Σελ. 2172 από 2315 ΠρώτηΠρώτη ... 21522162216721702171217221732174217721822192 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 32.566-32.580 από 34718
  1. #32566
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.099
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnson Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο Χρήστο Σούτο και Ηρακλή Αντύπα ακούω σε καθημερινή βάση (12-2 μεσάνυχτα, σπορ24). Καμιά φορά και τον Τσάρλι που είναι αμέσως πριν από αυτούς.
    Κατα τ'άλλα μπορεί ο 33άρης Καρντόσο να ήρθε με "βρώμικα" χρήματα αλλά εγώ θέλω να εστιάσω στο εκπληκτικό αριστερό του πόδι. Αλλά έτσι είμαι εγώ.
    Πολύ καλό πόδι. Ας βάλει όσα γκολ θέλει, απλώς να το κάνει καθαρά και όχι από θέση οφσάιντ. Τίποτα άλλο δεν ζητώ.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  2. #32567
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάνω κάτω την ίδια ουσία ξοδεύουμε. Αφού σε κάθε μήνυμα μου, πάντα απαντάς και αναρωτιέμαι αν σου έχω δημιουργήσει κάποιο ψυχολογικό.

    Όπως και να 'χει, έχω γνώση της ελληνικής κατάστασης αλλά αυτό δεν με εμποδίζει να ρίχνω κλεφτές ματιές στον γκιρτζίκη, που μόνο ο ολυμπιακός έμεινε να τον υποστηρίζει, και τα κόλπα του.
    Θα κάνω μια απέλπιδα προσπάθεια να στο εξηγήσω και δεν ξανασχολούμαι.

    Όταν σε ρωτάω γιατί μπαίνεις στο νήμα του γαύρου (και είναι προφανές ότι μπαίνεις πιο συχνά από εμας), δεν στο λέω με την έννοια "στα τσακίδια". Ποιός είμαι εγώ που θα στο απαγορεύσω; Σε ρωτάω γιατί το κάνεις. Η εξήγηση που δίνω και γι αυτό εξοργίζομαι με σένα, είναι ότι ουσιαστικά "απαιτείς" να σχολιάζουμε κατά παραγγελία τα κακώς κείμενα του γαύρου (που προφανώς υπάρχουν). Με τη δική σου λογική, το ότι δεν το κάνουμε, σημαίνει ότι το γουστάρουμε.
    Ε, όχι ρε αδερφέ, δεν είναι έτσι. Αν εσύ έχεις ξενερώσει με τον Βαγγέλα μια, εγώ έχω ξενερώσει εκατό. Δεν θα κάτσω όμως να χάσω το χρόνο μου και δεν θα κάτσω να σχολιάσω κάτι, επειδή το θέλεις εσύ.

    Επίσης, το ότι πιστεύεις κάτι, δεν σημαίνει αυτόματα ότι πρέπει να είναι έτσι. Σου έχω νέα: δεν είσαι βάζελος επειδή η ομάδα σου είναι πιο καθαρή/ευρωπαία/οργανωμένη/whatever, είσαι βάζελος επειδή σε έκανε - πιθανολογώ - ο πατέρας σου. Και ακριβώς επειδή πιστεύεις σε κάτι, νοιώθεις ότι πρέπει να το υποστηρίξεις, να βρεις αιτίες και αφορμές να αιτιολογήσεις γιατί το κάνεις. Δεν μεγάλωσες, είπες α, για να κάτσω να δω, πια ομάδα είναι καλύτερη, καθαρότερη και θα επιλέξω αυτή.

    Σταμάτα να βαυκαλίζεσαι ότι κάνεις κάτι θεάρεστο, ή σημαντικό, γιατί δεν είναι. Δεν υποστηρίζεις μια πιο οτιδήποτε ομάδα. Υποστηρίζεις μια ομάδα. Τελεία. End of story.

  3. #32568
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.099
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzelen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα κάνω μια απέλπιδα προσπάθεια να στο εξηγήσω και δεν ξανασχολούμαι.

    Όταν σε ρωτάω γιατί μπαίνεις στο νήμα του γαύρου (και είναι προφανές ότι μπαίνεις πιο συχνά από εμας), δεν στο λέω με την έννοια "στα τσακίδια". Ποιός είμαι εγώ που θα στο απαγορεύσω; Σε ρωτάω γιατί το κάνεις. Η εξήγηση που δίνω και γι αυτό εξοργίζομαι με σένα, είναι ότι ουσιαστικά "απαιτείς" να σχολιάζουμε κατά παραγγελία τα κακώς κείμενα του γαύρου (που προφανώς υπάρχουν). Με τη δική σου λογική, το ότι δεν το κάνουμε, σημαίνει ότι το γουστάρουμε.
    Ε, όχι ρε αδερφέ, δεν είναι έτσι. Αν εσύ έχεις ξενερώσει με τον Βαγγέλα μια, εγώ έχω ξενερώσει εκατό. Δεν θα κάτσω όμως να χάσω το χρόνο μου και δεν θα κάτσω να σχολιάσω κάτι, επειδή το θέλεις εσύ.

    Επίσης, το ότι πιστεύεις κάτι, δεν σημαίνει αυτόματα ότι πρέπει να είναι έτσι. Σου έχω νέα: δεν είσαι βάζελος επειδή η ομάδα σου είναι πιο καθαρή/ευρωπαία/οργανωμένη/whatever, είσαι βάζελος επειδή σε έκανε - πιθανολογώ - ο πατέρας σου. Και ακριβώς επειδή πιστεύεις σε κάτι, νοιώθεις ότι πρέπει να το υποστηρίξεις, να βρεις αιτίες και αφορμές να αιτιολογήσεις γιατί το κάνεις. Δεν μεγάλωσες, είπες α, για να κάτσω να δω, πια ομάδα είναι καλύτερη, καθαρότερη και θα επιλέξω αυτή.

    Σταμάτα να βαυκαλίζεσαι ότι κάνεις κάτι θεάρεστο, ή σημαντικό, γιατί δεν είναι. Δεν υποστηρίζεις μια πιο οτιδήποτε ομάδα. Υποστηρίζεις μια ομάδα. Τελεία. End of story.
    Δεν απαιτώ τίποτα. Όποτε ποστάρω κάτι, δεν περιμένω κάποια συγκεκριμένη απάντηση από οποιονδήποτε. Στην πραγματικότητα δεκάρα δεν δίνω για το αν θα απαντήσεις ή όχι. Αυτό που θέλω είναι η είδηση να μην περάσει απαρατήρητη. Πιστεύω ότι το φόρουμ το διαβάζουν αρκετοί και έτσι επιθυμώ να μοιραστώ την είδηση ή την άποψη με αυτούς.

    Την σιωπή σου δεν την εκλαμβάνω σαν ταύτιση με τον γκιρτζίκη και τον μαρινάκη. Την προσπάθεια να ισοφαρίσεις, την εγκληματική οργάνωση του ποδοσφαίρου με τα φορολογικά του αλαφούζου για παράδειγμα, ναι.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  4. #32569
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.085
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    512000/51200
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Nokia
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnson Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατα τ'άλλα μπορεί ο 33άρης Καρντόσο να ήρθε με "βρώμικα" χρήματα αλλά εγώ θέλω να εστιάσω στο εκπληκτικό αριστερό του πόδι. Αλλά έτσι είμαι εγώ.[/OFFTOPIC]
    Καρντοσο;; Πλακα κανεις; Αυτοςς ερχεται;
    Με τα γερασμενα sloppy seconds της Μπενφικα την βγαζει ο χοντρος τωρα;;;
    Και καταντήσαμε άνθρωποι δίχως ανθρωπιά...

  5. #32570
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.085
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    512000/51200
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Nokia
    Θέλετε και μεταγραφές γατάκια; Τα εκατομμύρια τα διαθέτουν οι προεδραρες μας μόνο για να τσιμπανε τηλεοπτικές άδειες και να μας κερνανε σανό.
    Και καταντήσαμε άνθρωποι δίχως ανθρωπιά...

  6. #32571
    Εγγραφή
    18-12-2009
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    739
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Netgear
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Burning Skies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλετε και μεταγραφές γατάκια; Τα εκατομμύρια τα διαθέτουν οι προεδραρες μας μόνο για να τσιμπανε τηλεοπτικές άδειες και να μας κερνανε σανό.
    Προφανώς η οποιαδήποτε επένδυση ενός ιδιοκτήτη ομάδας στην επιχειρηματική του δραστηριότητα δεν εχει καμμια απολύτως σχεση με την οικονομική πολιτική που ακολουθεί στην ομαδα και κακός το γράφεις σε αυτο το νήμα.
    Προςωπικα θεωρώ οτι καλα εκανε και τα έσκασε στον διαγωνισμο τραγωδία της κυβέρνησης και κατάφερε να εξασφαλίσει την αδεια γιατι διαφορετικά θα έμεναν άνεργοι εκατοντάδες άνθρωποι.
    Τωρα με μαφιόζους εμπόρους ναρκωτικών δεν ασχολούμαι γιατι κανονικά έπρεπε να ειναι στη φυλακή και όχι να του δίνουν καναλια, εφημερίδες και ραδιόφωνα.

  7. #32572
    Εγγραφή
    21-04-2010
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Λοιπόν, φέτος έχουμε πολύ ωραία ομάδα στο μπάσκετ.

  8. #32573
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Verde Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προςωπικα θεωρώ οτι καλα εκανε και τα έσκασε στον διαγωνισμο τραγωδία της κυβέρνησης και κατάφερε να εξασφαλίσει την αδεια γιατι διαφορετικά θα έμεναν άνεργοι εκατοντάδες άνθρωποι.
    Ναι, είναι ψυχοπονιάρης ο Αλασκούζος
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  9. #32574
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Όπως (και) γράφτηκε χτες-προχτές, χωρίς Έλληνα στην αρχική 11δα του ο Panathinaikos για πρώτη φορά στην ιστορία του.

    Θλίψη, προσωπικά, παρά τα όποια αποτελέσματα.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  10. #32575
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.099
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Δεν έχουν χρόνο για μπάλα οι έλληνες. Παίρνουν πολύ ωρα τα τατου.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  11. #32576
    Εγγραφή
    18-12-2009
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    739
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Netgear
    Μπορεί να μην μας αρέσει καθόλου ο αφελληνισμός της ομαδας αλλα ειναι η πρώτη φορα μετα απο χρονια που όχι μονο δεν πονάει το μυαλό μας, όχι μονο βλέπουμε λιγο μπαλα αλλα κυριως η ομαδα βγάζει υγεία!

    Δεν κοιτάζω καθόλου που είμαστε πρώτοι στη βαθμολογία για 2η βδομάδα ετσι κι αλλιώς θεωρώ εντελώς απίθανο να πάρουμε πρωτάθλημα σε μια χωρα που ο βασικός αντίπαλος αγοράζει τους πάντες με ναρκο-ευρω, ο 2ος αντίπαλος κανει κουμάντο σε στοίχημα, πετρέλαια, ενέργεια, κι ενα σωρο μπίζνες και ο 3ος αντίπαλος εχει έναν ζαπλουτο Ρωσσο ολιγάρχη. Χωρίς φραγκατο μπατζετ δεν παμε πουθενά με τέτοιους αντιπάλους.

    Και δεν ειναι μονο εντος συνόρων... Μπορεί να έχουμε με ενα σωρο ατυχίες 0/2 στον όμιλο αλλα και μονο που φτάσαμε ως εκει είμαστε πολυ καλύτερα απο τα προηγούμενα χρονια και σίγουρα θα έρθουν κι εκει νίκες!

    Λιγο εμπιστοσύνη θέλει η ομαδα. Να ανεβεί η ψυχολογία τους γιατι ακομα παθαίνουν μπλακ σουτ, όπως στο 2-0 που παραλίγο να γινόταν 2-2!

  12. #32577
    Εγγραφή
    17-01-2004
    Περιοχή
    L. A.
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    4.516
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.996/4.981
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Δ. ΜΕΓΑΡΟ
    Router
    ZTE h168n
    SNR / Attn
    10(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν μας ξαναδώσουν τέτοια πέναλτι σαν τα χθεσινά καλό είναι να δοθεί εντολή να τα πετάνε άουτ.
    Νίκες σαν του ΟΣΦΠ με τη βοήθεια του διαιτητή δεν τις γουστάρω.

  13. #32578
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Για το πρώτο έχεις δίκιο. Το δεύτερο όμως αν θυμάμαι καλά ήταν.
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  14. #32579
    Εγγραφή
    17-01-2004
    Περιοχή
    L. A.
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    4.516
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.996/4.981
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Δ. ΜΕΓΑΡΟ
    Router
    ZTE h168n
    SNR / Attn
    10(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το πρώτο έχεις δίκιο. Το δεύτερο όμως αν θυμάμαι καλά ήταν.
    Δεν μου πολυφάνηκε για μαρκάρισμα, ίσως ήταν μάτιασμα

  15. #32580
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.099
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Το πρωτο ηταν ολυμπιακό πεναλτι. Το δεύτερο απλα χαζό.

    Καλύτερα να μην έδιναν το απίθανο offside στο Αγρίνιο, παρά να μας δινανε το καλπικο.

Σελ. 2172 από 2315 ΠρώτηΠρώτη ... 21522162216721702171217221732174217721822192 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας