Σελ. 9 από 402 ΠρώτηΠρώτη ... 47891011141929 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 121-135 από 6029
  1. #121
    Εγγραφή
    04-11-2005
    Περιοχή
    Λαμία
    Μηνύματα
    522
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150000/50000
    ISP
    COSMOTE LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE12
    ερωτηση εγω εχω δικο μου ρουτερ πρεπει να βαλω του οτε με συνδιασμο την αλλη συσκευη για το booster? ports ανοιγεις κανονικα? το upload το εχει δοκιμασι κανεις? εχει spikes? θελω να κανω video streaming upload.. ωστοσο το τηλεφωνο δουλευει μεσω internet voip ή κανονικα οπως δουλευε? γιατι ακουω διαφορα..

  2. #122
    Εγγραφή
    12-02-2003
    Περιοχή
    Συκιές - Θεσσαλονίκης
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    513
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Inalan
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    Mikrotik RB5009US
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jesakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ερωτηση εγω εχω δικο μου ρουτερ πρεπει να βαλω του οτε με συνδιασμο την αλλη συσκευη για το booster? ports ανοιγεις κανονικα? το upload το εχει δοκιμασι κανεις? εχει spikes? θελω να κανω video streaming upload.. ωστοσο το τηλεφωνο δουλευει μεσω internet voip ή κανονικα οπως δουλευε? γιατι ακουω διαφορα..
    Ο ΟΤΕ συνήθως γυρνάει τα τηλέφωνα σε voip όταν αλλάζεις εξοπλισμό (είναι το standar στις νέες τηλέφωνικές γραμμές). Μπορείς όμως να ζητήσεις να μην στο γυρίσουν για να είσαι σίγουρος
    .
    Ο router που σου δίνει ο ΟΤΕ έχει ενσωματομένο LTE modem που ρυθμίζεις, πέρα των υπολοίπων, και bandwidth management οπότε δεν θα μπορείς. Μπορείς όμως να γυρίσεις τον router σε DMZ (λογικά θα το υποστηρίζει) και να χρησιμοποιήσεις τον δικό σου router για το routing/nat.
    Working from home

  3. #123
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Ήθελα να ήξερα τι σκέφτονται εκεί στον ΟΤΕ. Η σύνδεση μου είναι adsl και κλειδωνω 13-14. Αν η περιοχή μου είχε vdsl θα έβαζα για να έχω ταχύτητα 50. Άλλα δεν έχει.
    Κάποιος πληρώνει +10€ για vdsl 50.
    Εγώ πρέπει να πληρώσω +15€ για να βάλω αυτή την υπηρεσία και ΑΝ έχω καλό 3g-4g θα φτάσω την ταχύτητα μου γύρω στο 50.
    ΑΝ ήταν χωρίς όριο εννοείται θα έβαζα και δεν θα σκεφτόμουν τα 5 ευρώ παραπάνω που θα πλήρωνα σε σχέση με vdsl.
    Εκεί στον ΟΤΕ είναι δυνατόν να πιστεύουν ότι κάποιος θα δώσει +15€ για να έχει 50αρα ταχύτητα με όριο 20gb και ενώ κάποιοι άλλο χρήστες έχουν με vdsl απεριόριστο και δίνουν +10€.
    Πρέπει οπωσδήποτε να αλλάξουν το όριο. Δεν λέω να το κάνουν απεριόριστο γιατί αυτό πιθανόν να δημιουργησει πρόβλημα στα δεδομένα της κινητής ΑΛΛΑ πρεπει οπωσδήποτε να ανεβάσουν το όριο πάνω από 50gb το μηνα.

  4. #124
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pankostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήθελα να ήξερα τι σκέφτονται εκεί στον ΟΤΕ. Η σύνδεση μου είναι adsl και κλειδωνω 13-14. Αν η περιοχή μου είχε vdsl θα έβαζα για να έχω ταχύτητα 50. Άλλα δεν έχει.
    Κάποιος πληρώνει +10€ για vdsl 50.
    Εγώ πρέπει να πληρώσω +15€ για να βάλω αυτή την υπηρεσία και ΑΝ έχω καλό 3g-4g θα φτάσω την ταχύτητα μου γύρω στο 50.
    ΑΝ ήταν χωρίς όριο εννοείται θα έβαζα και δεν θα σκεφτόμουν τα 5 ευρώ παραπάνω που θα πλήρωνα σε σχέση με vdsl.
    Εκεί στον ΟΤΕ είναι δυνατόν να πιστεύουν ότι κάποιος θα δώσει +15€ για να έχει 50αρα ταχύτητα με όριο 20gb και ενώ κάποιοι άλλο χρήστες έχουν με vdsl απεριόριστο και δίνουν +10€.
    Πρέπει οπωσδήποτε να αλλάξουν το όριο. Δεν λέω να το κάνουν απεριόριστο γιατί αυτό πιθανόν να δημιουργησει πρόβλημα στα δεδομένα της κινητής ΑΛΛΑ πρεπει οπωσδήποτε να ανεβάσουν το όριο πάνω από 50gb το μηνα.
    καλημερα! συμφωνω 100% μαζι σου και εγω και εγω ετσι νιωθω μιλαμε για πολυ αδικια! τεραστια μαλιστα.....
    αλλα τι να κανουμε καποιοι ακομα δεν εχουμε VDSL (ζησε Μαη μου να φας τρυφιλι.....).
    Το θεμα ειναι οτι αμα βαλει ενας χρηστης που εχει ADSL θα τα τρωει για πλακα αυτα τα 20GB γιατι η γραμμη του ολο θα τερματιζει (η ADSL εννοω) και θα παιρνει απο κινητης.
    Αν εχει βαλει κανεις ας μας πει ποο γρηγορα τα τρωει να δουμε τι γινεται.

  5. #125
    Εγγραφή
    19-01-2012
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Router
    Fritz!Box 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα! συμφωνω 100% μαζι σου και εγω και εγω ετσι νιωθω μιλαμε για πολυ αδικια! τεραστια μαλιστα.....
    αλλα τι να κανουμε καποιοι ακομα δεν εχουμε VDSL (ζησε Μαη μου να φας τρυφιλι.....).
    Το θεμα ειναι οτι αμα βαλει ενας χρηστης που εχει ADSL θα τα τρωει για πλακα αυτα τα 20GB γιατι η γραμμη του ολο θα τερματιζει (η ADSL εννοω) και θα παιρνει απο κινητης.
    Αν εχει βαλει κανεις ας μας πει ποο γρηγορα τα τρωει να δουμε τι γινεται.
    Έχω φάει 12GB σε 10 μέρες. Τελικά δείχνει το υπόλοιπο η εφαρμογή της Cosmote στο κινητό. Θα ήταν μια καλή ιδέα να κάνουμε αιτήματα στην Cosmote να κρατήσει τα 40GB το μήνα. Τα 20 δε φτάνουν με τίποτα.

  6. #126
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Φίλε αν μπορούσες να μας πεις τι χρήση κάνεις. Δηλαδή αν βλέπεις Π.χ. youtube ενεργοποιείται η κινητή? Η αν βλέπεις μια ταινία netflix κτλ. παλι ενεργοποειται?
    Απο την εμπειρία σου είσαι ευχαριστημένος?
    Συμφωνώ να ζητήσουμε οχι 40gb. αλλα 50 ώστε να το πάρουμε και εμείς .
    Επίσης μήπως να ανοίξουμε κάνα θέμα στο φόρουμ που αφορά το adsl cosmote . Το ρουτερ τι λέει? Ποιο είναι? Συγχρονίζει καλά όπως το Speedport? Το προηγούμενο το έδωσες πίσω? Για βοηθά μας λίγο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pankostas : 07-05-16 στις 15:45.

  7. #127
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ligkas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω φάει 12GB σε 10 μέρες. Τελικά δείχνει το υπόλοιπο η εφαρμογή της Cosmote στο κινητό. Θα ήταν μια καλή ιδέα να κάνουμε αιτήματα στην Cosmote να κρατήσει τα 40GB το μήνα. Τα 20 δε φτάνουν με τίποτα.
    Καλησπέρα, ευχαριστώ για την απάντηση. Θα ήθελα και εγώ να μάθω τι χρήση σου εφαγε τόσα, αν βλέπεις σημαντική διαφορά ταχύτητας και αν είσαι ευχαριστημένος. Όπως βλέπω δεν φτάνουν για τον μήνα. Εσύ έχεις και vdsl 30 ε; Γιατί αν βάλει κανείς με adsl κλαφτα.....

  8. #128
    Εγγραφή
    19-01-2012
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Router
    Fritz!Box 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pankostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε αν μπορούσες να μας πεις τι χρήση κάνεις. Δηλαδή αν βλέπεις Π.χ. youtube ενεργοποιείται η κινητή? Η αν βλέπεις μια ταινία netflix κτλ. παλι ενεργοποειται?
    Απο την εμπειρία σου είσαι ευχαριστημένος?
    Συμφωνώ να ζητήσουμε οχι 40gb. αλλα 50 ώστε να το πάρουμε και εμείς .
    Επίσης μήπως να ανοίξουμε κάνα θέμα στο φόρουμ που αφορά το adsl cosmote . Το ρουτερ τι λέει? Ποιο είναι? Συγχρονίζει καλά όπως το Speedport? Το προηγούμενο το έδωσες πίσω? Για βοηθά μας λίγο.
    Το παρακολούθησα αρκετά και σε γενική χρήση δεν πολυενεργοποιείται. Στο netflix, σε torrents, ενεργοποιείται αλλά δεν τελικιάζει και πάντα (πιάνω μέχρι και 7MB/s). Από αυτό το 10ήμερο είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος (μιας και δεν είχα κάλυψη για 50άρα - δεν έχουμε καμπίνα). Το ρούτερ (Huawei HA35/10) μ'αρέσει, είναι πολύ καλό, την 30άρα μου την συγχρονίζει (μετά από ανοιγοκλεισίματα που έκανα) πάντα πάνω από 29. Δεν έχω δει πρόβλημα με το wifi του. Το προηγούμενο ρούτερ το ζητήσανε πίσω και το παρέδωσα.
    Ταβάνι ταχύτητας μετά από κάποια θεματάκια που είχα, έπιασα 63κάτι (από 29μιση) και upload 7 (από 2μιση). Δεν είναι για χόρταση όμως. Αν το πλακώνω στα torrents κάθε μέρα θα μου τελειώσει σε 24ωρα. Αν δεν βιάζομαι τα torrents βάζω όριο 2μιση MB/s. Πάντως με 40 ή και 50 GB όριο εγώ θα είμαι καλυμένος πλήρως για τη χρήση που κάνω.

  9. #129
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.665
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Άμα κατεβάζεις torrents λογικό να σου τελειώνουν τα ΜΒ.

  10. #130
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Ligkas εγω που έχω adsl και κλειδωνω 13-14 θα με συμφέρει? Ή θα καταναλώνει πολύ και θα πιανω αμέσως το όριο?
    Εσύ σκέφτεσαι να το κρατήσεις ή να το διακοψεις?

  11. #131
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.757
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν είναι για χόρταση (και για torrents) η υπηρεσία.

    Μόνο και μόνο για το 7άρι upload θα το έβαζα αν είχα ΟΤΕ.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  12. #132
    Εγγραφή
    19-01-2012
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Router
    Fritz!Box 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pankostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ligkas εγω που έχω adsl και κλειδωνω 13-14 θα με συμφέρει? Ή θα καταναλώνει πολύ και θα πιανω αμέσως το όριο?
    Εσύ σκέφτεσαι να το κρατήσεις ή να το διακοψεις?
    Εγώ θα το κρατήσω και θα δω αν τέλος Ιουλίου κάνουν κάτι και κρατήσουν έστω τα 40GB. Σίγουρα δεν θα το διακόψω (εκτός αν βάλουν καμπίνα και πάω στα 50). Κοίτα αναλόγως το σήμα. Πχ αν από 13-14 σε πάει 50 θα στα τρώει πολύ γρήγορα. Ανάλογα τη χρήση που θες να κάνεις πάντα. Ή αν έχεις κάλυψη βάλε VDSL 30 καλύτερα.

  13. #133
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Από κατάστημα ή από 13888 το πήρες?

  14. #134
    Εγγραφή
    19-01-2012
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Router
    Fritz!Box 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pankostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Από κατάστημα ή από 13888 το πήρες?
    Παραγγελία από 13888.

  15. #135
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Γμτ αμα ειχα ΟΤΕ θα εβαζα....
    μπορω να κανω υβριδικο με την χρηση mikrotik routerboard με usb stick 4G που ηδη εχω σαν εναλλακτικο για ωρα αναγκης (με twin sim cosmote w.u) αλλα τα πακετα ιντερνετ κινητης ειναι ολα ακριβα, πολυ μεγαλυτερης τιμης απο αυτη την υπηρεσια. Με παγιο : https://www.cosmote.gr/mobile/cosmop...IOTG_Plans_Prs καλα με καρτα δεν το συζηταμε απλα αστειο https://www.cosmote.gr/mobile/cosmop..._onRequest_prs γιαυτο λοιπον και θεωρω οτι η τιμη που δινουν το booster για τοσα GB ειναι αριστη!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 08-05-16 στις 23:07.

Σελ. 9 από 402 ΠρώτηΠρώτη ... 47891011141929 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Νεο ASUS DSL-AC52U AC750 (adsl/vdsl)
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 1308
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-22, 13:24
  2. Vodafone Home Speed+, πιλοτική επίδειξη από 7/1/2016
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-17, 23:49
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-16, 14:30
  4. Nεο adsl/vdsl Asus DSL N16
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-15, 12:22
  5. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-15, 17:47

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας