Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    10-10-2010
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παλια οταν ελιγε το συμβολαιο εκανες αιτηση σε αλλη εταιρεια και σε επαιρναν απο τον ΟΤΕ και σου εκαναν καλυτερη προσφορα..ΙΣΧΥΕΙ ακομα?

  2. #2
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ναι ισχυει απο αλλα παραδειγματα εδω μεσα ακομα και τωρα, αλλα μονο αν δουν οτι εχει γινει αιτηση για μεταβαση

  3. #3
    Εγγραφή
    10-10-2010
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι ισχυει απο αλλα παραδειγματα εδω μεσα ακομα και τωρα, αλλα μονο αν δουν οτι εχει γινει αιτηση για μεταβαση
    Ναι κανοντας αιτηση εννοουσα σε αλλη εταιρεια ετσι και αλλιως και ο ΟΤΕ εχει χαλασει τις υπηρεσιες του αν κανουν καλυτερη προσφορα καλως αλλιως πας σε αυτη που εκανες την αιτηση.Σε ευχαριστω απλα παλια ηταν πανω πανω αυτο το θεμα αλλα τωρα δεν εβρισκα καποιον να ρωτα το ιδιο.

  4. #4
    Εγγραφή
    30-05-2016
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4999/49998 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dannie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι κανοντας αιτηση εννοουσα σε αλλη εταιρεια ετσι και αλλιως και ο ΟΤΕ εχει χαλασει τις υπηρεσιες του αν κανουν καλυτερη προσφορα καλως αλλιως πας σε αυτη που εκανες την αιτηση.Σε ευχαριστω απλα παλια ηταν πανω πανω αυτο το θεμα αλλα τωρα δεν εβρισκα καποιον να ρωτα το ιδιο.
    αν δεν σε ικανοποιουν οι υπηρεσιες του οτε,τοτε καλο κουραγιο εκει που θα πας. οπου κι αν ειναι... και προσοχη,δεν μιλαω για παροχες.. μιλαω για υπηρεσιες οπως ειπες κι εσυ.

  5. #5
    Εγγραφή
    10-10-2010
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από guardian13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν δεν σε ικανοποιουν οι υπηρεσιες του οτε,τοτε καλο κουραγιο εκει που θα πας. οπου κι αν ειναι... και προσοχη,δεν μιλαω για παροχες.. μιλαω για υπηρεσιες οπως ειπες κι εσυ.
    Οταν πληρωνεις για 24 αρα και η ταχυτητα(εχω βαλει τον πινακα σε αλλο μηνυμα) ειναι 14 και εισαι λιγα μετρα απο τον ΟΤΕ τοτε σε δουλευουν, οποτε παιρνω το τεχνικο τμημα μου ανεβαζει την ταχυτητα και την αλλη μερα παλι χαμηλη.Ο ΟΤΕ αξιζει μονο αν σου κανουν προσφορα(δηλαδη σου δωσει δωρεαν λεπτα στο κινητο...μειωσει το παγιο κ.τ.λ).

    http://i65.tinypic.com/302qveh.png
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cranky : 23-07-16 στις 19:02. Αιτία: Μεγάλα γραφικά.

  6. #6
    Εγγραφή
    30-05-2016
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4999/49998 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dannie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν πληρωνεις για 24 αρα και η ταχυτητα(εχω βαλει τον πινακα σε αλλο μηνυμα) ειναι 14 και εισαι λιγα μετρα απο τον ΟΤΕ τοτε σε δουλευουν, οποτε παιρνω το τεχνικο τμημα μου ανεβαζει την ταχυτητα και την αλλη μερα παλι χαμηλη.Ο ΟΤΕ αξιζει μονο αν σου κανουν προσφορα(δηλαδη σου δωσει δωρεαν λεπτα στο κινητο...μειωσει το παγιο κ.τ.λ).

    http://i65.tinypic.com/302qveh.png
    δυστηχως δεν πληρωνουμε για 24αρα,πληρωνουμε για εως 24,και αυτη ειναι μια λεξη,που ολοι οι παροχοι,την εχουν σαν ασφαλεια. απο τον οτε συνηθως λαμβανεις καλο συνδιασμο σταθεροτητας της γραμμης,σε συνδιασμο με "καλη" ταχυτητα για την αποσταση που βρισκεσαι.. η φορθνετ μπορει να σου δωσει καλυτερη ταχυτητα,αλλα λογο χαμηλοτερου SNR η γραμμη σου μπορει να μην ειναι σταθερη... οποτε για μενα(που εχω δοκιμασει και 2-3 παροχους), πιο πολυ με καλυψε ο οτε. αλλα βεβαια παιζουν πολλα ρολο στο ποσο τελικα θα κλειδωνουμε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cranky : 23-07-16 στις 19:02. Αιτία: Επεξεργασία παράθεσης.

  7. #7
    Εγγραφή
    30-06-2013
    Περιοχή
    Κηπούπολη
    Μηνύματα
    185
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11044/1080
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    ΟΤΕ-Speedport Entry 2
    SNR / Attn
    11.9(dB) / 32(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dannie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν πληρωνεις για 24 αρα και η ταχυτητα(εχω βαλει τον πινακα σε αλλο μηνυμα) ειναι 14 και εισαι λιγα μετρα απο τον ΟΤΕ τοτε σε δουλευουν, οποτε παιρνω το τεχνικο τμημα μου ανεβαζει την ταχυτητα και την αλλη μερα παλι χαμηλη.Ο ΟΤΕ αξιζει μονο αν σου κανουν προσφορα(δηλαδη σου δωσει δωρεαν λεπτα στο κινητο...μειωσει το παγιο κ.τ.λ).

    http://i65.tinypic.com/302qveh.png
    Δεν πιστεύω να θεωρείς πως σε άλλη εταιρεία θα έχεις καλύτερη ταχύτητα..προχτές έκανα μετάβαση από την WIND στον ΟΤΕ +2mbps , τόσα χρόνια με την WIND δήλωνα βλάβη γραμμής δεν ήρθανε ποτέ..μόνο για προσφορές με έπαιρναν τηλέφωνο..προχτές ήρθε ο τεχνικός του ΟΤΕ και επί μία ώρα ασχολιόταν με το πρόβλημα της γραμμής και στο τέλος μου είπε "ότι άλλο συμβεί θα το αντιμετωπίσουμε",χίλιες φορές να πληρώνω 10ευρώ + τον μήνα , πάρα να ταλαιπωρούμε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cranky : 23-07-16 στις 19:03. Αιτία: Επεξεργασία παράθεσης.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 122
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-04-22, 09:17
  2. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-19, 16:52
  3. Μηνύματα: 64
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-08-16, 18:54
  4. Wind: νέα γενιά συμβολαίων W και W Plus
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-16, 14:51
  5. Ανανέωση - Προσφορά ΟΤΕ
    Από deniSun στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-08-15, 12:20

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας