Σελ. 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 101
  1. #16
    Εγγραφή
    13-01-2008
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    65
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 9(dB)
    ΣΗΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΟΜΟΤΗΝΗ ΤΗ ΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ

  2. #17
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.639
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλάκα θα έχει ν' αποδειχθεί και αυτή η ανακοίνωση "μπλόφα". Ίσως την έβγαλε αναγκαστικά, γιατί οι άλλες εταιρίες του καρτέλ τα "πήραν άγρια", που αυτή δεν το έχει κάνει ακόμα 3μηνο, όπως θα είχαν συμφωνήσει...

    Υ.Γ. Αργά ή γρήγορα θα το "φάμε" όλοι το 3μηνο όμως, δε γλιτώνουμε. Αν υπήρχε ρυθμιστική αρχή που να έκανε σωστά τη δουλειά της, θα έβαζε από 1 δις ευρώ πρόστιμο στην κάθε εταιρία για σύσταση καρτέλ. Αλλά στο Ελλάντα ζούμε...
    Την καημένη. Δεν άντεξε. Την εκβίασαν!
    mac rulez

  3. #18
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την καημένη. Δεν άντεξε. Την εκβίασαν!
    Μπορεί να μπλόφαρε στην αρχή, για να κερδίσει συνδρομητές, κρατώντας για λίγο ακόμα το 6μηνο.

    Εγώ βάζω κάρτα στο F2G κάθε μήνα για να αγοράζω το φοιτητικό πακέτο, οπότε εμένα δε με απασχολεί... Μόνο η μάνα μου που παίρνει τα δωρεάν 120 λεπτά κάθε μήνα, θα πρέπει τώρα να βάζει κάρτα κάθε 3 μήνες, ενώ δεν καταναλώνει ποτέ το ποσό.

  4. #19
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΚΙΖΑ
    Βάζεις μέσα στην κάρτα 50 ευρώ.
    Δηλαδή τους δίνεις ένα 50άρικο.
    Και σε 3 μήνες σου λένε: ό,τι ξόδεψες, ξόδεψες, τα υπόλοιπα ...κατάσχεση!

    Καλά, οι άνθρωποι είναι τραγικοί... Και η ΕΕΤΤ τραγικότερη.

  5. #20
    Εγγραφή
    30-08-2008
    Περιοχή
    Δραμα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    700
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9.662/1.021
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Χλαπατσα H300
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hyperspaced Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βάζεις μέσα στην κάρτα 50 ευρώ.
    Δηλαδή τους δίνεις ένα 50άρικο.
    Και σε 3 μήνες σου λένε: ό,τι ξόδεψες, ξόδεψες, τα υπόλοιπα ...κατάσχεση!

    Καλά, οι άνθρωποι είναι τραγικοί... Και η ΕΕΤΤ τραγικότερη.
    50??????
    εγγραφη στο myF2G,10 τον μηνα , δωρο 300 λεπτα(ενεργοποιημενο το free2talk) και μετα καθε εβδομαδα ενεργοποιεις το δωρο log n Win που δικαιουσαι(επι 4 εβδομαδες). Τις πρωτες 2 η' 3 εβδομαδες συνηθως ενεργοποιω τα δωρεαν MB και την 4η χρονο ομιλιας.
    Tον δευτερο μηνα ενεργοποιω πακετο απο το υπολοιπο μου(blender στα 8 ευρω και κατι ψιλα). Πρακτικα ξοδευω περιπου 20 ευρω το τριμηνο. Ποιος ο λογος να βαζεις 50;;; Γιατι να εχεις τοσο μεγαλο υπολοιπο μεσα;

  6. #21
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.623
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    το θεμα δεν ειναι το 50αρικο , αλλα το γεγονος και ο τροπος της κατασχεσης που πολυ σωστα κατονομασε ο hyperspaced .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  7. #22
    Εγγραφή
    19-11-2009
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    7(dB) / 22(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Η αλητεια της wind δεν εχει ορια. Σημερα στο κινητο μου πηρα το εξης μνμ
    H ΔIAPKEIA IΣXYOΣ ΣAΣ EΛHΞE KAI H ΣYNΔEΣH ΣAΣ ΘA AKYPΩΘEI ΣE 5 HMEPEΣ. ΓIA NA ΠAPATEINETE TH ΔIAPKEIA IΣXYOΣ, ANANEΩΣTE AMEΣA TO XPONO OMIΛIAΣ ΣAΣ.
    Το υπολοιπο των μοναδων μου δεν εχει ληξει και θελει 5 μερες ακομα για να ληξει, συμφωνα και με το myf2g ληγει στις 13/10/2016. Κανω κλησεις μια χαρα ακομα.

    Δευτερον, τι εννοει η συνδεση μου θα διακοπει σε πεντε μερες; Δηλαδη θα χασω τον αριθμο; Αφου οπως διαβασα και στο αρχικο ποστ θελει συνολικα 13 μηνες απο την τελευταια ανανεωση για να καταργηθει η συνδεση.

    Το μηνυμα τους ειναι καθαρη απατη και παραπλανηση με σκοπο να φοβηθει οποιος δεν ξερει και να τρεξει να ανανεωσει. Εντελως ελεεινες πρακτικες επιπεδου συνοικιακου ψιλικατζιδικου.

    Ειναι δευτερη φορα που μου το κανουν. Μπορω να το καταγγειλω στην εεττ;

    Εχω χασει το χαρτι που εκανα την ταυτοποιηση, μπορω να κανω φορητοτητα αριθμου σε αλλη εταιρια χωρις αυτο;

    εντιτ: ορθογραφικη διορθωση
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος godzillas : 08-10-16 στις 18:53.

  8. #23
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από godzillas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αλητεια της wind δεν εχει ορια. Σημερα στο κινητο μου πηρα το εξης μνμ

    Το υπολοιπο των μοναδων μου δεν εχει ληξει και θελει 5 μερες ακομα για να ληξει, συμφωνα και με το myf2g ληγει στις 13/10/2016. Κανω κλησεις μια χαρα ακομα.

    Δευτερον, τι εννοει η συνδεση μου θα διακοπει σε πεντε μερες; Δηλαδη θα χασω τον αριθμο; Αφου οπως διαβασα και στο αρχικο ποστ θελει συνολικα 13 μηνες απο την τελευταια ανανεωση για να καταργηθει η συνδεση.

    Το μηνυμα τους ειναι καθαρη απατη και παραπλανηση με σκοπο να φοβηθει οποιος δεν ξερει και να τρεξει να ανανεωσει. Εντελως ελεεινες πρακτικες επιπεδου συνοικιακου ψιλικατζιδικου.

    Ειναι δευτερη φορα που μου το κανουν. Μπορω να το καταγγειλω στην εεττ;

    Εχω χασει το χαρτι που εκανα την ταυτοποιηση, μπορω να κανω φορητοτητα αριθμου σε αλλη εταιρια χωρις αυτο;

    εντιτ: ορθογραφικη διορθωση

    Σε όλους όσους πλησιάζουν το τέλος του 6μήνου, έρχεται αυτό το μήνυμα. Σε "τρομοκρατούν" για να βάλεις κάρτα, ενώ λήγει απλά το υπόλοιπο. Μεγάλη βλακεία.

  9. #24
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε όλους όσους πλησιάζουν το τέλος του 6μήνου, έρχεται αυτό το μήνυμα. Σε "τρομοκρατούν" για να βάλεις κάρτα, ενώ λήγει απλά το υπόλοιπο. Μεγάλη βλακεία.
    Την ημερομηνία λήξης λογικά θα την βλέπεις και online και στο μέσα στο app...ρίξε μια ματιά...στο 6μηνο όντως στέλνουν όλοι κάτι τέτοια άκυρα.

  10. #25
    Το avatar του μέλους gravis
    gravis Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από godzillas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αλητεια της wind δεν εχει ορια. Σημερα στο κινητο μου πηρα το εξης μνμ

    Το υπολοιπο των μοναδων μου δεν εχει ληξει και θελει 5 μερες ακομα για να ληξει, συμφωνα και με το myf2g ληγει στις 13/10/2016. Κανω κλησεις μια χαρα ακομα.

    Δευτερον, τι εννοει η συνδεση μου θα διακοπει σε πεντε μερες; Δηλαδη θα χασω τον αριθμο; Αφου οπως διαβασα και στο αρχικο ποστ θελει συνολικα 13 μηνες απο την τελευταια ανανεωση για να καταργηθει η συνδεση.

    Το μηνυμα τους ειναι καθαρη απατη και παραπλανηση με σκοπο να φοβηθει οποιος δεν ξερει και να τρεξει να ανανεωσει. Εντελως ελεεινες πρακτικες επιπεδου συνοικιακου ψιλικατζιδικου.

    Ειναι δευτερη φορα που μου το κανουν. Μπορω να το καταγγειλω στην εεττ;

    Εχω χασει το χαρτι που εκανα την ταυτοποιηση, μπορω να κανω φορητοτητα αριθμου σε αλλη εταιρια χωρις αυτο;

    εντιτ: ορθογραφικη διορθωση
    Στην κοσμοτε σου κάνουν φραγή εισερχομένων κλησεων

  11. #26
    Εγγραφή
    29-11-2007
    Μηνύματα
    933
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16.403/1.020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Router
    Tomson tg585 v8 8.2.7.8
    SNR / Attn
    6(dB) / 22,5(dB)
    Το πρόβλημα που δημιουργείται δεν αφορά βέβαια όλους εμάς που το έχουμε πρώτο νούμερο (εχω Q).
    - Αφορά τα δεύτερα νούμερα που, που και πού χρησιμοποιούσαμε και κατέχουμε για διάφορους λόγους (παλιοί αριθμοί, εναλλακτικοί κτλ).
    - Αφορά επίσης "μανάδες", "μπαμπάδες" "παππού" "γιαγιά", μεγαλύτερης ηλικίας που είχαν ένα νουμεράκι για να παίρνουν κανένα τηλέφωνο μία στο τόσο καθώς αυτοί χρησιμοποιούν το σταθερό ακόμα. Αυτοί για να μπορούν να κάνουν κλείσεις θα πρέπει να ταΐζουν τα κινητά τους κάρτες πιο συχνά..
    - Τέλος ίσως αφορά αυτούς που με σταθερό wind έχουν 120' προς όλους αυτόματα κάθε μήνα. Κάποιοι τέτοιοι δεν βάζουν ποτέ κάρτα γιατί τα 120 τους φτάνουν. Τώρα αν σταματάνε οι εξερχόμενες λόγω μηδενικού υπολοίπου θα πρέπει να βάζουν κάρτα. Αν δεν σταματάνε γιατί είναι πακέτο και απλά ακούνε την προειδοποίηση κάθε μία φορά την ημέρα, ίσως δεν ενοχλεί.
    Το θέμα είναι ότι παλιά είχες q κάρτα με 1€ το χρόνο (σε καταστήματα ανανέωνες και 1€) μετά ήθελες 5€ (ελάχιστη ανανέωση). Μετά 10€ (2Χ5€ ανά εξάμηνο) και τώρα θέλεις 20€ (4Χ5€ ανα τρίμηνο) για να διατηρείς έναν αριθμό. άντε να κλείνουμε τους δεύτερους μας αριθμούς όσοι έχουμε κάποιον.
    There is nothing like 127.0.0.1

  12. #27
    Εγγραφή
    28-11-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    686
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    39321/3993
    ISP
    HCN
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Thomson TWG870
    Εγώ πάντως με Q (επειδή αναφέρθηκε, έκανα ανανέωση στις 14/09 και μου γράφει ότι λήγει το υπόλοιπό μου στις 15/03.... δλδ σε έξι μήνες....
    άσχετο από αυτό φυσικά, είναι μεγάλη αλητεία αυτό που κάνουν η μαφία εεε, οι εταιρείες ήθελα να πω.... και μάλιστα θέλουν να κάνουν και τον Τειρεσία τους οι άγιες εταιρείες για να μην χάνουν λεφτά από πιστόλια, και όπως κάποιοι "αγαθοί" λένε ... έτσι θα μειωθούν και οι τιμές χαχαχαχαχαχαχαχαχα

  13. #28
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.278
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αυτή η αλλαγή αφορά και της prepaid data sim? Έχω μια στο τάμπλετ με 1gb το μήνα δώρο από το σταθερό, είχα σκοπό να ανανεώσω στο 6μηνο για να μη λήξει, θα γίνει άραγε 3μηνο τώρα;

  14. #29
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kourampies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή η αλλαγή αφορά και της prepaid data sim? Έχω μια στο τάμπλετ με 1gb το μήνα δώρο από το σταθερό, είχα σκοπό να ανανεώσω στο 6μηνο για να μη λήξει, θα γίνει άραγε 3μηνο τώρα;
    Αυτή δε χρειάζεται ανανέωση. Όταν λήξει το υπόλοιπο, πάρε απλά ένα τηλέφωνο την εξυπηρέτηση της WIND και ζήτησε να σου βάλουν υπόλοιπο 0,10€ (νομίζω τα ΜΒ λειτουργούν και με 0,01€).

  15. #30
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Αν βάεις 5-10 ευρώ το μήνα και είναι ο βασικός σου αριθμός, δεν νομίζω ότι επηρεάζεσαι...

Σελ. 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. οτε tv?του χρονου...
    Από pitola στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-16, 21:15
  2. Μηνύματα: 64
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-08-16, 18:54
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-16, 09:39
  4. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-15, 02:20

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας