Σελ. 271 από 402 ΠρώτηΠρώτη ... 251261266269270271272273276281291 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.051-4.065 από 6029
  1. #4051
    Εγγραφή
    30-06-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    282
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    17000+/1.000
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 17.5(dB)
    Καλά τα 100GB είναι ανέκδοτο τα τρώω μέσα στη βδομάδα.
    Κανονικά θα έπρεπε να δώσουν ένα μέχρι 40/5mbps σύνολο adsl+4G απεριόριστα data να δούμε προκοπή.
    Αλλά προσωπικά χρειάζομαι το upload τους αλλιώς θα το είχα διώξει.

  2. #4052
    Εγγραφή
    22-01-2014
    Περιοχή
    ΘεΣσΑλΟνΙκΙ
    Μηνύματα
    1.080
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    40/5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    HA35-11 (LTE/ISDN)
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 26.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τώρα πάλι καλά! Στην αρχή να δεις, όταν το πρωτοβάλαμε ήταν μόνο 40GB και τέλος, μέχρι τον επόμενο μήνα .

  3. #4053
    Εγγραφή
    27-12-2004
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΙΚΗΤΗ
    Δεν μπορεί, θα πρέπει να το αφήσει απεριόριστο... αν μη τι άλλο είναι γελοίο το όριο που έχει. Οι ανάγκες για δεδομένα μέρα με τη μέρα αυξάνονται.

  4. #4054
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.976
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από newbye Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα πάλι καλά! Στην αρχή να δεις, όταν το πρωτοβάλαμε ήταν μόνο 40GB και τέλος, μέχρι τον επόμενο μήνα .
    +1 on this.. Τότε το είχα..
    Άλλο το αν δεν τα ξόδευα εντελώς.. This is another story..
    Εκείνη τη περίοδο όμως το έδιωξε και ένας φίλος γιατί είχε που είχε λιγότερο από 10 στη σταθερή, του έφευγαν και τα 40 για πλάκα και ήταν συνεχώς με την adsl.. Ουσία 0..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rebel1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορεί, θα πρέπει να το αφήσει απεριόριστο... αν μη τι άλλο είναι γελοίο το όριο που έχει. Οι ανάγκες για δεδομένα μέρα με τη μέρα αυξάνονται.
    Αν και τα δεδομένα κινητής είναι ειδική περίπτωση..
    Κανονικά έπρεπε σε όσους δεν έχουν κάλυψη vdsl η κάτι άλλο, να το αφήσουν απεριόριστο σαν κανονική σταθερή, με το ανάλογο πάγιο της αντίστοιχης ταχύτητας στη σταθερή φυσικά.. Η κάποια αναλογία ανάμεσα στις 2 γραμμές τέλος πάντων.. Αν και το τωρινό καθεστώς είναι οκ στο όπως το έχουν το booster τώρα.. Τα χαλάμε όμως στις παροχές/πάγιο της σταθερής.. Το να πληρώνεις 30ε για 24αρι που δεν πιάνει ούτε 10, τη σήμερον ημέρα είναι αστείο.. Κατά την άποψη μου πάντα..
    Σε κάθε περίπτωση, το έχω πει και θα το πω ξανά.. Μπράβο τους που το έβγαλαν.. Δεν περίμενα κάτι διαφορετικό από τον οτε βέβαια.. Θα την έβγαζε την υπηρεσία.. Σε σύγκριση πάντα βλέπε γκουχ γκουχ.. Με τη βόντα που το έπνιξε.. Κυριολεκτικά..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 28-08-20 στις 08:58.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  5. #4055
    Εγγραφή
    18-06-2007
    Περιοχή
    Ιωάννινα
    Μηνύματα
    1.262
    Downloads
    16
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Hwawei HA35
    SNR / Attn
    (dB) / 6.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πάντως ο bonding server πάει πολύ άσχημα τουλάχιστον σε μένα. Με το κινητό speedtest με το 4G του (100mbit down/ 10mbit UP) και με το router κάτι παραπάνω από 10mbit down. Μιλάμε για 10 φορές κάτω η ταχύτητα

  6. #4056
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.976
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Δεν είναι κάτι νέο αυτό..
    Από σήμα πως πας;
    Σε άλλο σημείο δοκίμασες;
    Με καλώδιο είσαι να υποθέσω ε;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  7. #4057
    Εγγραφή
    27-12-2004
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΙΚΗΤΗ
    Σε μένα πλέον αν κόψω το bonding, έχω μεγαλύτερη απόκριση μέσω της dsl...
    Μου έρχεται να το σπάσω

  8. #4058
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.743
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Kρίμα, με το δίκτυο 4G της cosmote ήταν ο ιδανικός τρόπος να διαφοροποιηθεί η εταιρία, να δικαιολογήσει τις ακριβότερες τιμές της, και να σαρώσει στις περιοχές που δεν υπάρχει διάθεση VDSL.

    Αν ήταν καλύτερη υπηρεσία ακόμα και όσοι μένουν σε περιοχές με κάλυψη VDSL θα είχαν ένα μικρό κίνητρο να προτιμήσουν δίχρονη δέσμευση σε ΟΤΕ, αν επίκειται αλλαγή κατοικίας, ψάχνονται για δουλειά σε άλλες πόλεις κ.ο.κ. (ότι θα είχαν γρήγορο ιντερνετ σχεδόν όπου και να μετέφεραν την γραμμή τους, αντί να υποβαθμιστούν σε adsl με άλλες εταιρίες).

    Αλλά αυτό θα προϋπόθετε μια υπηρεσία έστω ακριβότερη αλλά χωρίς data cap και με φουλ ταχύτητες.

    Αντί αυτού, διαβάζοντας σχόλια κι εμπειρίες εδώ, βλέπω να δίνουν μια κουτσουρεμένη υπηρεσία με χίλιους δυό περιορισμούς που δεν δουλεύει σωστά ούτε με τους -ανεπαρκείς- όρους που προσφέρεται. Fail...

    Βασικά αυτό που έλεγα παραπάνω φαίνεται να ισχύει. Πέρα από την αυξημένη τιμή, δεν βλέπω κανέναν λόγο να προτιμήσει κανείς σταθερή γραμμή οτε και homebooster από ένα συμβόλαιο cosmote unlimited κινητής χωρίς caps στο ιντερνετ.

    Ναι, είναι πολύ πιο ακριβό, αλλά είναι καλύτερο value for money, κατά τη γνώμη μου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος marcus1 : 31-08-20 στις 00:34.

  9. #4059
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    καλησπερα , εδω και 2 ημερες βλεπω οτι και τα 2 ασυρματα πανασονικ που εχω αλλαζουνε αυτοματα την ωρα -1 μια ωρα πισω και δεν ξερω τι ωρα ειναι!! . Πηρα το 137888 και κατι μου ελεγαν να δω στον 192.168.1.1 και τελικα δεν βγαλαμε ακρη και το δηλωσε βλαβη.
    Εγω ξερω οτι πχ οταν αλλαξει η ωρα και παρει καποιος τηλεφωνο με την εισερχομενη κληση παιρνει την ωρα αυτοματα και την αλλαζει. Τωρα ομως ενω την παιρνει δειχνει μια ωρα πισω! και ειναι σπαστικο διοτι θα πρεπει να ξερεις οτι σε μια αναπαντητη κληση να υπολογισεις μια ωρα πισω!! .
    Εκτος αυτου το προβλημα με την phone 1 +2 που αμα βαλεις 2 τηλεφωνα πανω και εχεις ενεργη την αναμονη και μιλας στο ενα τηλεφωνο και κτυπαει 2η γραμμη κτυπαει μεν σε εσενα η αναμονη αλλα κτυπαει και το αλλο τηλεφωνο και το σηκωνεις και πεφτει η γραμμη αυτο το προβλημα το ειχα χρονια απο τοτε που εβαλα voip με το speedport entry 2i. Νομιζω οτι δεν γινοτανε στο sercom speedport plus.
    Παντως ο οτε στο speedport entry 2i μου ειχε απενεργοποιησει την phone 1 θυρα και ολα τηλεφωνα ητανε συνδεδεμενα στο phone 2!. και μου ειχε δειξει τον τροπο να το κανω και εγω σε περιπτωση reset . Αλλα δεν περιμενα να υπαρχει ακομα στο hA35 αυτο!!.

    Επισης παρατηρω οτι καποιες φορες ο σταθερος υπολογιστης και το λαπτοπ με συνδεση με ethernet χανει το ethernet μονο του ! καινουργιο αυτο; αλλα δεν ειναι πολυ ωρα .

  10. #4060
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.976
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Ορισμένα ασύρματα έχουν επιλογή ώστε να παίρνουν την ώρα από την αναγνώριση κλήσεων (ήτοι: το δίκτυο) Η να ρυθμίζεις εσύ την ώρα χειροκίνητα.. Κοινώς ψάξε για αυτή την επιλογή.. Παλιά με τις pstn την ώρα τη ρύθμιζε ο πάροχος, και δεν ήταν πάντα σωστή η αργούσε να έρθει στα σωστά της, κοινώς να ανανεωθεί.. Τώρα λογικά με το voip την ώρα Η τη παίρνει από το ρουτερ, οπότε κοίτα την ανάλογη ρύθμιση (sntp) εκεί, Η την παίρνει από τον ims (μάλλον) και οπότε δεν μπορείς να κάνεις κάτι.. Μόνο να τους ενημερώσεις.. Αλλά έτσι θα είχαν και άλλοι θέμα.. Οπότε καλύτερα να περάσεις την ώρα στα τηλέφωνα χειροκίνητα.. Μόνο που κάθε φορά που τύχει να χάσουν το ρεύμα, π.χ μπαταρίες, θα πρέπει να ρυθμίζεις πάλι..
    Δεν το είχα σκεφτεί να το ψάξω αρκετά το συγκεκριμένο η αλήθεια είναι.. Η μπορεί απλά να μη μου έτυχε..
    Επίσης για κοίτα μήπως έχει καμιά ρύθμιση το τηλ για χώρα, gmt κλπ κλπ.

    Για το θέμα με τις θύρες phone χρησιμοποίησε την μια θύρα μόνο, γιατί να μπαίνεις στο κόπο να τις κλείνεις από το μενού;
    Έτσι κ αλλιώς μια είναι η γραμμή και όλα έτσι κ αλλιώς ντούμπλεξ θα ήταν..

    Για το θέμα με το δίκτυο, δες εδώ.. Η μετά αν είναι από το ρουτερ κάποια επιλογή..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 12-09-20 στις 20:33.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  11. #4061
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ορισμένα ασύρματα έχουν επιλογή ώστε να παίρνουν την ώρα από την αναγνώριση κλήσεων (ήτοι: το δίκτυο) Η να ρυθμίζεις εσύ την ώρα χειροκίνητα.. Κοινώς ψάξε για αυτή την επιλογή.. Παλιά με τις pstn την ώρα τη ρύθμιζε ο πάροχος, και δεν ήταν πάντα σωστή η αργούσε να έρθει στα σωστά της, κοινώς να ανανεωθεί.. Τώρα λογικά με το voip την ώρα Η τη παίρνει από το ρουτερ, οπότε κοίτα την ανάλογη ρύθμιση (sntp) εκεί, Η την παίρνει από τον ims (μάλλον) και οπότε δεν μπορείς να κάνεις κάτι.. Μόνο να τους ενημερώσεις.. Αλλά έτσι θα είχαν και άλλοι θέμα.. Οπότε καλύτερα να περάσεις την ώρα στα τηλέφωνα χειροκίνητα.. Μόνο που κάθε φορά που τύχει να χάσουν το ρεύμα, π.χ μπαταρίες, θα πρέπει να ρυθμίζεις πάλι..
    Δεν το είχα σκεφτεί να το ψάξω αρκετά το συγκεκριμένο η αλήθεια είναι.. Η μπορεί απλά να μη μου έτυχε..
    Επίσης για κοίτα μήπως έχει καμιά ρύθμιση το τηλ για χώρα, gmt κλπ κλπ.

    Για το θέμα με τις θύρες phone χρησιμοποίησε την μια θύρα μόνο, γιατί να μπαίνεις στο κόπο να τις κλείνεις από το μενού;
    Έτσι κ αλλιώς μια είναι η γραμμή και όλα έτσι κ αλλιώς ντούμπλεξ θα ήταν..

    Για το θέμα με το δίκτυο, δες εδώ.. Η μετά αν είναι από το ρουτερ κάποια επιλογή..
    σε ευχαριστω παρα πολυ για την αμεση απαντηση. Δεν ειχουνε τα πανασονικ την επιλογη να καταργησεις την ωρα του δικτυου αν και μπορεις να την περασεις χειροκινητα αλλα οποιος σε παρει τηλεφωνο την παιρνει αυτοματα απο το δικτυο εγω αυτο βλεπω .
    οσο για το θεμα με το δικτυο πως πριν με ολα τα ρουτερ που ειχα δεν ειχα προβλημα; τι αλλαξε; για εμενα τιποτα ουτε υπολογιστη αλλαξα ουτε καρτα δικτυου αλλα μονο μοντεμ . Αυτο με το gtm και την ωρα στο ρουτερ ρωτησα στο 137888 και δεν ειχαν ιδεα.
    Οσο για την αναμονη κλησης ειναι προβλημα ειχα γνωστο που με επαιρνε τηλεφωνο κτυπαγε σε εκεινον και ενω εγω το ειχα αφησει το τηλεφωνο ανοικτο , αυτο κτυπαγε κανονικα και μετα εφαγα κραξιμο οτι δεν σηκωνω το τηλεφωνο και το προβλημα ειναι η δευτερη θυρα στο phone. Δοκιμασε το και εσυ και πες μου . Ειναι πολυ χαζο αυτο που κανει ο οτε με αυτο! Επρεπε να εκλεινε την μια θυρα και οταν ητανε για isdn γραμμες να ητανε και οι θυρες ενεργες.
    παντως ενας τροπος να σταματησει να κτυπαει η αλλη θυρα ειναι απενεργοποιηση της αναμονης με #43# και το πληκτρο κλησης. . Η ζητας απο το 137888 να σου απενεργοποιησουνε πχ phone 1 και ολα τα τηλεφωνα θα δουλευουνε με την phone 2 και τοτε ξανα ενεργοποιεις την αναμονη με *43# και το πληκτρο κλησης.

  12. #4062
    Εγγραφή
    10-03-2016
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Σε εμένα ενώ απο χθές μου τελειώσαν τα 100 GB ( σε 5 μέρες τα κατάφερα να τα τελειώσω) συνεχίζει και δίνει κανονικά ταχύτητα φουλ. Για κάποιο λόγο έχει κολλήσει, λογικά βέβαια το βράδυ που θα κάνει reset η lte όπως κανει καθε βράδυ , θα χαθεί το όνειρο αλλά δεν πειράζει

  13. #4063
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.976
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε ευχαριστω παρα πολυ για την αμεση απαντηση. Δεν ειχουνε τα πανασονικ την επιλογη να καταργησεις την ωρα του δικτυου αν και μπορεις να την περασεις χειροκινητα αλλα οποιος σε παρει τηλεφωνο την παιρνει αυτοματα απο το δικτυο εγω αυτο βλεπω .
    οσο για το θεμα με το δικτυο πως πριν με ολα τα ρουτερ που ειχα δεν ειχα προβλημα; τι αλλαξε; για εμενα τιποτα ουτε υπολογιστη αλλαξα ουτε καρτα δικτυου αλλα μονο μοντεμ . Αυτο με το gtm και την ωρα στο ρουτερ ρωτησα στο 137888 και δεν ειχαν ιδεα.
    Οσο για την αναμονη κλησης ειναι προβλημα ειχα γνωστο που με επαιρνε τηλεφωνο κτυπαγε σε εκεινον και ενω εγω το ειχα αφησει το τηλεφωνο ανοικτο , αυτο κτυπαγε κανονικα και μετα εφαγα κραξιμο οτι δεν σηκωνω το τηλεφωνο και το προβλημα ειναι η δευτερη θυρα στο phone. Δοκιμασε το και εσυ και πες μου . Ειναι πολυ χαζο αυτο που κανει ο οτε με αυτο! Επρεπε να εκλεινε την μια θυρα και οταν ητανε για isdn γραμμες να ητανε και οι θυρες ενεργες.
    παντως ενας τροπος να σταματησει να κτυπαει η αλλη θυρα ειναι απενεργοποιηση της αναμονης με #43# και το πληκτρο κλησης. . Η ζητας απο το 137888 να σου απενεργοποιησουνε πχ phone 1 και ολα τα τηλεφωνα θα δουλευουνε με την phone 2 και τοτε ξανα ενεργοποιεις την αναμονη με *43# και το πληκτρο κλησης.
    Ένα από τα panasonic που έχω, αν και παλιό έχει επιλογή από που να τραβάει την ώρα..
    Ένα άλλο που έχω πάλι (ακόμη πιο παλιό) δεν θυμάμαι αν έχει αυτή την επιλογή, και δεν μπορώ να το τσεκάρω και τώρα..
    Νομίζω ότι την παίρνει μόνο του την ώρα όπως λες.. ( Το manual το διάβασες; )
    Σε αυτή τη περίπτωση πάντως τι να πω..
    Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να δεις αν η ώρα είναι σωστή στο ρουτερ και απλά να το αναφέρεις στην υποστήριξη, αν και λογικά αν είχαν και άλλοι θέμα με την ώρα του ims θα το είχαν δει..
    Για το δίκτυο που πέφτει δες τις ρυθμίσεις της κάρτας δικτύου.. Όπως είπα..
    Για οτιδήποτε άλλο που αφορά τα του οτε, δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω.. Το είχα κάποτε το booster αλλά όχι πια..
    Οπότε αν είναι ας πουν τα παιδιά που το έχουν..
    Γενικά πάντως τα του Voip είναι λίγο περίεργα, και θέμα ρύθμισης βασικά.. Ανάλογα βέβαια κ το τι θέλει ο καθείς..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 13-09-20 στις 11:57.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  14. #4064
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένα από τα panasonic που έχω, αν και παλιό έχει επιλογή από που να τραβάει την ώρα..
    Ένα άλλο που έχω πάλι (ακόμη πιο παλιό) δεν θυμάμαι αν έχει αυτή την επιλογή, και δεν μπορώ να το τσεκάρω και τώρα..
    Νομίζω ότι την παίρνει μόνο του την ώρα όπως λες.. ( Το manual το διάβασες; )
    Σε αυτή τη περίπτωση πάντως τι να πω..
    Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να δεις αν η ώρα είναι σωστή στο ρουτερ και απλά να το αναφέρεις στην υποστήριξη, αν και λογικά αν είχαν και άλλοι θέμα με την ώρα του ims θα το είχαν δει..
    Για το δίκτυο που πέφτει δες τις ρυθμίσεις της κάρτας δικτύου.. Όπως είπα..
    Για οτιδήποτε άλλο που αφορά τα του οτε, δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω.. Το είχα κάποτε το booster αλλά όχι πια..
    Οπότε αν είναι ας πουν τα παιδιά που το έχουν..
    Γενικά πάντως τα του Voip είναι λίγο περίεργα, και θέμα ρύθμισης βασικά.. Ανάλογα βέβαια κ το τι θέλει ο καθείς..
    σε ευχαριστω παρα πολυ εψαξα και τα δυο ασυρματα και το βρηκα γραφει Αν ταυτ καλ και χειροκινητα και επελεξα το χειροκινητα . Αλλα δεν μπορει τις προηγουμενες ημερες να μην ειχα θεμα με ωρα στο ασυρματο και εδω και 3 ημερες να εχω θεμα !! για αυτο και το δηλωσαν σαν βλαβη.
    Τωρα που το εβαλα χειροκινητα δεν θα εχω προβλημα σιγουρα.
    Το booster οσο το ειχες εχιες κανενα προβλημα ; και το καταργησες για να πας σε vdsl ; .

  15. #4065
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.976
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε ευχαριστω παρα πολυ εψαξα και τα δυο ασυρματα και το βρηκα γραφει Αν ταυτ καλ και χειροκινητα και επελεξα το χειροκινητα . Αλλα δεν μπορει τις προηγουμενες ημερες να μην ειχα θεμα με ωρα στο ασυρματο και εδω και 3 ημερες να εχω θεμα !! για αυτο και το δηλωσαν σαν βλαβη.
    Τωρα που το εβαλα χειροκινητα δεν θα εχω προβλημα σιγουρα.
    Το booster οσο το ειχες εχιες κανενα προβλημα ; και το καταργησες για να πας σε vdsl ; .
    Άρα δεν το είχες ψάξει αρκετά με την αναγνώριση..
    Λογικά τώρα δεν θα έχεις θέμα, μόνο αν βγάλεις τις μπαταρίες, όπου εκεί θα θέλει και πάλι ρύθμιση χειροκίνητα..
    Βλάβη πάντως για ώρα οφείλω να ομολογήσω ότι δεν μου έχει τύχει..
    Το γνωστό πρόβλημα που είχα με το booster; Ο bonding server ανεβοκατέβαινε όποτε ήθελε.. Και τις πρώτες ημέρες πρόβλημα με το σήμα.. Μετά το έφτιαξαν και τερμάτιζε.. Έφυγα για άλλους λόγους, έχω την εντύπωση ότι τους έχω αναφέρει πίσω .. Vdsl δεν έχει η περιοχή.. Αν και δεν είμαι πολύ της ταχύτητας, ακόμα κ σε 30/50αρα αν πήγαινα, πιθανόν θα το κράταγα κ το booster λόγω της κινητής σαν backup.. Βέβαια για να γίνει αυτό θα έπρεπε να αναθεωρηθεί το όλο πλαίσιο πάγια - παροχές..
    Ένα πράγμα που έμαθα πάντως, είναι να μην το έχω πολύ κοντά στο κρεβάτι η σε μέρος που κάθομαι διότι είναι σαν κινητό, δεν είναι ένα απλό ρουτερ με το wifi του.. Το γράφει κ στο manual του ότι πρέπει να υπάρχει απόσταση, αλλά δεν κάνει αναφoρά στο sar του..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 13-09-20 στις 20:01.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Σελ. 271 από 402 ΠρώτηΠρώτη ... 251261266269270271272273276281291 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Νεο ASUS DSL-AC52U AC750 (adsl/vdsl)
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 1308
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-22, 13:24
  2. Vodafone Home Speed+, πιλοτική επίδειξη από 7/1/2016
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-17, 23:49
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-16, 14:30
  4. Nεο adsl/vdsl Asus DSL N16
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-15, 12:22
  5. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-15, 17:47

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας