Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 75
  1. #16
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Πιστεύω οτι θα πετύχει το σκοπό της η προσφορά. Και εγώ που δεν το εχω σκέφτομαι να το βάλω... Data υπαρχουν.

  2. #17
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εξαιρετική προσφορά. Τη δοκίμασα αργά το απόγευμα καλώντας δύο σταθερα Ελλάδος (από 7-8 λεπτά για κάθε σταθερό) και ένα κινητό για 2-3 λεπτά (μην τους βάλω μεσα τους ανθρώπους του Viber ). Ουσιαστικά εκεί που πήγαινες στις επαφές σου στο Viber και όποια δεν είχε Viber σου έδινε μόνο την επιλογή του Viber Out με χρέωση, τωρα μπορείς να την καλέσεις μέσω Viber Out χωρίς χρέωση. Τόσο απλά.

    Προσωπικά τρέχω Viva VoIP από το 2012 απροβλημάτιστα 24/7 στην Ολλανδία, οπότε αν το Viber δώσει την επιλογή για παραχωρηση ενός γεωγραφικού αριθμού Ελλάδος με συνδρομή 1 ευρώ το μήνα και να χρεώνεσαι τις εξερχόμενες κλήσεις, θα το σκεφτώ πολύ σοβαρα να μεταπηδήσω στο Viber.

    Κατά τα λοιπά, θεωρώ το Viber εδώ και χρόνια ολόκληρα κλάσεις ανώτερο του Whatsapp. Μόνο το standalone πρόγραμμα του Viber για x64 σε PC να δει κανείς και αν το συγκρίνει με το web service του Whatsapp που τρέχει με mirroring σε ανοιχτο browser tab αναγκαστικά, καταλαβαίνει. Γενικά, ερχόμενος στο εξωτερικό δεν το χωρούσε και δεν το χωράει το μυαλό μου πώς προτιμάνε οι ξενοι το Whatsapp απ το Viber. Ειδικά όταν το Whatsapp ζητούσε συνδρομη, μου ηταν αδιανόητο. Το μόνο μέιον του Viber είναι ότι είναι κάπως πιο βαρύ, αλλά αξίζει τον κόπο (ενώ έτσι κι αλλιως το Note Edge μου δε μασάει ).

    - - - Updated - - -

    Ξέχασα να αναφέρω το σημαντικότερο όλων: και στις 3 κλήσεις η ποιότητα ήχου ηταν εξαιρετική. Αν και VoIP, δεν καταλάβαινες διαφορά σε σύγκριση με PSTN-to-PSTN/GSM.
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  3. #18
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.699
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Χρησιμοποίησα viber (oxi το out) τον χειμώνα, καθότι κόρη στην Πράγα και φίλη στην Ιρλανδία.

    Ποιότητα κλήσης εξαιρετική εκτος από τις περιπτώσεις που το ένα άκρο είχε κακό internet.
    Καμμία σχέση με whatsup και skype σε κατανάλωση data και ο λόγος είναι ότι το viber φτιάχτηκε από την αρχή για κλήσεις (και όχι μηνύματα - whatsup) από κινητό (και όχι desktop - skype)

    Επαιζε άψογα και με wifi και με Η+ της Wind

    To χρησιμοποίησα και στην Ικαρία, γιατί στο σπίτι δεν πιάνει κανένα κινητό
    Βέβαια έχω και το cyta4u, που καλύπτει όλη την Ελλάδα, αλλά ο κόσμος μπερδεύεται με την αναγνώριση κλήσεων (βγαίνει το σταθερό στην Αθήνα)

    Με τους άθλιους μισθούς που κυκλοφορούν στην νεολαία, όπου και τα 10€ κάρτα μετράνε, γνωρίζω πολλούς νέους που χρησιμοποιούν viber για επικοινωνία και φωνής και μηνυμάτων εντός Αθήνας.

    Thank you viber
    https://en.wikipedia.org/wiki/Viber

    Thank you xiaomi for your 3/32 and 4100mAh phone

    Thank you KDE connect for sending notifications from xiaomi phone to linux desktop
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 04-08-16 στις 08:11.

  4. #19
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.342
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρησιμοποίησα viber (oxi το out) τον χειμώνα, καθότι κόρη στην Πράγα και φίλη στην Ιρλανδία.

    Ποιότητα κλήσης εξαιρετική εκτος από τις περιπτώσεις που το ένα άκρο είχε κακό internet.
    Καμμία σχέση με whatsup και skype σε κατανάλωση data και ο λόγος είναι ότι το viber φτιάχτηκε από την αρχή για κλήσεις (και όχι μηνύματα - whatsup) από κινητό (και όχι desktop - skype)

    Επαιζε άψογα και με wifi και με Η+ της Wind

    To χρησιμοποίησα και στην Ικαρία, γιατί στο σπίτι δεν πιάνει κανένα κινητό
    Βέβαια έχω και το cyta4u, που καλύπτει όλη την Ελλάδα, αλλά ο κόσμος μπερδεύεται με την αναγνώριση κλήσεων (βγαίνει το σταθερό στην Αθήνα)

    Με τους άθλιους μισθούς που κυκλοφορούν στην νεολαία, όπου και τα 10€ κάρτα μετράνε, γνωρίζω πολλούς νέους που χρησιμοποιούν viber για επικοινωνία και φωνής και μηνυμάτων εντός Αθήνας.

    Thank you viber
    https://en.wikipedia.org/wiki/Viber

    Thank you xiaomi for your 3/32 and 4100mAh phone
    Εγώ πάλι με 4G κάλυψη δεν είδα κάτι εξαιρετικό στην ποιότητα.
    Το αντίθετο μάλιστα.
    Κυρίως όταν μιλάνε ταυτόχρονα και οι δύο συνομιλητές πέφτει η ένταση αλλά και η ποιότητα.
    Δεν μου έτυχε να μιλήσω με κάποιον και να έχω σταθερή ποιότητα ήχου.
    Συνήθως έχω σκαμπανευάσματα.
    Ελεγμένο και με τους δύο σε σταθερά σημεία πρόσβασης.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  5. #20
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.699
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάλι με 4G κάλυψη δεν είδα κάτι εξαιρετικό στην ποιότητα.
    Το αντίθετο μάλιστα.
    Κυρίως όταν μιλάνε ταυτόχρονα και οι δύο συνομιλητές πέφτει η ένταση αλλά και η ποιότητα.
    Δεν μου έτυχε να μιλήσω με κάποιον και να έχω σταθερή ποιότητα ήχου.
    Συνήθως έχω σκαμπανευάσματα.
    Ελεγμένο και με τους δύο σε σταθερά σημεία πρόσβασης.
    Μήπως φταίει κάποιο κινητό ? (φτωχά σε resources ή πολλές εφαρμογές ανοιχτές)

    Μην ξεχνας μιλάμε για κινητά όπου πολλές φορές με gsm συνδέσεις έχουμε διακοπές σε σημείο να μην καταλαβαίνεις συνομιλητές.

    Τα μόνα προβληματα υπήρχαν σε τσέχικες μπυραρίες ή όταν οι συγκάτοικοι της κόρης μου (3) ήταν όλοι στο internet)

    Μιλούσαμε με 2 sony 1/8

    Μήπως φταίει το mikrotik ?

    Για wind H+ και Ιρλανδία, κανένα πρόβλημα, μιλάμε για τηλεφωνήματα της μισής ώρας. Η κόρη τόκλεινε πιό γρήγορα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 04-08-16 στις 08:47.

  6. #21
    Εγγραφή
    02-03-2007
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    735
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/5 + 50/5 + 100/100 + x
    ISP
    ΟΤΕ&HOL&Wireless&Inala
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τις 9 είμαι εκτός δικτύου, σου ήρθε μήνυμα?
    Όχι απλά το διάβασα στο FB τους.
    Έχεις δίπλα στο σπίτι σου ένα ΚΑΦΑΟ;
    Χαρτογράφησε το στο FttxGR.eu

  7. #22
    Εγγραφή
    31-01-2013
    Περιοχή
    Down on the beach
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.220
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11-300/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    S.Plus 2/ZTE MC801A
    SNR / Attn
    9,7(dB) / 14,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το δοκιμασα χθες με το που μου ηρθε η ειδοποιηση καλεσα σε κινητο vodafone που ειναι σε σημειο δυσκολο μιλησαμε μια χαρα με εκοψε στα 10 λεπτα και στο καπακι ξανακαλεσα το ιδιο νουμερο για να τσεκαρω αν σου ξαναδινει προσβαση και μιλησαμε αλλα 8 λεπτα θα το χρησιμοποιω μεχρι να ληξει η προσφορα.

  8. #23
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.342
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως φταίει κάποιο κινητό ? (φτωχά σε resources ή πολλές εφαρμογές ανοιχτές)

    Μην ξεχνας μιλάμε για κινητά όπου πολλές φορές με gsm συνδέσεις έχουμε διακοπές σε σημείο να μην καταλαβαίνεις συνομιλητές.

    Τα μόνα προβληματα υπήρχαν σε τσέχικες μπυραρίες ή όταν οι συγκάτοικοι της κόρης μου (3) ήταν όλοι στο internet)

    Μιλούσαμε με 2 sony 1/8

    Μήπως φταίει το mikrotik ?

    Για wind H+ και Ιρλανδία, κανένα πρόβλημα, μιλάμε για τηλεφωνήματα της μισής ώρας. Η κόρη τόκλεινε πιό γρήγορα
    Στο δικό μου κινητό δεν αφήνω ποτέ ανοιχτές εφαρμογές.
    Ο συνομιλητής ίσως.
    Όπως είπα το χρησιμοποιώ με 4G άρα το ασύρματο του ΜΤ δεν παίζει κανένα ρόλο.
    Τι να πω;
    Μπορεί να έτυχε...
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  9. #24
    Εγγραφή
    21-06-2005
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    913
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    χωρίς να έχω χρησιμοποιήσει ποτέ viber, υπάρχει περίπτωση να συνεχιστεί και μετά τις 30 Σεπτεμβρίου ? Σε άλλες χώρες τι ισχύει, υπάρχει κάποια χώρα που να έχει δωρεάν κλήσεις "για πάντα" και όχι στο πλαίσιο προωθητικής ενέργειας ?

  10. #25
    Εγγραφή
    30-08-2006
    Μηνύματα
    2.410
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    KV 50.000/5.000
    ISP
    FORTHNET circa 2006
    Router
    ZXHN H168N
    SNR / Attn
    14(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Οχι μετα τις 30 Σεπτεμβριου πρεπει να πληρωσεις για credit οπως και σε αλλες VOIP υπηρεσιες..... Ειναι απλα promo
    AMD FX-8320 | HYPER 212 EVO | 2X ARCTIC COOLING F12 PWM 120MM | CORSAIR CARBIDE 200R | ASUS M5A97 R2.0 | Kingston HyperX 1600MHZ@1866 9-10-9 2X4GB | ASUS 760 GTX OC DCUII @1300/7000 | THERMALTAKE SE SMART MODULAR 630W

  11. #26
    Εγγραφή
    17-03-2014
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    142
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    21233/1023
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    SNR / Attn
    6(dB) / 7.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το δοκίμασα με το που ήρθε το μήνυμα, πέρα από λίγο παραπάνω latency σε σχέση με απλή κλήση κανένα πρόβλημα. Μπράβο viber

  12. #27
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    το δοκιμασα και μέσω wifi internet και μέσω H+ cosmote και ακούγεται τέλεια! μπράβο viber!
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  13. #28
    Εγγραφή
    09-06-2016
    Μηνύματα
    138
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    pending
    Viber ειδικη προσφορα για ΕΛΛΑΔΑ μια χαρα ειναι , αν γινοταν ως τελος του χρονου θα ηταν το ιδανικο !

  14. #29
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξαιρετική προσφορά. Τη δοκίμασα αργά το απόγευμα καλώντας δύο σταθερα Ελλάδος (από 7-8 λεπτά για κάθε σταθερό) και ένα κινητό για 2-3 λεπτά (μην τους βάλω μεσα τους ανθρώπους του Viber ). Ουσιαστικά εκεί που πήγαινες στις επαφές σου στο Viber και όποια δεν είχε Viber σου έδινε μόνο την επιλογή του Viber Out με χρέωση, τωρα μπορείς να την καλέσεις μέσω Viber Out χωρίς χρέωση. Τόσο απλά.

    Προσωπικά τρέχω Viva VoIP από το 2012 απροβλημάτιστα 24/7 στην Ολλανδία, οπότε αν το Viber δώσει την επιλογή για παραχωρηση ενός γεωγραφικού αριθμού Ελλάδος με συνδρομή 1 ευρώ το μήνα και να χρεώνεσαι τις εξερχόμενες κλήσεις, θα το σκεφτώ πολύ σοβαρα να μεταπηδήσω στο Viber.

    Κατά τα λοιπά, θεωρώ το Viber εδώ και χρόνια ολόκληρα κλάσεις ανώτερο του Whatsapp. Μόνο το standalone πρόγραμμα του Viber για x64 σε PC να δει κανείς και αν το συγκρίνει με το web service του Whatsapp που τρέχει με mirroring σε ανοιχτο browser tab αναγκαστικά, καταλαβαίνει. Γενικά, ερχόμενος στο εξωτερικό δεν το χωρούσε και δεν το χωράει το μυαλό μου πώς προτιμάνε οι ξενοι το Whatsapp απ το Viber. Ειδικά όταν το Whatsapp ζητούσε συνδρομη, μου ηταν αδιανόητο. Το μόνο μέιον του Viber είναι ότι είναι κάπως πιο βαρύ, αλλά αξίζει τον κόπο (ενώ έτσι κι αλλιως το Note Edge μου δε μασάει ).

    - - - Updated - - -

    Ξέχασα να αναφέρω το σημαντικότερο όλων: και στις 3 κλήσεις η ποιότητα ήχου ηταν εξαιρετική. Αν και VoIP, δεν καταλάβαινες διαφορά σε σύγκριση με PSTN-to-PSTN/GSM.
    Με τα viber κτλ κάνε ό,τι θέλεις - Αλλά φύγε από τη viva, οι τύποι εκτός του ότι είναι καραγκιόζηδες και αν θυμάμαι καλά το 2015 ανέβασαν τις χρεώσεις τους για τους αριθμούς 5-10 φορές πάνω, είναι και εντελώς άχρηστοι στην υποστήριξη αν π.χ. έχεις κάποιο θέμα εξερχομένων ή εισερχομένων κλήσεων. Πάρε τον αριθμό σου και πήγαινε τον στη Modulus που έχει γνώστες στο support και γενικά καλή ποιότητα / χρεώσεις
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  15. #30
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σ'ευχαριστώ για την απάντηση Sοvjohn. Πριν λίγο κοίταξα τον τιμοκαταλογο της Viva και ακόμα κραταω την κοιλιά μου από τα γελια με τις αυξησεις 500% .Εκανα σχετικό post εδώ .

    Και για να είμαστε ontopic, συνεχίζω να χρησιμοποιώ το promo του Viber με εξαιρετική ποιοτητα. Κάνω 1 ή 2 κλήσεις την ημερα (αναλόγως) με διάρκεια 7-8 λεπτά η καθεμία, συνηθως προς σταθερα (όχι πάντα ) . Βεβαια, αυριο πρωι-πρωι πετάω για Ελλάδα, οπότε το CU να ναι καλά .
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 249
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-03-22, 11:19
  2. Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-10-16, 20:54
  3. Μηνύματα: 53
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-16, 08:22
  4. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-06-16, 17:17
  5. Μηνύματα: 75
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-16, 14:19

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας