Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-19 από 19
  1. #16
    Εγγραφή
    04-10-2007
    Μηνύματα
    1.421
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    27500/1800
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cranky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσέχεις την συσκευασία και τα χαρακτηριστικά της παραγγελίας σου.
    Δύο φορές μου στείλανε λάθος κωδικό dvdrw, και ούτε καν τα παρέλαβα.
    Με την τρίτη, στείλανε τα σωστά.
    Μα δεν συζηταμε για τετοια πραγματα. Δηλαδη αν παρεις μια μητρικη σφραγισμενη,
    και αργοτερα δεις οτι το βιβλιαρακι ειναι γραμμενο, πως θα μπορουσες να ειχες "προσεξει"?

    Προφανος το αυτοκόλλητο σφραγισης ξαναμπηκε μετα.

    Τεσπα δεν εχουν νοημα ολα αυτα.

    Μου εχει συμβει παντως και αλλη φορα, σε γνωστο μαγαζι. Πήρα ενα νοκια των 30ευρω ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟ, και οταν πηγα σπιτι δεν ανοιγει καν.
    Πριν το γυρισω ,την ιδια μερα, κοιταζω και τα IMEI κουτιου - κινητου(στο αυτοκόλλητο) ηταν διαφορετικα. Επομενως πολλα γινονται και δεν μπορεις
    να εισαι ποτε 100 σιγουρος

  2. #17
    Εγγραφή
    30-10-2011
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    746
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Εδω βλεπω ομως οτι το εχουν και σε προσφορα, τωρα θα μου πειτε προσφορα ξε προσφορα επρεπε να ειναι σφραγισμενο. εγω στην θεση σου εαν δεν ειχε εμφανη ελλατωματα θα το κρατουσα αφου εχει εγγυηση και δεν ειναι κατι που χαλαει ευκολα και ειναι και σε χαμηλη τιμη ωστε να δινεις τοσο πολυ σημασια.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DJman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα δεν συζηταμε για τετοια πραγματα. Δηλαδη αν παρεις μια μητρικη σφραγισμενη,
    και αργοτερα δεις οτι το βιβλιαρακι ειναι γραμμενο, πως θα μπορουσες να ειχες "προσεξει"?

    Προφανος το αυτοκόλλητο σφραγισης ξαναμπηκε μετα.

    Τεσπα δεν εχουν νοημα ολα αυτα.

    Μου εχει συμβει παντως και αλλη φορα, σε γνωστο μαγαζι. Πήρα ενα νοκια των 30ευρω ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟ, και οταν πηγα σπιτι δεν ανοιγει καν.
    Πριν το γυρισω ,την ιδια μερα, κοιταζω και τα IMEI κουτιου - κινητου(στο αυτοκόλλητο) ηταν διαφορετικα. Επομενως πολλα γινονται και δεν μπορεις
    να εισαι ποτε 100 σιγουρος
    αυτο ειναι πιο χοντρο απο το μια ανοιγμενη συσκευασια

    Υ.Γ αν δεις τα σχολια των χρηστων στην σελιδα του προιοντος αναφερει οτι το καλωδιο δεν κανει καλη επαφη και πιθανον για αυτο να το γυρισε και ο πρωτος πελατης πισω. Στο εσοπ να να λειτουργουσα κανονικα και να το ξανα πουλησαν

  3. #18
    Εγγραφή
    13-04-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    244
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Κατανοώ απόλυτα ότι την "επιστροφή" πρέπει να την πουλήσουν και αυτοί. Δεν κατανοώ γιατί δεν σηματοδοτείται ώς τέτοια όμως, αλλά αντίθετα με την γνωστή κουτοπονηριά να πωλείται ως καινούριο.

    Για εμένα προσωπικά δεν τίθεται θέμα συζήτησης και για να γίνω απόλυτα σαφής τι εννοώ, προτιμώ να μου τύχει ένα ελλατωματικό προιόν το οποίο όμως ανοίχθηκε πρώτη φορά απο εμένα και να ακολουθήσω την διαδικασία της εγγύησης για την αντικατάστασή του, παρά ένα προιόν το οποίο πλήρωσα full price, λειτουργεί όπως πρέπει άλλα έχει ανοιχθεί από άλλον. Δεν μιλώ καν να έχει χρησιμοποιήθει έστω και ελάχιστα.

    Απλώς και μόνο να έχει ανοιχθεί από άλλον παύει να ειναι καινούριο και δεν πρέπει να πωλείται ως τέτοιο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Onyx_ : 25-10-16 στις 10:47.

  4. #19
    Εγγραφή
    04-10-2007
    Μηνύματα
    1.421
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    27500/1800
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Techs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδω βλεπω ομως οτι το εχουν και σε προσφορα, τωρα θα μου πειτε προσφορα ξε προσφορα επρεπε να ειναι σφραγισμενο. εγω στην θεση σου εαν δεν ειχε εμφανη ελλατωματα θα το κρατουσα αφου εχει εγγυηση και δεν ειναι κατι που χαλαει ευκολα και ειναι και σε χαμηλη τιμη ωστε να δινεις τοσο πολυ σημασια.

    - - - Updated - - -



    αυτο ειναι πιο χοντρο απο το μια ανοιγμενη συσκευασια

    Υ.Γ αν δεις τα σχολια των χρηστων στην σελιδα του προιοντος αναφερει οτι το καλωδιο δεν κανει καλη επαφη και πιθανον για αυτο να το γυρισε και ο πρωτος πελατης πισω. Στο εσοπ να να λειτουργουσα κανονικα και να το ξανα πουλησαν
    Δεν παρατηρησα κατι. Μετεφερα 120gb και δεν κοπηκε καθολου. Το θεμα ειναι παιδια, οτι αν ο κατασκευαστης δεν βαλει το αυτοκολλητο που σκιζει την συσκευασια, (πχ οπως σε μια asus που ανοιξα προχθες), αυτο το πραγμα θα γινετε παντου και οχι μονο στο e-shop οπως σας ανεφερα.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Transcend 64GB Ultimate SDXC UHS Ultra High Speed Class 3 - Στη συσκευασία της
    Από svizi στο φόρουμ Προσφορά - Ανενεργές Αγγελίες
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-17, 13:35
  2. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-16, 13:02
  3. Περιφερειακά από eshop
    Από rafaelpap στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-16, 11:38
  4. Συσκευασία για αποστολή περιφερειακών υπολογιστή
    Από meletis στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-12-15, 20:42
  5. δισκάκια SONY DVDs (η πιεσμένη συσκευασία τα χαλάει???) ή κάτι άλλο είναι??
    Από johnyb98 στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-12-15, 15:45

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας