Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 24
  1. #1
    Εγγραφή
    21-11-2002
    Περιοχή
    Britannia
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    21600/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Ειμαι συνδρομητης απο περσυ τον Οκτωβρη.Σημερα μου ηρθε ο τελευταιος λογαριασμος στον οποιο δεν συμπεριλαμβανοταν η μειωση στο παγιο για το μηνα Οκτωβρη.Πηρα το 134,περισσοτερο τυπικα,για να ρωτησω αν το ποσο των 5 ευρω θα μου πιστωθει στον επομενο λογαριασμο.Μιλησα αρχικα με ενα παιδι το οποιο δεν ηξερε και πολλα πραγματα.Μου ειπε οτι η ενημερωση που ειχε ελεγε οτι το CONN-X ειναι νεο πακετο με ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ συνδρομη στην ΟΤΕΝΕΤ και οτι η μειωση δεν πιανει τους παλιους συνδρομητες.Δεν ηθελα να ερθω σε κοντρα μαζι τους καθως το παιδι ηταν και ο τελευταιος κρικος της αλυσιδας.Ζητησα λοιπον και με συνεδεσαν με την υπευθυνη βαρδιας,με την κυρια Μπαρλα Μαρια.Της εθεσα και παλι την ερωτηση μου και μου απαντησε οτι εχει ΕΓΚΥΚΛΙΟ του ΟΤΕ μπροστα της η οποια λεει οτι το CONN-X ειναι νεο πακετο και οτι περιλαμβανει ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ συνδεση με την ΟΤΕΝΕΤ.Επισης μου ειπε οτι τα παγια για τους ηδη συνδρομητες με βαση το χαρτι θα εμεναν ως ειχαν.Τη συμβουλευσα φιλικα να μην ενημερωνει τον κοσμο λανθασμενα με βαση αυτο το χαρτι λεγοντας της οτι δεν ειναι νομιμο 2 ανθρωποι να πληρωνουν διαφορετικα χρηματα για την παροχη της ιδιας υπηρεσιας.Μου ειπε οτι δεν μπορει να κανει κατι και οτι το χαρτι ειναι σαφες.

    Ξερω οτι ολα αυτα πιθανον ειναι βλακειες του 134 και των ασχετων που δουλευουν εκει μεσα
    ΑΛΛΑ
    Ποιος δινει το δικαιωμα στον ΟΤΕ να βγαζει τετοιες εγκυκλιους παραπληροφοροντας τους υπαλληλους του και κατ'επεκταση τους πελατες του;
    Τι θα κανει ο ανυποψιαστος πελατης που οταν θα παρει τηλεφωνο για να κανει αιτηση θα του πουν οτι αν θελει να εχει "μειωμενο" παγιο πρεπει να φορτωθει και την ΟΤΕΝΕΤ;

    Περιμενω τις σκεψεις σας...

    PS:Μακαρι να ειχα καταγραψει το τηλεφωνημα για να το στειλω απευθειας στην ΕΕΕΤ η οποια με την αποφαση της εδωσε το πρασινο για την κυκλοφορια του CONN-X.
    Are you with Us?

  2. #2
    Εγγραφή
    06-11-2002
    Περιοχή
    Λαμία
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.981
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΛΑΜΙΑ
    :?

  3. #3
    Εγγραφή
    24-08-2002
    Περιοχή
    Jamaica...θά'θελα
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.117
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lord_British
    ... οτι δεν ειναι νομιμο 2 ανθρωποι να πληρωνουν διαφορετικα χρηματα για την παροχη της ιδιας υπηρεσιας.Μου ειπε οτι δεν μπορει να κανει κατι και οτι το χαρτι ειναι σαφες.
    ...
    Και εμένα που ήρθε ο λογ/μός του διμήνου (Σεπτεμβρίου + Οκτωβρίου) για την ADSL γραμμή απο τον ΟΤΕ, με χρέωσαν 60 ευρώ, δηλ.με το παλιό τιμολόγιο.
    Ετσι είναι ρε φίλε...αφού το λέει και το χαρτί...life sux.!

  4. #4
    Εγγραφή
    02-02-2004
    Μηνύματα
    1.570
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    1.έχω πάει που έχω πάει σε εναλλακτικούς φορείς και πληρώνω αυτούς αντί του ΟΤΕ, που σημαίνει του μειώνω τα έσοδα
    2.έχω βάλει aDSL με άλλο ISP (όχι την ΟΤΕΝΕΤ)... που σημαίνει ότι του μειώνω και άλλο τα έσοδα...

    α ρε vivodi, δε θα έρθεις και από εδώ...

    ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΘΑ ΚΟΨΩ...
    ¶ Τουλάχιστον δύο πράγματα είναι άπειρα: Οι αριθμοί Є R και η ΒΛΑΚΕΙΑ.
    "Όποια κοινωνία παραχωρεί ελευθερία για ασφάλεια, είναι ανάξια και για τις δύο και θα χάσει και τις δύο" B.F.
    ¶ LeT Me HeaR you MaKe DeCiSioNS WiTHouT youR TeLe-ViSioN.

  5. #5
    Εγγραφή
    28-10-2003
    Περιοχή
    Hypatia City - Tauron
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112/11
    ISP
    Vodafone
    Router
    Fritz 7530
    SNR / Attn
    14(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Κι εμένα ήρθε κανονικά η 60ρού (ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΤΟ ΦΠΑ) στα πάγια adsl του ΟΤΕ για χρήση 1/9/04 εως 31/10/04.

    Καλα τι αλητείες είναι αυτές; Τι διακρίσεις είναι αυτές ρε παλικάρια;

    ΕΠΑΨΑ να χρησιμοποιώ ΟΤΕ για τα υπεραστικά,κινητά και διεθνή
    ΕΠΑΨΑ να χρησιμοποιώ ΟΤΕ για ΕΠΑΚ
    ΕΠΑΨΑ να χρησιμοποιώ ΟΤΕΝΕΤ απ το 2000 (3 μήνες την είχα μόνο τότε και με είχε στα 21kbps με 56άρι μόντεμ)
    ΕΠΑΨΑ να χρησιμοποιώ ΚΟΣΜΟΤΕ απο το 2001 (την είχα για 1 ετος. Τώρα χρησιμοποιώ όλες τις άλλες εταιρίες και αγνοώ επιδεικτικά την ΚΟΣΜΟΤΕ)

    ΘΑ ΠΑΨΩ να κάνω αστικά τηλεφωνήματα μεσω ΟΤΕ και θα τα κάνω απο αλλού. (θα πάρω Smartalk επι παραδείγματι)
    ΘΑ ΚΟΨΩ το ADSL του OTE ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΡΑΜΜΗ αμέσως μόλις μάθω περισσότερες πληροφορίες για την πρόσβαση μέσω full LLU απο Vivodi.

    Το αίμα μας πίσω θα πάρουμε τώρα!!!
    "I don't hold grudges.
    I don't believe in taking revenge.
    Returning the favour sounds prettier."

    - Lucifer Morningstar

  6. #6
    Εγγραφή
    24-06-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.067
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12288/512
    ISP
    Tellas
    Router
    SpeedStream
    Ο λογαριασμός που σας ήρθε τώρα, δεν έχει μέσα το πάγιο του Οκτώβρη. Αυτός θα έρθει στο επόμενο δίμηνο. Το πάγιο δεν προπληρώνεται. Τουλάχιστον αυτό ήξερα εγώ.

    Όσο για το να φύγουμε από τον ΟΤΕ, όπου και να πάμε, στον ΟΤΕ θα πληρώνουμε πάλι, απλά έμμεσα. Όλες οι γραμμές είναι δικές του έτσι και αλλιώς. Εκτός αν φτιάξουν ξεχωριστό φορέα διαχείρισεις μεταφοράς δεδομένων (και φωνής βέβαια), όπως έκαναν για την ΔΕΗ και τα καλώδια ρεύματος έτσι ώστε να απελευθερωθεί στο μέλλον η αγορά ρεύματος.

  7. #7
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasper
    Ο λογαριασμός που σας ήρθε τώρα, δεν έχει μέσα το πάγιο του Οκτώβρη. Αυτός θα έρθει στο επόμενο δίμηνο. Το πάγιο δεν προπληρώνεται. Τουλάχιστον αυτό ήξερα εγώ.
    Λάθος Vasper.

    Το πάγιο ΠΑΝΤΑ προπληρωνόταν.

    Εξάλλου, επειδή μου ήρθε και εμένα ο λογαριασμός, λέει ΡΗΤΑ επάνω:

    ΠΑΓΙΟ aDSL 384 9-10/2004

    και χρεώνει (με το ΦΠΑ) 2x30.

    ΑΛΗΤΕΣ !!!
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  8. #8
    Εγγραφή
    24-08-2002
    Περιοχή
    Jamaica...θά'θελα
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.117
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ρε παιδιά άμα την κάνετε όλοι απο ΟΤΕ, πέστε τό μου γιατί έχω κάτι μετοχές, να τις πουλήσω απο τώρα και να μήν περιμένω να ανέβουν κι'άλλο...

  9. #9
    Εγγραφή
    01-12-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη - Συκιές - Βάρνα
    Μηνύματα
    692
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    49953/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    Technicolor TG788vn v2
    SNR / Attn
    8.1(dB) / 9.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παιδιά εμένα μου ήρθε σήμερα ο λογαριασμός του ΟΤΕ για την περίοδο 12-07-2004 με 8-9-2004. Στον αναλυτικό λογαριασμό γράφει:" Πάγια τέλη ADSL πρόσβασης (Π1) 01/10/04 - 30/11/04 49.98€ +18% ΦΠΑ.
    Δηλ. δεν υπήρχε μέσα η μείωση.
    Μόλις πριν 5 λεπτά πήρα το 134 και μία κοπέλα μου είπε ότι στον επόμενο λογαριασμό θα μπει η μείωση στον λογαριασμό κανονικά και για τον Οκτώβρη - Νοέμβρη και για Δεκέμβρη - Γενάρη.Απλώς μου είπε ότι όταν εκδίδονταν ο λογαριασμός μου (10-9-2004), δεν είχαν ενημερωθεί τα συστήματα τους για να μπει αυτόματα η ανάλογη μείωση.
    Ελπίζω να μην διαψευστεί η κοπέλα γιατί θα πάω και θα τους *$#@$#%$.
    M/B: MSI P67A-GD65
    CPU: INTEL CORE i5 2500K 3.3GHZ
    GPU: GEFORCE 660 2GB RAM
    RAM: 8GB RAM
    1st HDD: SAMSUBG 1.5 TERRA
    2nd HDD: WD 320GB CAVIAR


  10. #10
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Επειδή το πρόβλημα με τίς μειώσεις είναι κατι συχνό τον τελευταίο χρόνο, ελέγχω πάντα τον λογαριασμό και όντως πάντα έτσι συμβαίνει! Οταν δεν προλαβαίνει η μηχανογράφηση τα αφαιρούν στον επόμενο! Δεν πρέπει να εχω δεί λογαριασμό το τελευταίο 12μηνο που να μην έχει συμψηφισμούς απο αναδρομικές μειώσεις!

  11. #11
    Εγγραφή
    01-12-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη - Συκιές - Βάρνα
    Μηνύματα
    692
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    49953/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    Technicolor TG788vn v2
    SNR / Attn
    8.1(dB) / 9.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EvilHawk
    Επειδή το πρόβλημα με τίς μειώσεις είναι κατι συχνό τον τελευταίο χρόνο, ελέγχω πάντα τον λογαριασμό και όντως πάντα έτσι συμβαίνει! Οταν δεν προλαβαίνει η μηχανογράφηση τα αφαιρούν στον επόμενο! Δεν πρέπει να εχω δεί λογαριασμό το τελευταίο 12μηνο που να μην έχει συμψηφισμούς απο αναδρομικές μειώσεις!
    Α ρε ΕΛλάδα αθάνατη!!!
    M/B: MSI P67A-GD65
    CPU: INTEL CORE i5 2500K 3.3GHZ
    GPU: GEFORCE 660 2GB RAM
    RAM: 8GB RAM
    1st HDD: SAMSUBG 1.5 TERRA
    2nd HDD: WD 320GB CAVIAR


  12. #12
    Εγγραφή
    02-02-2004
    Μηνύματα
    1.570
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasper
    Όσο για το να φύγουμε από τον ΟΤΕ, όπου και να πάμε, στον ΟΤΕ θα πληρώνουμε πάλι, απλά έμμεσα. Όλες οι γραμμές είναι δικές του έτσι και αλλιώς. Εκτός αν φτιάξουν ξεχωριστό φορέα διαχείρισεις μεταφοράς δεδομένων (και φωνής βέβαια), όπως έκαναν για την ΔΕΗ και τα καλώδια ρεύματος έτσι ώστε να απελευθερωθεί στο μέλλον η αγορά ρεύματος.
    προσωπικά, θα εξαντλήσω όλους τους δυνατούς τρόπους πίεσης στον ΟΤΕ. και είναι διαφορετικό το
    "όπου και να πάμε, στον ΟΤΕ θα πληρώνουμε πάλι, απλά έμμεσα"
    με το
    "όπου και να πάμε, στον ΟΤΕ θα πληρώνουμε πάλι, απλά έμμεσα, ΑΛΛΑ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΛΙΓΟΤΕΡΑ και ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ δίνοντας δικαίωμα στον ανταγωνισμό να σηκώσει κεφάλι (να προσφέρει καλύτερες και περισσότερες υπηρεσίες, να μεγαλώσει το πελατολόγιό του και να θεωρείται αξιόλογος αντίπαλος." αν αυτή τη στιγμή είναι μόνο η vivodi σε λίγο καιρό θα έιναι περισσότερες.
    ¶ Τουλάχιστον δύο πράγματα είναι άπειρα: Οι αριθμοί Є R και η ΒΛΑΚΕΙΑ.
    "Όποια κοινωνία παραχωρεί ελευθερία για ασφάλεια, είναι ανάξια και για τις δύο και θα χάσει και τις δύο" B.F.
    ¶ LeT Me HeaR you MaKe DeCiSioNS WiTHouT youR TeLe-ViSioN.

  13. #13
    Εγγραφή
    20-02-2004
    Περιοχή
    ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    τι γινεται βρε παιδια με τη μειωση των παγιων απο σημερα

  14. #14
    Εγγραφή
    20-02-2004
    Περιοχή
    ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    σε ποιο νουμερο πρεπει να βροντηξουμε μερικα τηλεφωνάκια/????
    ετσι και αλλιως οπως τα ειπε προχθες το βραδυ και ο προεδρος του ΠΟΤΕ ΜΕ ΖΗΜΙΕΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΜΕΡΙΣΜΑ ΘΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΦΕΤΟΣ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ.Να μην κανουμε και εμεις κατι να βοηθησουμε να παει ακομη παρακάτω????????

  15. #15
    Εγγραφή
    20-02-2004
    Περιοχή
    ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ok τις κατεβασαν οι ανθρωποι μετα απο αυτα που λεγαν μεχρι χθεςστο 134, παλι καλα.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Τελευταιος λογαριασμος ΟΤΕ
    Από soki στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-08, 19:16
  2. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-07, 16:03
  3. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-07, 10:02
  4. ποσο ηρθε ο τελευταιος σας λογαριασμος ?
    Από moralas στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-06-04, 16:04

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας