Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 64
  1. #16
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και στα δύο έχω συναντήσει ασυμβατότητες με έγγραφα του Word και Excel. Και δεν μιλάμε για τίποτα σύνθετες μορφοποιήσεις, για μια φόρμα υπεύθυνης δήλωσης στο Word και ένα απλό Excel με Dropdown φίλτρα. Ή ένα άλλο κείμενο με χρώμα φόντου σε ορισμένα σημεία του εμφανιζόταν με άλλη μορφή στο Word, με άλλη στο Libreoffice και στο OpenOffice, 7 σελίδες στο Word, 8 στα άλλα προγράμματα. Όταν καταφέρουν και φτιάξουν αυτές τις γελοίες ασυμβατότητες με μια σουίτα που χρησιμοποιεί η συντριπτική πλειοψηφία των χρηστών, τότε να συζητήσουμε για αλλαγή από την σουίτα της MS.
    Κοίτα σε αρχεία του Excel/word που το δουλεύω δεν δει κάποιο πρόβλημα.....Μην ξεχνάς όμως ότι το θέμα της συμβατότητας δεν είναι θέμα πάντα libreoffice...Αλλά και ms.. Πολλές φορές έχει την έκδοση του office που έβγαλε γα αρχεία δω με το 2007 που έχω δεν έχω πρόβλημα.... Όπως και να έχει όμως το φόρμα του offive είναι κλειστό....οπότε είναι σαν να παίζεις με την τύχη σου....

    Εγώ πάντως το libre το θεωρώ αξιόλογη σουίτα.....

  2. #17
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.522
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποτέ δε με βόλεψε κανένα από αυτά. Υποστήριξη για έγγραφα MS κάτω του μετρίου. Παρουσιάσεις για γέλια.
    Ακόμα και αν σώζεις στο δικό τους format νομίζω ότι έχουν προβλήματα...
    Μάλλον δεν έχεις χρησιμοποιήσει excel με διαγράμματα σε design mode
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  3. #18
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.660
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά τέτοιο πρόβλημα έχω δει και σε word 2013 με word 2010. Στο 2013 είχα την κανονική και μόλις το άνοιξα στο 10 τα έκανε κώλος με αποτέλεσμα μια σελίδα περισσότερη...
    Είναι λογικό η ποιο παλιά έκδοση να είναι ασύμβατη με την ποιο καινούρια. Συμβαίνει και σε άλλα προγράμματα, δεν είναι κάτι ασυνήθιστο.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  4. #19
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konenas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ασυμβατότητες υπήρχαν στο OO Με το LO 5 εξαφανίστηκαν

    Μάλιστα, για να το λες εσύ κάτι θα ξέρεις.

    Μιας που τα ξέρεις, μπορείς να μου πεις γιατί έγγραφό του word μίας σελίδας ανοίγει σε LO 5 ως 270 σελίδες της μορφής:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  pic-20160903-152906.png 
Εμφανίσεις:  112 
Μέγεθος:  185,8 KB 
ID: 174121

    Δυστυχώς το lo όπως και το oo κάποτε, δεν είναι να το εμπιστεύεσαι. Για να κάνεις προσωπική δουλειά είναι μια χαρά, αλλά από την στιγμή που υπάρχει θέμα ασυμβατότητας, δεν μπορώ να το εμπιστευτώ για δουλειά με τίποτα. Αναγκάζομαι να μπαίνω σε vm με windows μόνο και μόνο για να γράψω ένα word...

  5. #20
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλιστα, για να το λες εσύ κάτι θα ξέρεις.

    Μιας που τα ξέρεις, μπορείς να μου πεις γιατί έγγραφό του word μίας σελίδας ανοίγει σε LO 5 ως 270 σελίδες της μορφής:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  pic-20160903-152906.png 
Εμφανίσεις:  112 
Μέγεθος:  185,8 KB 
ID: 174121

    Δυστυχώς το lo όπως και το oo κάποτε, δεν είναι να το εμπιστεύεσαι. Για να κάνεις προσωπική δουλειά είναι μια χαρά, αλλά από την στιγμή που υπάρχει θέμα ασυμβατότητας, δεν μπορώ να το εμπιστευτώ για δουλειά με τίποτα. Αναγκάζομαι να μπαίνω σε vm με windows μόνο και μόνο για να γράψω ένα word...
    Ποτέ δεν πρόκειται να είναι 100% συμβατά ...και για αυτό δεν φταίει το LO.. Φτάιει καθαρά η MS και το κλειστό format της ...
    Από εκεί και πέρα η MS αλλάζει και προσθέτει πράγματα κάθε τρεις και λίγο στο format της ...και μάλιστα να γίνεται ευρέως γνωστό αυτό ώστε και το LO να ενσωματώνει τις αλλαγές...

    Το πρόβλημα όμως δεν είναι οι αλλαγές και πότε γίνονται όσο ότι η MS δεν δίνει info για το φορματ της προς τα έξω οπότε είναι σαν να κάνουν RE ένα πράγμα κάτι που έιναι δύσκολο και χρονοβόρο και θέλεις πολλούς πόρους για να το πετύχεις !

    Πάντως ...επειδή τυχαίνει να τα δουλεύω και τα 2..παράλληλα μπορώ να πω ότι μου έχει τύχει να προσπαθώ να κάνω πράγματα με το MO και τελικά να τα πετυχαίνω με το LO ! Ασε που το Excel έχει τρομερό θέμα με τα CSV και utf8....

  6. #21
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.522
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλιστα, για να το λες εσύ κάτι θα ξέρεις.

    Μιας που τα ξέρεις, μπορείς να μου πεις γιατί έγγραφό του word μίας σελίδας ανοίγει σε LO 5 ως 270 σελίδες της μορφής:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  pic-20160903-152906.png 
Εμφανίσεις:  112 
Μέγεθος:  185,8 KB 
ID: 174121

    Δυστυχώς το lo όπως και το oo κάποτε, δεν είναι να το εμπιστεύεσαι. Για να κάνεις προσωπική δουλειά είναι μια χαρά, αλλά από την στιγμή που υπάρχει θέμα ασυμβατότητας, δεν μπορώ να το εμπιστευτώ για δουλειά με τίποτα. Αναγκάζομαι να μπαίνω σε vm με windows μόνο και μόνο για να γράψω ένα word...
    Άνοιξε το αρχείο σαν RTF όχι σαν doc και θα είναι όλα καλά.
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  7. #22
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Τίποτα. Το είχα δοκιμάσει και όταν παρουσιάστηκε το πρόβλημα. Αλλά και πάλι, δεν θα έπρεπε να μπορεί να αναγνωρίσει τον τύπο του αρχείου;

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  pic.png 
Εμφανίσεις:  10 
Μέγεθος:  187,5 KB 
ID: 174132

    Και δεν μιλάμε για κανένα τρομερό έγγραφο, δεν ξέρω γιατί σκάλωσε. Απλά ένα γραφικό πάνω δεξιά και έναν πίνακα έχει. Η μόνη λύση ήταν να μπω windows, να το σώσω σαν pdf και να το έχω έτσι να κάνω δουλειά μου. Καλά που δεν χρειάστηκε να κάνω edit και ήθελα απλά να το δω. Screenshot από το pdf:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  pdf.png 
Εμφανίσεις:  47 
Μέγεθος:  45,9 KB 
ID: 174133


    @ DVader,

    τα ξέρω όλα αυτά, και χίλια δίκαια έχεις, και συμφωνώ κτλ κτλ κτλ
    Δεν κατηγορώ τους του LO ή πιο πριν τους το OO. Το αποτέλεσμα κοιτάω. Σε έναν κόσμο που οι περισσότεροι χρησιμοποιούν τα format της ms και όλοι σώζουν σε doc(x) και όχι στο ανοικτό format, αν θέλω να μπορώ να κάνω την δουλειά μου δεν μπορώ να το εμπιστευτώ.
    Συν το μεγάλο μείον του impress, που ποτέ δεν έχω δει παρουσίαση μου να ανοίγει σωστά σε powerpoint, είτε σε 2010 είτε σε 2013. Πλέον τα κάνω στο impress και μετά pdf ή αν θέλω γραφικά/εφέ κτλ κατευθείαν σε powerpoint. Δεν μπορώ να πηγαίνω να κάνω παρουσίαση και να μου βγαίνουν αλλού για αλλού τα πλαίσια.

    Δεν μιλάω για δυνατότητες του LO αλλά για συμβατότητα και μόνο. Αυτό μετράει για μένα.
    Ναι η ms φταίει, αλλά μας έχει στο χέρι.

  8. #23
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Μηνύματα
    3.963
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    SNR / Attn
    31(dB) / 30(dB)
    MS Office διαβάζει σωστά τα αρχεία ODT; Βλέπω σχολιάζεται μόνο η μία πλευρά.

    Στα έγγραφα doc(x) που ανοίγω από το διαδίκτυο δεν είχα ποτέ θέμα. Αλλά ούτε και στο ανάποδο. Βέβαια δεν στοιχειοθετώ ούτε για πλάκα με άγκυρες. Προτιμώ tab's και σπάνια πίνακες. Όταν οι γραμματοσειρές είναι κοινές τα βλέπω ολόιδια παντού.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακόμα και αν σώζεις στο δικό τους format νομίζω ότι έχουν προβλήματα...
    Δεν μου έτυχε ποτέ από το 2006. Μόνο στο base κάποιες φορές η βάση δεδομένων αχρηστευόταν. Το σύνδεσα με mySQL, από τότε δεν κόλλησε ποτέ. Για την ακρίβεια, με την τελευταία έκδοση του OpenOffice δεν είχε πρόβλημα ούτε στο base με την embedded βάση δεδομένων του την οποία δουλεύω 5 χρόνια. Μάλλον έφταιγε η έκδοση java (jre) που συνδύαζα. Μόλις υποβάθμισα δούλευε αψεγάδιαστα (και ταχύτερα). Και όταν έβαλα την τελευταία έκδοση OpenOffice και την τελευταία jre πάλι άρχοντας.
    Από το «Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο», στο «Η εταιρία έχει πάντα δίκιο».
    Επιλογή linux διανομής.
    Αγγλικά <- Απορίες για το Slack; Διάβασε -> Ελληνικά. Οδηγίες εγκατάστασης από imitheos
    Θησαυρός πληροφοριών ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ διανομής GNU/Linux.

  9. #24
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ludist Εμφάνιση μηνυμάτων
    MS Office διαβάζει σωστά τα αρχεία ODT; Βλέπω σχολιάζεται μόνο η μία πλευρά.

    Μα όπως έγραψα, δεν συγκρίνουμε features. Μπορεί να έχει θέμα το ms office στα odt αλλά όταν όλοι εκεί έξω σώζουν σε doc(x), ppt(x) τι να το κάνεις...

  10. #25
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλιστα, για να το λες εσύ κάτι θα ξέρεις.

    Μιας που τα ξέρεις, μπορείς να μου πεις γιατί έγγραφό του word μίας σελίδας ανοίγει σε LO 5 ως 270 σελίδες της μορφής:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  pic-20160903-152906.png 
Εμφανίσεις:  112 
Μέγεθος:  185,8 KB 
ID: 174121

    Δυστυχώς το lo όπως και το oo κάποτε, δεν είναι να το εμπιστεύεσαι. Για να κάνεις προσωπική δουλειά είναι μια χαρά, αλλά από την στιγμή που υπάρχει θέμα ασυμβατότητας, δεν μπορώ να το εμπιστευτώ για δουλειά με τίποτα. Αναγκάζομαι να μπαίνω σε vm με windows μόνο και μόνο για να γράψω ένα word...
    Ποιά έκδοση LO χρησημοποιείς; Το έγγραφο το ανοίγεις με δεξι κλικ ή μεσα από το LO;
    Επειδή τα δουλεύω και τα δύο.δεν έχω συναντήσει ασυμβατότητες,αρκεί να ανοίγω
    τα έγγραφα με κατάληξη .doc μέσα από το LO,από το Άνοιγμα...Αρχεία Word 1997-2003

    Aν το ανοίξω με δεξι κλικ ορισμένες φορές δεν ανοίγει σωστά.

    Αλλά εδώ το ίδιο το ΜΟ από 2007 και μετά έχεις θέματα με αρχεία με κατάληξη .doc
    Και είναι αρχεία δημιουργημένα με πρόγραμμα της ίδιας της MS. Πόσο μάλλον με το LO,
    που όπως έγραψε κι ο DVader το Format της ΜS είναι κλειστό.
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  11. #26
    Το avatar του μέλους eyw
    eyw Guest
    Κύριοι αυτά που συγκρίνετε δεν είναι συγκρίσιμα, το Μicrosoft Οffice 365 personal για 1 χρόνο κοστίζει 50€ και τα OO και LO 0€.
    Αν θέλετε να διαβάζετε αρχεία M$ σε OO και LO να μην χρησιμοποιείτε εκείνες τις λειτουργίες του M$ που δεν υπάρχουν ή που δεν δουλεύουν στα OO και LO ή να σώζετε σε .odt
    Είναι λογικό η M$ να βάζει τρικλοποδιές στους άλλους, προστατεύει τα προϊόντα της και καλά κάνει.
    Αν σε κάποια περίπτωση τα πράγματα είναι τόσο δύσκολα ή κάποιος είναι βαλτός τότε .rtf ή word 97/2000/XP .doc ή όποιο δουλεύει.

  12. #27
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.522
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τίποτα. Το είχα δοκιμάσει και όταν παρουσιάστηκε το πρόβλημα. Αλλά και πάλι, δεν θα έπρεπε να μπορεί να αναγνωρίσει τον τύπο του αρχείου;

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  pic.png 
Εμφανίσεις:  10 
Μέγεθος:  187,5 KB 
ID: 174132

    Και δεν μιλάμε για κανένα τρομερό έγγραφο, δεν ξέρω γιατί σκάλωσε. Απλά ένα γραφικό πάνω δεξιά και έναν πίνακα έχει. Η μόνη λύση ήταν να μπω windows, να το σώσω σαν pdf και να το έχω έτσι να κάνω δουλειά μου. Καλά που δεν χρειάστηκε να κάνω edit και ήθελα απλά να το δω. Screenshot από το pdf:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  pdf.png 
Εμφανίσεις:  47 
Μέγεθος:  45,9 KB 
ID: 174133


    .
    Απλά θα μπορούσες να το σώσεις από το γουόρντ σε doc και μετά να το ανοίξεις
    Α! υπάρχουν και ονλάιν μετατροπείς ...
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  13. #28
    Το avatar του μέλους turboirc
    turboirc Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τίποτα. Το είχα δοκιμάσει και όταν παρουσιάστηκε το πρόβλημα. Αλλά και πάλι, δεν θα έπρεπε να μπορεί να αναγνωρίσει τον τύπο του αρχείου;

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  pic.png 
Εμφανίσεις:  10 
Μέγεθος:  187,5 KB 
ID: 174132

    Και δεν μιλάμε για κανένα τρομερό έγγραφο, δεν ξέρω γιατί σκάλωσε. Απλά ένα γραφικό πάνω δεξιά και έναν πίνακα έχει. Η μόνη λύση ήταν να μπω windows, να το σώσω σαν pdf και να το έχω έτσι να κάνω δουλειά μου. Καλά που δεν χρειάστηκε να κάνω edit και ήθελα απλά να το δω. Screenshot από το pdf:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  pdf.png 
Εμφανίσεις:  47 
Μέγεθος:  45,9 KB 
ID: 174133


    @ DVader,

    τα ξέρω όλα αυτά, και χίλια δίκαια έχεις, και συμφωνώ κτλ κτλ κτλ
    Δεν κατηγορώ τους του LO ή πιο πριν τους το OO. Το αποτέλεσμα κοιτάω. Σε έναν κόσμο που οι περισσότεροι χρησιμοποιούν τα format της ms και όλοι σώζουν σε doc(x) και όχι στο ανοικτό format, αν θέλω να μπορώ να κάνω την δουλειά μου δεν μπορώ να το εμπιστευτώ.
    Συν το μεγάλο μείον του impress, που ποτέ δεν έχω δει παρουσίαση μου να ανοίγει σωστά σε powerpoint, είτε σε 2010 είτε σε 2013. Πλέον τα κάνω στο impress και μετά pdf ή αν θέλω γραφικά/εφέ κτλ κατευθείαν σε powerpoint. Δεν μπορώ να πηγαίνω να κάνω παρουσίαση και να μου βγαίνουν αλλού για αλλού τα πλαίσια.

    Δεν μιλάω για δυνατότητες του LO αλλά για συμβατότητα και μόνο. Αυτό μετράει για μένα.
    Ναι η ms φταίει, αλλά μας έχει στο χέρι.
    Και το docx ανοικτο ειναι. Και δεν φταιει καθολου η microsoft. Απλα οι αλλοι απετυχαν και δεν το εχουν χωνεψει ακομα.

  14. #29
    Εγγραφή
    28-02-2005
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    304
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΓΛΥΚΑΔΑ
    Router
    Sagemcom F@st 1704w
    SNR / Attn
    9,3(dB) / 26(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Το Libre Office είναι μακράν πολύ ανώτερο στην συγγραφή μαθηματικών παραστάσεων αφού μπορείς να τις γράφεις με μορφή κώδικα σε σχέση με το Equation Editor/Mathtype που πρέπει να κλικαρεις ολη την ώρα σε κάθε τι που θέλεις να βάλεις.

  15. #30
    Το avatar του μέλους turboirc
    turboirc Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ionlab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Libre Office είναι μακράν πολύ ανώτερο στην συγγραφή μαθηματικών παραστάσεων αφού μπορείς να τις γράφεις με μορφή κώδικα σε σχέση με το Equation Editor/Mathtype που πρέπει να κλικαρεις ολη την ώρα σε κάθε τι που θέλεις να βάλεις.
    Καταρχας και το EE και το ΜΤ δεν χρησιμοποιουνται πλεον στο office, εχουν ετοιμο συστημα μεσα εδω και χρονια. Και κατα δευτερον δεν ζουμε στο 1981. Και η assembly ειναι πολυ καλυτερη γιατι μπορεις να τα γραψεις ολα σε κωδικα. Οποιος νομιζει οτι γραφει πιο γρηγορα με κωδικα παρα με κλικ, μπραβο του. Μονο που ειναι το 0.1%. Ε αυτος ας παει να γραφει στη μοναξια του Libre. Εξαλλου αμφιβαλλω αν αυτοι που πραγματικα ωφελουνται απο αυτο που ειπες ασχολουνται με το libre, μαλλον γραφουν σε TeX.

Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 76
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-16, 14:33
  2. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-05-16, 21:40
  3. Πονοκέφαλος με την "σωστη" σειρά των star wars
    Από Kolonos στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-01-16, 16:50
  4. Ψάχνω το επίτομο "Καστράτο" του Αρκά (Μεγάλο Μέγεθος)
    Από voithostyrempora2 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-15, 21:15
  5. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-10-15, 22:01

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας