Σελ. 288 από 402 ΠρώτηΠρώτη ... 268278283286287288289290293298308 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.306-4.320 από 6029
  1. #4306
    Εγγραφή
    24-10-2009
    Μηνύματα
    176
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Αυτοματα δε το δινει παρά μόνο αν πληρώσεις ηλεκτρονικά μέσα από το site το λογαριασμό.

  2. #4307
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από venejo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτοματα δε το δινει παρά μόνο αν πληρώσεις ηλεκτρονικά μέσα από το site το λογαριασμό.

    ναι πληρωσα μεσω του site του my cosmote την σταθερη στις 28/11/2020 .
    Πως βλεπω την καθε προσφορα; Εγω ενεργοποιησα το δωρεαν 1gb για 7 ημερες που δινει για πληρωμη με καρτα απο το my cosmote site.

  3. #4308
    Εγγραφή
    24-10-2009
    Μηνύματα
    176
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι πληρωσα μεσω του site του my cosmote την σταθερη στις 28/11/2020 .
    Πως βλεπω την καθε προσφορα; Εγω ενεργοποιησα το δωρεαν 1gb για 7 ημερες που δινει για πληρωμη με καρτα απο το my cosmote site.
    Στη πληρωμή του λογαριασμού booster μου το έδωσε.

  4. #4309
    Εγγραφή
    21-11-2020
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Ote Vdsl 50
    σημερα ειδα περιεργη συμπεριφορα ,να κολανε ολες οι συσκευες αρκετα και φτιαχτηκε με restart του modem. τι φαση?αμα εχει τετοια θεματα μηπως προλαβω να το δωσω πισω

  5. #4310
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Eγω τους καλεσα γιατι στο app δε μου περασε τα 15gb + το βασικο η μηνιαια παγια χρέωση γραφει 7,5 + 2,5 αυτα στο σταθερο λογαριασμο . Δε ξέρουν λεει θα το δουν .απλα πανε να χωσουν το 9,90
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimyok : 06-12-20 στις 16:58.

  6. #4311
    Εγγραφή
    22-01-2014
    Περιοχή
    ΘεΣσΑλΟνΙκΙ
    Μηνύματα
    1.080
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    40/5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    HA35-11 (LTE/ISDN)
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 26.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το δώρο των 15GB για 14 ημέρες ήταν μέχρι χθες

  7. #4312
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ε χτες πληρωσα και το εγραφε ακομα στο app. Aπο σημερα 1 gb

  8. #4313
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eγω τους καλεσα τους παπαρες γιατι στο app δε μου περασε τα 15gb + το βασικο η μηνιαια παγια χρέωση γραφει 7,5 + 2,5 αυτα στο σταθερο λογαριασμο . Δε ξέρουν λεει θα το δουν . Παπαρια απλα πανε να χωσουν το 9,90

    Χωρις παρεξηγηση... αλλα σχεδον σε ολα σου τα ποστ βριζεις , χαρακτιριζεις ατομα με απρεπη επιθετα κλπ κλπ .
    Επειδη διαβαζει το φορουμ και κοσμος σαν guest , σου ειναι ευκολο να γραφεις λιγο πιο προσεκτικα ?
    Ειναι κριμα να δινουμε τετοια παραδειγματα ειδικα σε νεαρες ηλικιες.
    Ευχαριστω και συγνωμη αν ενοχληθεις , απλα και εμενα με ενοχλει να βλεπω συνεχεια βρισιες..

    Φιλικα παντα.
    The gr81 .

  9. #4314
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Με συγχωρεις εχεις δικιο .... Ακομα περιμενω στο τηλεφωνο 1 ωρα αναμονη + δεν απαντουν . Που να ρωτήσω και για ρυθμίσεις ....
    Sorry και παλι δεν ειναι να εκνευριζομαι οποτε χαλαει κατι . το booster είχε ενα περιεργο κλειδωμα 1 βδομαδα τωρα είχε κολλήσει στο 1 Mbps ! Παλι χωρίς καμια απαντηση .... . reset και αλλαγη sim και μετα παλι πισω και προς το παρον εφτιαξε ... Αλλα λειτουργει με APN internet οχι Hybrid και χωρις bonding . To βραδυ μετα τις 01:00 ισως το γυρισω στη δικη του αλλα τα χαλανε συνεχεια απο συστημα εδώ μόλις δίνουν απεριοριστα καπου αλλου που κανονικα επρεπε να το εχουν δει... Αλλα απο το κινητης δηλωνουν αναρμοδιοι για το booster και απο το σταθερης ομοίως
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimyok : 06-12-20 στις 17:11.

  10. #4315
    Εγγραφή
    07-11-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10/1 Mbit ADSL+4G bond
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΝΑΒΥΣΣΟΣ
    Router
    SpeedBooster 2.0
    SNR / Attn
    9(dB) / 33(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Βρίσκομαι σε περιοχή με μοναδική επιλογή adsl και περιμένω να τελειώσει το συμβόλαιο με vodafone. Παραδοσιακά συγχρονίζω στα 10-12 mbit σε fastpath(snr 9) όμως το κακό τελευταία έχει παραγίνει. Κάθε τόσο off η γραμμή και αρκετές φορές μέσα στην ημέρα το ping μου εκτοξεύεται.. με wind παλιά τα ίδια και χειρότερα. Το μόνο καλό οι τιμές στα 18 ευρω/μήνα

    Βλέπω λοιπόν ότι η μοναδική μου επιλογή και εφόσον έχω σχετικά καλό σήμα 4g στην περιοχή ειναι ο συνδιασμός cosmote adsl+speed booster.. όχι οτι θα σωθώ απ'όσα διαβάζα αλλά θα είμαι καλύτερα απο πριν..

    Η χρήση μου είναι online games και netflix streaming. Θέλω λοιπόν να ρωτήσω αν το ping μου θα είναι ανεβασμένο εξαιτίας του booster και αν ναί πώς το αντιμετωπίζουμε.

    Quos έχει παραμέτρους το router που δίνει ο ΟΤΕ? Και τέλος τώρα που θα μεταβώ σε Cosmote μπορείτε να με συμβουλέψετε πώς να πάρω καλή προσφορά? ή πλέον είναι ότι λέει ο κατάλογος ?

    Ευχαριστώ !

  11. #4316
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.976
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mastoras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρίσκομαι σε περιοχή με μοναδική επιλογή adsl και περιμένω να τελειώσει το συμβόλαιο με vodafone. Παραδοσιακά συγχρονίζω στα 10-12 mbit σε fastpath(snr 9) όμως το κακό τελευταία έχει παραγίνει. Κάθε τόσο off η γραμμή και αρκετές φορές μέσα στην ημέρα το ping μου εκτοξεύεται.. με wind παλιά τα ίδια και χειρότερα. Το μόνο καλό οι τιμές στα 18 ευρω/μήνα

    Βλέπω λοιπόν ότι η μοναδική μου επιλογή και εφόσον έχω σχετικά καλό σήμα 4g στην περιοχή ειναι ο συνδιασμός cosmote adsl+speed booster.. όχι οτι θα σωθώ απ'όσα διαβάζα αλλά θα είμαι καλύτερα απο πριν..

    Η χρήση μου είναι online games και netflix streaming. Θέλω λοιπόν να ρωτήσω αν το ping μου θα είναι ανεβασμένο εξαιτίας του booster και αν ναί πώς το αντιμετωπίζουμε.

    Quos έχει παραμέτρους το router που δίνει ο ΟΤΕ? Και τέλος τώρα που θα μεταβώ σε Cosmote μπορείτε να με συμβουλέψετε πώς να πάρω καλή προσφορά? ή πλέον είναι ότι λέει ο κατάλογος ?

    Ευχαριστώ !
    Στατιστικά μπορούμε να έχουμε;
    Η εσωτερική καλωδίωση οκ; Αν και η απόσταση είναι μεγάλη..
    Η περιοχή εκεί έχει γεμίσει από vdsl καμπίνες του οτε πως και δεν σε έριξαν σε καμία τέτοια σε προφίλ vdsl24/2;
    Άκυρο το παραπάνω.. Τώρα είδα ότι είσαι σε voda.. Επομένως δεν έχεις πολλές επιλογές..
    Μόνο οτε μετά.. Σε adsl όπου λογικά αν έχεις καμπίνα vdsl κοντά σου θα σε ρίξουν εκεί σε προφίλ vdsl 24/2 η αν θες & μπορεί η γραμμή να πας παραπάνω.. Αλλιώς μόνο το booster..
    To ftth δεν έχει έρθει εκεί; Έχουν σκάψει σε αρκετά μέρη στη περιοχή εκεί.. Επειδή γνωρίζω κάπως τη περιοχή..
    Το ping σε κάθε περίπτωση ορίζεται από το προφίλ της καμπίνας.. Με fastpath θα είσαι οκ.. Και ιδίως σε cosmote θα έχεις καλύτερο latency στο εξωτερικό.. Και με το booster ακόμα δε νομίζω να έχεις θέμα (αν και κάνει τα δικά του ώρες ώρες), αλλά ας πουν τα παιδιά που το έχουν ήδη, εγώ το είχα πριν μερικά χρόνια..
    Γενικά όποια κίνηση και να κάνεις θα ανέβεις αρκετά σε πάγιο με οτε.. Αλλά και τι άλλο να κάνεις θα μου πεις..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 07-12-20 στις 01:42.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  12. #4317
    Εγγραφή
    07-11-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10/1 Mbit ADSL+4G bond
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΝΑΒΥΣΣΟΣ
    Router
    SpeedBooster 2.0
    SNR / Attn
    9(dB) / 33(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Φίλε μου ευχαριστώ για την απάντηση. Δυστυχώς είμαι απο τους άτυχους. Δεν μας αλλάξανε καφάο όταν κάνανε τα έργα πριν 2-3 χρόνια και ftth σκαβουν σε πιο κεντρικά σημεία. Εμείς εδώ ελπίζουμε το 2030 αν δεν έχουν μπεί οι Τούρκοι να νιώσουμε επιτέλους πολίτες Ευρωπαικής χώρας .. Και αυτό που έχω πολύ μου είναι.
    Νομίζω όταν γίνεται bonding επειδή εμπλέκεται το 4g χαλάει το latency. Γιαυτό ρωτάω όσους γνωρίζουν. Θα με ενδιέφερε και το εμπορικό κομμάτι με την τιμή. Δε με πειράζει να με χρεώνανε για 200αρα αλλά να έπαιρνα και ανάλογη υπηρεσία, αλλά να πληρώνω καραβίσια adsl στις μέρες μας με εκνευρίζει αφάνταστα...

  13. #4318
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.219
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mastoras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου ευχαριστώ για την απάντηση. Δυστυχώς είμαι απο τους άτυχους. Δεν μας αλλάξανε καφάο όταν κάνανε τα έργα πριν 2-3 χρόνια και ftth σκαβουν σε πιο κεντρικά σημεία. Εμείς εδώ ελπίζουμε το 2030 αν δεν έχουν μπεί οι Τούρκοι να νιώσουμε επιτέλους πολίτες Ευρωπαικής χώρας .. Και αυτό που έχω πολύ μου είναι.
    Νομίζω όταν γίνεται bonding επειδή εμπλέκεται το 4g χαλάει το latency. Γιαυτό ρωτάω όσους γνωρίζουν. Θα με ενδιέφερε και το εμπορικό κομμάτι με την τιμή. Δε με πειράζει να με χρεώνανε για 200αρα αλλά να έπαιρνα και ανάλογη υπηρεσία, αλλά να πληρώνω καραβίσια adsl στις μέρες μας με εκνευρίζει αφάνταστα...
    Το latency οντως αλλαζει και μεγαλωνει, οχι τραγικα αλλα μεγαλωνει.
    πχ me to 4G απενεργοποιημενο
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  cmd-251-07-12-20-9955.png 
Εμφανίσεις:  17 
Μέγεθος:  30,7 KB 
ID: 221868

    με το 4G (και το bonding) ενεργοποιημενο
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  cmd-252-07-12-20-Mo-XN.png 
Εμφανίσεις:  16 
Μέγεθος:  19,8 KB 
ID: 221869

    το κακο ομως, ειναι οτι με το 4G εχει συχνα lag spikes αναλογα με το φορτο της κεραιας
    το καλο ειναι οτι μεσα απο το μενου του ρουτερ φτιαχνοντας κανονα, μπορεις να απενεργοποιεις/ενεργοποιεις το 4G συνολικα ή για συγκεκεριμενο μηχανημα κατα το δοκουν.


  14. #4319
    Εγγραφή
    07-11-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10/1 Mbit ADSL+4G bond
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΝΑΒΥΣΣΟΣ
    Router
    SpeedBooster 2.0
    SNR / Attn
    9(dB) / 33(dB)
    Path Level
    Fastpath
    "μπορεις να απενεργοποιεις/ενεργοποιεις το 4G συνολικα ή για συγκεκεριμενο μηχανημα κατα το δοκουν"

    Σε ευχαριστώ φίλε. Κάτι τέτοιο με ενδιαφέρει. Ιδανικά θα ήθελα το pc όταν θα κάτσω να παίξω να μη χρησιμοποιεί 4g και μόνο για εκείνο το διάστημα.

    Πόσο σου κοστίζει συνολικά το μήνα ote+speedbooster?

  15. #4320
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.219
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mastoras Εμφάνιση μηνυμάτων

    Πόσο σου κοστίζει συνολικά το μήνα ote+speedbooster?
    34Ε vdsl50 + 6.74 booster.


Σελ. 288 από 402 ΠρώτηΠρώτη ... 268278283286287288289290293298308 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Νεο ASUS DSL-AC52U AC750 (adsl/vdsl)
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 1308
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-22, 13:24
  2. Vodafone Home Speed+, πιλοτική επίδειξη από 7/1/2016
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-17, 23:49
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-16, 14:30
  4. Nεο adsl/vdsl Asus DSL N16
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-15, 12:22
  5. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-15, 17:47

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας