Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.635
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Σήμερα 30/4 λήγει η visa μου. Η τράπεζα Alpha Bank έπρεπε ήδη να έχει στείλει την νέα κάρτα. Αλλά ακόμη δεν την έχω παραλάβει. Η κάρτα στάλθηκε στις 3/4 στην αγγλία. Επέστρεψε στο τμήμα καρτών στην αθήνα στις 23/4 και στάλθηκε 24/4.
    Καταρχάς όλοι μου οι λογαριασμοί εξοφλούνται με κάρτα. Και για την δήλωση νέας ημερομηνίας πρεπει να έχω το τριψήφιο που φυσικά ακόμη δεν έχω. Δεν μπορώ να κάνω ανανέωση της συνδρομής internet, δεν μπορώ να αγοράσω online, δεν μπορώ να ανανεώσω τη συνδρομή στο WoW. Με έχουν μπλοκάρει απίστευτα. Και φυσικά κανείς τους δεν έχει την ευθύνη
    Το απαράδεκτο της υπόθεσης είναι ότι
    1. μεχρι να βγάλω τις ημερομηνίες αυτές από τους υπαλλήλους του τμήματος καρτών μου βγήκε η ψυχή. Ευτυχώς στο κατάστημα που πήγα η κοπέλα έκανε ότι μπορούσε και βγάλαμε τουλάχιστον το πότε στάλθηκε η κάρτα
    2. Γιατί αφου ΞΕΡΟΥΝ ότι οι κάρτες αυτές αργούν δεν τις στέλνουν νωρίτερα στο εξωτερικό να τις πάρουμε και εμείς νωρίτερα
    3. Τόσες μέρες έχουν κατηγορήσει μέχρι και τον ταχυδρόμο της γειτονιας, ότι δεν έρχεται τακτικά-που περναει καθημερινά ο άνθρωπος και είναι τυπικότατος
    Και φυσικά κανεις δεν μου λέει τι πρέπει να κάνω αν δεν έρθει η κάρτα και την ερχόμενη εβδομάδα
    Τελικά μόνο όταν είναι να βγάλουν λογαριασμό τον βγάζουν στην ώρα του
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  2. #2
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Περιοχή
    ET IN ARCADIA EGO...
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.539
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024, GPRS/3G
    ISP
    ΟΤΕ, Q, Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΤΕΝΟ
    Router
    linksyswag200g
    χωρίς να θέλω να φανώ έξυπνος ή κάτι άλλο αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να βγάλεις μια κάρτα Αγγλίας [δηλαδή απο ένα πιστωτικό ίδρυμα της χώρας αυτής, αφού και πιο εύκολο θα είναι να έχεις επαφή σε τέτοιες περιπτώσεις και ίσως να σε συμφέρει και οικονομικά]

    απο κει και πέρα στο πρόβλημα σου μια καλή λύση επίσης θα ήταν να έχεις στην κάρτα σου σαν κύριο χρήστη κάποιον στην Ελλάδα για να μπορεί άμεσα να παίρνει την αλληλογραφία και να σου προώθει οτιδήποτε πρέπει.

    Τέλος στο πρόβλημα σου εκτός του να περιμένεις, μπορείς να ζητήσεις τον αριθμό του συστημένου που έφυγε η κάρτα απο Ελλάδα για να κάνετε εντοπισμό αυτής.

    και μην νομίζεις και εμένα με ίδια ημερομηνία λήξεως κάρτας μόλις προχτές μου ήρθε η καινούργια εδώ στην ξεχασμένη Ελληνική περιφερεια!




Παρόμοια Θέματα

  1. ALPHA bank web banking ΠΟΛΥ ΑΡΓΟ
    Από dinos_gb στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-05-08, 12:16
  2. Απαράδεκτοι υπάλληλοι στην Alpha Bank
    Από ESP1982 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-09-06, 19:39
  3. Alpha bank web banking down?
    Από Rama στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-06, 19:23
  4. Συνομωσια ΕΕΤΤ και Alpha Bank;
    Από enwsitis21 στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-05, 21:53
  5. Vivodi & Alpha Bank Web Banking
    Από nevian στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-11-04, 17:38

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας