Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-23 από 23
  1. #16
    Εγγραφή
    15-10-2010
    Περιοχή
    Κερατσινι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    136
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    53568/5495
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    Sercomm H300s
    SNR / Attn
    22(dB) / 5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Γεγονός είναι ότι όταν παίρνεις τα πάντα από ένα πάροχο εαν δεν υπάρξει κάποια "στραβή" κατά την ενεργοποίηση παίζεις κανονικά. Αυτή την στιγμή υπάρχει μια γκρίζα ζώνη στις υπηρεσίες VDSL κατά την ενεργοποίηση τους και τι εννοώ με αυτό. Αρχικώς όταν ο ΟΤΕ άρχισε να πουλάει χονδρική στους παρόχους υπηρεσίες VDSL υπήρχε η εξής διαδικασία όταν ενεργοποιούνταν από την αρχή κάποιος με VDSL υπηρεσία η οποία έτρεχε ώς εξής: Ο εκάστοτε πάροχος (Forhtnet/Vodafone/Wind/Cyta) έτρεχε την φορητότητα κανονικά για να πάρει την γραμμή, αλλά για να μπορέσει να δώσει υπηρεσία Internet στον εκάστοτε πελάτη ενεργοποιούσε ADSL από δικό του μηχάνημα μέχρι να τρέξει σε δεύτερη φάση η αίτηση για το VDSL. Από εκεί κι έπειτα, έχει παρατηρηθεί το τελευταίο 6άμηνο και ίσως λίγο παραπάνω ότι πλέον ενεργοποιήτε ο συνδρομητής άμεσα σε VDSL αλλά υπάρχει πάλι εδώ ένα επιπλέον αλλά......ο ΟΤΕ όπως γνωρίζουμε και ιδιαίτερα σε περιοχές με πρόβλημα χαμηλών ταχυτήτων συνχρονισμού είτε λόγο κακής εώς κάκιστης ποιότητας δικτύου είτε λόγο απόστασης (βλέπε 1 Α/Κ καλύπτει 3-4 περιοχές) δίνει ADSL από Καμπίνα (KV) με αποτέλεσμα όταν ενεργοποιείτε μια VDSL να πάνε και να την κουμπώνουν σε πόρτα/κάρτα ADSL και όχι VDSL. Σε αυτές τις περιπτώσεις ο πάροχος για να το λύσει πρέπει να το "δόσει βλάβη". Στην περίπτωση σου αυτό συνέβει. Φαντάζομαι ο προηγούμενος συμφορουμίτης εννοούσε λέγοντας όλα αυτά ότι φάνηκες σαν τον "κακό" πελάτη που λέει "εγώ πλερώνω κύριε" για το τίποτα (εδώ που τα λέμε από το ύφος της γραφής σου κάτι τέτοιο έβγαινε) αλλά πρός θεού δεν λέω ότι βριζόσουν με τους υπαλλήλους αλλά χωρίς να γνωρίζεις δεν θα έπρεπε κατ'εμέ να κάνεις όλη αυτή την μανούρα, δεν βάζω το CPE το δικό τους, δεν αφήνω τον τεχνικό να συνδέσει την Νόβα κλπ κλπ κλπ κλπ. Το να τα βάλεις όλα αυτά και δεν έχεις την υπηρεσία στο ιντερνετ που υπέγραψες στο συμβόλαιο σου δεν σε εμπόδιζε εφ'όσον δεν μπορούσαν να στην παρέχουν να φύγεις ατελώς. Και ένα τελευταίο, ψέμματα δεν σου είπαν, πίστεψε με κανένας που παρέχει κάτι και θέλει να έχει πελάτες δεν θέλει τον πελάτη του δυσαρεστημένο.........ναι τους ενημέρωσε ο ΟΤΕ ότι ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία που ζήτησαν να ενεργοποιηθεί αλλά εαν για τον Α ή Β λόγο δεν υπήρχε ο κατάλληλος εξοπλισμός στην γραμμή σου πάνω για να τρέξει αυτόματα ο εκάστοτε μηχανισμός που έχει ο κάθε πάροχος να κάνει τους ελέγχους του, δεν θα μπορούσαν να ξέρουν αν παίζεις σε VDSL ή ADSL. Ελπίζω να σου έλυσα όποια απορία μπορεί να είχες από την όλη σου "εμπειρία". Και για να μην παρεξηγηθώ, δεν μιλάω για την "εμπειρία" που μπορεί να έχει ο κάθε πελάτης αλλά για την δική σου και μόνο.
    Όποιος στον κόσμο θε να'ρθεί και στην Αξά δεν πάει, το πέρασμα του απ'την ζωή χαμένο θε να πάει!

  2. #17
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    ΠΕΥΚΗ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    (πραγματική) 42
    ISP
    COSMOTE VOIP 100 αλλά
    Router
    FRITZ 7590 (ελληνι?
    Μια είναι η ερώτηση:γιατί η 4νετ δεν έχει διαδικασία ελέγχου των γραμμών πριν τις παραδώσει στις νέους συνδρομητές; Διότι κοστίζει περισσότερο από το να πληρώνει τα νέα παιδιά στο τηλεφωνικό κέντρο, που καλούνται να αποκρούουν καθημερινά τους "αγενείς" (όπως λανθασμένα πιστεύει ο προηγούμενος συμφορουμίτης), ή καλύτερα, απαιτητικούς πελάτες, μέχρι να περάσουν μέρες (αδιευκρίνιστο πόσες) για να βρεθεί η επίλυση ΕΑΝ διαμαρτυρηθεί ο πελάτης. Το πιστεύω αυτό διότι λίγο πριν συνδεθώ vdsl στον ΟΤΕ το 2014 μου είχαν πει ότι η γραμμή είναι έτοιμη κι επομένως κάποιοι έκαναν την επαλήθευση με τεχνικά μέσα τα οποία είτε δεν έχει η 4νετ, είτε δεν αξιοποιεί. Πιστεύω επίσης ότι μόνο όταν ΑΠΑΙΤΕΙΣ, σε περιβάλλον όπου οι περισσότερες εταιρείες στους περισσότερους κλάδους υπηρεσιών και πώλησης προϊόντων (βλέπε ΕΛΛΑΔΑ) που παραδοσιακά δεν έχουν καλό ιστορικό εξυπηρέτησης πελατών, τότε μόνο ΣΥΜΒΑΛΛΕΙΣ στη βελτίωση των παρεχόμενων υπηρεσιών. Το να φέρεσαι χαλαρά και να μην διεκδικείς δεν καταφέρνεις πολλά. Και δυστυχώς έχω πολλά προσωπικά παραδείγματα να πω πάνω σε αυτό, και σε υπηρεσίες, και σε προϊόντα τόσο στη χώρα όσο και στο εξωτερικό.
    Jacques Maillol

  3. #18
    Εγγραφή
    26-05-2005
    Περιοχή
    Ηλιούπολη/Αθήνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    234
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100M/10M
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Forthnet - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α w/ RB4011
    SNR / Attn
    10.5(dB) / 8.4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Άσε με λοιπόν να σου παραθέσω μερικά από τα λεγόμενά σου για να καταλάβεις που στήριξα αυτό για την αγένεια:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Διονύσης Εμφάνιση μηνυμάτων
    2) Απέρριψαν οι ειδήμονες τεχνικοί του helpdesk της 4net ότι μπορώ να έχω το δικό μου δοκιμασμένο VDLS ρούτερ (N600 ΤPLINK) αντί το δικό τους TECHNICOLOR (παρεμπιπτόντως αυτή δεν ήταν εταιρεία του Χόλλυγουντ; βγάζει και ρούτερ τώρα....) διότι αρνούνται να μου πουν παραμετροποίηση...
    Ειρωνεία περί των γνώσεων του helpdesk. Μπορώ να φανταστώ πως κύλησε η συζήτησή σας. Το γεγονός ότι έχουν οδηγία να μη δίνουν έξω τις ρυθμίσεις ίσως να μη το σκέφτηκες.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Διονύσης Εμφάνιση μηνυμάτων
    4) Δηλώθηκε βλάβη και ουσιαστικά περιμένω (τους έδωσα διορία μέχρι την Τρίτη)
    Διορία... δε νομίζω ότι όταν λες σε κάποιον "σου δίνω διορία" θα το εκλάβει ως θετική διάθεση αλλά περισσότερο ως απειλή.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Διονύσης Εμφάνιση μηνυμάτων
    στις 13.23 με καλεί η τεχνική εταιρεία που συνεργάζεται η 4νετ, και αφού ακούει τα εξ αμάξης η τηλεφωνήτρια
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Διονύσης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού με άκουσε καλά (@#!*@#$!^@)
    κλπ κλπ. Ελπίζω να κατάλαβες γιατί το είπα λοιπόν. Επίσης δε σου είπα πουθενά να κάτσεις να φας αυτό που σου σερβίρουν, σου είπα να δείξεις κατανόηση καθώς δεν είχες ολική απώλεια υπηρεσίας. Να περιμένεις να λήξει όλο αυτό και να πάρεις πίσω τα χρήματα που δικαιούσαι από το διάστημα που δεν είχες αυτό που έπρεπε. Απλά πράγματα.

  4. #19
    Εγγραφή
    29-08-2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    41000/4000
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    8,0(dB) / 12,0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα,

    Αυτό που βρίζουμε ή ακόμα και παράπονο τον κάθε πάροχο, εταιρεία, οργανισμό, κατάστημα, υπάλληλο, πωλητή οπουδήποτε ενώ έχουμε άγνοια των πραγμάτων, έχει καταντήσει αηδία. Μετά από τόσα χρόνια ειδικά υπηρεσίες ίντερνετ, φορητότητες σε παρόχους κτλ... Συνεχίζουμε και λέμε τις ίδιες και τις ίδιες μπούρδες. Δίνω διορία, ΕΕΤΤ, τους έβρισα (γιατί ίσως είχα κάποιο κόμπλεξ μικρός κτλ).
    1ον δεν φταίει κάποιος πάροχος, η προηγμένη τεχνολογία (Χαχαχα) που έχουμε για το ίντερνετ είναι άκυρη, χαλκός πολύ παλιός, καφάο (τώρα αναβαθμίζονται). Δεν έχουμε τις οπτικές ίνες της Google.
    2ον Ο κάθε πάροχος ή εταιρεία που υπογράφεις συμβόλαιο πέραν το ότι προστατεύει τον εαυτό της, παίρνει την επιβεβαίωση από την ΕΕΤΤ για πολλά θέματα όπως πιθανή χρέωση τεχνικού, βλάβη ΟΤΕ σε εργάσιμες ημέρες κτλ... Ακόμα και ο ΟΤΕ εννοείται.
    3ον Δεν σου λέει κάποιος ψέματα διότι, δεν υπάρχει λόγος, δεν το θέλει κανείς, ούτε η εταιρεία, ούτε ο υπάλληλος, ούτε εσύ. Με οποιαδήποτε καταγγελία επίσης μπορεί η ΕΕΤΤ να το ελέγξει.
    Δεν θα σου πουν παραπάνω διότι δεν θα καταλάβει ο πελάτης (και δεν τον ενδιαφέρει επίσης λογικό), δηλαδή θέλει αλλαγή σε vdsl στο σύστημα του ΟΤΕ, απόσταση από Αστικό Κέντρο ταχύτητα adsl, θόρυβος σε db, ρύθμιση στο καφάο... Όπως αντίστοιχα κάποιος μηχανικός κτλ δεν θα μπει σε λεπτομέρειες.
    Θα πουν να περιμένεις, πίστεψέ με, κανείς δεν θέλει να παίρνει τηλέφωνο, ούτε η εταιρεία να πληρώνει υπάλληλο σε τηλ. Κέντρο, ούτε ο υπάλληλος μαζί σου, ούτε εσύ ο ίδιος. Απλά... κολλήματα, καθυστερήσεις, βλάβες, αναμονές κτλ θα συμβούν. Είναι απολύτως λογικό διότι εμπλέκονται αρκετοί παράγοντες. Αυτό άλλωστε αναγράφεται σε κάθε συμβόλαιο.
    4ον και τελευταίο, να μην γινόμαστε ο κλασσικός γκρινιάρης πελάτης που θα πάει στο σούπερ μάρκετ και θα φωνάζει.. Υπάρχει άλλο ταμείο, που θα πει σε πωλητή εγώ πληρώνω, σε εταιρείες.. Με τον προηγούμενο πάροχο δεν είχα πρόβλημα κτλ...
    Σου το αναφέρω διότι έχω εργαστεί ως πωλητής, υπάλληλος σε εταιρείες, σε 3 εταιρείες τηλεπικοινωνιών + ΟΤΕ.. Και βάσει εμπειρίας θέλω να αναφέρω ότι ο πελάτης θα παραμείνει.. Πελάτης... Όπου έχει τουλάχιστον 80% λάθος, άδικο και όχι δίκιο.. Βάσει στατιστικών που έχουν γίνει. Ας είμαστε πιο λογικοί και ευχάριστοι στη ζωή μας!!!

    P.S. Το Ookla είναι βλακεία και αν πράγματι θες να ελέγξεις αν είναι οκ η γραμμή, μάθε όλες τις πληροφορίες λειτουργίας adsl, vdsl, χαλκός, συγχρονισμός κτλ πρώτα και ύστερα εκφράσου ελεύθερα.. Ύστερα όμως δεν θα το κάνεις, διότι θα ξέρεις πως λειτουργεί.
    Ευχαριστώ

  5. #20
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.634
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    οταν καποιος εχει στην υπηρεσια του ανθρωπους για να προσφερουν υπηρεσιες υποστηριξης , περιμενεις υποστηριξη και καποιο επιπεδο .

    οταν οι υπαλληλοι υποστηριξης ειναι τεχνολογικα αναφαλβητοι και ανενημερωτοι , δεν μπορει να μην εκνευριστει καποιος με την εμεση αποποιηση ευθυνων που συνοδευουν την παροχη της υπηρεσιας και βαραινουν την ανωνυμη εταιρια που κυνηγα την κερδοφορια της εις βαρος της σωστης εξυπηρετησης .

    σιγουρα δεν φταιει εξ ολοκληρου ο ενας υπαλληλος , αλλα αν δεν καταλαβαινει το αντικειμενο της εργασιας του και νομιζει οτι δεν του αναλογει ευθυνη , κακως ειναι εκει .

    δυστυχως ολα ειναι παραγωγα ενος κλιματος μιας βιαστικα και τεχνητα στημενης με βαση την εξαρτηση κοινωνιας χωρις ουσιαστικους δεσμους .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  6. #21
    Εγγραφή
    26-05-2005
    Περιοχή
    Ηλιούπολη/Αθήνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    234
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100M/10M
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Forthnet - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α w/ RB4011
    SNR / Attn
    10.5(dB) / 8.4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    οταν καποιος εχει στην υπηρεσια του ανθρωπους για να προσφερουν υπηρεσιες υποστηριξης , περιμενεις υποστηριξη και καποιο επιπεδο .

    οταν οι υπαλληλοι υποστηριξης ειναι τεχνολογικα αναφαλβητοι και ανενημερωτοι , δεν μπορει να μην εκνευριστει καποιος με την εμεση αποποιηση ευθυνων που συνοδευουν την παροχη της υπηρεσιας και βαραινουν την ανωνυμη εταιρια που κυνηγα την κερδοφορια της εις βαρος της σωστης εξυπηρετησης .

    σιγουρα δεν φταιει εξ ολοκληρου ο ενας υπαλληλος , αλλα αν δεν καταλαβαινει το αντικειμενο της εργασιας του και νομιζει οτι δεν του αναλογει ευθυνη , κακως ειναι εκει .

    δυστυχως ολα ειναι παραγωγα ενος κλιματος μιας βιαστικα και τεχνητα στημενης με βαση την εξαρτηση κοινωνιας χωρις ουσιαστικους δεσμους .
    Συμφωνώ απόλυτα ότι πρέπει να υπάρχει τεχνική κατάρτιση στην τεχνική υποστήριξη. Όμως κάθε εταιρία και τμήμα διέπουν ενδοεταιρικές διαδικασίες οι οποίες καλώς ή κακώς οφείλουν να ακολουθούνται από τους υπαλλήλους. Με αυτό υπόψη θα αναφέρω ξανά αυτό περί ρυθμίσεων και πληροφόρησης του συνδρομητή: Μπορεί να υπάρχει οδηγία να μη δίνονται στους συνδρομητές οι ρυθμίσεις για εξοπλισμό εμπορίου, παρόλα αυτά με ένα γρήγορο ψάξιμο εδώ τα βρίσκει κάποιος.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nOiz : 22-08-16 στις 20:41.

  7. #22
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    ΠΕΥΚΗ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    (πραγματική) 42
    ISP
    COSMOTE VOIP 100 αλλά
    Router
    FRITZ 7590 (ελληνι?
    @nOiz και @platontw

    Eυτυχώς που οι κλήσεις μου (ελπίζω) καταγράφηκαν (αναφορικά με το βρίσιμο). Τα δικά μου γαλλικά δεν έχουν σχέση με τη γηπεδική γαλλική που ακούγεται στην Ελλάδα. Δεν έβρισα κανέναν.
    Είναι εύκολο για κάποιον που κάθεται και διαβάζει τις αντιδράσεις μου από τις πρώτες μου 10 μέρες στη 4νετ, ψύχραιμα να γράφει τα παραπάνω περί αγένειας, έλλειψη ψύχραιμης ανάλυσης και σκέψης, απόπειρα επιβολής κανόνων (βλ. "διορία") κτλ κτλ. Επειδή, όπως προείπα, στην μικρή μας χώρα, μικρής στα περισσότερα πράγματα δυστυχώς, το να περιμένεις από την εταιρεία που πρώτη έφερε το ιντερνετ στην Ελλάδα να έχει και κάποια προχωρημένα πρότυπα στην οργάνωση και την εξυπηρέτηση των πελατών της, είναι μάλλον υπερβολικό σύμφωνα με τα λεγόμενά σου. Επίσης, όταν φεύγω από κάπου όπου όλα λειτουργούσαν ομαλά (ΚΟΣΜΟΤΕ) και βρίσκομαι σε περιβάλλον που δυστυχώς το πράγμα ρετάρει απ'όπου κι αν το πιάσεις, συνειδητοποιείς πόσο λάθος επιλογή έχεις κάνει. Στην προκειμένη, το λάθος το έκανα εγώ, και τώρα θα πρέπει να το λουστώ για τα επόμενα δύο χρόνια. Δεν διάβασα για τα προβλήματά τους, δεν πονηρεύτηκα από τα τόσα posts για διάφορα ζητήματα στον τομέα εξυπηρέτησης πελατών, δεν κοίταξα τα οικονομικά αποτελέσματα της τελευταίας διετίας για να καταλάβω ότι πλέον η εταιρεία τραβιέται από τα μαλλιά της για να επιπλεύσει με ότι αυτό συνεπάγεται για το επίπεδο των υπηρεσιών της... ναι διάλεξα λάθος να φύγω από την ΚΟΣΜΟΤΕ. Το να περιμένω όμως να λειτουργούν όλα αυτά που μου λένε ότι θα λειτουργούν και με ειδοποιούν κι όλας ότι λειτουργούν (ενώ στην πραγματικότητα δεν λειτουργούν), δεν νομίζω ότι είναι υπερβολικό. Θα έπρεπε -λες- να κάτσω και να περιμένω να αποζημιωθώ και όχι να τους το παίζω νταής (λίγο πολύ έτσι με περιγράφεις παραπάνω). Λοιπόν, ούτε την αποζημίωση θα πάρω (κατά τα λεγόμενα της 4νετ) σύντομα, κι ας προπληρώνω τον κάθε μήνα 63,9 ευρώ. "Την υπομονή σας παρακαλώ" έλαβα στην ερώτησή μου "πότε θα μου επιστρέψετε τα χρήματα; 2ος λογαριασμός χωρίς την επιστροφή;". Δυστυχώς, και σε αυτό, θα μου πείτε ότι έχουν δίκιο, διότι θα πείτε ότι είναι πολύπλοκη η διαδικασία επιστροφής χρημάτων. Λοιπόν, και στο εξωτερικό, σε σοβαρές εταιρείες (από μέγεθος και οργάνωση) η επιστροφή ήταν άμεση σε παρόμοια περιστατικά υπερβολικών χρεώσεων προς εμένα. Στη χώρα μας, αυτό το πρότυπο δεν υπάρχει. Αναρωτιέμαι αν θα απαντήσετε σε αυτό, και πάλι, "διότι θέλει υπομονή" ή "διότι είναι περίπλοκο", ή και ακόμα "μα στην Ελλάδα ζεις".
    Στην τελική, έχω λάβει 2ο λογαριασμό, όπου με χρεώνουν για τα τηλεφωνήματά μου στην υποστήριξη συνολικά 10 ευρώ περίπου (11 τηλεφωνήματα, διάρκειας 5 ωρών, με τον περισσότερο χρόνο-πάνω από τον μισό- να τον έχω περάσει στην αναμονή), και το αστείο είναι ότι όλα έγιναν την περίοδο που υπήρχε η βλάβη. Εννοείται, οτι δεν μου επιστρέφουν ακόμα τα χρήματα για υπηρεσίες που δεν έχω λάβει. Επίσης εννοείται ότι απαιτούν να πληρωθούν για την τηλεφωνική τεχνική υποστήριξη που μου παρείχαν ενώ θα έπρεπε να λειτουργούν όλα σωστά. Αν αυτό το επίπεδο υπηρεσιών εσένα σε ικανοποιεί, τότε είτε είσαι πολύ τυχερός και δεν αντιμετώπισες ποτέ πρόβλημα σαν και το δικό μου, είτε κρίνεις με τη χαρακτηριστική ελληνική απάθεια "και τι έγινε;". Εκτός και αν υποστηρίζεις για προσωπικούς σου λόγους (ή και άλλους) το προσωπικό της 4νετ, που βρίσκεται στη δύσκολη θέση να υπερασπίζεται αυτά τα χάλια. Σε κάθε περίπτωση όμως, πρέπει να απαιτούμε για να τους αναγκάσουμε να οργανωθούν. Κι αν δεν θέλουν, τότε πρέπει να τους εγκαταλείπουμε: 1ος κανόνας στην αγορά.
    Συμπέρασμα: Πρόβλημα με τη 4νετ; Sit back, relax and enjoy the rape. Α! Και μην ξεχάσετε να πληρώσετε το λογαριασμό, με ευγένεια, καρτερικότητα, και προπάντων ΥΠΟΜΟΝΗ.
    Jacques Maillol

  8. #23
    Εγγραφή
    26-05-2005
    Περιοχή
    Ηλιούπολη/Αθήνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    234
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100M/10M
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Forthnet - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α w/ RB4011
    SNR / Attn
    10.5(dB) / 8.4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δε ξέρω πως είναι τα "γαλλικά" σου, όταν όμως γράφεις αυτά που παρέθεσα πριν ο αναγνώστης μάλλον θα καταλάβει ότι έβριζες.

    Δε τίθεται θέμα ευκολίας σχολίων. Όπως προείπα, δεν είχες απώλεια υπηρεσίας απλώς είχες χαμηλότερη ταχύτητα από αυτή που θα έπρεπε. Όπως καταλαβαίνεις έχουν διαφορετική βαρύτητα αυτά τα δύο. Το ότι χωράει βελτίωση σε πολλά πράγματα (διαδικαστικά και μη) είναι γεγονός, δε το αμφισβήτησα. Η ένσταση μου ήταν στον τρόπο που (με βάση τα λεγόμενά σου θεώρησα ότι) εκφράστηκες.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Latency στη Forthnet
    Από ypoptos1 στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-05-16, 18:20
  2. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-15, 16:38
  3. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-11-15, 16:01
  4. έρχεται το τέλος του popcorntime?
    Από akisgr στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-10-15, 23:12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας