Σελ. 23 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 313182122232425283343 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 331-345 από 1161
  1. #331
    Εγγραφή
    04-09-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    293
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    4096/512
    ISP
    Forthnet
    Router
    Του γείτονα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mangare Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. Διάβασε προσεκτικά τι λέει ο vshadow εδώ: http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=9477
    έκανες ακριβώς ότι γράφει εκεί;Mήπως έκανες κάποιο λάθος,ξαναδοκίμασε.
    (....Τρέξ'το και κάπου θα δεις μια επιλογή "DataRecovery" και στο μενού αυτής "FormatRecovery". Επέλεξέ την, διάλεξε το σκληρό σου και το filesystem του και σε μία ώρα το πολύ θα έχεις τα αρχεία σου πίσω...)

    2.''δοκιμασα raw recovery και βρικε παρα πολλα αρχεια αν και ιταν μισα και οχι ολοκληρα παραδιγμα τα mp3 δεν ηταν ολοκληρα και τα ειχε file123 file126 κλπ...τα ειχε βαλει με την δικι του ονομασια...''
    Δεν βγαίνει νόημα απ αυτά που λες!...
    α)To ''raw recovery'' τα βρήκε όλα,βρήκε πάρα πολλά αρχεία αλλά όχι όλα, κάποια αρχεία δεν τα βρήκε καθόλου;Tι μέγεθος έχουν(σε GB) και τι είδους αρχεία είναι αυτά;(πχ είχες 180GB αρχεία και βρήκε τα 100,βρήκε τα mp3 αλλά όχι τις φωτογραφίες ;
    β)Τι εννοείς ''βρικε παρα πολλα αρχεια αν και ιταν μισα και οχι ολοκληρα'',αν πραγματικά συμβαίνει αυτό τότε έχει γίνει και κάτι άλλο που δεν το λές...τα mp3 δοκίμασες να τα ακούσεις; αν ναι τι ακούς από αυτά;
    γ)Φωτογραφίες και video που πιθανό να είχες τα βρήκε;Σε τι κατάσταση βρίσκονται.

    Η συνέχεια...αύριο
    Ειχα 180 Giga και μου επανεφερε μονο τα 70 Giga
    καποια αρχεια δεν βρεθηκαν καθολου και αλλα βρεθικαν κομμενα...Ποιο Πολλυ Με Νιαζουν Τα Βιντεο Που Εχω Και Οι Φωτογραφιες Για Τα Αλλα Δν Στεναχωριαιμε τοσο...Απο Βιντεο Ειχα 90 giga και βρεθηκαν Μονο 3 giga..Εικονες Εχει Βρει Αρκετες Αλλα Δεν Εχω Τσεκαρει Αν ΕΙναι Ολες...

  2. #332
    Εγγραφή
    12-08-2006
    Περιοχή
    Néa Smírni, Athens - Greece.
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.309
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 1 Gbps ↑ 100 Mbps
    ISP
    COSMOTE Fiber
    Router
    FRITZ!Box 5530 Fiber
    Εγώ έχω δούλεψη 2 προγράμματα και τα 2 με 99% επιτυχία:

    1. Active@ File Recovery
    2. Runtime GetDataBack for NTFS


    Το GetDataback For NTFS το είχα δούλεψη σε HDD τον οποίο δεν τον έβλεπαν τα windows και έσωσα σχεδόν όλα τα αρχεία κάπου 290GB ερε παγοσακουλες που χα σπαταλιση τότε

    Προχτές λόγο βλακείας ο ένας HDD έχασε το Table Index με το Active@ File Recovery τα έκανα όλα Recovery.

    Το κλειδί σε όλοι την δουλειά είναι γίνετε η με την μια αποσύνδεση το HDD για να μην γίνει χειρότερη

  3. #333
    Εγγραφή
    04-09-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    293
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    4096/512
    ISP
    Forthnet
    Router
    Του γείτονα
    θα δοκιμασω μια το
    Active@ File Recovery
    μπας και καταφερουμε κατι...

  4. #334
    Εγγραφή
    19-07-2005
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    καλησπερα παιδια!αλλος ενας σκληρος δισκος μου χαλαει μαλλον...εκει που ημουν στο pc αρχιζει να κολλαει ο σκληρος...να μη μπαινει στους φακελους κτλπ..το pc βλεπει το δισκο τωρα αλλα μονο αν τον συνδεσω με usb μεσω κουτιου αλλα και παλι οταν μπαινω μεσα αρχιζει και κολλαει.Αν το βαλω εσωτερικα δεν ανοιγει καν το pc, αν και τα windows τα εχω σε αλλον...μαλλον παει για πεταμα ε;

  5. #335
    Εγγραφή
    23-09-2005
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    221
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    xaxaxaxaxa
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    speedtouch 546v6
    αν μπορείς κάνε back-up των αρχείων που σε ενδιαφέρουν και μετά έλεγξέ τον με το πρόγραμμα που σου παρέχει ο κατασκευαστής του.


  6. #336
    Εγγραφή
    19-07-2005
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    αυτο μ εβγαλε το western digital data lifeguard diagnostics.και το quick test δεν ολοκληρωθηκε.

    FAIL
    Test Error Code: 06-Quick Test on drive 2 did not complete! Status code = 07 (Failed read test element), Failure Checkpoint = 73 (Unknown Test) SMART self-test did not complete on drive 2!

  7. #337
    Εγγραφή
    23-09-2005
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    221
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    xaxaxaxaxa
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    speedtouch 546v6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimakos9 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο μ εβγαλε το western digital data lifeguard diagnostics.και το quick test δεν ολοκληρωθηκε.

    FAIL
    Test Error Code: 06-Quick Test on drive 2 did not complete! Status code = 07 (Failed read test element), Failure Checkpoint = 73 (Unknown Test) SMART self-test did not complete on drive 2!
    είσαι στην εγγύηση?


  8. #338
    Εγγραφή
    19-07-2005
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    μπααα...το χω τρια χρονια και μερικεσ μερες...ευτυχως τα εσωσα με file scavenger τα αρχεια και μου εβγαλε πολλα bad sectors.δε μπορω να κανω κατι ε;

  9. #339
    Εγγραφή
    04-09-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    293
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    4096/512
    ISP
    Forthnet
    Router
    Του γείτονα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ZhenXlogic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω δούλεψη 2 προγράμματα και τα 2 με 99% επιτυχία:

    1. Active@ File Recovery
    2. Runtime GetDataBack for NTFS


    Το GetDataback For NTFS το είχα δούλεψη σε HDD τον οποίο δεν τον έβλεπαν τα windows και έσωσα σχεδόν όλα τα αρχεία κάπου 290GB ερε παγοσακουλες που χα σπαταλιση τότε

    Προχτές λόγο βλακείας ο ένας HDD έχασε το Table Index με το Active@ File Recovery τα έκανα όλα Recovery.

    Το κλειδί σε όλοι την δουλειά είναι γίνετε η με την μια αποσύνδεση το HDD για να μην γίνει χειρότερη
    Αδερφε Το Active@ File Recovery Τα Βρικε ΟΛΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΥ
    ΜΕ Εσωσες

  10. #340
    Εγγραφή
    15-01-2004
    Περιοχή
    Θεσ/νικη και ΜΕ αρεσεεει...
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    263
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    ZTE H288A + Vigor 2762
    Οι MAXTOR υποφερουν απο υψηλη θερμοκρασια και οι σενσορες δειχνουν ΛΑΘΟΣ τις ενδειξεις. Θελουν ψυξη και απο τις δυο πλευρες: ανεμιστηρα απο τα ολοκληρωμενα και ψυκτρα ενσωματωμενη στην πλατη για να ζουν αιωνια!! Δοκιμασα ολες τις μαρκες σχεδον και νομιζω οι HITACHI και WESTERN DIGITAL ειναι οι πιο χλιαροι (με την μεθοδο της παλαμης και οχι βασει σενσορα).....

    Μου εφερε ενας φιλος το pc για επισκευη και ειχε μεσα ΜΑΧΤΟR 80gb ο οποιος χτυπησε λογω θερμοκρασιας. Τον εβγαλα εξω και δε μπορουσες ουτε να τον ακουμπησεις!!!

    Αν οταν το pc ειναι κρυο και ο δισκος παει κανονικα, μετα λιγη ωρα σας φαινεται οτι αργει παπανω απο το κανονικο και το λαμπακι δειχνει οτι διαβαζει και διαβαζει και ξαναδιαβασει τοτε ηρθε η ωρα...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος 2fast4u : 17-01-10 στις 14:56.

  11. #341
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Εγώ χρησιμοποίησα το stellar data recovery για ανάκτηση ενός μεγάλου αρχείου (7gb) από έναν maxtor 40gb με bad sectors.. Φτάνει στα μισά, και απο εκεί και πέρα προχωράει με ρυθμό 1% ανά 3 ώρες!!! Ποιο άλλο καλό πρόγραμμα για ανάκτηση από bad sectors μπορείτε να μου προτείνετε;

  12. #342
    Εγγραφή
    13-12-2007
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Αν κάποιος admin θέλει να αλλάξει κάτι η να το βάλει σε καινούργιο τοπικ δεν έχω πρόβλημα απλά αφού πήρα πληροφορίες από εδώ , οφείλω να ενημερώσω από την μεριά μου έτσι όπως ενημερώθηκα και εγώ από τους φίλους

    Εγώ προτείνω fix-disk (www.fix-disk.info ) για ανάκτηση δεδομένων

    Δεν πρόκειται για διαφήμιση αλλά για ενημέρωση στους απλούς χρηστές που κάποια στιγμή έχουν πρόβλημα που δεν λύνεται με τα προγράμματα που προτείνουν οι υπόλοιποι φίλοι του φορum δλδ πρόβλημα μηχανικό εν προκειμενω

    Διαβάστε και την δικιά μου ιστορία

    Ένα πρωί ξύπνησα και είδα στον υπολογιστή μου μπλε οθόνη ε λέω θα κάνω μια επανεκκίνηση να δούμε τι θα γίνει με τα πολλά κατέληξα ότι είχε πρόβλημα ο σκληρός λέω ας τον βάλω σε άλλον υπολογιστή να πάρω τα δεδομένα μου αλλά τπτ ξεκίναγε ακουγόταν σαν κάτι να γρατζουνάει έβλεπα τα αρχεία αλλά μετά δεν μπορούσα να πάρω τπτ έτσι ξεκίνησα να πηγαίνω από το ένα κατάστημα στο άλλο (στη Πάτρα που μένω)για να δω τι μπορώ να κάνω καθότι είχα μέσα σημαντικά για εμένα αρχεία το πλαίσιο λέει δεν αναλαμβάνουμε ,το myltirama λεει 55ευρω τα 4 γιγα ,ένας γνωστός λέει δεν μπορώ έχουν πρόβλημα οι κεφαλές μονό εταιρείες στην Αθήναa .οπότε ξεκινάω να ψάχνω εταιρείες από το google και από το φορυμ και βρήκα πάρα πολλές αλλά κατέληξα σε 7 από αυτές

    Κατόπιν επικοινωνίας μαζί τουs στέλνοντας το παρακάτω μαιλ

    <<γεια σας εχω εναν σκληρο δισκο 250gb και προχτες μου εβγαλε στην οθονη μπλε οθονη και μετα δεν εκανε βοοτ
    ουσιαστικα δλδ τα επεξε ο σκληροσ μου επειδη εχω καποια αρχεια στην επιφανεια εργασιας περιπου 80gb θα ηθελα να ρωτησω αν με καποιο τροπο μπορω να [παρω τα δεδομενα αυτα και ποσο θα μου κοστισει αυτο για να γινει.ο σκληροσ ειναι western digital και αμα τον συνδεσεισ στο πψ δουλευει κανονικα και μετα απο λιγα δευτερολεπτα εξαφανιζεται δεν φιανεται ουτε στο υλικο ουτε πουθενα>>
    από ολες τις εταιρειες κατεληξα με βαση αυτό που μου απαντησανε σε τρεις 2 ακριβες και σε μια λιγο ποιο οικονομικη ετσι ξαναεστειλα μαιλ για να δω ποιο είναι το μεγιστο κοστος που μπορω να φτασω για να παρω σιγουρα τα δεδομενα μου


    η μια texnikoi.com μου απαντησε :

    <<tο μόνο που θα μπορούσα να σας πώ με βεβαιότητα είναι οτι δεν είναι πρόβλημα των δεδομένων αλλά ηλεκτρομηχανικό πρόβλημα.
    Σε τέτοιες περιπτώσεις το κόστος εκτιμάται πάνω απο 500€ καθώς θα χρειαστεί αρκετές εργατώρες πειραματισμού όπως επίσης και ανταλλακτικά.

    Συνήθως το κόστος παρόμοιων περιπτώσεων είναι περίπου 900€.

    Τελική διάγνωση όμως μπορούμε να δώσουμε μόνο εάν ο δίσκος έρθει στο εργαστήριο μας και ελεγχθεί απο το διαγνωστικό μας μηχάνημα απο μηχανικό ανάκτησης δεδομένων.

    Σας ενημερώνουμε οτι η εταιρία μας αναλαμβάνει μόνο περιπτώσεις πελατών όπου τα δεδομένα τους είναι πραγματικά κρίσιμης σημασίας και τους ενδιαφέρει να εμπιστευθούν την εμπειρία και τις διαδικασίες της εταιρίας μας. Θα σας επιστούσα την προσοχή, διότι αν παραδώσετε τον σκληρό σας δίσκο σε μη έμπειρο τεχνικό, ρισκάρετε λάθος κινήσεις με αποτέλεσμα την πιθανή μόνιμη απώλεια των δεδομένων σας. Σε περίπτωση που μετά απο απόπειρα άλλου τεχνικού προσκομιστεί ο δίσκος στην εταιρία μας, υπάρχει έξτρα χρέωση 300€ για την αποκατάσταση της βλάβης καθώς η εργασία μας επιβαρύνεται αισθητά όταν τεχνικοί χωρίς εξειδίκευση πειραματίζονται σε δίσκους πελατών μας>>.

    Μετά από τα παραπάνω απλά επέλεξα να μην συνεργαστώ με αυτούς γιατί πολύ απλά δεν εκτιμούσα ότι τα αρχεία μου κάνουν 900 ευρώ

    Η δευτρη ANAKTISIS μου απαντησε

    <<Καλημέρα σας κύριε…………… και Χρόνια Πολλά

    Ο,τι αναγράφεται στο σάϊτ μας ισχύει. Μας φέρνετε το δίσκο και την επόμενη μέρα σας λέμε τι έχει , πότε θα έχετε τα αρχεία του και πόσο θα κοστίσει η ανάκτηση για να αποφασίσετε. Κατά τη δωρεάν Διάγνωση ο δίσκος σας δεν χαλάει, δεν τον ανοίγουμε. Η χρέωση εξαρτάται κυρίως από τη βλάβη και από τη χωρητικότητα του δίσκου, τον οποίο σαρώνουμε στο σύνολό του>>

    Οπτε επεμενα και τους εστειλα

    <<στισ 7 μερες αυτες που περασαν ρωτησα πολυ κοσμο και εκανα και ερευνα αγορας (χωρις να ενοχλησω στο παραμικρο τον σκληρο μου τον οποιο τον εχω αθικτο στην βιβλιοθηκη μου )να δω τι γινεται σε αυτεσ τις περιπτωσεις και κατεληξα στο συμπερασμα οτι οταν το προβλημα του σκληρου ειναι στο μηχανικο μερος η χρεωση ειναι αρκετα υψηλη και οτι γενικα η χρεωση δεν εξαρταται απο το μεγεθος των αρχειων αλλα απο την βλαβη του σκληρου.με δεδομενο λοιπον οτι

    α) ο σκληροσ μου ειναι 250gb εγω θελω τα 80gb αλλα αυτο μαλλον δεν επηρεαζει την κατασταση

    β) ο σκληροσ μου εχει προβλημα μηχανικο και οχι λογισμικο (μαλλον κεφαλες απο οτι διαβασα σε forum με βαση τον θορυβο που κανει) και τα δεδομενα με τα καταλληλα ανταλλακτικα ειναι ανακτησιμα

    γ) οτι ειμαι απο πατρα και δεν μπορω να κανω βολτεσ τισ εταιρειες ανακτησης στη αθηνα

    δ)με βαση το ψαξιμο που εκανα οτι ενα λογικο κοστος για αυτην την περιπτωση για να κανω και εγω την δουλεια μου και εσεις να μην μου κανετε <<δωρο>> ειναι
    απο 400 μεχρι και 700 ευρω(μαζι με φπα) ( καπου ειδα και 900 αλλα το θεωρω τελειως παραλογο για την δικια μου περιπτωση)

    ε) ειμαι διατεθημενος να πληρωσω αυτα τα χρηματα προκειμενου να παρω τα εγγραφα μου

    θα σας παρακαλουσα να με ενημερωσετε ποιο ειναι το μεγιστο κοστος που εσεις εκτιματε απο παρομοιες περιπτωσεισ με την δικια μου ,που σιγουρα θα ειχατε ,που θα επιβαρυνθω για να γινει η δουλεια μου. εδω θα ηθελα να τονισω οτι αν παω σε ενα κοστοσ ανω των 600 ευρω θα το σκεφτω πολυ σοβαρα να προχωρησω ετσι (αποψη μου παντα) ειναι οτι ειναι προτιμοτερο αν καθισταται δυνατο να γινει μια καλυτερη τιμη και να κανουμε την δουλεια παρα να μην γινει καθολου και εγω να μην παρω τα εγγραφα αλλα και εσεισ την δουλεια-χρηματα με απλα λογια ζηταω να μου πειτε αν το μεγιστο κοστος ξεπερνα η μπορει να περιοριστει στα 600 ευρω

    υπαρχουν και αλλες εταιρειες αλλα επελεξα εσας για 2 λογους α)μου φαινεστε ποιο εμπειροι, β)οι πελατες σας ειναι σημαντικες εταιρειες και ιδρυματα και το οτι σας επελεξαν κατι σημαινει.>>

    και μου απαντησανε

    <<Καλημέρα σας κύριε ………………
    Θα σας πρότεινα να αποτανθείτε σε εκείνον που σας έδωσε τιμή 400-700 ευρώ κι όχι σ' εμάς. >>


    αν είναι δυνατόν δηλαδή με γράψανε κανονικά δεν ενδιαφερθήκανε καθόλου για να πάρουν την δουλειά ούτε καν να πείσουν ότι μπορούν να τα πάρουν ώστε να τους δώσω τα λεφτά και αυτό γιατί πολύ απλά νομίζανε ότι δεν με έχουν ανάγκη αλλά εμένα η αλήθεια είναι ότι δεν με έχουν, μετα από αυτό το μαιλ όμως χάνουν η δεν χάνουν και οποιονδήποτε διαβάζει αυτό το ποστ

    και



    η Τρίτη FIXDISK και ποιο οικομική μου απάντησε



    <<Αξιότιμε κε ………………….,
    το ακριβές κόστος ανάκτησης δεδομένων προκύπτει μόνο ύστερα από διάγνωση του προβλήματος. Ενδεικτικά, το κόστος κυμαίνεται από 50 € μέχρι και 600 €, ανάλογα με το πρόβλημα που αντιμετωπίζει το αποθηκευτικό μέσο.

    Στην δική σας περίπτωση το κόστος αναμένεται να προσεγγίσει τα 400 €.

    Η διάγνωση του δίσκου γίνεται εντός 8 εργάσιμων ωρών και είναι δωρεάν.
    Η παραλαβή του δίσκου γίνεται κατόπιν τηλεφωνικής συνεννόησης.
    Η εταιρεία θα παραμείνει κλειστή από 24/12 μέχρι 31/12.
    Στις προαναφερόμενες τιμές δεν συμπεριλαμβάνεται ο Φ.Π.Α. 19%>>


    Οπότε ξαναέστειλα



    <<θα ηθελα μερικεσ διευκρινησεις

    αρχικα το προβλημα το δικο μου ειναι προβλημα μηχανικο και οχι διαγραφης η απωλειας δεδομενων ετσι σας ερωτω μπορειτε με μεγιστη τιμη τα 714 ευρω μαζι με φπα (αφου ειπατε μεγιστο 600 με φπα )να μου ανακτησετε τα δεδομενα απο σκληρο με μηχανικο προβλημα(99% προβλημα κεφαλων).
    αυτο που με ενδιαφερει ειναι τα δεδομενα απο οτι εψαξα και καταλαβα 99% ειναι ανακτησιμα αρκει να υπαρχει ο καταλληλοσ εξοπλισμος και τα καταλληλα ανταλλακτικα.
    οποτε θα ηθελα να με ενημερωσετε αν ειστε σε θεση να μου παρεχετε τα δεδομενα μου με μεγιστη τιμη την παραπανω αυτο που με ανχωνει και δεν σας το εστειλα ακομα ειναι οτι λετε no data no pay αυτο ειναι πολυ καλο για καποιον που λεει αν γινεται οκ, εγω θελω να γινει, δεν ξερω αν καταλαβινετε την διαφορα.

    θα επερνα τηλ μου ειπατε οτι η εταιρεία θα παραμείνει κλειστή από 24/12 μέχρι 31/12 ετσι και εγω θα παρω τηλ στισ 2 του μηνοσ ημερα Σαββατο για να ρωτησω τα τυπικα πωσ να τον στειλω καθοτι απο πατρα,κτλ


    υ.γ πειτε μου οτι γινεται και οτι μπορειτε γιατι υπαρχουν καποιεσ αλλεσ εταιρειες που ειρωνικα απαντανε αν καποιοι σας λενε οτι μπορουνε πηγαινετε σε αυτους με υφος 1000ων καρδιναλιων>>

    Και μου απάντησε

    <<Σε περίπτωση που μπορέσουμε να ανακτήσουμε τα δεδομένα σας, το μέγιστο κόστος θα ανέλθει στα 600 € (+Φ.Π.Α. 19%). Σε αντίθετη περίπτωση δεν υπάρχει καμία χρέωση και το αποθηκευτικό μέσο επιστρέφεται στην αρχική του κατάσταση.
    Πολλοί πελάτες μας ανάκτησαν επιτυχώς τα δεδομένα τους μέσα σε 48 ώρες με κόστος μέχρι και 5 φορές χαμηλότερο από τον ανταγωνισμό.

    Αν επιθυμείτε επιπρόσθετες διευκρινήσεις μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μου τηλεφωνικώς.

    Σας ευχαριστώ.>>

    Οπότε και αποφάσισα να τους τον στείλω και το έκανα μαζί με έναν εξωτερικό σκληρό για να βάλουν τα ανακτήσιμα αρχεία .σε μια εβδομάδα είχα πίσω τα αρχεία μου με κόστος 600ευρω μαζί με φπα .θα μου πείτε και πάλι πολλά είναι αλλά για μένα δεν ήταν τόσα πολλά για τα αρχεία που ήθελα το θέμα είναι ότι η fix disk αναγνώρισε την ανάγκη για τα αρχεία μου και δεν με κοίταγε μόνο στην τσέπη και αν θέλετε συνηδειτοποιησε πόσο ήταν το μέγιστο κόστος που εκτιμούσα τα αρχεία μου. γιατί πχ αν μου έλεγε 900 δεν θα τα έπαιρνα γιατί πολύ απλά δεν τα κοστολογούσα τόσο
    Τέλος θα ήθελα να ευχαριστήσω τον κύριο Δημήτρη (δεν ξερώ αν θέλει να αναφερθώ στο επώνυμο του)που του ανήκει η εταιρεία και είχαμε μια άψογη συνεργασία χωρίς να με ξέρει και μιλήσαμε μόνο 2 φορές στο τηλέφωνο όλη η άλλη επικοινωνία ήταν μέσω μαιλ

    Αυτές είναι οι απόψεις μου δεν είπα πολλά άφηνα τις επικοινωνίες και τα συμπεράσματα δικά σας. θα ήθελα να τονίσω ότι αυτές οι τιμές ήταν για το δικό μου πρόβλημα και 2 εβδομάδες πριν από την σημερινή ημερομηνία για να μην κάψω και κανέναν ο οποίος πχ έκανε αύξηση η μείωση των τιμών του
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cocos : 21-01-10 στις 20:57.

  13. #343
    Εγγραφή
    30-08-2006
    Περιοχή
    Peiraiaus
    Μηνύματα
    1.175
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    0/0
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    ZTE ZXV10
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 16.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η ιστορια εχει ως εξης. Εχω 2 HDD και επρεπε να κανω ενα format(για δικους μου λογους). Στον C:\ που εκανα format εχει χωρητιτηκοτητα 640GB τα 350GB ηταν πραγματα που σκοπευα να κανω backup αλλα ξεχασα τελειως. Δυστυχως τα εχασα ολα, ξερω οτι υπαρχουν προγραμματα οπου ανακτουν δεδομενα π.χ GetDataBack , το δοκιμασα αλλα απο οσα αρχεια βρηκε μετα δεν μπορουσαν να εκτελεστουν γιατι ας πουμε τα περισσοτερα αντι για να ναι μερικα gbytes ειναι merika mbytes. Εχω καμοια ελπιδα να ανακτησω τιποτα;
    I followed the voice in the night, beautiful as black sky, but nothing i found.


    I will never forget...Sonisphere 2011,Greece.

  14. #344
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλύτερα να διαβάσεις το θέμα απ' την αρχή.
    Μέσα, αναφέρονται πολλά προγράμματα ανάκτησης.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  15. #345
    Εγγραφή
    30-08-2006
    Περιοχή
    Peiraiaus
    Μηνύματα
    1.175
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    0/0
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    ZTE ZXV10
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 16.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cranky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλύτερα να διαβάσεις το θέμα απ' την αρχή.
    Μέσα, αναφέρονται πολλά προγράμματα ανάκτησης.
    εχω δοκιμασει και με File Scavenger, ενα παραδειδγμα εδωσα με το GetDataBack.
    Και τα 2 τα περισσοτερα αρχεια που βρηκαν ηταν σπασμενα και δεν δουλευαν με τιποτα, υπαρχει ελπιδα να τα βρουν τα αλλα;
    I followed the voice in the night, beautiful as black sky, but nothing i found.


    I will never forget...Sonisphere 2011,Greece.

Σελ. 23 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 313182122232425283343 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ανάκτηση δεδομένων από κατεστραμένο σκληρό
    Από yannis28 στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-07-17, 18:19
  2. Ανάκτηση δεδομένων από πρώην εξωτερικό σκληρό...
    Από axinosgr στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-02-12, 20:42

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας