Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 58
  1. #31
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tutuyo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεωρητικα ο κατασκευαστης (Toyota) και ο καθε κατασκευαστης, δεν εχει επιλεξει τα optimal λαστιχα για το προιον του?
    Αυτή είναι πολύ βαριά κουβέντα τώρα, ως προς την optimal επιλογή του κατασκευαστή. Αφενός τα optimal λάστιχα δεν είναι μόνο 1 brand αλλά xyz μάρκες/μοντέλα ελαστικών αρκεί να ικανοποιούνται συγκεκριμένες συνθήκες που έχει θέσει για το συγκεκριμένο όχημα (πχ δείκτες βάρους και ταχύτητας, σκληρότητα κ φυσικά βέλτιστη διάσταση) και αφετέτου η αξία του οχήματος αλλά και τι deal έχει με τον εκάστοτε κατασκευαστή ελαστικών (ώστε να επιλέξει πχ Continental από Bridgestone ή το ανάποδο).

    Πάντως ως προς την μάρκα και τι να επιλέξει κανείς, υπάρχουν διαφορετικά tiers ελαστικών (ξεκίνησε από US το όλο tier σύστημα) όπου στην ουσία το μόνο που αλλάζει είναι το πόσο παραπάνω διαφήμιση κάνει το tier 1 brand ή αν το tier 2 brand έχει λιγότερο αυστηρά ποιοτικά κριτήρια ελέγχου σε σχέση με το tier 1 κοκ. Φυσικά το μερίδιο αγοράς τους στην αγορά θα τους διαφοροποιήσει αλλά και τι ποσοστό ελαστικών δίνουν σε OEM αυτοκινήτων. Το σημαντικό είναι ότι μπορεί να πάρεις το ίδιο λάστιχο, με τα ίδια χαρακτηριστικά, πολύ φτηνότερα!

    FYI, tier 1: Michelin, Bridgestone & GoodYear, tier 2: Firestone, Dunlop, BFGoodrich, Continental, Yokohama & Toyo, Tier 3: εισαγόμενα (εδώ παίζουν διαφοροποιήσεις ανάλογα περιθώριο κέρδους και ενδεχομένως περισσότερα tiers μέχρι 5 αλλά γίνεται αρκετά πιο complex η κατηγοριοποίηση).

    Από την άλλη επειδή δεν γνωρίζουμε ποιός έχει εξαγοράσει ποιον, υπάρχει και το θέμα ότι κάποιοι φαινομενικά αντίπαλοι είναι στην ίδια εταιρεία!
    πχ Michelin (France) = Michelin, BF Goodrich, Kleber, Uniroyal*, Riken. * US
    Bridgestone (Japan) = Bridgestone, Firestone, Uniroyal*, Daytona, Europa. *Australia
    Goodyear Dunlop (USA) = Dunlop, Goodyear, Fulda, Falken, Sava, Kelly
    Yokohama (Japan) - Όλοι σας κ μόνοι μας!
    Pirelli (Italy) = Pirelli, Ceat, Courier, Metzeler.
    Cooper Tyre (USA) = Cooper, Avon, Mastercraft
    Continental (Germany) = Continental, Barum, Uniroyal*, General Tyre, Gislaved and Semperit. *Europe
    Hankook (Korea) = Aurora, Hankook, Kingstar, Laufenn.
    Toyo (Japan) = Toyo, Nitto, Silverstone.
    Kumho (Korea) = Admiral, Marshal, Kumho, Zetum.
    Apollo (India) = Apollo, Vredestein.

    Φυσικά όλα αυτά είναι δυναμικά, αύριο μπορεί να έχουν αλλάξει...
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  2. #32
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.999
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GeorgeH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από την άλλη επειδή δεν γνωρίζουμε ποιός έχει εξαγοράσει ποιον, υπάρχει και το θέμα ότι κάποιοι φαινομενικά αντίπαλοι είναι στην ίδια εταιρεία!
    πχ Michelin (France) = Michelin, BF Goodrich, Kleber, Uniroyal*, Riken. * US
    Bridgestone (Japan) = Bridgestone, Firestone, Uniroyal*, Daytona, Europa. *Australia
    Goodyear Dunlop (USA) = Dunlop, Goodyear, Fulda, Falken, Sava, Kelly
    Yokohama (Japan) - Όλοι σας κ μόνοι μας!
    Pirelli (Italy) = Pirelli, Ceat, Courier, Metzeler.
    Cooper Tyre (USA) = Cooper, Avon, Mastercraft
    Continental (Germany) = Continental, Barum, Uniroyal*, General Tyre, Gislaved and Semperit. *Europe
    Hankook (Korea) = Aurora, Hankook, Kingstar, Laufenn.
    Toyo (Japan) = Toyo, Nitto, Silverstone.
    Kumho (Korea) = Admiral, Marshal, Kumho, Zetum.
    Apollo (India) = Apollo, Vredestein.

    Φυσικά όλα αυτά είναι δυναμικά, αύριο μπορεί να έχουν αλλάξει...
    Εδώ είναι όλοι (ή σχεδόν όλοι):

    https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_tire_companies
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  3. #33
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.278
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνήθως ο κατασκευαστής θα βάλει κάποια μέτρια λάστιχα, ανάλογα και την κατηγορία του αυτοκινήτου μπορεί να βάλει και τα εντελώς φθηνότερα
    Δεν ισχύει πάντα. To Swift Diesel της γυναίκας ήρθε με Continental ContiSportContact 3 195/45R17 81W για τα 75 ναρκοληπτικά ατίθασα άλογα του

  4. #34
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kourampies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ισχύει πάντα. To Swift Diesel της γυναίκας ήρθε με Continental ContiSportContact 3 195/45R17 81W για τα 75 ναρκοληπτικά ατίθασα άλογα του
    Για αυτό λέω συνήθως,

  5. #35
    Εγγραφή
    13-01-2008
    Μηνύματα
    821
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    HOL
    Καλημέρα παιδιά,

    στο "μικρό" της Οικογένειας (ΚΙΑ Picanto) ήρθε η ώρα για αλλαγή ελαστικών.

    Τα "μαμα" ελαστικά που έχει είναι τα Solus Kumho 165/60/R14.

    Οι διαδρομές που κάνει είναι κυρίως μέσα στην πόλη και κάποια λίγα χιλιόμετρα σε Εθνική οδό. Ως εκ τούτου με ενδιαφέρει κυρίως το γρήγορο ζέσταμα των ελαστικών και φυσικά καλό κράτημα, κυρίως για τις βροχερές μέρες.

    Τι θα μου προτείνατε εσείς;

  6. #36
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.278
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George_GPS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα παιδιά,

    στο "μικρό" της Οικογένειας (ΚΙΑ Picanto) ήρθε η ώρα για αλλαγή ελαστικών.

    Τα "μαμα" ελαστικά που έχει είναι τα Solus Kumho 165/60/R14.

    Οι διαδρομές που κάνει είναι κυρίως μέσα στην πόλη και κάποια λίγα χιλιόμετρα σε Εθνική οδό. Ως εκ τούτου με ενδιαφέρει κυρίως το γρήγορο ζέσταμα των ελαστικών και φυσικά καλό κράτημα, κυρίως για τις βροχερές μέρες.

    Τι θα μου προτείνατε εσείς;
    Σε τόσο μικρές διαστάσεις που απευθύνονται σε super mini πολύ δύσκολα θα βρεις κάποιον να έχει ασχοληθεί αρκετά ώστε να καταλάβει χαρακτηριστικά ελαστικών που έχει δοκιμάσει.

    Στο Starlet που είχα παλιότερα (165 70 r13 με χάλια κρατήματα και χωρίς abs/esp) είχα βάλει Toyo 350. Τα είχα επιλέξει λόγω αντοχής σε γούβες και πεζοδρόμια, πραγματικά ανέβαινα και σκάλες χωρίς πρόβλημα.

    Όπως είπα λόγω αυτοκινήτου δεν τίθονταν καν το θέμα "κράτημα", ωστόσο ήταν εντυπωσιακά προβλέψιμα όταν γλύστραγα, και εξαιρετικά στο βρεγμένο, δεν άλλαζε η συμπεριφορά από το στεγνό. Οπότε θα τα πρότεινα με βάση την περίπτωση μου.

  7. #37
    Εγγραφή
    08-07-2012
    Περιοχή
    Σπάρτη
    Μηνύματα
    1.403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΙΛΙΑ
    Router
    D-LINK DSL-2640B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George_GPS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα παιδιά,

    στο "μικρό" της Οικογένειας (ΚΙΑ Picanto) ήρθε η ώρα για αλλαγή ελαστικών.

    Τα "μαμα" ελαστικά που έχει είναι τα Solus Kumho 165/60/R14.

    Οι διαδρομές που κάνει είναι κυρίως μέσα στην πόλη και κάποια λίγα χιλιόμετρα σε Εθνική οδό. Ως εκ τούτου με ενδιαφέρει κυρίως το γρήγορο ζέσταμα των ελαστικών και φυσικά καλό κράτημα, κυρίως για τις βροχερές μέρες.

    Τι θα μου προτείνατε εσείς;
    Θα σου πρότεινα κατευθείαν τα Michelin Energy Saver εάν βγαίνουν στίς διαστάσεις που θές.
    Μετα μπορείς να δείς τη θυγατρική της Michelin ,τα Kormoran.
    Tο μόνο αρνητικό που εντόπισα είναι οτι σφυρίζουν αρκετά μέχρι να ζεσταθούν, κράτημα μέτριο, γενικά είναι μετριο ελαστικό.

  8. #38
    Εγγραφή
    13-01-2008
    Μηνύματα
    821
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    HOL
    Θα είναι καλύτερα να πάω στα λεγόμενα 4 Season; Goodyear Vector 4S

    η να επιλέξω θερινά; Michelin Energy

    Σφυρίγματα, θόρυβος κτλ, δε με ενδιαφέρουν. Με ενδιαφέρει το γρήγορο ζέσταμα και το δυνατόν καλύτερο κράτημα. Όσο για τις τιμές νομίζω αξίζουν τα 50-60 ευρώ παραπάνω για κάτι καλό & επώνυμο.

    Ακόμη 2 λαστιχάκια:

    Toyo Proxes CF2
    Yokohama Bluearth
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος George_GPS : 23-09-16 στις 10:49.

  9. #39
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Για μικρές διαστάσεις, που συνήθως θέλουμε κάτι οικονομικότερο και να κρατήσει, οπότε imho είναι προτιμότερο να μην είναι πολύ μαλακό το ελαστικό και να μαγουλιάσει με το που ακουμπήσεις ένα πεζοδρόμιο, εγώ θα πρότεινα Bridgestone Turanza T001 ή κάποιο αντίστοιχο μοντέλο στη διάστασή σου. Η ετικέτα του είναι τίμια (την οικονομία μην την κοιτάς σε 14αρα) με C στο βρεγμένο και 70db θόρυβο. Στο Yaris σε 15αρα καλές εντυπώσεις σε βρεγμένο και κρατήματα αλλά το κυρίαρχο χαρακτηριστικό τους ότι ήταν σκυλιά χωρίς να με προδώσουν.

    ΥΓ. Μπορείς και να πας στις αμέσως κοντινές διαστάσεις αν βρεις κάτι καλύτερο πχ 195/50/R14, 175/55/R14, 185/55/R14 αφού η αλλαγή είναι <=1% οπότε δε θα επηρεάσει το βήμα του αυτοκινήτου.
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  10. #40
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Μαλακωντα Ευβοιας & Πλ. Αμερικης - Πατησια
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.952
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    ZXHN H108N V2.3
    SNR / Attn
    11.3(dB) / 36,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εαν και παλιο το θεμα το "ξυπναω" .
    Εχω εχω ενα HYUNDAI i30 7/2010 .
    Εφτασε παλι η ωρα για αλλαγη ελαστικων και ψαχνομαι επειδη εχω χασει την επαφη με μαρκες - ρατσες -φιρμες - αποδωσεις κλτπ .
    Tα "μαμα" HANKOOK 185/65/15 88Η αλαχτηκαν στις 38000χλμ και 3 χρονια και 4 μηνες .
    Επειτα μπηκαν τα "οικονομικα" Cormoran 195/60/15 88Η ( απο οτι μου ειχε πει ο λαστιχας τοτε ειναι θυγατρικη της Michelin ) αυτα ειναι πανω τωρα 47000χλμ και 3χρονια και 5 μηνες .
    Την αλλαγη απο 185/65/15 88Η σε 195/60/15 88Η μου την προτεινε ο λαστιχας λεγοντας οτι ειναι ΟΚ και θα εχω και πιο πολλες οικονομικες επιλογες .
    Το ταμπελακι στο αυτοκινητο δινει σαν επιλογες τα : 185/65/15 & 195/65/15

    Θελω ενα καλο ελαστικο για χρηση 80% εθνικη & 20% επαρχιακο δρομο να μου προτεινετε ? .

    Εχω ψιλο-καταληξει στα TOYO CF2 [240€] και στα ιδια KORMORAN RUNPRO B [180€] ( δεν μου εβγαλαν καποιο προβλημα ) .

    Πειτε μου την αποψη σας παρακαλω
    Prima pensa, poi parla, perché parole poco pensate portano pena

  11. #41
    Εγγραφή
    08-07-2012
    Περιοχή
    Σπάρτη
    Μηνύματα
    1.403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΙΛΙΑ
    Router
    D-LINK DSL-2640B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από villasg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εαν και παλιο το θεμα το "ξυπναω" .
    Εχω εχω ενα HYUNDAI i30 7/2010 .
    Εφτασε παλι η ωρα για αλλαγη ελαστικων και ψαχνομαι επειδη εχω χασει την επαφη με μαρκες - ρατσες -φιρμες - αποδωσεις κλτπ .
    Tα "μαμα" HANKOOK 185/65/15 88Η αλαχτηκαν στις 38000χλμ και 3 χρονια και 4 μηνες .
    Επειτα μπηκαν τα "οικονομικα" Cormoran 195/60/15 88Η ( απο οτι μου ειχε πει ο λαστιχας τοτε ειναι θυγατρικη της Michelin ) αυτα ειναι πανω τωρα 47000χλμ και 3χρονια και 5 μηνες .
    Την αλλαγη απο 185/65/15 88Η σε 195/60/15 88Η μου την προτεινε ο λαστιχας λεγοντας οτι ειναι ΟΚ και θα εχω και πιο πολλες οικονομικες επιλογες .
    Το ταμπελακι στο αυτοκινητο δινει σαν επιλογες τα : 185/65/15 & 195/65/15

    Θελω ενα καλο ελαστικο για χρηση 80% εθνικη & 20% επαρχιακο δρομο να μου προτεινετε ? .

    Εχω ψιλο-καταληξει στα TOYO CF2 [240€] και στα ιδια KORMORAN RUNPRO B [180€] ( δεν μου εβγαλαν καποιο προβλημα ) .

    Πειτε μου την αποψη σας παρακαλω
    Καλησπέρα,
    Για 4αδα θα εννοείς οτι θα αλλάξεις?
    Στο Honda Accord που έχω τόσα χρόνια έβαζα Michelin Energy.
    Επειδή είχε έρθει η ωρα των αναρτήσεων(280ευρώ) , μου πρότεινε ο λαστιχας τα Kormoran (280 ευρω 4αδα)
    Διαστάσεις έχω 185/65/14 (εργοστασιακες)
    Σε ωροχερό οδόστρωμα δεν έμεινα ευχαριστημενος , και εαν το πίεζες καπως στις στροφές σφυρίζαν αρκετά μέχρι να ζεσταθουν.
    Κρατημα ειχαν μεχρι και τις 20.000 χλμ μετα φάνηκε η ποιοτητα τους.
    Κοιταξε και τα bridgestone .
    Εγω το μετανιωσα για κέρδος των 80 ευρώ στην 4αδα

  12. #42
    Εγγραφή
    30-08-2008
    Περιοχή
    Δραμα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    700
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9.662/1.021
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Χλαπατσα H300
    Eισαι ευχαριστημενος απο τα Cormoran;
    Στα 47.000 χλμ λες οτι δεν παρουσιασαν προβλημα.

    Καθε αποψη να ξερεις ,ειναι υποκειμενικη. Διαφορετικο στυλ οδηγησης,αλλα αυτοκινητα, αλλες διαδρομες.
    Κατω απο διαφορετικες συνθηκες τα ελαστικα εχουν διαφορετικη συμπεριφορα.

    Εαν εσυ εισαι ικανοποιημενος,τοτε επελεξε τη λυση που ξερεις...

  13. #43
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Μαλακωντα Ευβοιας & Πλ. Αμερικης - Πατησια
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.952
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    ZXHN H108N V2.3
    SNR / Attn
    11.3(dB) / 36,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κοιτα να δεις καλα ηταν μεχρι τωρα , αλλα υπηρξαν 2 φορες που με φοβισαν με οτι αυτο συνεπαγετε .
    Γιαυτο ψαχνω σε κατι πιο Premium τωρα που μπορω να δωσω την επιπλεον διαφορα
    Prima pensa, poi parla, perché parole poco pensate portano pena

  14. #44
    Εγγραφή
    02-05-2011
    Μηνύματα
    378
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Δεν ξέρω τι ακριβώς εννοείς "ασφαλή", ασφαλής είναι η οδήγηση που κάνεις κυρίως, και όχι τα ελαστικά, τα ελαστικά είναι απλά ελαστικά.
    Πάντως για λίγες χιλιάδες χιλιόμετρα το χρόνο τα Michelin Energy Saver, με 200 ευρώ περίπου δεν είναι άσχημα, για μικρό αυτοκίνητο, απόδοση και ανθεκτικότητα (όχι τόσο για κράτημα σε βρεγμένους δρόμους όμως) για αρκετά χρόνια.

  15. #45
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Μαλακωντα Ευβοιας & Πλ. Αμερικης - Πατησια
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.952
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    ZXHN H108N V2.3
    SNR / Attn
    11.3(dB) / 36,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheUser Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω τι ακριβώς εννοείς "ασφαλή", ασφαλής είναι η οδήγηση που κάνεις κυρίως, και όχι τα ελαστικά, τα ελαστικά είναι απλά ελαστικά.
    Ασφαλεια ειναι να μην του φευγουν κομματια μετα απο ενα φρεναρισμα πανικου , να μην στρεβλωνει ο σκελετος με την ζεστη/θερμοκρασιες , να μην πετανε βυζια χωρις λογο κλπ κλπ

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheUser Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως για λίγες χιλιάδες χιλιόμετρα το χρόνο τα Michelin Energy Saver, με 200 ευρώ περίπου δεν είναι άσχημα, για μικρό αυτοκίνητο, απόδοση και ανθεκτικότητα (όχι τόσο για κράτημα σε βρεγμένους δρόμους όμως) για αρκετά χρόνια.
    300€ εννοεις

    - - - Updated - - -

    Anyway .
    Εαν εχει καποιος εμπειρια θετικη ή αρνητικη με καποιο απο τα παρακατω ας βοηθησει στην τελικη επιλογη

    Toyo Proxes CF2
    Hankook Kinergy Eco K425
    Dunlop Sport Bluresponse
    Pirelli Cinturato P1 Verde
    Prima pensa, poi parla, perché parole poco pensate portano pena

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. αποδοχη κληρονομιας αυτοκινητου
    Από cask στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-20, 19:57
  2. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-16, 22:42
  3. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-11-15, 17:45
  4. Βιολογικος καθαρισμος αυτοκινητου
    Από villasg στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-15, 12:53
  5. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-09-15, 15:06

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας