Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 31
  1. #16
    Εγγραφή
    19-01-2008
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    307
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην είναι όμως σαν τις φώτο που ανεβάζουν μερικές φόρες, με λίγα λόγια μην μας δείξεις αγορασμένες μουρμουρες
    ορίστε σαν καλός ψαράς να κάνω το κομμάτι μου με τσιπούρα που έβγαλα με ψωμοτύρι
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  8766.jpg 
Εμφανίσεις:  9 
Μέγεθος:  77,9 KB 
ID: 174330
    Τ'απολωλότα πρόβατα τα φάγανε οι λύκοι
    κι'αυτά που μείναν στο κοπάδι τα έφαγε ο βοσκός

  2. #17
    Εγγραφή
    29-03-2006
    Ηλικία
    70
    Μηνύματα
    172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ
    Το χειρότερο που μπορεί να σου τύχει είναι κρεβατο-μουρμούρα και να βρωμάει και ψαρίλα
    Εκεί της ρίχνεις με το ψαροντούφεκο στο "δοξαπατρί"

  3. #18
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Τι γίνεται TheUser; Τσιμπάει;
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  4. #19
    Εγγραφή
    20-11-2005
    Περιοχή
    Göteborg, Sweden
    Μηνύματα
    1.925
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10 Mbit
    ISP
    Comhem
    Path Level
    Fastpath
    Φίλε μου πέρα από την πλάκα, πήγαινε σε ένα μαγαζί με δολώματα/ειδη αλιείας και πες τους να σου κάνουν ενα καλάμι για ακτή για να μπορείς να ψαρεύεις.

    Για μένα χρειάζεσαι περίπου για να ξεκινησεις:
    καλάμι μακρύ (30-40Ε)
    μηχανισμό με 2 ρουλεμαν (30 ευρώ)
    Νήμα αντί μπετονιάς (για μενα αξίζει με διαφορά τα 10 ευρώ)
    Αρματοσιές (πάρε καμια 5-6, Νομίζω 1 ευρώ η μία κάνει)
    4-5 βαρύδια

    Με αυτό τον εξοπλισμό θα μπορείς να βγάλεις ενα ψάρι 300γρ αξιοπρεπώς. Για μένα πάρε μηχανισμό alivio shimano. Επίσης και τα καλάμια τα shimano δεν με έχουν απογοητεύσει ποτε.

  5. #20
    Εγγραφή
    02-05-2011
    Μηνύματα
    378
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kerkiss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το χειρότερο που μπορεί να σου τύχει είναι κρεβατο-μουρμούρα και να βρωμάει και ψαρίλα
    Εκεί της ρίχνεις με το ψαροντούφεκο στο "δοξαπατρί"

    Αυτές είναι οι ΚΑΛΕΣ περιπτώσεις μάλλον. Πλέον χειρότερο είναι να σου τύχει σουπιά που δε μιλάει αλλά ρίχνει μελάνι ψευδο-αισθήματος για κάλυψη και μετά σε απομυζά εφ όρου ζωής με διατροφές και μετατρέπει τα θηλυκά σου τέκνα σε νέους τυράννους σου κλωνοποιώντας το εγώ της. Εκεί δεν σε παίρνει για τουφεκιές, αλλά μόνο για ειδικές αποστολές με απόχη, σε νύχτα νέου φεγγαριού..



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι γίνεται TheUser; Τσιμπάει;

    Μόνο τσιμπάει; 3 κιλά η κάθε μουρμούρα τουλάχιστον, και μία 2κιλη τσιπούρα στην πρώτη φορά από ακτή, αλλά δεν είχα μαζί το κινητό μου για να βγάλω φωτογραφίες, άσε που επειδή είμαι ευαίσθητος τις λυπήθηκα και τις άφησα τελικά να φύγουν, έτσι για τάμα στον Άγιο Νικόλαο, ήταν και πρώτη φορά, για να με ευνοήσει στις επόμενες ψαριές βλέποντας τη μεγαλοψυχία μου, καταλαβαίνεις.




    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από odys2008 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου πέρα από την πλάκα, πήγαινε σε ένα μαγαζί με δολώματα/ειδη αλιείας και πες τους να σου κάνουν ενα καλάμι για ακτή για να μπορείς να ψαρεύεις.

    Για μένα χρειάζεσαι περίπου για να ξεκινησεις:
    καλάμι μακρύ (30-40Ε)
    μηχανισμό με 2 ρουλεμαν (30 ευρώ)
    Νήμα αντί μπετονιάς (για μενα αξίζει με διαφορά τα 10 ευρώ)
    Αρματοσιές (πάρε καμια 5-6, Νομίζω 1 ευρώ η μία κάνει)
    4-5 βαρύδια

    Με αυτό τον εξοπλισμό θα μπορείς να βγάλεις ενα ψάρι 300γρ αξιοπρεπώς. Για μένα πάρε μηχανισμό alivio shimano. Επίσης και τα καλάμια τα shimano δεν με έχουν απογοητεύσει ποτε.


    Δεν το βλέπω σαν πλάκα αλλά σαν ένα πείραμα αγαπητέ, στην εποχή του ίντερνετ, που υπάρχει όλη η πληροφορία διαθέσιμη, πόσο δύσκολο είναι τελικά να μάθω να ψαρεύω;

    Σε μαγαζί δεν πάω γιατί δε γουστάρω να πληρώνω κερατιάτικα, κι ας είναι και άγιος άνθρωπος ο ιδιοκτήτης του.

    Καλάμι μακρύ, πόσο μακρύ δλδ; Σε μέτρα. Από το τζάμπο είναι 1,60.
    Μηχανισμό με 2 ρουλεμάν τι εννοείς; Αγγλικά μίλα, γιατί αυτοί είναι οι κατασκευαστές, αυτοί δίνουν τις ονομασίες, spinning λέγεται το reel που συνίσταται για αρχάριους και είναι το πιο εύκολο στη χρήση από ότι λέγεται.
    Πετονιά έχω για την ώρα αυτή που ήρθε μαζί με το καλάμι.
    Αρματοσιές δεν έχω καταλάβει τι είναι και δε θα πάρω. Λίγο είναι ένα ευρό η μία δηλαδή; Επίχρυσες είναι;
    Βαρίδια έχω ήδη αρκετά.


    Κοίτα, βασικά με τα 9,99 πήρα καλάμι 1,6, μηχανισμό spinning με πετονιά περασμένη, μερικά snap swivels, μερικά μαλακά ψεύτικα δολώματα, αγκίστρια και μερικά βαρίδια. Επίσης είχε ένα μίνι bobber ("φελό") και ένα σιδεράκι δεμένο σε σχοινί που δεν κατάλαβα ακόμα τι είναι. Σε ένα πολυκατάστημα κινέζικο στην επαρχία που τα είχε όλα 50% λόγω εκποίησης πήρα ακόμα καμιά κατοσταριά μικρά βαρίδια διαφόρων μεγεθών (μολύβια split-shot), καμιά δεκαριά μεγαλύτερα αγκίστρια, και μερικά μεγαλύτερα μαλακά ψεύτικα δολώματα με 2,5 ευρώ. Και παρήγγειλα από Κίνα μία πένσα πολυεργαλείο για κόψιμο πετονιάς και αφαίρεση αγκιστριού από ψάρι με 1,7 ευρώ.

    Τις προάλλες έκανα τις πρώτες μου βολές σε παραλία με πολύ ελαφρό κύμα μετά από προσεκτική παρακολούθηση βίντεο. Πήγα αρκετά μέτρα, αλλά στην δεύτερη ή στην τρίτη βολή, έφυγε πολύ πετονιά ή δεν την σταμάτησα εγκαίρως με αποτέλεσμα πολλά μέτρα να τυλιχτούν γύρω από καλάμι και μηχανισμό, να τα μαζέψω και να φύγω.
    Από ότι καταλαβαίνω από ακτή με έστω και ελαφρύ κύμα πρέπει να βάζεις μολύβι και να έχεις το δόλωμα στο βυθό. Εγώ που αρχίζω με φελό και στο 1 μέτρο το δόλωμα, ψάχνω τώρα κάποια προκυμαία ή βραχάκια για να ξεκινήσω έτσι.

    Έβαλα φελό στο 1 μέτρο περίπου, ένα snap-swivel στο τέλος της πετονιάς και πάνω σε αυτό μερικές δεκάδες εκατοστά πετονιά με ένα βαρίδι και το αγκίστρι στο τέλος.

  6. #21
    Εγγραφή
    03-02-2013
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheUser Εμφάνιση μηνυμάτων
    ..........Δεν το βλέπω σαν πλάκα αλλά σαν ένα πείραμα αγαπητέ, στην εποχή του ίντερνετ, που υπάρχει όλη η πληροφορία διαθέσιμη, πόσο δύσκολο είναι τελικά να μάθω να ψαρεύω;..........
    Η σύντομη απάντηση είναι ότι ''είναι δύσκολο''.... Το ψάρεμα (από προσωπική εμπειρία) είναι ~20% πληροφορία/γνώση και ~80% εμπειρία, με απαραίτητες προϋποθέσεις υπομονή και επιμονή... οκ, αν θεωρήσουμε το ''να μάθουμε ψάρεμα'' να πιάνουμε καμια καλογρίτσ στο λιμάνι, ξέχνα την εμπειρία.... από την άλλη αν θέλεις να βγάζεις σφυρίδες με συρτή είναι ~95% εμπειρία.....

  7. #22
    Εγγραφή
    19-01-2008
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    307
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheUser Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε μαγαζί δεν πάω γιατί δε γουστάρω να πληρώνω κερατιάτικα, κι ας είναι και άγιος άνθρωπος ο ιδιοκτήτης του.
    δε πληρώνεις κερατιάτικα, αν ρωτήσεις μπορούνε να σου πούνε και 5 πράγματα. πχ όταν ήθελα να πάρω φελλό για εγγλέζικο, μου εξήγησανε στο μαγαζί που πάω τα πάντα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheUser Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλάμι μακρύ, πόσο μακρύ δλδ; Σε μέτρα. Από το τζάμπο είναι 1,60.
    Μηχανισμό με 2 ρουλεμάν τι εννοείς; Αγγλικά μίλα, γιατί αυτοί είναι οι κατασκευαστές, αυτοί δίνουν τις ονομασίες, spinning λέγεται το reel που συνίσταται για αρχάριους και είναι το πιο εύκολο στη χρήση από ότι λέγεται.
    Πετονιά έχω για την ώρα αυτή που ήρθε μαζί με το καλάμι.
    Αρματοσιές δεν έχω καταλάβει τι είναι και δε θα πάρω. Λίγο είναι ένα ευρό η μία δηλαδή; Επίχρυσες είναι;
    Βαρίδια έχω ήδη αρκετά.
    Για να καταλάβεις, το spinning είναι τεχνική ψαρέματος με δόλωμα είτε ψεύτικο είτε αληθινό ψαράκι όπου ο σκοπός είναι με την κίνηση του δολώματος να δελεάσεις κάποιο αρπακτικό. Τσιπούρα δεν υπάρχει περίπτωση να βγάλεις δεν είναι κυνηγιάρικο ψάρι. Κάνα λαυράκι ίσως.
    Οι αρματωσιές είναι όλο το δέσιμο που κάνεις μετά τη μάνα. Μάνα είναι η πετονιά που είναι στο μηχανισμό του καλαμιού. Αν θες φτιάχνεις εύκολα μόνος σου μόλις μάθεις κόμπους.
    Το καλάμι πέρα από το μήκος έχει πάνω και 2 νούμερα (πχ 15/30). Αυτά τα νούμερα λέγονται casting weight και υποδηλώνουν το επιθυμητό βάρος της αρματωσιάς σου. Με το δικό σου καλάμι ακόμα και αν βάλεις βαρίδι 30γρ δε θα μπορέσεις να πετάξεις την αρματωσιά πολλά μέτρα γιατί είναι μικρό το μήκος.
    Τώρα για τον τρόπο ψαρέματος σου, εφόσον ψαρεύεις με φελλό και αγκίστρι (όχι ψεύτικο ψαράκι) προσπάθησε το αγκίστρι σου να ακουμπάει σχεδόν το βυθό (ιδανικά γύρω στα 5-10 εκατοστά από τον πάτο). Υπάρχουν πολλά ακόμα πράγματα, ξεκινάς από τα βασικά, ρωτάς κάποιους έμπειρους αν έχεις απορίες και σιγά σιγά μαθαίνεις.
    Τ'απολωλότα πρόβατα τα φάγανε οι λύκοι
    κι'αυτά που μείναν στο κοπάδι τα έφαγε ο βοσκός

  8. #23
    Εγγραφή
    14-09-2016
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ενά από τα αγαπημένα μου χόμπυ είναι το ψάρεμα

  9. #24
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.278
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σύμφωνα με το τελευταίο ΦΕΚ random μέτρων, επιτρέπονται πλέον οι μετακινήσεις για ψάρεμα εντός περιφερειακής ενότητας.
    Προφανώς είναι η διέξοδος που περιμέναμε αρκετοί για εκδρομή και τσιλάρισμα σε παραλιακά σημεία.
    Ποιος είναι ο πιο απλός και οικονομικός εξοπλισμός που μπορώ να αγοράσω για να είμαι καλυμμένος σε περίπτωση ελέγχου; Τύπου πετονιές, καρούλια και αγκίστρια;
    Αν είναι κάτι που στήνεται και λειτουργεί χωρίς ιδιαίτερη συμμετοχή δε με χαλάει να πιάσω και κανένα ψάρι.

  10. #25
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.668
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Πλάκα κάνεις έτσι; Θες να προσποιηθείς ότι ψαρεύεις για να πας βόλτα; Πάρε μία πετονιά, δέσε μία πέτρα στην άκρη της, και πέτα τη στο νερό, δεν θες τίποτα άλλο.

  11. #26
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.278
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Νομικά δε χρειάζεται τίποτα για να αποδείξεις ότι ψαρεύεις, αλλά επειδή είναι πολύ πιθανό κυρίως κατά τη μετακίνηση να πέσεις σε ηλίθιο που θέλει να το συνδυάσει με τυπικό έλεγχο, ένα κουτάκι με 2 3 ρεαλιστικά είδη ψαρέματος δε θα ήταν κακή ιδέα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kourampies : 25-12-20 στις 20:39.

  12. #27
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kourampies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομικά δε χρειάζεται τίποτα για να αποδείξεις ότι ψαρεύεις, αλλά επειδή είναι πολύ πιθανό κυρίως κατά τη μετακίνηση να πέσεις σε ηλίθιο που θέλει να το συνδυάσει με τυπικό έλεγχο, ένα κουτάκι με 2 3 ρεαλιστικά είδη ψαρέματος δε θα ήταν κακή ιδέα.
    Δηλαδή ο ηλίθιος είναι αυτός που κάνει σωστά τη δουλειά του, για να προστατεύσει το κοινωνικό σύνολο από τους "έξυπνους" που κοιτάνε πώς θα κοροϊδέψουν το σύστημα, αυξάνοντας τον κίνδυνο διασποράς, για το κέφι τους; Και βγαίνεις και τα λες αυτά τα πράγματα δημόσια; Ελπίζω να σε καμπανιάσουνε από την πρώτη μέρα.

  13. #28
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.278
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή ο ηλίθιος είναι αυτός που κάνει σωστά τη δουλειά του, για να προστατεύσει το κοινωνικό σύνολο από τους "έξυπνους" που κοιτάνε πώς θα κοροϊδέψουν το σύστημα, αυξάνοντας τον κίνδυνο διασποράς, για το κέφι τους; Και βγαίνεις και τα λες αυτά τα πράγματα δημόσια; Ελπίζω να σε καμπανιάσουνε από την πρώτη μέρα.
    Οποίος πάει και σκοτώνει ψάρια διασπείρει λιγότερο τον ιό από κάποιον που θα πάει στην ίδια θέση και απλά θα κάθεται;

  14. #29
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το θέμα δεν είναι αν θα σκοτώνεις ψάρια ή όχι, το θέμα είναι ότι ψάχνεις παραθυράκι για να ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙΣ άσκοπα, αυτό είναι που συντελεί στη διασπορά. Και επεπλέον, είναι ιταμό να χαρακτηρίζεις ηλίθιους αυτούς που προσπαθούν να προστατέψουν τους υπόλοιπους από την αντικοινωνική σου συμπεριφορά.

  15. #30
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.278
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα δεν είναι αν θα σκοτώνεις ψάρια ή όχι, το θέμα είναι ότι ψάχνεις παραθυράκι για να ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙΣ άσκοπα, αυτό είναι που συντελεί στη διασπορά. Και επεπλέον, είναι ιταμό να χαρακτηρίζεις ηλίθιους αυτούς που προσπαθούν να προστατέψουν τους υπόλοιπους από την αντικοινωνική σου συμπεριφορά.
    Δεν υπάρχει άσκοπη μετακίνηση, υπάρχει απαγορευμένη. Το αν έχει σκοπό θα το κρίνει αποκλειστικά και μόνο αυτός που μετακινείται. Ο συνωστισμός πρέπει να απαγορεύεται, και λόγω της ανικανότητας να εφαρμοστεί αυτό έχουμε οριζόντια σαδιστικά μέτρα όπως νυχτερινές απαγορεύσεις κυκλοφορίας και εμπόδια σε οποιαδήποτε δραστηριότητα, μήπως και κουραστεί ο κόσμος και σταματήσει να προσπαθεί. Στη πράξη βέβαια κατά τη διάρκεια της ημέρας εκεί που δε διώκεται, business as usual και χειρότερα.

    Κάποιος που θα ζητήσει να δει εργαλεία ψαρέματος ενώ το ΦΕΚ δεν γράφει κάτι τέτοιο είναι κάτι παραπάνω από ηλίθιος, ωστόσο αυτό είναι και το norm στους ένστολους. Επίσης δεν δικαιολογείται να έχει περισσότερα δικαιώματα από οποιονδήποτε ο ψαράς. Από τη στιγμή που επιτρέπεται μετακίνηση για χόμπι ανά 2 και εντός περιφερειακής ενότητας, αυτό θα έπρεπε να ισχύει για όλους. Αυτά σχετικά με το offtopic, αν έχεις τίποτα να συνεισφέρεις σχετικά με το τι να αγοράσω αύριο, ευπρόσδεκτο.

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Νέο ξεκίνημα με το wordpress.org
    Από tosodoulis στο φόρουμ Web authoring, development & web design
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-08-16, 16:22
  2. Καλαμι ψαρεματος + μηχανισμος
    Από x69pr στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-16, 17:01
  3. Αργεί πολύ στο ξεκίνημα,windows vista
    Από georgios x στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-12-15, 16:04

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας