Εμφάνιση 1-11 από 11
  1. #1
    Εγγραφή
    15-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    2.197
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    FritzBox 7530 AX
    Ρε παιδια ξερει κανεις κανα αξιοπιστο μαγαζι με ανταλλακτικα ; Σιγουρα θα προτιμουσα Αθηνα αλλα και εκτος Αθηνων ευπροσδεκτο.

  2. #2
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Έχω χρησιμοποιήσει διάφορα μαγαζιά απ' τα γνωστά online που θα βρείς, και ένα έχω να σου πω: πρόσεχε με το τι παραγγέλνεις και τι σου έρχεται στο τέλος.
    Αρκετοί ΑΥΤΟΒΟΥΛΩΣ όταν δεν έχουν στοκ σου αντικαθιστούν συγκεκριμένα parts που παρήγγειλες με άλλα (διαθέσιμα) επειδή "κάνουν και αυτά φιλαράκι".
    Σε άλλη δε περίπτωση το ανταλλακτικό που ήταν στο site ήταν υποδεέστερο ή απλώς δεν έκανε για το συγκεκριμένο αμάξι.

    Η αλήθεια είναι ότι συνήθως δεν τρέχει και τπτ για τους περισσότερους, αλλά απ΄την στιγμή ρε φίλε που παραγγέλνω το συγκεκριμένο, ΘΕΛΩ το συγκεκριμένο ανταλλακτικό και όχι τις εξυπνάδες που θα μου πουλήσεις.

    Οπότε, πριν κάνεις τις παραγγελίες έλεγξε οπωσδήποτε κωδικό ανταλλακτικού απ'΄το site της εταιρίας του ΙΧ σου (αρκεί να θυμάσαι το VIN του αμαξιού) και όταν κάνεις τις παραγγελίες τσέκαρε ότι σου έβαλαν πράγματι αυτά που ζήτησες, για να μην βρεθείς στην δυσάρεστη θέση να πας να τα παραλάβεις ή να σου τα στείλουν και να δεις εκείνη την ώρα ότι δεν είναι τα ανταλλακτικά που ζήτησες, ενώ εσύ επείγεσαι μιας και έχεις κλείσει ραντεβού με το συνεργείο.

  3. #3
    Εγγραφή
    15-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    2.197
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    FritzBox 7530 AX
    Σε ευχαριστω ! Εχεις να μου προτεινεις καποιο ; καποιο τουλαχιστον που δεν εχεις καποιο προβλημα ως τωρα. Ε γενικα να σου πω οταν παραγγελνω απο ιντερνετ παιρνω ενα τηλεφωνο πρωτα και ρωταω αν υπαρχει αυτο που θελω...Καλα αν και παλι σου στειλει αλλο...Τι να πεις. Απλα ρε φιλε θα αρχισω καιγω να αγοραζω τα ανταλλακτικα μονος μου γιατι βαρεθηκα να με γδερνουν τα συνεργεια. Θελω να αλλαξω αμορτισερ και κοντεψα να παθω εγκεφαλικο.

  4. #4
    Εγγραφή
    15-07-2006
    Περιοχή
    Chalkida
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    436
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    27000/2700
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Επειδή λες για αμορτισέρ, θα σου στείλω με προσωπικό μήνυμα ένα λινκ μαγαζιού που ανακάλυψα πρόσφατα μέσω ίντερνετ. Δεν έχω αγοράσει ακόμα, αλλά η τιμή που δίνει για τα δικά μου που θέλω είναι καμιά 100στή ευρώ κάτω από ό,τι είχα πληρώσει την προηγούμενη φορά στην Ηλιούπολη (ίδιο αμάξι, ίδια μάρκα αμορτισέρ). Το πρόβλημα ίσως να είναι το ότι βρίσκεται στη Λάρισα, αλλά πόσο να χρεώνει μια μεταφορική ή τα ΚΤΕΛ; Δεν νομίζω να είναι πολλά τα μεταφορικά.
    Two rules for success:
    1. Never tell all you know.


  5. #5
    Εγγραφή
    26-09-2006
    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    377
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109991kbps/10999kbps
    ISP
    Vodafone
    Router
    Fritzbox 7530
    SNR / Attn
    13(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiannismark Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή λες για αμορτισέρ, θα σου στείλω με προσωπικό μήνυμα ένα λινκ μαγαζιού που ανακάλυψα πρόσφατα μέσω ίντερνετ. Δεν έχω αγοράσει ακόμα, αλλά η τιμή που δίνει για τα δικά μου που θέλω είναι καμιά 100στή ευρώ κάτω από ό,τι είχα πληρώσει την προηγούμενη φορά στην Ηλιούπολη (ίδιο αμάξι, ίδια μάρκα αμορτισέρ). Το πρόβλημα ίσως να είναι το ότι βρίσκεται στη Λάρισα, αλλά πόσο να χρεώνει μια μεταφορική ή τα ΚΤΕΛ; Δεν νομίζω να είναι πολλά τα μεταφορικά.
    Εαν δεν σου κάνει κόπος στείλε και σε μένα ένα PM με το link του μαγαζιού που λες από Λάρισα.
    Πήρα πίσω αμορτισέρ από έναν Λαρισαίο πριν 2 εβδομάδες και θέλω να επιβεβαιώσω (ή όχι) εαν μιλάμε για τον ίδιο.

  6. #6
    Εγγραφή
    08-07-2012
    Περιοχή
    Σπάρτη
    Μηνύματα
    1.403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΙΛΙΑ
    Router
    D-LINK DSL-2640B
    Γιατί αμάξι χρειάζεσαι τα ανταλλακτικά( Ιαπωνικό, Γαλλικό)
    Πάντως συμφωνώ απόλυτα με τα λεγόμενα του μέλους Nozomi.
    Δέν έχω ακούσει κάλες κριτικές για το http://www.mister-auto.gr/el/ χωρίς όμως να έχω ψωνίσει εγω ο ίδιος.
    Εάν θές έχω 2-3 πωλητές απο Ebay που ψωνίζω και 2-3 συγκεκριμένα καταστήματα απο Αγγλία.
    Όμως έχουν μόνο για Ιαπωνικά Αυτοκίνητα.
    Αφού βρίσκεσαι στην Αθήνα στην Φρατζή δέν εξυπερετήσε με τα εκατοντάδες μαγαζιά ανταλλακτικών που έχει
    Ρόλο παίζει και ο τύπος αμορτισέρ που έχει το αμάξι.
    Επειδή θα αλλάξω και εγω άμμεσα 4αδα λιγότερα απο 280 ευρώ δεν εχω βρεί πουθενά στην Ελλάδα.

  7. #7
    Εγγραφή
    15-07-2006
    Περιοχή
    Chalkida
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    436
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    27000/2700
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tarantules9 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εαν δεν σου κάνει κόπος στείλε και σε μένα ένα PM με το link του μαγαζιού που λες από Λάρισα.
    Πήρα πίσω αμορτισέρ από έναν Λαρισαίο πριν 2 εβδομάδες και θέλω να επιβεβαιώσω (ή όχι) εαν μιλάμε για τον ίδιο.
    Σου το έστειλα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από meletis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί αμάξι χρειάζεσαι τα ανταλλακτικά( Ιαπωνικό, Γαλλικό)
    Εάν θές έχω 2-3 πωλητές απο Ebay που ψωνίζω και 2-3 συγκεκριμένα καταστήματα απο Αγγλία.
    Όμως έχουν μόνο για Ιαπωνικά Αυτοκίνητα.
    Θα μπορούσες να στείλεις μερικές διευθύνσεις σε παρακαλώ; Έχω δύο γιαπωνέζικα και θα είναι χρήσιμες.
    Ευχαριστώ προκαταβολικά.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από meletis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή θα αλλάξω και εγω άμμεσα 4αδα λιγότερα απο 280 ευρώ δεν εχω βρεί πουθενά στην Ελλάδα.
    Επίσης, να σημειώσουμε ότι αγοράζοντας τα ανταλλακτικά από μακριά, πρέπει να πάμε συνεργείο για τοποθέτηση, εργασία αρκετά χρονοβόρα και μπελαλίδικη, η οποία φυσικά χρεώνεται. Επομένως, αν βρεις τα αμορτισέρ 300 ευρώ στη γειτονιά σου, συνήθως είναι με την τοποθέτηση. Αν όμως τα βρεις με 200 από μακριά, το τελικό όφελος δεν είναι 100 ευρώ. Εκτός αν μπορείς/έχεις εργαλεία και υποδομή για να τα τοποθετήσεις μόνος ή κεράσεις μερικές μπύρες ένα φίλο μηχανικό.
    Two rules for success:
    1. Never tell all you know.


  8. #8
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.278
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Λίγο που είχα ασχοληθεί δεν είχα καμία άσχημη εμπειρία.

    Για το starlet που πήρα απλά αναλώσιμα για service (λάδια, φίλτρα κτλ) και ένα κιτ ιμάντα χρονισμού από ελληνικό κατάστημα μου έστειλαν ακριβώς ότι ζήτησα, όχι κάτι συμβατό. Οι διαφορές στο Starlet ήταν τεράστιες, αρκετές για να καλύψουν τα εργατικά κατά πολύ.

    Για το Alfa Romeo πέτυχα την aftermarket τάπα βενζίνης (valeo) από Ελλάδα με 3.5 ευρώ αντί για 20κάτι που έχει συνήθως. Ήταν ακριβώς αυτό που παρήγγειλα, όχι συμβατό. Πλαστικά και λοιπά για το εσωτερικό από ebay UK πάλι με απόλυτη επιτυχία. Στα "σοβαρά" και γνήσια ανταλλακτικά, η τιμή συνεργείου μου έχει βγει καλύτερη, η διαφορά δεν καλύπτει τα εργατικά.

    Αν ξέρεις τι αγοράζεις και το τσεκάρεις με το που έρθει δεν θεωρώ ότι υπάρχει κίνδυνος.

  9. #9
    Εγγραφή
    15-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    2.197
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    FritzBox 7530 AX
    Παιδια εχει κανεις γνωμη για τα Monroe αμορτισερ ; Μαλακα ειναι ;
    http://www.maxxparts.gr/citroen-c3-f...50-376471.html
    http://www.maxxparts.gr/citroen-c3-f...49-376470.html
    http://www.maxxparts.gr/citroen-c3-f...18-376046.html

    Στο τριτο link πανε σετ και τα 2 ; Γιατι αν ειναι ετσι ολα μαζι 113€ ολα μαζι ειναι παρα πολυ καλα.

  10. #10
    Εγγραφή
    08-07-2012
    Περιοχή
    Σπάρτη
    Μηνύματα
    1.403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΙΛΙΑ
    Router
    D-LINK DSL-2640B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiannismark Εμφάνιση μηνυμάτων

    - - - Updated - - -


    Θα μπορούσες να στείλεις μερικές διευθύνσεις σε παρακαλώ; Έχω δύο γιαπωνέζικα και θα είναι χρήσιμες.
    Ευχαριστώ προκαταβολικά.
    .
    Σάς τα έστειλα σε προσωπικό μήνυμα

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiannismark Εμφάνιση μηνυμάτων

    - - - Updated - - -


    Θα μπορούσες να στείλεις μερικές διευθύνσεις σε παρακαλώ; Έχω δύο γιαπωνέζικα και θα είναι χρήσιμες.
    Ευχαριστώ προκαταβολικά.


    Επίσης, να σημειώσουμε ότι αγοράζοντας τα ανταλλακτικά από μακριά, πρέπει να πάμε συνεργείο για τοποθέτηση, εργασία αρκετά χρονοβόρα και μπελαλίδικη, η οποία φυσικά χρεώνεται. Επομένως, αν βρεις τα αμορτισέρ 300 ευρώ στη γειτονιά σου, συνήθως είναι με την τοποθέτηση. Αν όμως τα βρεις με 200 από μακριά, το τελικό όφελος δεν είναι 100 ευρώ. Εκτός αν μπορείς/έχεις εργαλεία και υποδομή για να τα τοποθετήσεις μόνος ή κεράσεις μερικές μπύρες ένα φίλο μηχανικό.
    Επειδή τα έχω βάλει στο πρόγραμμα η εργασία για τοποθέτηση 4αδας αμόρτισερ & ευθυγράμμιση κυμαίνονται στα 70-90 ευρώ.Εκεί που σε "χτυπάνε" όλα τα συνεργεία είναι στην επισκευή κρεμαργιέρας.Πρέπει να λυθεί , να μείνεις τουλάχιστον χωρίς αμάξι 3-4 εργάσιμες ημέρες.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikoslykos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια εχει κανεις γνωμη για τα Monroe αμορτισερ ; Μαλακα ειναι ;
    http://www.maxxparts.gr/citroen-c3-f...50-376471.html
    http://www.maxxparts.gr/citroen-c3-f...49-376470.html
    http://www.maxxparts.gr/citroen-c3-f...18-376046.html

    Στο τριτο link πανε σετ και τα 2 ; Γιατι αν ειναι ετσι ολα μαζι 113€ ολα μαζι ειναι παρα πολυ καλα.
    Σχετικά με το τόπικ που αναφέρεις στο fb για να σου έκαψε φλάτζα κεφαλής , θα έπρεπε είτε να χάνει νερά , είτε να μπερδεύει τα λάδια με το νερό ( "λεγόμενη μαγιονέζα"). Το πρωί που το βάζεις μπροστά ρετάρει το αμάξι για 3-4 δευτερόλεπτα? Τα κολάρα νερού είναι "πρησμένα"?. Εάν σου ανέβασε θερμοκρασίες στα κόκκινα μπορεί όντως να έχει κάψει φλάτζα κεφαλής.Το θερμοστάτη τον έχεις ελένξει εάν δουλεύει σωστά?
    Δέν ασχολούμαι με το επάγγελμα μηχανικού αλλά πρόσφατα μου έκαψε το Ιαπωνικο στις 300.000 χλμ , απόλυτη φυσιολογική φθορά και έχω ψάξει και έχω μάθει πολλά πράγματα.
    Προσωπικά θα περίμενα και την 2η γνώμη του συνεργείου, άλλαξε τις βάσεις μηχανής, εάν βλέπεις όντως θέμα με τη θερμοκρασία για αρχή άλλαξε θερμοστάτη και μια τάπα ψυγείου.
    Το σωστότερο είναι να πάρεις μια υπεύθυνη διάγνωση απο το συνεργείο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος meletis : 27-05-16 στις 22:14.

  11. #11
    Εγγραφή
    15-07-2006
    Περιοχή
    Chalkida
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    436
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    27000/2700
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από meletis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σάς τα έστειλα σε προσωπικό μήνυμα
    Ευχαριστώ φίλε μου, αλλά δεν μου έχει έρθει πμ.
    Φιλικά,
    γ.
    Two rules for success:
    1. Never tell all you know.


Παρόμοια Θέματα

  1. Αγορά μεταχειρισμένου αυτοκινήτου.
    Από xpan στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-16, 22:39
  2. Αγορά αυτοκινήτου από ιδιώτη τι να προσέχω??
    Από dpiralis στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-12-15, 15:43
  3. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-08-15, 05:00
  4. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-06-15, 14:05
  5. Αγορά ανταλλακτικών lenovo b575 laptop από EBAY.
    Από peragialos στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-06-15, 17:55

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας