν πάντα...

    Στην περίπτωση του νετφλιξ και χωρίς routing rule να το αφήσεις λογικά δεν θα παίρνει από το 4G...αλλά όπως σου είπα είναι ένα θέμα που λύνεται εύκολα με ένα rule να στριμάρει η συσκευή που βλέπεις νετφλιξ μόνο από την dsl

  15. #3975
    Εγγραφή
    02-09-2003
    Μηνύματα
    1.322
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ababapanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή δεν ισχύει ότι το booster ξεκινάει να λειτουργεί όταν χρειαστεί πάνω από το 80% της σύνδεσης?

    Αν απλά βλέπω μια ταινία νετφλιξ ακόμα και 4Κ που χρειάζεται το πολύ 30-35mb για να στριμαρει θα χαλάει από το booster?
    To 4K Netflix χρειάζεται γύρω στα 7-8 Mbps πλέον. 30-35 θέλει το 4K HDR Youtube. Αν το HUAWEI H35 καταφέρεις και το ξεκλειδώσεις, εφόσον η ADSL / VDSL μόνη της δεν επαρκεί για τα ανωτέρω bandwidth θα σου δίνει και το full του 4G ως συμπλήρωμα. Τώρα το που θα σε φτάσει αθροιστικά, εξαρτάται από το max που μπορεί να πιάσει η σταθερή και η κινητή σου σύνδεση αντίστοιχα, καθώς και από το αν είναι ώρα αιχμής ή όχι.

Σελ. 265 από 402 ΠρώτηΠρώτη ... 245255260263264265266267270275285 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Νεο ASUS DSL-AC52U AC750 (adsl/vdsl)
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 1308
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-22, 13:24
  2. Vodafone Home Speed+, πιλοτική επίδειξη από 7/1/2016
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-17, 23:49
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-16, 14:30
  4. Nεο adsl/vdsl Asus DSL N16
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-15, 12:22
  5. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-15, 17:47

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας