Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 47
  1. #16
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Επιτέλους αρχίσαμε να γινώμαστε σοβαρό κράτος μοιάσαμε σε κάτι την Σουηδία

  2. #17
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nickolis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ολα τα αποτυχημένα κράτη δεν υπάρχουν όρια στο Ίντερνετ, το πορνό το ποδόσφαιρο και η μουσική ειναι δωρεάν φάρμακα
    Αν δεις την 1η 20αδα, θα δεις χώρες όπως Ολλανδία, Νορβηγία, Ισπανία, κτλ. Κάποιο λάθος έχει η συλλογιστική σου

  3. #18
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Έστω ότι είμαι εγγεγραμμένο μέλος εδώ και 1 δεκαετία και πλέον σε κλειστό τράκερ, που δε δέχεται νέα μέλη για κανένα λόγο. Πώς θα με βρει η εκάστοτε Παραμάουντ και η κάθε MUSO και κατ' επέκταση να γίνει complaint στον ISP ώστε να μου έρθει το μπουγιουρντί; Ας θεωρήσουμε εδώ ότι αναφερόμαστε σε οργανωμένο κράτος με νομοθετικό πλαίσιο σχετικό που τιμωρεί την ονλάην πειρατεία πχ Γερμανία. Επιπρόσθετα, αυτές οι 14 δις επισκέψεις που έγιναν; Σε ιστοτόπους με ενεργά απευθείας λινκς, ανοιχτά τορεντάδικα κλπ ;
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  4. #19
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Ουσιαστικά από την πειρατεία ενισχύονται οι πωλήσεις τους. Τρανό παράδειγμα η δήλωση του διευθυντή προγράμματος του HBO, Michael Lombardo :

    “Πιθανότατα δε θα έπρεπε να το λέω αυτό, αλλά η πειρατεία όχι μόνο δεν έχει επηρεάσει αρνητικά τις πωλήσεις DVD αλλά μάλλον τις έχει ενισχύσει. Η πειρατεία είναι κάτι αναμενόμενο σε μια τόσο δημοφιλή σειρά που παίζεται σε συνδρομητικό δίκτυο.”

    Κανονικά θα έπρεπε να λένε και ευχαριστώ.


    Εκτώς και αν κάποιο βγάζουνε μούφες εξ αρχής οπότε στις χαμηλές πωλήσεις που κάνουν δεν τους φταίει η πειρατία. (''Λαγέ γιατί δε φοράς κράνος;")
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  5. #20
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Μηνύματα
    3.963
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    SNR / Attn
    31(dB) / 30(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grpol Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οικονομικο ειναι το θεμα, αν σηκωνε ο [...]
    Το ίδιο επιχείρημα και προ-κρίσης. Απλά είμαστε τζαμπατζήδες. Πήγαινω στο imdb > βλέπω καμμιά καλή κριτική > video club > ενοικίαση. Ο χρόνος που θα χάσω να βρω σωστός υπότιτλους δεν μου κάνει. Δεν είναι τραγικό το ποσό να πας στο video club ειδικά αν αναλογιστείς τον χρόνο που θα χάσεις για να βρεις ποιοτικό tracker, να έχεις πρόσκληση κ.ο.κ.

    Αν κρίνω από τα πιάτα NOVA που βλέπω και τα κινητά που αλλάζουν κάθε χρόνο, δεν είναι οικονομικό το θέμα. Ό,τι παράγωγο είναι άυλο μας φαίνεται λογικό να είναι δωρεάν - ενώ δεν είναι λογικό.
    Από το «Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο», στο «Η εταιρία έχει πάντα δίκιο».
    Επιλογή linux διανομής.
    Αγγλικά <- Απορίες για το Slack; Διάβασε -> Ελληνικά. Οδηγίες εγκατάστασης από imitheos
    Θησαυρός πληροφοριών ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ διανομής GNU/Linux.

  6. #21
    Εγγραφή
    08-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    828
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    34741/4996
    ISP
    FORTHnet
    Router
    ZTE H168N
    Οι υπόλοιποι δεν ξέρουν πως να μπούν σε τέτοια sites

  7. #22
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Θεωρετικα 24mbbs
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ludist Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ίδιο επιχείρημα και προ-κρίσης. Απλά είμαστε τζαμπατζήδες. Πήγαινω στο imdb > βλέπω καμμιά καλή κριτική > video club > ενοικίαση. Ο χρόνος που θα χάσω να βρω σωστός υπότιτλους δεν μου κάνει. Δεν είναι τραγικό το ποσό να πας στο video club ειδικά αν αναλογιστείς τον χρόνο που θα χάσεις για να βρεις ποιοτικό tracker, να έχεις πρόσκληση κ.ο.κ.

    Αν κρίνω από τα πιάτα NOVA που βλέπω και τα κινητά που αλλάζουν κάθε χρόνο, δεν είναι οικονομικό το θέμα. Ό,τι παράγωγο είναι άυλο μας φαίνεται λογικό να είναι δωρεάν - ενώ δεν είναι λογικό.
    Δεν ξέρω τι καπνό φουμάρεις ή σε ποια περιοχή μένεις αλλά ατάκες τέτοιου τύπου μου ανεβάζουν το αίμα στο κεφάλι.
    Οι τζαμπατζίδες υπήρχαν και θα υπάρχουν παγκοσμίως.
    Από την κρίση και μετά όμως αρκετοί χάσανε δουλειές και εισοδήματα η μόνη διασκέδαση είναι να μένουν σπίτι μόνοι ή με φίλους και να βλέπουν καμιά ταινία . Τα πιάτα NOVA αρκετοί τα βάλανε από προσφορές της αντίστοιχης εταιρίας και δεν σημαίνει ότι βλέπουνε το πληρωμένο πρόγραμμα που παρέχει η εταιρία. Και τώρα με το τέλος που βάλανε θα γίνουνε λιγότεροι.
    Κανένας privet tracker δεν ανεβάζει τίποτα χωρίς υπότιτλους. Το να κάνεις κάτι online είτε επί χρήμανσι είτε τζαμπέ είναι ποιο εύκολο , γρήγορο και φτηνότερο από το να πηγαίνεις σ ' ένα Video Club .
    Όταν δεν έχεις χρήμα δεν έχεις επιλογές . Ο λόγος που το επιτρέπουν και κάνουν τα στραβά μάτια είναι ότι αν δεν υπάρχει και αυτό τότε υπάρχει σοβαρή πιθανότητα όλοι αυτοί να βγούνε έξω με ότι συνεπάγετο. Πρέπει να αποσυμπιέζετε η κρίση με κάποιο τρόπο. Δεν μπορείς να βάζεις τζαμπατζήδες και καημένους στο ίδιο καζάνι.

  8. #23
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Speedwilli Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανένας privet tracker δεν ανεβάζει τίποτα χωρίς υπότιτλους.
    Το παραπάνω δεν είναι ικανή και αναγκαία συνθήκη.
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  9. #24
    Εγγραφή
    03-06-2010
    Μηνύματα
    429
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    48000/5000
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    10(dB) / 8.4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    τι εννοει το αρθρο οταν λεει πειρατεια ; τα τορρεντ ;

  10. #25
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.597
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    εγω παντος δεν εχω βαλει τηλεοραση και πιατο για να μπορω να ελενχω την ροη και το επιπεδο των σκουπιδιων που λαμβανουν οι δεκτες μου .
    το ιντερνετ επειδη ειναι αμφιδρομο μεσο και δεν ειναι του τυπου εκπομπης και ληψης αλλα αλληλεπιδρασης και επιλογης (περα απο καθεστωτικους παραγοντες ) , ακομη το εκτιμω .
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος badweed : 03-08-16 στις 13:56. Αιτία: (περα απο καθεστωτικους παραγοντες )
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  11. #26
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GeorgeH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έστω ότι είμαι εγγεγραμμένο μέλος εδώ και 1 δεκαετία και πλέον σε κλειστό τράκερ, που δε δέχεται νέα μέλη για κανένα λόγο. Πώς θα με βρει η εκάστοτε Παραμάουντ και η κάθε MUSO και κατ' επέκταση να γίνει complaint στον ISP ώστε να μου έρθει το μπουγιουρντί;
    Θα ανεβάσουν αρχείο μέσω κάποιου άλλου μέλους που το τσιμπήσαν για οποιονδήποτε άλλο λόγο. Εσείς που θα το τραβήξετε (και άρα διαμοιράσετε) θα τους δείξετε την IP σας. Case solved.
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  12. #27
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ανεβάσουν αρχείο μέσω κάποιου άλλου μέλους που το τσιμπήσαν για οποιονδήποτε άλλο λόγο. Εσείς που θα το τραβήξετε (και άρα διαμοιράσετε) θα τους δείξετε την IP σας. Case solved.
    Αντιλαμβάνεσαι το leap of faith στη συλλογιστική σου. Δε μιλάμε για 1/5/10 τέτοιους τράκερς, σημειωτέον έκαστος δεν ξεπερνά τα 20-30κ μέλη, ενώ δε νομίζω τέτοιους ανθρώπους να κυνηγάει η Ιντερπόλ σαν most wanted. Δεν είναι δα βαρόνοι κοκαΐνης, ούτε τρομοκράτες ούτε παιδεραστές για να τους τσιμπήσουν για οποιονδήποτε άλλο λόγο, όπως έγραψες. 'Η τέλος πάντων αυτό σίγουρα αποτελεί μία υπόθεση. Συνήθως οι συγκεκριμένες κατηγορίες ασχολούνται με το αντικείμενο της εγκληματικής τους δραστηριότητας, εικάζω, δε μου φαίνεται λογικό να κατεβάζουν ταινίες από τράκερς και να συγχρονίζουν υπότιτλους!
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  13. #28
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GeorgeH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντιλαμβάνεσαι το leap of faith στη συλλογιστική σου. Δε μιλάμε για 1/5/10 τέτοιους τράκερς, σημειωτέον έκαστος δεν ξεπερνά τα 20-30κ μέλη, ενώ δε νομίζω τέτοιους ανθρώπους να κυνηγάει η Ιντερπόλ σαν most wanted. Δεν είναι δα βαρόνοι κοκαΐνης, ούτε τρομοκράτες ούτε παιδεραστές για να τους τσιμπήσουν για οποιονδήποτε άλλο λόγο, όπως έγραψες. 'Η τέλος πάντων αυτό σίγουρα αποτελεί μία υπόθεση. Συνήθως οι συγκεκριμένες κατηγορίες ασχολούνται με το αντικείμενο της εγκληματικής τους δραστηριότητας, εικάζω, δε μου φαίνεται λογικό να κατεβάζουν ταινίες από τράκερς και να συγχρονίζουν υπότιτλους!
    Ποιός κάνει leap of faith για 20-30 εκατομμύρια άτομα; τώρα;
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  14. #29
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.731
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Εγώ πάντως στο κοινωνικό μου περιβάλλον βλέπω ότι οι περισσότεροι πλέον αγοράζουν νόμιμα παιχνίδια παρότι το cracking καλά κρατάει (εξαιρουμένων των 6-7 τίτλων denuvo όλες οι άλλες κυκλοφορίες έχουν σπάσει). Mάλιστα το witcher 3 έχει πουλήσει πολύ καλά ΚΑΙ στην ελλάδα, παρότι δεν έχει καθόλου προστάσια από την αντιγραφή. Κατά τα άλλα το επιχείρημα για τις τιμές "είναι απλή δικαιολογία".

    ΥΓ: Προφανώς υπάρχουν και οι εκ πεποιθήσεως πειρατές, αλλά έχω την εντύπωση ότι η πλειοψηφία προτιμά να πληρώσει αν διατίθεται κάτι σε έμφρονες τιμές για τα οικονομικά επίπεδα της χώρας.

  15. #30
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιός κάνει leap of faith για 20-30 εκατομμύρια άτομα; τώρα;
    Και γιατί δεν έχει συμβεί εδώ και 15 χρόνια κάτι αντίστοιχο; Είτε γιατί αυτό που έγραψα ισχύει, είτε γιατί δεν τους έχουν πιάσει (δεν μπορούν ;; άρα πάλι case not closed), είτε γιατί πολύ απλά δεν τους ενδιαφέρει. Αν και τώρα τελευταία υπάρχει πρεμούρα και με το κίκαςτορεντς αλλά και από άλλα παραδείγματα, οπότε ως προς το τελευταίο δε θα πόνταρα all-in.
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 63
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-06-16, 13:51
  2. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-16, 14:21
  3. Μηνύματα: 872
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-15, 11:55
  4. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-08-15, 09:31

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας