Εμφάνιση 1-11 από 11
  1. #1
    Εγγραφή
    14-12-2004
    Μηνύματα
    293
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    50 Mbps προσεχως
    ISP
    Wind
    DSLAM
    HOL - ΚΙΛΚΙΣ
    Router
    Pirelli
    Γεια χαρά...
    φαντάζομαι ότι έχει χιλιοειπωθεί ...αλλά με πήραν τηλεφωνο και μου έκαναν μια απίστευτη προσφορά ...όλα (Σταθερο + κινητό+Internet+καρτούλα εξτρα SIM+ tablet) όλα...αυτά κάτω απο 20€
    Το θέμα είναι ότι δεν εχω καλά καλα 4 μήνες που έκανα ανανέωση συμβολαίου στον πάροχο που είμαι εδώ και 4-5 χρονια....καμμιά ιδέα....

  2. #2
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Για να φύγεις από τον πάροχο που είσαι, θα πρέπει να σου ανεβάσει "αυθαίρετα" την τιμή, αλλιώς θα πληρώσεις πρόστιμο από 150-200 ευρώ... δες το συμβόλαιό σου.

    Το πακέτο που λες είναι για 6 μήνες 18 ευρώ, μετά πάει 23 ευρώ έως τον 24ο μήνα. Πιθανόν αυτή την διαφορά να "ξέχασαν" να στην αναφέρουν.

    Το κινητό είναι να έχεις 2 ώρες κλήσεις προς όλους, κάθε μήνα, δωρεάν.
    Θα πρέπει όμως να κάνεις "ανανέωση" 5 ευρώ κάθε 3 μήνες, αλλιώς δεν θα έχεις αυτές τις 2 ώρες μέχρι να κάνεις ξανά ανανέωση.

    Πιθανόν σου είπαν και ένα πάγιο δώρο, το δεύτερο πάγιο.

  3. #3
    Εγγραφή
    03-09-2008
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    430
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Εγώ με τη σύνδεση vodafone double play που έβαλα περυσι,μου έδωσαν και κάρτα sim για 1 χρόνο,2 ώρες προς ολους κάθε μήνα και δεν έβαλα καθόλου κάρτα και κάθε μήνα έμπαιναν κανονικά τα λεπτά μέχρι που πέρασε ο 1 χρόνος.Μηπως δεν ισχύει και σε αυτή τη περίπτωση το 3 μηνο?.Τώρα μου ρθε μήνυμα και μου λεγε ότι σε 10 μερες θα γινόταν οριστική αποσύνδεση του αριθμού.Βαλτε μία κάρτα και θα κρατήσει για άλλους 12 μήνες ο αριθμός και πήγα και εβαλα μήπως το χρειαστω στο μελλον γτ έχω τωρα καλή προσφορά με τη cosmoκαρτα...

  4. #4
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Το 3μηνο είναι το νέο τρυκ της WIND για να μαζεύει λεφτά. Μέχρι τώρα ήταν 6μηνο και πιο παλιά, χρόνος.
    Στην VODAFONE είναι ανά 6μηνο. Αν έπαιρνες κανονικά τηλέφωνο και δεν είχες μόνο εισερχόμενες, τότε στην VODAFONE το έχουν αλλιώς.

  5. #5
    Εγγραφή
    03-09-2008
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    430
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ναι κανονικά έπαιρνα και δεχομουν κλήσεις για 1 χρόνο ακριβώς χωρίς καμία ανανέωση.

  6. #6
    Εγγραφή
    14-12-2004
    Μηνύματα
    293
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    50 Mbps προσεχως
    ISP
    Wind
    DSLAM
    HOL - ΚΙΛΚΙΣ
    Router
    Pirelli
    Προς το παρόν το απέρριψα...γιατι ο υπάρχων πάροχος μου ζητούσε 200+ αν έφευγα

  7. #7
    Εγγραφή
    20-12-2007
    Περιοχή
    Αthens
    Μηνύματα
    274
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    εγω ειμαι cyta και τελειωσε το συμβολαιο μου και θελω να φυγω μιας και δεν ασχοληθηκαν καν να μου κανουν προσφορα, θελω κατι οικονομικο εστω και μονο ιντερνετ αλλα σε πολυ χαμηλη τιμη λογω οικονομικης δυσχερειας, εχουμε κατι υποψιν?!

  8. #8
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gboy Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω ειμαι cyta και τελειωσε το συμβολαιο μου και θελω να φυγω μιας και δεν ασχοληθηκαν καν να μου κανουν προσφορα, θελω κατι οικονομικο εστω και μονο ιντερνετ αλλα σε πολυ χαμηλη τιμη λογω οικονομικης δυσχερειας, εχουμε κατι υποψιν?!
    Κάνε ένα ποστ στο support subforum για προσφορά πριν φύγεις.

    Μπορεί να σου κάνουν κάτι.

  9. #9
    Εγγραφή
    20-12-2007
    Περιοχή
    Αthens
    Μηνύματα
    274
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνε ένα ποστ στο support subforum για προσφορά πριν φύγεις.

    Μπορεί να σου κάνουν κάτι.
    ευχαριστω..αν και αυτοι θαπρεπε να ενδιαφερθουν αλλα οτι και να λεω εχω κακη εμπειρια απο την eξυπηρετηση τους.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gboy : 12-11-16 στις 20:47.

  10. #10
    Εγγραφή
    31-10-2010
    Μηνύματα
    113
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    -
    Router
    ZXHN H267N
    ΠΡΟΣΟΧΗ!
    Σε περίπτωση προσφοράς από τον πάροχο (οποιοδήποτε πάροχο, αλλά εν προκειμένω τη WIND) πρέπει εκτός των άλλων να ζητήστε να σας ενημερώσουν εαν σας ηχογραφούν (τη συνομιλία σας) και να δηλώσουν για ποιό λόγο. Το ίδιο πράξτε και εσείς οπωσδήποτε δηλώνοντας τον ίδιο λόγο, (αν σας παραπέμψουν σε άλλο υπάλληλο επαναλάβατε), ώστε να μη γίνει "επιλεκτική χρήση" της ηχογράφησης σε περίπτωση καταγγελίας της σύμβασης ή αμφισβήτησης λεχθέντων και βέβαια, να έχετε το δικαίωμα χρήσης και εσείς.
    Επίσης πρέπει να ρωτήσετε:
    1. Η προσφορά του συγκεκριμένου ποσού είναι για όλη τη διάρκεια της σύμβασης, ή διαφοροποιείται μετά από ένα χρονικό διάστημα;
    2. Να γίνει σαφές με ποιό τρόπο και μέχρι πότε μπορεί κάποιος να προβεί σε Υπαναχώρηση.
    3. Είναι λόγος διακοπής της σύμβασης, μονομερώς και αζημίως, η μη ικανοποιητική (κατά την κοινή λογική) παροχή υπηρεσιών;
    4. Υπάρχει χρέωση εξοπλισμού;
    5. Ποιος είναι ο υποχρεωτικός χρόνος κατά τον οποίο θα πρέπει να γίνεται ανατροφοδότηση του καρτοκινητού ώστε να μη χαθεί η σύνδεση και κατά συνέπεια ο προσφερόμενος χρόνος ομιλίας, ή ακόμα και εαν υπάρχει, χρηματικό υπόλοιπο.
    6. Η παραπάνω ερώτηση, αυτή τη φορά για το καρτο-διαδίκτυο (είναι ίσως διαφορετικός ο χρόνος).
    7. Μέχρι πότε θα μπορεί να γίνει η "ενεργοποίηση" των "δώρων";
    8. Εαν υπάρχουν επιπλέον συμβατικές υποχρεώσεις, "παρακαλώ να μου τις αναφέρετε, ή να με παραπέμψετε σε συγκεκριμένη ιστοσελίδα που είναι αναγραφόμενες λεπτομερώς".
    9. Ζητήστε την "αυτούσια αποτύπωση των συμφωνηθέντων" στο συμβόλαιο (να μην αναφέρονται μόνο οι τιμές καταλόγου, αλλά και οι εκπτωτικές σε βάθος χρόνου σύμβασης) και τονίστε ότι όταν έρθει η υπηρεσία courier θα πρέπει να αναμένει για την ανάγνωση του συμβολαίου πριν υπογράψτε, ή ότι καλύτερα θα το προσκομίστε εσείς σε κατάστημα της εταιρείας ή της συνεργαζόμενης courier αφού το μελετήστε πριν υπογράψτε.

    Παρατηρήθηκε το φαινόμενο ο/η "υπάλληλος" του εκάστοτε παρόχου που κάνει την προσφορά, να μην αναφέρει τη χρέωση για όλη τη διάρκεια της σύμβασης, κάτι που είναι μεμπτό και "ελέγχεται" σε περίπτωση καταγγελίας της σύμβασης.
    Επίσης, δεν αναφέρει ως έχει υποχρέωση, ότι η συνομιλία καταγράφεται.
    Το ίδιο συμβαίνει και σε "κρυφές" χρεώσεις, όπως δηλαδή, δεν γίνεται σαφές αν ο εξοπλισμός παρέχεται δωρεάν, τι εγγύηση έχει, ποιες συνδέσεις αφορά η απαλλαγή από τα τέλη μετάβασης γραμμής σε άλλο πάροχο κλπ.

    Τα ανωτέρω ειπώθηκαν σε συζήτηση με φίλο νομικό. Όποιος επιθυμεί τα λαμβάνει υπόψη του.

  11. #11
    Εγγραφή
    07-11-2013
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Δες πιο είναι το πρόστιμο, κάνε τους υπολογισούς σου και δς τι σε συμφέρει!

Παρόμοια Θέματα

  1. Πιλοτικό FTTH από WIND;
    Από elessargr στο φόρουμ FTTH
    Μηνύματα: 67
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-07-18, 07:29
  2. Wind Broadband χωρίς σύνδεση - ερωτήσεις
    Από Machete στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-09-16, 00:35
  3. Αλλαγή παρόχου από Wind--->OTE
    Από George98 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-05-16, 22:55
  4. Προσφορά 2play από WIND
    Από kogos στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-02-16, 15:09
  5. Προσφορά συμβολαίου από Wind
    Από Kur1987 στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-12-15, 03:27

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας