Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 23
  1. #1
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    ΠΕΥΚΗ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    (πραγματική) 42
    ISP
    COSMOTE VOIP 100 αλλά
    Router
    FRITZ 7590 (ελληνι?
    Καλησπέρα,
    Αν και μάλλον όχι και τόσο πρωτότυπη ιστορία, θα σας τη διηγηθώ παρόλα αυτά.
    Πριν από 2 εβδομάδες υπέγραψα αίτηση φορητότητας από ΟΤΕ (VDSL 30+ OTE TV full pack) σε αυτή της Forthnet (VDSL έως 50 + Nova full pack). Από € 69 (ΟΤΕ) στα € 64 (Forthnet). Έτσι, την Πέμπτη 21 Ιουλίου, έλαβα ειδοποίηση στη σελίδα της 4net (http://www.forthnet.gr/appStatus) ότι η υπηρεσία μου είχε ενεργοποιηθεί και ότι μου έμενε ένα ραντεβού με τη ΝOVA για την εγκατάσταση του πιάτου και του αποκωδικοποιητή. Εκείνη τη στιγμή ήμουν σε διακοπές. 2 μέρες αργότερα είπα να γυρίσω σπίτι και να δω την κατάσταση στη γραμμή μου. Έλα όμως που αντί για VDSL είχα ADSL!! Δεν θα μπω στον κόπο να απαριθμήσω τις δικαιολογίες που μου είπαν από τα τηλ της 4net. Η ουσία είναι η εξής:

    1) Δεν έχω VDSL αν και στην αίτηση ενεργοποίησης αυτό ζητώ,
    2) Απέρριψαν οι ειδήμονες τεχνικοί του helpdesk της 4net ότι μπορώ να έχω το δικό μου δοκιμασμένο VDLS ρούτερ (N600 ΤPLINK) αντί το δικό τους TECHNICOLOR (παρεμπιπτόντως αυτή δεν ήταν εταιρεία του Χόλλυγουντ; βγάζει και ρούτερ τώρα....) διότι αρνούνται να μου πουν παραμετροποίηση...
    3) Με απειλούν με penalty πρόωρης αποχώρησης σε περίπτωση νέας αίτησης φορητότητας για άλλη εταιρεία
    4) Δηλώθηκε βλάβη και ουσιαστικά περιμένω (τους έδωσα διορία μέχρι την Τρίτη)

    Σκοπεύω να γυρίσω ΟΤΕ εφόσον μέχρι την Τρίτη δεν έχω λύση. Εσείς τι με συμβουλεύετε;
    Jacques Maillol

  2. #2
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Διονύσης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσείς τι με συμβουλεύετε;
    Καμμία απολύτως προφορική συννενόηση μαζί τους.
    Μόνο με μαίηλ ή φάξ.



    Spoiler:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Διονύσης Εμφάνιση μηνυμάτων
    TECHNICOLOR (παρεμπιπτόντως αυτή δεν ήταν εταιρεία του Χόλλυγουντ ; )
    Όχι, ήταν τεχνολογία έγχρωμης εικόνας.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  3. #3
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    ΠΕΥΚΗ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    (πραγματική) 42
    ISP
    COSMOTE VOIP 100 αλλά
    Router
    FRITZ 7590 (ελληνι?
    Δλδ, δεδομένου ότι δεν μπορέσουν να μου δώσουν VDSL τότε φεύγω άνευ ποινής;
    Jacques Maillol

  4. #4
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν αναφέρεται ρητά και κατηγορηματικά το VDSL στην αίτηση, άσ' τους να χτυπιούνται.

    Μπορείς να κάνεις και μια καταγγελία στην ΕΕΤΤ.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  5. #5
    Εγγραφή
    20-04-2012
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Μηνύματα
    363
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    Φίλε μου καλημέρα πρώτα από όλα και καλή εβδομάδα.
    Επειδή πέρασα (στο ένα μέρος, αυτό της ενεργοποίησης της VDSL) τα ίδια με τα δικά σου, έχω να σου πω τα παρακάτω.
    Είπες ότι η υπηρεσία (με επίσημη ενημέρωση) ενεργοποιήθηκε την Πέμπτη 21 Ιουλίου. Ναι μεν ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία, αλλά για να παίξει η VDSL, εκτός του ότι (σε πρώτη φάση) πρέπει να έχεις πάνω το Technicolor (πρώην Thomson), πρέπει να περιμένεις να τρέξει ένα script από τον ΟΤΕ (προσοχή, όχι τη Forthnet) έτσι ώστε να γυρίσει η γραμμή σε VDSL από ADSL. Αυτό θεωρητικά από τον ΟΤΕ το τρέχουν τα μεσάνυχτα της ίδια μέρας, άντε τη 2η. Αν δεν γίνει κάνει τέτοιο, το δηλώνεις στη Forthnet, αυτοί το δηλώνουν στον ΟΤΕ ως "βλάβη" (έτσι δηλώνεται, άσχετα αν δεν είναι) και θεωρητικά μέσα στις επόμενες 48 ώρες (εργάσιμες ημέρες) έχει γυρίσει σε VDSL η γραμμή.
    Πρέπει να γνωρίζεις ότι αν παίρνεις από Καμπίνα και όχι από Α/Κ, ισχύουν τα παραπάνω που σου γράφω. Η Καμπίνα είναι ιδιοκτησία του ΟΤΕ και αυτός ενεργοποιεί (με σειρά που λαμβάνει από τους παρόχους) την υπηρεσία στον κάθε συνδρομητή.
    Επίσης έχε υπόψιν σου ότι αν παίρνεις από καμπίνα, υποστηρίζεται και η τεχνολογία ADSL, η οποία είναι και κάτι σαν backup αν κάποια στιγμή υπάρξει πρόβλημα με τη VDSL.
    Στην περίπτωση σου, εφόσον παίρνεις από Καμπίνα, εφόσον το έχεις δηλώσει στη Forthnet (όπως γράφεις) και αυτή το δήλωσε στον ΟΤΕ, με την σημείωση ότι δηλώθηκε στις 21 του μήνα ημέρα Πέμπτη, έχεις Πέμπτη (όχι ολόκληρη) και Παρασκευή μπροστά σου.
    Θεωρητικά, σήμερα Δευτέρα 25, το αργότερο Τρίτη 26, θα έχεις γυρίσει σε VDSL.
    Προσοχή! Να έχεις πάνω στη γραμμή αναμμένο τον Router !

    Αυτά και ελπίζω να βοήθησα.

  6. #6
    Εγγραφή
    30-08-2008
    Περιοχή
    Δραμα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    700
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9.662/1.021
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Χλαπατσα H300
    Για αρχη παιρνω σαν δεδομενο οτι εχεις ακομη το δικο σου ρουτερ(δεν αναφερεις εαν τελικα εβαλες της fortnet)
    H αποψη μου ειναι,
    οτι πρεπει για αρχη να βαλεις το ρουτερ που σου δινει η fortnet ,ετσι ωστε να μην μπορουν να ριξουν το φταιξιμο σε εσενα.
    Nα περιμενεις να γινουν τα βηματα που αναφερει ο Αvesael και μετα να συνδεσεις το δικο σου ρουτερ σε bridge mode .
    Εαν και παλι δεν γινει τιποτα,τοτε να καταγγειλεις την συμβαση.

  7. #7
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    ΠΕΥΚΗ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    (πραγματική) 42
    ISP
    COSMOTE VOIP 100 αλλά
    Router
    FRITZ 7590 (ελληνι?
    (Upd) Σήμερα έλαβα SMS με το: ΕΧΟΥΝ ΔΡΟΜΟΛΟΓΗΘΕΙ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΕΠΙΛΥΣΗΣ ΤΟΥ ΤΕΧΝΙΚΟΥ ΣΑΣ ΖΗΤΗΜΑΤΟΣ ΣΤΑ ΑΡΜΟΔΙΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ

    Σας ευχαριστώ για τις οδηγίες, προφανώς αν και μου το είπαν κάπως χοντροκομμένα (δεν υπήρχε από 4net η εξήγηση του script που μου δώσατε, παρά μόνο το "γύρισμα" μετά τις 12πμ κάποια στιγμή σε VDSL) μου εξήγησαν ότι πρέπει να έχω το δικό τους επάνω στη γραμμή. Προφανώς και εφόσον τρέξει σωστά η VDSL θα το γυρίσω μετά στο δικό μου ρούτερ (αν και μου διεμήνυσαν οτι κάποια στιγμή θα γυρίσει σε voip οπότε και πάλι θα αγοράσω δικό μου με τις δικές μου απαιτήσεις).
    Σαφώς και δεν είχα το σωστό ρούτερ πάνω στην ημερομηνία ενεργοποίησης διότι απλούστατα έφτασε στην πόρτα μου Παρασκευή (+1 μέρα από ενεργοποίηση) και όπως προείπα ήμουν σε διακοπές.
    Αυτό που δεν χωνεύω με τίποτα είναι είτε η έλλειψη ενημέρωσης του τεχνικού τους τμήματος, είτε η έλλειψη διάθεσης των υπαλλήλων τους να δώσουν το κάτι παραπάνω στην εξήγηση. Κάνοντας even out σε όλους του συνδρομητές δεν εξασφαλίζουν απαραίτητα την κατανόησή τους (ισοπεδώστε τα όλα στις minimum απαραίτητες εξηγήσεις).
    Επίσης, έχω ήδη ακυρώσει ραντεβού της nova για την εγκατάσταση του πιάτου φοβούμενος ότι δεν θα έχω VDSL με 4net και έτσι θα χρειαστώ να γυρίσω στον ΟΤΕ.
    Eλπίζω ότι η 4net και η COSMO θα τα κάνουν καλά, όπως ακριβώς τα περιγράφετε παραπάνω. Λογικά θα ξέρω την Πέμπτη (μου είπαν σήμερα 3 εργάσιμες). Και επίσης ελπίζω ότι αυτά που περνώ τώρα θα τα ξεχάσω (εφόσον όλα θα λειτουργούν σωστά με 4net) αφού δεν θα έχω (????) άλλα προβλήματα με την εταιρεία από εδώ και στο εξής.
    Jacques Maillol

  8. #8
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    ΠΕΥΚΗ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    (πραγματική) 42
    ISP
    COSMOTE VOIP 100 αλλά
    Router
    FRITZ 7590 (ελληνι?
    (upd)
    Σήμερα, και μετά τις 14:00 διανύω την τρίτη μέρα χωρίς επίλυση του προβλήματος (δεν έχω ακόμα VDSL). Όπως είπαν από την τεχνική υποστήριξη της 4net απαιτούνται τρεις εργάσιμες για την επίλυση. Στην περίπτωσή μου, αν και τη βλάβη τη δήλωσα στις 23/7/2016 Σάββατο μεσημέρι, η 4net δήλωσε στα συστήματά της τη βλάβη τη Δευτέρα 25/7/2016 στις 14:00. Επομένως, για το τυπικό πρέπει να περιμένω μέχρι αύριο.
    Στο μεταξύ αρνήθηκα στη NOVA να κάνει εγκατάσταση του πιάτου και του αποκωδικοποιητή διότι έχω κάνει αίτηση για τρεις υπηρεσίες και πρέπει να λειτουργούν και οι τρεις, ειδάλλως bye bye.
    Θα ήθελα, αν κάποιος άλλος χρήστης γνωρίζει, να μου πείτε τη σχετική νομοθεσία όπου προβλέπεται η προστασία των χρηστών υπηρεσιών τηλεπικοινωνιακών υπηρεσιών (προκειμένου να ενημερωθώ κάπως καλύτερα), και που μπορώ να στηρίξω την αποχώρησή μου από την -πολυαγαπημένη μου πλέον- 4net, έτσι ώστε να κάνω φορητότητα για αλλού.

    Ευχαριστώ προκαταβολικά
    Jacques Maillol

  9. #9
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    ΠΕΥΚΗ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    (πραγματική) 42
    ISP
    COSMOTE VOIP 100 αλλά
    Router
    FRITZ 7590 (ελληνι?
    (upd)

    Σήμερα στις 14.00 έληγε η προθεσμία των 3 ημερών που έχουν οι πάροχοι για να επιλύουν τεχνικά προβλήματα, βάσει νομοθεσίας. Οπότε Ω! θαύμα! στις 13.23 με καλεί η τεχνική εταιρεία που συνεργάζεται η 4νετ, και αφού ακούει τα εξ αμάξης η τηλεφωνήτρια, κλείνουμε τελικά ραντεβού στις 14.30 προκειμένου να έρθει τεχνικός τους να διαπιστώσει εάν το πρόβλημα που δεν έχω VDSL βρίσκεται στο σπίτι μου, και εάν όντως εγώ φταίω τότε με προειδοποιεί ότι θα πληρώσω και € 30. Αφού με άκουσε καλά (@#!*@#$!^@), κλείνω το ραντεβού, παίρνω άδεια από τη δουλειά και πάω σπίτι τρέχοντας. Επειδή ετοιμάζομαι για το μεγάλο φινάλε, δεν θα τους δώσω αφορμές μη συνεργασίας εκ μέρους μου. Έτσι, μπαίνοντας στην πολυκατοικία λίγα δεύτερα μετά μου χτύπησαν το κουδούνι. 25 λεπτά αργότερα, με τον τεχνικό τους στο σπίτι μου να κάνει μετρήσεις και να βρίσκεται σε ανοιχτή επικοινωνία με το τεχνικό τμήμα της 4net, το οποίο με τη σειρά του (!!!!!) ήταν live με την COSMΟΤΕ προκειμένου να λύσουν το τόοοοσο μεγάλο μου θέμα, και αφού 4νετ και ΚΟΣΜΟΤΕ αντάλλασσαν ευθύνες με ταχύτητα φωτός, ανακαλύπτω τα εξής:
    α) η Κοσμοτε έχει δηλώσει ότι δεν είναι υπεύθυνη για τη βλάβη μου (επομένως φταίει η 4νετ) και μάλιστα έχει ειδοποιήσει τη 4νετ αρκετά νωρίς,
    2) το σπίτι μου, η πολυκατοικία, τα καλώδια κτλ κτλ είναι μια χαρά (επομένως δεν πληρώνω € 30 στον τεχνικό),
    3) η ΚΟΣΜΟΤΕ όμως ξαναδηλώνει βλάβη (γιατί άραγε), οπότε άντε πάλι άλλες 3 μέρες στο περίμενε.

    Αφού ξεπροβόδισα τον τεχνικό, κάλεσα το εμπορικό τμήμα της 4νετ ζητώντας τους να μου εξηγήσουν τα δικαιώματά μου δεδομένου ότι δεν λαμβάνω τις υπηρεσίες που έχω αιτηθεί. Μετά από ένα σύντομο ανέκδοτο από την πλευρά της 4νετ (να μετατρέψουμε το συμβόλαιό μου σε ADSL) επιβεβαίωσα ότι εάν μέχρι την Τρίτη (λήξη δεύτερου 3ημέρου) τότε μπορώ να κάνω αίτηση φορητότητας. Μάλιστα της είπα, αυτολεξεί, ότι αφού με απειλούν με ποινή αποχώρησης, την Τρίτη μαζί με την αίτηση φορητότητας και την καταγγελία της σύμβασής μου προς 4net με κοινοποίηση στην ΕΕΤΤ, θα ετοιμάσω και μια ωραία αγωγή για την κοροϊδία και τις απειλές που δέχθηκα για την "πρόωρη" αποχώρησή μου από τον παράδεισο της 4νετ με την αιτιολογία ότι από την πλευρά μου δεν συντέλεσα σε αυτή τη γελοιότητα. Χαρακτηριστικά μου είπε η εκπρόσωπος της εταιρείας, ότι έχω πάρει πάρα πολλά τηλέφωνα για αυτή τη βλάβη (μέσα στις 5 τελευταίες ημέρες), και της απάντησα ότι τουλάχιστον θα έχουν κάτι να με χρεώσουν σε περίπτωση που φύγω, διότι δεν πρόκειται ούτε ποινή ούτε ΝOVA ούτε vdsl να εισπράξουν από εμένα. Ελπίζω όμως, παρόλα αυτά, ότι θα βρει η 4νετ την άκρη και το αργότερο την Τρίτη θα έχω τις υπηρεσίες που αιτήθηκα.
    Πρόβλεψή μου, όμως, είναι ότι μάλλον δεν θα τα καταφέρουν. Διότι δεν πιστεύω ότι μπορεί να είναι τόσο άσχετοι στην ΚΟΣΜΟΤΕ (ή μήπως είναι τελικά, και να έχουν ξεχάσει να αλλάξουν τη γραμμή μου σε VDSL 4net στο Καφάο της γειτονιάς μου (όπως υποθέτει ότι συμβαίνει, ο τεχνικός της 4νετ). Κυριακή κοντή γιορτή.
    Jacques Maillol

  10. #10
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Διονύσης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...
    3) η ΚΟΣΜΟΤΕ όμως ξαναδηλώνει βλάβη (γιατί άραγε , οπότε άντε πάλι άλλες 3 μέρες στο περίμενε.
    Σε ποιόν την δήλωσε την βλάβη η κοσμοτέ ;
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  11. #11
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    ΠΕΥΚΗ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    (πραγματική) 42
    ISP
    COSMOTE VOIP 100 αλλά
    Router
    FRITZ 7590 (ελληνι?
    Σύμφωνα με τον τεχνικό της 4νετ, η ΚΟΣΜΟΤΕ αναγνώρισε ότι πρέπει να κάνει επίσκεψη στο καφάο. Αναγνώρισε ότι υπάρχει θέμα. Το δικό μου ερώτημα δεν είναι ποιος κτύπησε πρώτος το κουδουνάκι να δηλώσει "βλάβη", αλλά πως δεν είναι εφικτό με τέτοια προηγμένη τεχνολογία, να μην υπάρχει δυνατότητα από το κέντρο του ο ΟΤΕ να μπορεί να δει τι γίνεται στο καφάο (εάν δλδ έχω ή δεν έχω σύνδεση για vdsl στο καφάο). Μπορεί βέβαια να είναι μια ακόμα μπλόφα της 4νετ και τελικά να με δουλεύουν ακόμα μια φορά. Όπως είπα όμως, Κυριακή κοντή γιορτή.
    Jacques Maillol

  12. #12
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Καταγγελία στην εεττ και φορητότητα αλλού,θα έκανα.

  13. #13
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    ΠΕΥΚΗ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    (πραγματική) 42
    ISP
    COSMOTE VOIP 100 αλλά
    Router
    FRITZ 7590 (ελληνι?
    (upd)
    Σήμερα κατά τις 3μμ τεχνικός της ΚΟΣΜΟΤΕ από τηλ χωρίς αναγνώριση, με κάλεσε για να δω το router (σε τι ταχύτητες συγχρονίζει), καθώς και να πάρει μετρήσεις της γραμμής μου μέχρι τον κατανεμητή της πολυκατοικίας. Ήμουν δουλειά, οπότε στα λίγα που μπόρεσα να τον κάνω να μου εξηγήσει, είπε ότι στο καφάο δεν είχαν γυρίσει (προφανώς από την ΚΟΣΜΟΤΕ) σε μπρίζα ( vdsl. Τώρα, 8.40μμ συγχρονίζω πλέον (κατά το router) στα 4.996 (upl) / 49.999 (download) αλλά στην πραγματικότητα (σύμφωνα με ookla d 45,16mbps u 4,73). Με συμβούλεψαν να κάνω τεστ μέσω ftp της 4net, όπως και θα κάνω.
    Τώρα θα περιμένω την nova για την κεραία και τον αποκωδικοποιητή.
    Ελπίζω η μικρή αυτή περιπέτεια να ήταν μια παιδική ασθένεια. Πάντως, για κάθε ενδεχόμενο είχα ετοιμάσει επιστολή καταγγελίας σύμβασης με υπαναχώρηση (μου πήρε περίπου μία ώρα να βρω υπόδειγμα και να ετοιμάσω αποδεικτικά έγγραφα), ευτυχώς δεν χρειάστηκε.
    Καλή τύχη σε αυτούς που περιμένουν ακόμα.
    Jacques Maillol

  14. #14
    Εγγραφή
    26-05-2005
    Περιοχή
    Ηλιούπολη/Αθήνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    234
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100M/10M
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Forthnet - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α w/ RB4011
    SNR / Attn
    10.5(dB) / 8.4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εμένα αυτό που με εκνευρίζει είναι οι αγενείς άνθρωποι. Ουσιαστικά έκανες καζούρα σε πόσο κόσμο όχι γιατί δεν είχες καθόλου υπηρεσία αλλά γιατί δεν είχες 50Mbps. Και μη μου πεις ότι αυτό πληρώνεις και αυτό θέλεις, αυτό είναι κατανοητό. Μπορούσες κάλλιστα να μιλήσεις με το εμπορικό τμήμα αφού πρώτα κλείσει η βλάβη σου και να ζητήσεις πίστωση για τις μέρες που δεν είχες αυτό που έπρεπε. Αλλά όχι... έμεινες με την εντύπωση ότι κέρδισες επειδή έγινες #$@#$% σε πόσους υπαλλήλους.

  15. #15
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    ΠΕΥΚΗ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    (πραγματική) 42
    ISP
    COSMOTE VOIP 100 αλλά
    Router
    FRITZ 7590 (ελληνι?
    Η αγένεια που κολλάει; Διάβασες τους διαλόγους που είχα με το προσωπικό της 4νετ; Μήπως νομίζεις ότι όταν τους τηλεφωνούσα, τους φόρτωνα με γαλλικά και καντήλια;
    Τι δεν καταλαβαίνεις; Δεν πήγα στη 4νετ πάση θυσία: το πρόβλημα δεν ήταν να μου επιστρέψουν τα χρήματα αλλά να μου παραδώσουν αυτά για τα οποία υπέγραψα.
    Έλεγαν ψέμματα όταν με ειδοποιούσαν ότι είχαν ενεργοποιήσει την υπηρεσία μου διότι ουδέποτε την έλεγξαν πραγματικά.
    Με έβαλαν σε καταστάσεις αβεβαιότητας, όπου αναρωτιόμουν αν με κορόιδευαν ή αν ήταν όντως άσχετοι.
    Μια σωστή εταιρεία δεν φέρεται έτσι, δεν προκαλεί ανασφάλεια στους πελάτες της. Ακόμα και η επιστροφή χρημάτων στην οποία αναφέρεσαι, δεν τη θεωρώ σημαντική: όταν έχεις δέσμευση για 24 μήνες το σημαντικότερο είναι η εξυπηρέτηση και η ακριβής παράδοση αυτών που ζητάς. Στη ζωή μου, σχεδόν πάντα, ξέρω τι θέλω και αυτό κυνηγώ. Αυτό δεν είναι κακό. Κακό είναι να τρως ότι σου σερβίρουν.
    Επίσης δεν κέρδισα κάτι, οπότε αν σε άφησα να νομίζεις κάτι τέτοιο συγγνώμη. Εάν όμως θεωρείς καλό το να έχεις εβδομάδες μετά απ'όταν θα έπρεπε, αυτό που θα έπρεπε να έχεις σήμερα, δες το ξανά.
    Jacques Maillol

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Latency στη Forthnet
    Από ypoptos1 στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-05-16, 18:20
  2. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-15, 16:38
  3. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-11-15, 16:01
  4. έρχεται το τέλος του popcorntime?
    Από akisgr στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-10-15, 23:12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας