Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    19-09-2006
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    108286/10999
    ISP
    -
    SNR / Attn
    8,6(dB) / 9,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Πριν 2 περίπου μήνες και λόγω οικονομικών προβλημάτων συν το επερχόμενο φόρο (νταβατζιλίκι) συνδρομητικής τηλεόρασης αποφάσισα να διακόψω τα κανάλια Novacinema από το πακέτο 3play που έχω εδώ 3,5 χρόνια.
    Τότε όμως ανακάλυψα (όπως μου είπαν διάφοροι συνεργάτες σας από το τηλέφωνο) ότι είμαι δεσμευμένος 18 μήνες που τελειώνουν 3/11/16 λόγω ενεργοποίησης των καναλιών HD από το MyAccount πράγμα το οποίο από ότι λένε το έλεγε
    σε κάποιο σημείο πριν πατήσεις ενεργοποίηση. Εντάξει, μπορεί και να είναι έτσι δεν θυμάμαι τώρα αλλά, απο την άλλη και από όσα διάβασα εκ των υστέρων εδω και δυο μήνες και χωρίς να έχω βγάλει την Πάντειο για να είμαι και δικηγόρος, με 2 τρόπους γίνεται ανανέωση συμβολαίου. Ο ένας είναι φυσικά γραπτώς και ο άλλος είναι με τηλεφωνική καταγραφή της αποδοχής από πλευράς του συνδρομητή του νέου "πακέτου". Και στις δύο δε περιπτώσεις η εταιρεία είναι υποχρεωμένη να αποστείλει έγγραφο υπαναχώρησης ώστε να μπορεί ο συνδρομητής να υπαναχωρήσει εντός 14 ημερών (εργάσιμων ή μη δεν γνωρίζω αυτή τη στιγμή). Χωρίς να αναφέρω τίποτα και με την προτροπή μιας υπαλλήλου σας, έκανα λίγο υπομονή γιατί από ότι μου είπε θα μπορούσα να ζητήσω περίπου στα μέσα Ιουνίου 2016 μια νέα προσφορά και μέσω αυτής να μειώσω λίγο τον τελικό λογαριασμό. Το έκανα γραπτώς μέσω MyAccount και ζήτησα ουσιαστικά την μετατροπή του 3play σε 2play ή αν δεν γίνεται, έστω την παραμονή στο 3play όπως είμαι με την τιμή προσφοράς όπως είναι αυτή τη στιγμή στα 34,90. Αντί αυτού με κάλεσε κάποιος χθες να μου κάνει προσφορά και με λίγα λόγια μου έδινε λέει και τα Novasports με τελική τιμή στα 50 και κάτι...Δεν το συγκράτησα ακριβώς γιατί μου γύρισαν τα μάτια ανάποδα αλλά κατάφερα να παραμείνω ψύχραιμος...

    Λοιπόν και επειδή δεν έχω όρεξη να ασχοληθώ περισσότερο μαζί σας με καταγγελίες κλπ κλπ, φτάνει το δούλεμα... ή με καλεί κάποιος εντός εύλογου διαστήματος και αναιρεί την 18μηνη παράνομη δέσμευση ώστε να γυρίσω το πακέτο σε 2play ή στο βασικό 3play χωρίς Novacinema ή στις 4/11/16 ...μην τον είδατε, μην τον απαντήσατε!!! Μέχρι τότε φυσικά θα εξακολουθήσω να είμαι κύριος στις πληρωμές μου, αλλά μέχρι εκεί...

  2. #2
    Εγγραφή
    04-10-2013
    Μηνύματα
    2.347
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλημέρα Silvester,

    Θα ήθελες να μας ενημερώσεις με ένα προσωπικό μήνυμα με τα στοιχεία της υπηρεσίας σου ώστε να μπορέσουμε να το ελέγξουμε;

    Κώστας, Forthnet Support

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-06-16, 10:15
  2. Αλλαγη πακετου συνδεσης
    Από BARKOULETOS στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-06-16, 17:23
  3. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-05-16, 08:01
  4. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-04-16, 20:41
  5. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-08-15, 20:11

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας