Σελ. 1 από 44 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 655
  1. #1
    Εγγραφή
    20-11-2004
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    372
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Long story - short

    Όσοι έχουμε Zisto, περάσαμε από διάφορες διακυμάνσεις και είμαστε πλέον σε ένα καλό επίπεδο από άποψη παροχής υπηρεσιών.

    Δεδομένου ότι πλέον τα 4Mbit είναι πολύ λίγα μπροστά σε όσα κουτσά - στραβά δίνουν οι υπόλοιποι, δεδομένου επίσης ότι πληρώνουμε τα περισσότερα χρήματα από όλους τους άλλους, μήπως θα έπρεπε να αρχίσουμε να πιέζουμε την Tellas να μας δώσει το κάτι παραπάνω?

    Ας μην λέω πολλά, παρακαλώ τα σχόλιά σας.

  2. #2
    Το avatar του μέλους minovg
    minovg Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από polo_cult Εμφάνιση μηνυμάτων
    Long story - short

    Όσοι έχουμε Zisto, περάσαμε από διάφορες διακυμάνσεις και είμαστε πλέον σε ένα καλό επίπεδο από άποψη παροχής υπηρεσιών.

    Δεδομένου ότι πλέον τα 4Mbit είναι πολύ λίγα μπροστά σε όσα κουτσά - στραβά δίνουν οι υπόλοιποι, δεδομένου επίσης ότι πληρώνουμε τα περισσότερα χρήματα από όλους τους άλλους, μήπως θα έπρεπε να αρχίσουμε να πιέζουμε την Tellas να μας δώσει το κάτι παραπάνω?

    Ας μην λέω πολλά, παρακαλώ τα σχόλιά σας.
    Το έχουμε πει και συμφωνώ. Επιβάλλεται αναβάθμιση και μέιωση των τιμών. Η Φορθνετ αυτό έκανε. Ξεκίνησε με 4Μβιτ και αυτή και αναβάθμισε δωρεάν στα 10. Η Τελλάς πού είναι, ΟΕΟ; Πότε θα απαντήσει;

  3. #3
    Εγγραφή
    20-11-2004
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    372
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Και μη μου πείτε ότι αν γίνουμε 10 όλοι θα πήξει η Tellas κτλ, ας μας κάνεις 10 ή έστω 1Mbit u/l να δείξει ότι δεν μας έχει γραμμένους.

    Άλλωστε και σε επίπεδο marketing να το δεις, ο άσχετος που ψάχνει νέα σύνδεση κοιτάει τα απόλυτα νούμερα των διαφημίσεων και σε όλα η Tellas είναι πίσω.

    Πώς περιμένει να πιάσει νέους πελάτες? Ή μήπως αυτοί που έχει της φτάνουν?

    Έχουμε αποδείξει ως forum ότι έχουμε δύναμη, ας φωνάξουμε όλοι μαζί μπας και πιέσουμε καμιά κατάσταση...

  4. #4
    Εγγραφή
    28-03-2007
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΨΥΧΙΚΟ
    Router
    Linksys WAG200
    Ρητορική η ερώτηση έτσι;

    Το θέμα είναι ότι όσοι παιδεύονται εδώ και μήνες θα μας βρίζουν χοντρά εμάς που μιλάμε για αναβάθμιση!
    Θέλω να πω, ας κοιτάξει σαν εταιρία να λύσει τα χίλια μύρια προβλήματα με τις ενεργοποιήσεις και τα προβλήματα των ενεργοποιημένων και μετά κοιτάμε και την αναβάθμιση....

  5. #5
    Εγγραφή
    20-11-2004
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    372
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Αυτά τα περάσαμε κι εμείς και πλέον είναι σε πολύ μικρότερο βαθμό.

    Προβλήματα σε αυτό τον τομέα έχουν όλοι οι πάροχοι και προέρχονται κυρίως από λάθος οργάνωση.

  6. #6
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα (Αττική)
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7.854
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus 2
    Θα το επαναλάβω τα 10Mbit είναι παντελώς άχρηστα για το 90% των συνδρομητών της Tellas, μια εταιρία δεν θα διαμορφώσει τα προϊόντα της σύμφωνα με τη δίψα για Mbits ορισμένων "ψώνιων" (και εγώ μέσα) που γράφουν στο ADSLgr.

    Οι εταιρίες διαμορφώνουν πολιτική με βάση τις ανάγκες που εκείνες βλέπουν, σε συνδυασμό με την ανάγκη τους για την επίτευξη του μέγιστου δυνατού κέρδους, αυτήν τη στιγμή αυτό που πουλάει σαν τρελό είναι το Zisto telephone και όχι τα ADSL πακέτα.

    Σίγουρα κάπως θα απαντήσει μετά τον ΟΤΕ, αλλά αν αποφασίσει να μπεί στο χωρό των Mbits θα δώσει 10-12Mbits.

    Προσωπικά εγώ απλά θέλω να μειώσει τις τιμές, η 4Mbit με μία τιμή στα 35Ε (35-39Ε) θα έχει πολύ καλύτερη απόδοση/τιμή από την αντίστοιχη υπηρεσία στα 10-12Mbits που μόνο 65% των νοικοκυριών στις περιοχές με LLU Μπορεί να πιάσει αφού για τέτοιες ταχύτητες χρειάζεται να μένεις κοντά στο DSLAM Και να έχεις καλή γραμμή.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ermis333 : 04-05-07 στις 14:39.

    Pc Specs: Ryzen 5800X3D, 32Gb Trident Z @3600Ghz Ram, RTX 4090

  7. #7
    Εγγραφή
    20-11-2004
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    372
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Εμείς δεν χάνουμε κάτι με το να πιέσουμε. Έστω για μείωση της τιμής. 47€ είναι πολλά για τα 4mbit πλέον.

    Και ΟΚ, το zisto hpone πουλάει σαν τρελό, γιατί να μην πουλήσει και το internet?

  8. #8
    Το avatar του μέλους minovg
    minovg Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από polo_cult Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πώς περιμένει να πιάσει νέους πελάτες? Ή μήπως αυτοί που έχει της φτάνουν?

    Έχουμε αποδείξει ως forum ότι έχουμε δύναμη, ας φωνάξουμε όλοι μαζί μπας και πιέσουμε καμιά κατάσταση...
    Mα δε περιμένει να πιάσει νέους πελάτες. Προφανώς περιμένει να ενεργοποιήσει το τσούρμο των «εν αναμονή» και μόλις δει ότι δεν έχει πλέον σε αναμονή πολλούς πελάτες τότε θα αντιδράσει επικοινωνιακά.

    Φαντάζεστε κανά 12/1 στα 35€; Το θέμα είναι να κερδίσεις τις εντυπώσεις Ερμή. Και αυτό το χρονικό διάστημα η Τελλάς είναι η τελευταία σε αυτό τον τομέα. Άντε γιατί η καζούρα από τους φορθνετικούς ενεργοποιημένους (και όχι μόνο) δε παλεύεται.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος minovg : 04-05-07 στις 14:50.

  9. #9
    Εγγραφή
    22-11-2002
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.198
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    17500/1024
    DSLAM
    Tellas - ΚΟΛΟΝΟΣ
    προτερεοτητα της θα πρεπει να ειναι για την ωρα οι εν αναμονη κ οι ενεργοποιημενοι χρηστες... 1 μηνα απο τοτε που ενεργοποιηθηκα κ ακομα ιντερνετ δεν βλεπω με dialup μπαινω
    εγω συμφωνω με τον ερμη οταν ξεκινησει ο ΟΤΕ τοτε θα πρεπει να κανει κινησει μεσα στον μηνα κ η τελλας
    Χρησιμοποιώ Arch Linux. Εσύ; Δοκίμασε το δεν χάνεις και τίποτα :)
    Live CDs χωρίς να βγάλεις τα Windows: Ubuntu, OpenSUSE, Fedora.
    Για πιο ολοκληρωμένη άποψη συνιστάται εγκατάσταση και αρκετή χρήση. Το Linux ΔΕΝ είναι Windows :)
    Τί είναι το Linux ; δες εδώ και εδώ

    Paintball team Last Chancers

  10. #10
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    4.577
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14/1
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΟΥΜΠΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minovg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άντε γιατί η καζούρα από τους φορθνετικούς ενεργοποιημένους (και όχι μόνο) δε παλεύεται.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nrg_polini : 04-05-07 στις 16:52.

  11. #11
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Νεα Ιωνια
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    201
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    1.021 / 11.997
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Tomson 585
    SNR / Attn
    11/9(dB) / 7/17(dB)
    εγω κατι εχω ακουσει οτι η αναβαθμιση ειναι στα σκαρια για 10...τωρα σιγουρα ειναι πολλα τα 10,εγω με τα 4 ειμαι μια χαρα αλλα γιατι να εχουν οι αλλοι 10 και εγω οχι?
    ειμουνα τυχερος σχετικα γιατι περιμενα μονο 2 μηνες για ενεργοποιηση αλλα απο τοτε δεν εχω κανενα παραπονο.(αν και δεν μου αρεσε απο 1024 upload που πεσαμε στο 512).Μακαρι να γινουμε και εμεις 10 και να εχει πορτες ο Ποτες!!!

  12. #12
    Εγγραφή
    21-04-2007
    Μηνύματα
    523
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Wind Full
    Ταχύτητα
    19107 /1021
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    D Link 2740B
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Συμφωνώ με ermi και jedimaster ας λύσει πρώτα η τελλάς τα προβλήματα της που δεν είναι λίγα και ασήμαντα, τα 4 mbps να είναι πράγματι 4 και μετά ας κάνει αναβάθμιση ακόμα και στα 8.
    Το νόημα είναι πρώτα να είναι αξιόπιστες 100% οι υπηρεσίες που παρέχει και μετά όλα τα άλλα. Τι να το κάνουμε αν πάει στα 10-12mbps και δεν πιάνει τα μισά ή να πέφτει η σύνδεση κάθε τρεις και λίγο....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΠΟΤΕΛΛΑΣ : 04-05-07 στις 18:24.

  13. #13
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.121
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Netgear DGN2200v3
    SNR / Attn
    10(dB) / 32(dB)
    Κι εγώ είμαι της άποψης ότι τα 4Mbps είναι πάρα πολύ καλά από τη στιγμή που (όταν δουλεύει σωστά η γραμμή) έχεις 420-440KB/s ακατέβατα! Όταν δρομολογήθηκε το θέμα της ενεργοποίησής μου και μέχρι να δω τα 4Mbps στην πράξη ομολογώ ότι άρχισα να θέλω την αναβάθμιση. Αλλά τώρα που το "ζω" είναι πραγματικά πολύ καλύτερο να μείνουμε όπως είμαστε και να βελτιωθούν τα τεχνικά προβλήματα με τα disconnects και τους αποσυγχρονισμούς των DSL και των τηλεφώνων από οποιαδήποτε αναβάθμιση. Όχι με τη λογική του "μη χείρον, βέλτιστο" αλλά επειδή πραγματικά τα 4Mbps που είναι "γεμάτα" είναι υπέραρκετα για οποιαδήποτε δουλειά και τα 10Mbps είναι μια πολυτέλεια που δε θα προσφέρει και τίποτα φοβερό...

  14. #14
    Εγγραφή
    20-11-2004
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    372
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Δηλαδή δεν σας χαλάει που πληρώνετε 47€/μήνα για 4Μbit???? Ok...

  15. #15
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Νεα Ιωνια
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    201
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    1.021 / 11.997
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Tomson 585
    SNR / Attn
    11/9(dB) / 7/17(dB)
    εμενα προσωπικα οχι γιατι 4 μηνες τωρα μονο 2 φορες εχω μεινει χωρις τηλεφωνο (τη μια 30 ωρα και την αλλη 2 ωρες) και μια φορα χωρις νετ(4ωρες).
    Κατα τα αλλα ολα ειναι ρολοι και σε σχεση με αυτα που εδινα πριν στον Ποτε και σε provider τα 97 ειναι μια χαρα!!!

Σελ. 1 από 44 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας