Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-26 από 26
  1. #16
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.515
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαλλον εχεις μεινει πισω.
    3play cinema με 37€/μηνα μαζι με δωρεαν τη νεα υπηρεσια on demand μεσω ethernet, που βγηκε μεσα στο καλοκαιρι.
    Εγω που εχω και τις 2 πλατφορμες και δεν με ενθουσιαζει ιδιαιτερα το αθλητικο περιεχομενο θα κρατουσα τη Nova αν ειχα να επιλεξω.

    Το HD ανεκαθεν ηταν δωρεαν αν εκανες δεσμευση συμβολαιου. Απλα τωρα το εκαναν δωρεαν και στα χαρτια.
    Με προσφορές σε συνδυαστικά πακέτα με τιμές κάτω του κόστους δεν πρόκειται να ανακάμψει καμία εταιρεία. Και παλαιότερα είχε προσφορές σε τιμές χώμα προσπαθώντας να αυξήσει τη συνδρομητική της βάση και τελικά βλέπεις ότι οι συνδρομητές πέφτουν. Στο θέμα των ταινιών και σειρών πλέον η ενδεδειγμένη λύση είναι ένα φθηνό double play πακέτο από οποιοδήποτε πάροχο και netflix. Στην Ελλάδα, καλώς η κακώς, το αθλητικό περιεχόμενο είναι το βασικό χαρτί.

    Για το HD, χωρίς δεσμεύσεις και λοιπά ψιλά γράμματα, υπήρχε χρέωση. Πριν ανακαλύψουν τις δεσμεύσεις και όταν τους έλεγες ότι θες να φύγεις, τότε προσπαθούσαν να σε δελεάσουν προσφέροντας σου το HD δωρεάν. Και μόνο που χρησιμοποίησαν εδώ και χρόνια το αυτονόητο ως εργαλείο δέσμευσης ή δελεασμού για να σε κρατήσουν, είναι γελοίο και φθηνό.

  2. #17
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.245
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manicx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με προσφορές σε συνδυαστικά πακέτα με τιμές κάτω του κόστους δεν πρόκειται να ανακάμψει καμία εταιρεία. Και παλαιότερα είχε προσφορές σε τιμές χώμα προσπαθώντας να αυξήσει τη συνδρομητική της βάση και τελικά βλέπεις ότι οι συνδρομητές πέφτουν. Στο θέμα των ταινιών και σειρών πλέον η ενδεδειγμένη λύση είναι ένα φθηνό double play πακέτο από οποιοδήποτε πάροχο και netflix. Στην Ελλάδα, καλώς η κακώς, το αθλητικό περιεχόμενο είναι το βασικό χαρτί.

    Για το HD, χωρίς δεσμεύσεις και λοιπά ψιλά γράμματα, υπήρχε χρέωση. Πριν ανακαλύψουν τις δεσμεύσεις και όταν τους έλεγες ότι θες να φύγεις, τότε προσπαθούσαν να σε δελεάσουν προσφέροντας σου το HD δωρεάν. Και μόνο που χρησιμοποίησαν εδώ και χρόνια το αυτονόητο ως εργαλείο δέσμευσης ή δελεασμού για να σε κρατήσουν, είναι γελοίο και φθηνό.
    Το Netflix εχει πολυ δρομο ακομα μεχρι να βρει απηχηση στην Ελλαδα, ακομα δεν ειναι σοβαρος αντιπαλος των συνδρομητικων πλατφορμων, εχει ελλειψεις.
    Για την υπηρεσια κατω του κοστους δεν θα διαφωνησω, ομως οταν ανταγωνιζεσαι και τους υπολοιπους που πουλανε προκλητικα κατω του κοστους δεν εχεις και πολλα περιθωρια. Ειναι προβλημα της αγορας και οχι της Forthnet. Ευτυχως που υπαρχουν και τα οποια εσοδα της Nova.

    Παντως καθε χρονο τα τελευταια χρονια, η Forthnet κλεινει.

  3. #18
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest

  4. #19
    Εγγραφή
    03-12-2005
    Περιοχή
    Ν.ΣΜΥΡΝΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    192
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    330 Mbps/ 30.5 Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE H288A
    Είχα Forthnet για 9 χρόνια (!) κυρίως λόγω Internet και καλών τιμών πακέτων 2play+NOVA, παρόλα που είχα το Free NOVA και δεν έβλεπα πολύ.

    Εδώ και ένα χρόνο είμαι στην WIND λόγω καθαρά VDSL από καμπίνα με 50Mbps.

    Το είχα αναφέρει στην Forthner από όλα τα κανάλια επικοινωνίας ότι παρόλο που είμαι 9 χρόνια πελάτης σας, θα φύγω αν δεν δώσετε 50αρι VDSL από καμπίνα.

    Δεν έδωσαν, έφυγα. Τώρα δίνουν, αλλά είναι αργά.

    Και μπορώ να πω ότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από WIND σε σταθερό, κινητό και VDSL 50Mbps και δεν βλέπω να το κουνάω εύκολα.

  5. #20
    Εγγραφή
    01-02-2016
    Περιοχή
    ΚΟΛΩΝΟΣ
    Μηνύματα
    1.962
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200 D/20 Up
    ISP
    NOVA (ex Wind)
    Router
    ZTE H288A
    Ολα στο - για την Forthnet.....άσχημα τα πράγματα.....Αν είναι έτσι στο Α΄ εξάμηνο φαντάζομαι πως θα είναι στο τέλος του χρόνου.....

  6. #21
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ενας απο αυτους που εφυγαν ημουν κι εγω για τον παρακατω λογο:

    http://www.adslgr.com/forum/threads/...4%CE%BF-upload!

    Γενικα η αλαζονεια τους μου δινει την εντυπωση οτι την εχουν δει wannabe ΟΤΕ "παλαιας κοπης"... και εις κατωτερα τους ευχομαι. Ο ανταγωνισμος προσφερει καλυτερα πακετα. Ας ξεκαβαλησει λιγο το εμπορικο τους τμημα!

  7. #22
    Εγγραφή
    03-07-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.418
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Κρατάω ακόμη από το 2000. Μου έχουν μόνο 24Mbps διότι σταθερό δεν έχω καν στην τιμή γύρω στα 15€ το μήνα. Πιο παλιά έπιανα 16Mbps στην περιοχή που είμαι αλλά τον τελευταίο καιρό έχει πέσει στα 10Mbps. Θα αλλάξω πάροχο μόνο αν στη λήξη του έχει φέρει κάποιος εναλλακτικός vdsl στην πόλη μου.

  8. #23
    Εγγραφή
    06-07-2009
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    ..και επίσημα πλέον, έπεσε στην 2η θεση σε αριθμό LLU συνδρομητών (πρώτη πέρασε η Vodafone)

  9. #24
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Κως
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.344
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    26,5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikosthenis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ..και επίσημα πλέον, έπεσε στην 2η θεση σε αριθμό LLU συνδρομητών (πρώτη πέρασε η Vodafone)
    Αν συνεχίσει να χάνει συνδρομητές με ρυθμό 6,11% και η wind να κερδίζει με ρυθμό 7,84%, που ήταν και οι ρυθμοί του τελευταίου έτους (Q2/15-Q2/16), τότε σε λιγότερο από ένα έτος, θα περάσει στην τρίτη θέση των εναλλακτιών και στην 4η αν λάβουμε υπόψη και των ΟΤΕ. Θα υπολοίπεται μόνο η Cyta.

  10. #25
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΚΙΖΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενδιαφέρον θα ήταν να υπήρχε μια έρευνα για το από που και προς τα που μετακινούνται οι συνδρομητές.
    Μάλλον πουθενά. Είναι νοικοκυριά που δεν μπορούν να πληρώσουν ούτε το τηλέφωνο.

  11. #26
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Κως
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.344
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    26,5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hyperspaced Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον πουθενά. Είναι νοικοκυριά που δεν μπορούν να πληρώσουν ούτε το τηλέφωνο.
    Δεν ισχύει αυτό που γράφεις. Το αντίθετο συμβαίνει. Δες εδώ, που ανέφερε και χρήστης MIKU παραπάνω.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Lenovo: Οικονομικά αποτελέσματα τριμήνου 2016
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-08-16, 19:58
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-08-16, 16:10
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-05-16, 21:15
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-05-16, 11:59
  5. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-08-15, 22:53

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας