Σελ. 3 από 12 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 169
  1. #31
    Εγγραφή
    13-11-2006
    Περιοχή
    where packets go
    Μηνύματα
    136
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    Vivodi
    Router
    Alcatel 585
    Παράλογος είναι και αυτός που φωνάζει γιατί δεν πιάνει τα 213,4KBPS και πιάνει 200KBPS αλλά παράλογο είναι να σου βάζουν και όρια από την στιγμή που έχεις ήδη υπογράψει με άλλους όρους. Και δεν έχουν σημασία τα 3gb γιατί με την ίδια λογική αν το δεχτούν οι καταναλωτές αυτό μπορούν να γίνουν 3Mb ή και 300gb, δεν έχει σημασία.
    Να τους το λέγανε όταν υπόγραφαν το συμβόλαιο να την έτρωγε η μαρμάγκα την Virgin Media (aka ανταγωνισμός).
    Πείτε όχι στην αέναη Ελληνική γκρίνια και μιζέρια.

  2. #32
    Εγγραφή
    09-09-2004
    Μηνύματα
    1.835
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    SNR / Attn
    3(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να στο πω φωναχτα

    ΠΛΗΡΩΣΕΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ 1:20 CONTENTION RATIO ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΣΤΑ 2048 102KBPS ΚΑΘΑΡΑ

    ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΣΑΣ ΞΑΝΑΔΩ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ 200KBPS ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΕΡΝΕΤΕ ΤΟ ΔΙΠΛΑΣΙΟ ΑΠΟ ΟΤΙ ΠΛΗΡΩΣΑΤΕ
    Δίκιο έχεις. Τότε όλοι που παραπονιούνται για τις ταχύτητες εδώ μέσα είναι χαζοί και άσχετοι, έτσι; Άλλο προβληματική υπηρεσία και άλλο άρνηση υπηρεσίας. Υπάρχει μια χαοτική διαφορά ξέρεις...

  3. #33
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yuk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δίκιο έχεις. Τότε όλοι που παραπονιούνται για τις ταχύτητες εδώ μέσα είναι χαζοί και άσχετοι, έτσι; Άλλο προβληματική υπηρεσία και άλλο άρνηση υπηρεσίας. Υπάρχει μια χαοτική διαφορά ξέρεις...
    ΔΕΝ εχεις αρνηση υπηρεσια με καποιο cap/traffic shaping...
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  4. #34
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ksipsi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοιτα να δεις, εγω μπορει να ειμαι πιεσμενος τις καθημερινες γιατι εχω σχολη-δουλεια-οτιθεςεσυ, δεν μου αρεσει να αφηνω το πισι μου να δουλευει ολη την ημερα, το βραδυ θελω να εχω ησυχια και αρα το παρασκευοσαββατοκυριακο που εχω χρονο θελω να κατεβασω και να δω τα επεισοδεια των 8 σειρων που παρακολουθω,τα 10 καινουργια και υπεροχα HD TV-CAP ντοκιμαντερ που προβαλε το BBC,ΝOVA,HORIZON κ.α., ακομα τα επεισοδια απο τις 10 σειρες anime που παρακολουθω.
    Ολα αυτα εσυ πες μου τα κοβεις για 3 γκιγκαμπαιτ ???
    Να σου πω εγω που το κανω εδω και καιρο πια, ειναι αρκετα παραπανω.
    Αρα εγω χρειαζομαι να κατεβαζω μεγαλο ογκο σε λιγο χρονο.Γι'αυτο και πληρωνω για μεγαλη ταχυτητα για να μπορω να το επιτυχω στον χρονο που μου ειναι διαθεσιμος γι'αυτη την δουλεια.

    Υ.Γ. Ναι και βρισκω χρονο να τα τα δω ολα αυτα, κοβοντας την αχρηστη πλεον ελληνικη τηλεοραση και αρκετες ασκοπες βολτες (δεν ειμαστε πρωτοετεις να βγαινουμε 6 ωρες την ημερα για καφε) και ως δια μαγειας ναι, υπαρχει χρονος.
    10 ντοκιμαντερ επι 1200 ΜΒ το ενα = 12000ΜΒ
    10 anime επι 320 ΜΒ το ενα = 3200
    8 σειρες επι 350 ΜΒ η μια = 2800
    Αυτα απο μονα τους ειναι 18 γκιγκα.
    Αυτα μονο να βαλω να κατεβουν με 1 Mbit συνδεση θελω 3 ημερες 24/24 με φουλ ταχυτητα
    Βαλε σε ολα αυτα την κινηση απο το σερφαρισμα, το οτι οταν σερφαρεις και κατεβαζεις δεν μπορεις να εχεις αλγεβρικο αθροισμα ταχυτητων που ουτε κατα διανοια δεν φτανει πανω απο 80KB/sec, βαλε και οτι θα κατεβασεις και αλλα πραγματα (μια διανομη λινουξ,θα δεις κανα βιντεακι στο youtube, θα πειραματιστεις με κανενα επισοδειο απο καμια σειρα που τελικα δεν θα σου αρεσει) και να δεις μετα αν σου φτανουν τα 3 γκιγκα την ημερα.
    Ελπιζω να σου απαντησα.

    Υ.Γ. 2
    υπ' οψιν, υπαρχουν αρκετα αλλα πραγματα που μπορει να θελει να κατεβασει καποιος χωρις κατ' αναγκη να ειναι ταινιες (ή αλλα πραγματα που ειναι "κακα" και δεν κανει αν δεν τα εχουμε πληρωσει πρωτα), αλλα δεν ειναι εδω ο πρεπων χωρος.
    10 Ντοκιμαντέρ, είναι 5 ώρες έτσι χονδρά χονδρά
    10 ανιμέ αλλές 5
    8 σείρες αλλές 4, έχουμε 14 ώρες, οπότε ή δεν κοιμάσε ή δεν δουλέυεις ή κάτι τέλος πάντων

    ας πουμέ λοιπών 18 γκιγκά /7 = 2.5 και αυτά μόνο για τις ώρες αιχμής, ελά μια χαρά είσαι


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από predo79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παράλογος είναι και αυτός που φωνάζει γιατί δεν πιάνει τα 213,4KBPS και πιάνει 200KBPS αλλά παράλογο είναι να σου βάζουν και όρια από την στιγμή που έχεις ήδη υπογράψει με άλλους όρους. Και δεν έχουν σημασία τα 3gb γιατί με την ίδια λογική αν το δεχτούν οι καταναλωτές αυτό μπορούν να γίνουν 3Mb ή και 300gb, δεν έχει σημασία.
    Να τους το λέγανε όταν υπόγραφαν το συμβόλαιο να την έτρωγε η μαρμάγκα την Virgin Media (aka ανταγωνισμός).
    Σε αυτό που λες συμφώνω, βέβαια πχ στην Αγγλία εδώ και καιρό έχουν τον όρο fair use που ποτέ δεν εξηγουν τί είναι, τώρα το κάνουν

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yuk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δίκιο έχεις. Τότε όλοι που παραπονιούνται για τις ταχύτητες εδώ μέσα είναι χαζοί και άσχετοι, έτσι; Άλλο προβληματική υπηρεσία και άλλο άρνηση υπηρεσίας. Υπάρχει μια χαοτική διαφορά ξέρεις...
    προβληματική δεν είναι, χαζοί δεν είναι, δεν μιλάμε για αρνήση

  5. #35
    Εγγραφή
    22-02-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/640
    ISP
    Vivodi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να στο πω φωναχτα

    ΠΛΗΡΩΣΕΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ 1:20 CONTENTION RATIO ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΣΤΑ 2048 102KBPS ΚΑΘΑΡΑ

    ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΣΑΣ ΞΑΝΑΔΩ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ 200KBPS ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΕΡΝΕΤΕ ΤΟ ΔΙΠΛΑΣΙΟ ΑΠΟ ΟΤΙ ΠΛΗΡΩΣΑΤΕ

    Και υπαρχει και η άλλη οπτική της ίδιας όψης.

    Θαμπορούσαμε να πληρώναμε 20 φορές λιγότερα για τις ίδιες υπηρεσίες, εμεις οι ελαφροι χρήστες που κατεβάζουμε μονο μια ταινία τη βδόμαδα. Σημερα πληρωνουμε και τους Ελληναρες που βλέπουν 5 ταινίες την μέρα και ους καταπαόνται τα δικαιώματα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος WandereR : 04-05-07 στις 22:09.

  6. #36
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Airstrip One
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    9.217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/1900
    ISP
    Ο2
    Οταν λέω οτι στην Ελλάδα είναι μια χαρά...

    Παρ'όλα αυτά Virgin Media θα βάλω όταν λήξει το συμβόλαιο με την #@$ΒΤ γιατι μου αρέσει ο Sir Richard Branson

  7. #37
    Εγγραφή
    09-09-2004
    Μηνύματα
    1.835
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    SNR / Attn
    3(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    προβληματική δεν είναι, χαζοί δεν είναι, δεν μιλάμε για αρνήση
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΔΕΝ εχεις αρνηση υπηρεσια με καποιο cap/traffic shaping...
    Αφού δεν έχω απεριόριστο Internet, δεν είναι; Είναι σαν να θέλεις να αγοράσεις 100 σουβλάκια και ο σουβλατζής να σου πει ότι δε θα σου δώσω 100, θα σου δώσω 40 γιατί θέλουν κι άλλοι. Και μετά σου λέει ότι αν θέλεις όμως τα 100 θα πληρώσεις τα διπλά...

  8. #38
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yuk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού δεν έχω απεριόριστο Internet, δεν είναι; Είναι σαν να θέλεις να αγοράσεις 100 σουβλάκια και ο σουβλατζής να σου πει ότι δε θα σου δώσω 100, θα σου δώσω 40 γιατί θέλουν κι άλλοι. Και μετά σου λέει ότι αν θέλεις όμως τα 100 θα πληρώσεις τα διπλά...
    Εντελώς αποτυχημένο παράδειγμα.

  9. #39
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων

    Σε αυτό που λες συμφώνω, βέβαια πχ στην Αγγλία εδώ και καιρό έχουν τον όρο fair use που ποτέ δεν εξηγουν τί είναι, τώρα το κάνουν
    ο όρος fair use μπήκε στο λεξιλόγιο μας στην ελλάδα με την έλευση του 2 play και αφορά συγκεκριμένα την τηλεφωνία.

    Αναμένω την μέρα που θα δούμε το πρώτο θέμα στο adslgr για επιβολή περιορισμών στην τηλεφωνία, παρόμοιο με αυτό εδώ

  10. #40
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yuk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού δεν έχω απεριόριστο Internet, δεν είναι; Είναι σαν να θέλεις να αγοράσεις 100 σουβλάκια και ο σουβλατζής να σου πει ότι δε θα σου δώσω 100, θα σου δώσω 40 γιατί θέλουν κι άλλοι. Και μετά σου λέει ότι αν θέλεις όμως τα 100 θα πληρώσεις τα διπλά...
    τι είναι απεριόριστο; ή ακόμα καλύτερα τι εννοεί μια εταίρια όταν λέει απεριόριστο, και στην περίπτωση της virgin είναι απεριοριστό up to xx mpbs, απλά σου λέει αν το ξέσκισεις πάλι θα έχεις απεριόριστο αλλά στα 128kbps

  11. #41
    Εγγραφή
    04-08-2005
    Μηνύματα
    699
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    Αναλογα τα κεφια του ΟΤΕ
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    Speedtouch 585v6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    10 Ντοκιμαντέρ, είναι 5 ώρες έτσι χονδρά χονδρά
    10 ανιμέ αλλές 5
    8 σείρες αλλές 4, έχουμε 14 ώρες, οπότε ή δεν κοιμάσε ή δεν δουλέυεις ή κάτι τέλος πάντων

    ας πουμέ λοιπών 18 γκιγκά /7 = 2.5 και αυτά μόνο για τις ώρες αιχμής, ελά μια χαρά είσαι
    Εγω σου λεω 16 ωρες.Οποτε
    1 ωρα τις καθημερινες να αφιερωσεις βλεποντας ενα ντοκιμαντερ και ενα anime (τα anime επεισοδια εχουν διαρκεια 20 λεπτα)
    Αραζεις Παρασκευη απο 20.00 μεχρι λιγο μετα τα μεσανυχτα
    Σαββατο 16.00 με 20.00
    Κυριακη 11.00 με 14.00 και 16.00 με 20.00
    Οποτε αγαπητε και κοιμασαι και δουλευεις και βγαινεις εξω και ολα τα κανεις.
    Τωρα αν καποιοι ειναι και φοιτητες ταυτοχρονα τοτε οπως καταλαβαινεις υπαρχει αρκετα περισσοτερος χρονος
    Μη μου το ιντερνετ ταραττε !

  12. #42
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο όρος fair use μπήκε στο λεξιλόγιο μας στην ελλάδα με την έλευση του 2 play και αφορά συγκεκριμένα την τηλεφωνία.

    Αναμένω την μέρα που θα δούμε το πρώτο θέμα στο adslgr για επιβολή περιορισμών στην τηλεφωνία, παρόμοιο με αυτό εδώ
    Δες τα προγράμματα τηλεφωνίας

    πχ το κάναν 4 ώρες, το κάναν μια, τώρα η αλτεκνετ το αναφέρει καθαρά 150λεπτά ανα κλήση

  13. #43
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο όρος fair use μπήκε στο λεξιλόγιο μας στην ελλάδα με την έλευση του 2 play και αφορά συγκεκριμένα την τηλεφωνία.

    Αναμένω την μέρα που θα δούμε το πρώτο θέμα στο adslgr για επιβολή περιορισμών στην τηλεφωνία, παρόμοιο με αυτό εδώ
    Η αγωνία σου οφείλεται στο ότι θα μπορείς μετά να λες πόσο καλός είναι ο ΟΤΕ που κρατάει ψηλά τη σημαία της χρονοχρέωσης;

  14. #44
    Εγγραφή
    04-08-2005
    Μηνύματα
    699
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    Αναλογα τα κεφια του ΟΤΕ
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    Speedtouch 585v6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντελώς αποτυχημένο παράδειγμα.
    Ναι ναι ναι...
    Εχεις δικιο
    Με συνεπηρε ιδιαιτερα η γλαφυρη και ακρως αποκαλυπτικη σου επιχειρηματολογηση.
    Οταν δεν συμφωνουμε με ενα παραδειγμα και του προσδιδουμε υβριστικο χαρακτηρισμο καλο ειναι να λεμε και το γιατι.
    Φιλικα
    Μη μου το ιντερνετ ταραττε !

  15. #45
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ksipsi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι ναι ναι...
    Εχεις δικιο
    Με συνεπηρε ιδιαιτερα η γλαφυρη και ακρως αποκαλυπτικη σου επιχειρηματολογηση.
    Οταν δεν συμφωνουμε με ενα παραδειγμα και του προσδιδουμε υβριστικο χαρακτηρισμο καλο ειναι να λεμε και το γιατι.
    Φιλικα
    Δε μπορώ να γράφω τα ίδια συνέχεια, σόρι.
    Και αν σου φαίνεται ότι το παράδειγμά σου είναι επιτυχημένο, έχεις κάθε δικαίωμα να το πιστεύεις, δε θα σκάσω κιόλας.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος lewton : 04-05-07 στις 22:36.

Σελ. 3 από 12 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-06, 22:09
  2. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-09-06, 12:44
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-09-04, 17:37
  4. Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-06-04, 23:02

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας