Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-36 από 36
  1. #31
    Εγγραφή
    05-06-2016
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ευχαριστω τον εξαιρετικο χρηστη pokas για τη βοηθεια του όλες αυτες τις μερες. Αυτο το access point που λες φιλτατε ειναι ακριβό ; Δεν το ξερω τι ειναι τωρα θα το ψάξω !!

  2. #32
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NikosLawyer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω τον εξαιρετικο χρηστη pokas για τη βοηθεια του όλες αυτες τις μερες. Αυτο το access point που λες φιλτατε ειναι ακριβό ; Δεν το ξερω τι ειναι τωρα θα το ψάξω !!
    μια συσκευή είναι που μετατρέπει το LAN σε WLAN. Ψάξε λίγο μέσα στο forum, υπάρχουν πολλές προτάσεις, ίσως και κάποιος συμφορουμίτης μπορεί να βοηθήσει με εμπειρία προσωπική ή επαγγελματική αλλά δεν θέλω να προτρέψω σε κάποιο συγκεκριμένο μοντέλο. εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ ubiquiti και είμαι ευχαριστημένος.

  3. #33
    Εγγραφή
    05-06-2016
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    θα ηθελα να ευχαριστησω αυτο το καταπληκτικο σαητ που σε συνδιασμο με τα ευγενικα και προθυμα να βοηθησουν μελη του αλλα και την καταπληκτικη υπηρεσια support που εχει σε συνεργασια με τους παροχους (στην περιπτωση μου η φορθνετ) με βοηθησε να λυσω ενα μεγαλο μου προβλημα που εκανε τη γραμμη μου να ειναι τιγκα στο θορυβο, στα errors και την Vdsl υπηρεσια μου να μη λειτουργει σωστα. Ο εκπροσωπος της φορθνετ συνεργαστηκε αψογα με τον ηλεκτρολογο μου και πλεον η γραμμη μου ειναι καθαρη, δεν εχει πολλα errors και η ταχυτητα μου ειναι πλεον σταθερα στα 46-47 mbps ! Οσοι αντιμετωπισετε ποτε προβλημα που σας φανει δισεπιλυτο μην το βαλετε κατω. Εμενα μια υγρασια ενα μετρο πριν μπει το καλωδιο στην κεντρικη εισοδο του σπιτιου μου, μου εκανε ολη τη ζημια. Τωρα ειμαι εδω και ωρες συνδεδεμενος στο διαδικτυο, δεν εχει κανει αποσυνδεση καθολου και τα ερρορς ειναι σχεδον στο μηδεν. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pokas Εμφάνιση μηνυμάτων
    μια συσκευή είναι που μετατρέπει το LAN σε WLAN. Ψάξε λίγο μέσα στο forum, υπάρχουν πολλές προτάσεις, ίσως και κάποιος συμφορουμίτης μπορεί να βοηθήσει με εμπειρία προσωπική ή επαγγελματική αλλά δεν θέλω να προτρέψω σε κάποιο συγκεκριμένο μοντέλο. εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ ubiquiti και είμαι ευχαριστημένος.
    ΣΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ. ΟΝΤΩΣ ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΩ διοτι στο συγκεκριμενο σπιτι μας βολευει πολυ μια τετοια λυση που δεν θα ειμαστε υποχρεωμενοι να συνδεομαστε απευθειας με καλωδιο εθερνετ.

  4. #34
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NikosLawyer Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα ηθελα να ευχαριστησω αυτο το καταπληκτικο σαητ που σε συνδιασμο με τα ευγενικα και προθυμα να βοηθησουν μελη του αλλα και την καταπληκτικη υπηρεσια support που εχει σε συνεργασια με τους παροχους (στην περιπτωση μου η φορθνετ) με βοηθησε να λυσω ενα μεγαλο μου προβλημα που εκανε τη γραμμη μου να ειναι τιγκα στο θορυβο, στα errors και την Vdsl υπηρεσια μου να μη λειτουργει σωστα. Ο εκπροσωπος της φορθνετ συνεργαστηκε αψογα με τον ηλεκτρολογο μου και πλεον η γραμμη μου ειναι καθαρη, δεν εχει πολλα errors και η ταχυτητα μου ειναι πλεον σταθερα στα 46-47 mbps ! Οσοι αντιμετωπισετε ποτε προβλημα που σας φανει δισεπιλυτο μην το βαλετε κατω. Εμενα μια υγρασια ενα μετρο πριν μπει το καλωδιο στην κεντρικη εισοδο του σπιτιου μου, μου εκανε ολη τη ζημια. Τωρα ειμαι εδω και ωρες συνδεδεμενος στο διαδικτυο, δεν εχει κανει αποσυνδεση καθολου και τα ερρορς ειναι σχεδον στο μηδεν. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ.

    - - - Updated - - -


    ΣΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ. ΟΝΤΩΣ ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΩ διοτι στο συγκεκριμενο σπιτι μας βολευει πολυ μια τετοια λυση που δεν θα ειμαστε υποχρεωμενοι να συνδεομαστε απευθειας με καλωδιο εθερνετ.
    anytime
    καλά κατεβάσματα

  5. #35
    Εγγραφή
    05-06-2016
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παιδες μετα απο επιτοπια ερευνα ενημερωνω τους φιλους σε πανοραμα βουλας οτι ειδα με τα ματια μου δυο νεες γκρι καμπινες VDSL στην περιοχη μας. Συγκεκριμενα η μια βρισκεται οδος Ζακυνθου και Προοδου γωνια (ακριβως μπροστα απο αγιο Νεκταριο δηλαδη) και η αλλη Δαρδανελλίων και Μπιζανίου !!!!

    Και τωρα σας κανω και ενα κοπυ Πέηστ τα στατιστικα στο ρουτερ μου μετα απο δυο μερες που ειμαι ονλαην χωρις να κλεισω το ρουτερ μου. Θεωρειται νορμαλ τα λαθη της γραμμης για 2 μερες ανοιχτο το ρουτερ? Ζηταω γνωμη γιατι θα ξαναπερασει ο ηλεκτρολογος μου για να τσεκαρει οτι ολα λειτουργησαν καλα απο προχθες που εφτιαξε κατι υγρασιουλες στη γραμμη και θελει να του πω αν τελικα θα περασουμε Utp καλωδιο ή αν θα αφησουμε τα ραζημ αν λειτουργει οκ η γραμμη. ευχαριστω.

    Link Information

    Uptime: 2 days, 0:00:35
    DSL Type: ITU-T G.993.2 Annex B (VDSL2)
    Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 4.996 / 49.999
    Data Transferred (Sent/Received) [B/B]: 0 / 0
    Output Power (Up/Down) [dBm]: 7,1 / 14,3
    Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 4,3 / 13,8
    SN Margin (Up/Down) [dB]: 27,3 / 13,7
    System Vendor ID (Local/Remote): TMMB / ----
    Chipset Vendor ID (Local/Remote): BDCM / BDCM
    Loss of Framing (Local/Remote): 0 / 0
    Loss of Signal (Local/Remote): 0 / 0
    Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0
    Loss of Link (Remote): -
    Error Seconds (Local/Remote): 58 / 0
    FEC Errors (Up/Down): 0 / 32.017
    CRC Errors (Up/Down): 0 / 538
    HEC Errors (Up/Down): 0 / 10.317

  6. #36
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NikosLawyer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδες μετα απο επιτοπια ερευνα ενημερωνω τους φιλους σε πανοραμα βουλας οτι ειδα με τα ματια μου δυο νεες γκρι καμπινες VDSL στην περιοχη μας. Συγκεκριμενα η μια βρισκεται οδος Ζακυνθου και Προοδου γωνια (ακριβως μπροστα απο αγιο Νεκταριο δηλαδη) και η αλλη Δαρδανελλίων και Μπιζανίου !!!!

    Και τωρα σας κανω και ενα κοπυ Πέηστ τα στατιστικα στο ρουτερ μου μετα απο δυο μερες που ειμαι ονλαην χωρις να κλεισω το ρουτερ μου. Θεωρειται νορμαλ τα λαθη της γραμμης για 2 μερες ανοιχτο το ρουτερ? Ζηταω γνωμη γιατι θα ξαναπερασει ο ηλεκτρολογος μου για να τσεκαρει οτι ολα λειτουργησαν καλα απο προχθες που εφτιαξε κατι υγρασιουλες στη γραμμη και θελει να του πω αν τελικα θα περασουμε Utp καλωδιο ή αν θα αφησουμε τα ραζημ αν λειτουργει οκ η γραμμη. ευχαριστω.

    Link Information

    Uptime: 2 days, 0:00:35
    DSL Type: ITU-T G.993.2 Annex B (VDSL2)
    Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 4.996 / 49.999
    Data Transferred (Sent/Received) [B/B]: 0 / 0
    Output Power (Up/Down) [dBm]: 7,1 / 14,3
    Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 4,3 / 13,8
    SN Margin (Up/Down) [dB]: 27,3 / 13,7
    System Vendor ID (Local/Remote): TMMB / ----
    Chipset Vendor ID (Local/Remote): BDCM / BDCM
    Loss of Framing (Local/Remote): 0 / 0
    Loss of Signal (Local/Remote): 0 / 0
    Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0
    Loss of Link (Remote): -
    Error Seconds (Local/Remote): 58 / 0
    FEC Errors (Up/Down): 0 / 32.017
    CRC Errors (Up/Down): 0 / 538
    HEC Errors (Up/Down): 0 / 10.317
    μην σε ανησυχεί τίποτα, όλα καλά είναι.

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Ψευδής διαθεσιμότητα VDSL από Forthnet
    Από pkalaits στο φόρουμ Nova VDSL
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-10-16, 14:23
  2. Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-08-16, 01:25
  3. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-01-16, 08:57
  4. Forthnet VDSL απο KV
    Από aekaraole123 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-10-15, 22:00
  5. VDSL στη Βούλα
    Από cohones στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-09-15, 16:51

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας