Σελ. 6 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 108
  1. #76
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.364
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dxrmast Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σίγουρα ο Ote έχει την καλύτερη ποιότητα υπηρεσίων σε σχέση με τις άλλες εταιρείες που στην πραγματικότητα νοικιάζουν το δίκτυο του Οτε.
    Η ποιότητα των υπηρεσιών δεν έχει σχέση με το αν νοικιάζουν ή όχι από ΟΤΕ.
    Εξ άλλου οι περισσότερες διαθέτουν και ιδιόκτητο δίκτυο.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  2. #77
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    AS3329
    Μηνύματα
    1.647
    Downloads
    9
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Εχω βλαβη σε τηλεφωνικη συνδεση isdn .σε εξερχομενη δινει fast busy , σε εισερχομενη κλεινει η γραμμη αμεσως. Το adsl μια χαρα . Οι ενδειξεις του netmod μια χαρα . Δηλωση βλαβης με 25' αναμονη . 2 μερες μετα ερχεται τεχνικος , διαπιστωνει βλαβη στο κεντρο. Φευγει.
    Την επομενη ημερα ερχεται ξανα αναφεροντας οτι αποκατασταθηκε η βλαβη στο κεντρο . Η γραμμη τα ιδια. Αλλαζει και το netmod με ενα νεο . Η γραμμη λειτουργει. Φευγει ο τεχνικος. 10 λεπτα αργοτερα, παλι τα ιδια. 2 μερες τωρα προσπαθω να δηλωσω ξανα βλαβη , ηχογραφημενο οτι ολες οι γραμμες ειναι απασχολημενες και μου κλεινει την γραμμη. Ουτε με βαζει σε αναμονη, ουτε επιλογη για callback.

    Να βρασω το support και τη ποιοτητα του ΟΤΕ. 21:00 το βραδυ,ουτε τωρα να μιλησεις με τεχνικο. Συγχαρητηρια.παμε για 3η μερα προσπαθειας . Α, με το αζημιωτο καθε φορα η κληση απο κινητο.

  3. #78
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από valen_gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω βλαβη σε τηλεφωνικη συνδεση isdn .σε εξερχομενη δινει fast busy , σε εισερχομενη κλεινει η γραμμη αμεσως. Το adsl μια χαρα . Οι ενδειξεις του netmod μια χαρα . Δηλωση βλαβης με 25' αναμονη . 2 μερες μετα ερχεται τεχνικος , διαπιστωνει βλαβη στο κεντρο. Φευγει.
    Την επομενη ημερα ερχεται ξανα αναφεροντας οτι αποκατασταθηκε η βλαβη στο κεντρο . Η γραμμη τα ιδια. Αλλαζει και το netmod με ενα νεο . Η γραμμη λειτουργει. Φευγει ο τεχνικος. 10 λεπτα αργοτερα, παλι τα ιδια. 2 μερες τωρα προσπαθω να δηλωσω ξανα βλαβη , ηχογραφημενο οτι ολες οι γραμμες ειναι απασχολημενες και μου κλεινει την γραμμη. Ουτε με βαζει σε αναμονη, ουτε επιλογη για callback.

    Να βρασω το support και τη ποιοτητα του ΟΤΕ. 21:00 το βραδυ,ουτε τωρα να μιλησεις με τεχνικο. Συγχαρητηρια.παμε για 3η μερα προσπαθειας . Α, με το αζημιωτο καθε φορα η κληση απο κινητο.
    Από κινητό ή σταθερό άλλου παρόχου να καλείς 2106513888 ώστε η κλήση να χρεώνεται στα λεπτά του πακέτου που τυχόν έχεις

  4. #79
    Εγγραφή
    12-07-2017
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cosmote
    Router
    *
    SNR / Attn
    8,1(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    κανω εδώ την πρωτη αναρτηση μου αφου πριν την εγγραφη μου στο forum διαβαζα αυτό το θεμα.κατ'αρχην χαιρετω όλα τα μελη και ευχαριστω για τη φιλοξενια.στο ζητημα εξυπηρετηση της cosmote σας παραθετω το συμπερασμα από την πιστεψτε με μεγαλη εμπειρια μου.το πρόβλημα είναι ότι οι συνομιλητες μας στο 13888 δεν ξερουν η ξερουν ελαχιστα για ότι τους ζητούμε και μεταφερουν το αιτημα μας σε άλλο επιπεδο.εκει γινεται και το μπερδεμα.στην δικη μου περιπτωση τελικα εβγαλα ακρη αλλα μετα από πολλα..παρα πολλα τηλεφωνήματα.ζητησα κατι συγκεκριμενο που αφορουσε το θεμα προφιλ στην adsl συνδεση μου και παροτι τους ελεγα τι ακριβως ηθελα να κανουν μου εκαναν ότι να είναι.σημασια εχει ότι τελικα εκαναν κατά 90% αυτό που τους ζητησα κι'επειδη δεν ηθελα να ξαναπερασω τα ιδια αφησα το ζητημα ως εχει μεχρι και τωρα που γραφω εδώ.

  5. #80
    Εγγραφή
    10-10-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    821
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ
    Router
    fritzbox 7140
    Ειναι δυνατον να καλεις το 13888 να πληρωνεις και μερα απο αναμονη 10' να στο κλεινουν; πληρωνουμε για να ακουμε το τραγουδακι;

  6. #81
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mix21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι δυνατον να καλεις το 13888 να πληρωνεις και μερα απο αναμονη 10' να στο κλεινουν; πληρωνουμε για να ακουμε το τραγουδακι;
    η κλήση απο σταθερό ΟΤΕ είναι δωρεάν, απο κινητό cosmote κοστίζει 0.19 ανα κλήση, αν καλείς τώρα απο άλλον πάροχο εκεί υπάρχει χρέωση.

  7. #82
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.743
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Από τη μια το εντελώς ανούσιο voip που επέβαλε η deutsche telekom, όπως σε όλα τα θυγατρικά της δίκτυα, και το οποίο είναι εστία άπειρων προβλημάτων [χαριτωμένη λεπτομέρεια : την απουσία voip παλιότερα την διαφήμιζε ο οτε ως πλεονέκτημα για να κρατήσει πελάτες στο δίκτυό του]

    Από την άλλη τα call centers που τα έχουν υποστελεχωμένα , σε συνθήκες και μισθούς γαλέρας, και το ανάλογο μη υγιές turn around burn rate προσωπικού...

    Και ο οτε έχει καταντήσει tellas του 2005 σε ποιότητα τηλεφωνικής εξυπηρέτησης...

    Το 2009 πέρασα από τα κέντρα βλαβοληψίας του οτε για ένα φεγγάρι. Αναμονή πάνω από 15 λεπτά στον πίνακα είχαμε μόνο αν γινόταν πλημμύρα. Κυριολεκτώ. Κρίμα για την σημερινή κατάντια... και "εις ανώτερα" στον Τσαμάζ και τους άλλους golden boys της διοίκησης...

  8. #83
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τη μια το εντελώς ανούσιο voip που επέβαλε η deutsche telekom, όπως σε όλα τα θυγατρικά της δίκτυα, και το οποίο είναι εστία άπειρων προβλημάτων [χαριτωμένη λεπτομέρεια : την απουσία voip παλιότερα την διαφήμιζε ο οτε ως πλεονέκτημα για να κρατήσει πελάτες στο δίκτυό του]

    Από την άλλη τα call centers που τα έχουν υποστελεχωμένα , σε συνθήκες και μισθούς γαλέρας, και το ανάλογο μη υγιές turn around burn rate προσωπικού...

    Και ο οτε έχει καταντήσει tellas του 2005 σε ποιότητα τηλεφωνικής εξυπηρέτησης...

    Το 2009 πέρασα από τα κέντρα βλαβοληψίας του οτε για ένα φεγγάρι. Αναμονή πάνω από 15 λεπτά στον πίνακα είχαμε μόνο αν γινόταν πλημμύρα. Κυριολεκτώ. Κρίμα για την καταντια...
    Πήρα εχθές τηλέφωνο, απο το κινητό γιατί δεν δουλεύει το σταθερό, αναμονή λιγότερο απο λεπτό απο την στιγμή που πάτησα το 1 για βλάβη στην τηλεφωνική γραμμή. Πριν απο αυτό έχει διαδικασία που σου λέει κάνουμε έλεγχο στην γραμμή σας, όποτε στο σύνολο 3 λεπτά να μιλήσω με τις βλάβες.

  9. #84
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.743
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήρα εχθές τηλέφωνο, απο το κινητό γιατί δεν δουλεύει το σταθερό, αναμονή λιγότερο απο λεπτό απο την στιγμή που πάτησα το 1 για βλάβη στην τηλεφωνική γραμμή. Πριν απο αυτό έχει διαδικασία που σου λέει κάνουμε έλεγχο στην γραμμή σας, όποτε στο σύνολο 3 λεπτά να μιλήσω με τις βλάβες.
    Πιο πάνω λένε για μισάωρα. Οπότε μάλλον οι αποκλίσεις -το λιγότερο- έχουν εκτιναχθεί ακόμα κι αν σε ώρες μη αιχμής απαντούν γρήγορα. Τί ωρα πήρες; Η κίνηση αιχμής στη βλαβοληψία είναι 11 με 15 περίπου. Μεταξύ κλήσης κινητού και σταθερού δεν υπάρχει διαφορά πάντως, στο ίδιο κέντρο βγάζει.

  10. #85
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.313
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Τα έχουμε πει, ισχύουν οι μεγάλες αναμονες, απλα δεν είναι πάντα. Εδώ για απλα θέματα (που δεν θέλουν ειδικα εκπαιδευμένο υπάλληλο) εξαντλείται η υπομονή στο περίμενε, στο call back μου εχουν απαντήσει μετα απο 2-3 μέρες σε περισσότερες απο μια περιπτωσεις.
    hnesne

  11. #86
    Εγγραφή
    14-10-2005
    Περιοχή
    Κυπριαδου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.148
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritz 5530
    Εμενα μου συνεβη ένα κουλο.
    Ειχα κανει την αιτηση για Cosmote tv τοτε με την προσφορα.
    Ο τεχνικος ηρθε και εφυγε επειδή φοβηθηκε να ανεβει στην ταρατσα.

    Μια εβδομαδα συνομιλιες 13888,καταστημα και facebook message (ναι)...

    Τελικα στο fb μου λενε ότι θα με παρει αυριο τεχνικος για ραντεβού.
    Οντως με πηρε!!
    Την ιδια μερα με καλουν από το κατάστημα ότι η αιτηση μου απορριφθηκε και ότι πρεπει να παω τον εξοπλισμο πισω.

    Τελικα το facebook νικησε. Ηρθε ο τεχνικος και τωρα βλεπω ote tv
    OS1: Windows 10,MoBo:Gigabyte Aorus 7 X299, CPU:Ι9-7900X,RAM:G.Skill DDR4 64GB,GPU:MSI 3080 RTX ,PSU:Corsair HX1500i ,SSD1:Samsung 970PRO 512GB SSD 2: Sandisk Ultra 2 960GB,HDD:21 TB W/D, Case:CoolerMaster Cosmos 2,CPU Cooler:Corsair H150i Pro, Monitor: Samsung Odyssey G7 32',Various: Logitech Z550,Keyboard:Logi G915

  12. #87
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.364
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ASFE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμενα μου συνεβη ένα κουλο.
    Ειχα κανει την αιτηση για Cosmote tv τοτε με την προσφορα.
    Ο τεχνικος ηρθε και εφυγε επειδή φοβηθηκε να ανεβει στην ταρατσα.

    Μια εβδομαδα συνομιλιες 13888,καταστημα και facebook message (ναι)...

    Τελικα στο fb μου λενε ότι θα με παρει αυριο τεχνικος για ραντεβού.
    Οντως με πηρε!!
    Την ιδια μερα με καλουν από το κατάστημα ότι η αιτηση μου απορριφθηκε και ότι πρεπει να παω τον εξοπλισμο πισω.

    Τελικα το facebook νικησε. Ηρθε ο τεχνικος και τωρα βλεπω ote tv
    Μπορεί να είχε υψοφοβία το παλουκάρι...
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  13. #88
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ASFE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμενα μου συνεβη ένα κουλο.
    Ειχα κανει την αιτηση για Cosmote tv τοτε με την προσφορα.
    Ο τεχνικος ηρθε και εφυγε επειδή φοβηθηκε να ανεβει στην ταρατσα.

    Μια εβδομαδα συνομιλιες 13888,καταστημα και facebook message (ναι)...

    Τελικα στο fb μου λενε ότι θα με παρει αυριο τεχνικος για ραντεβού.
    Οντως με πηρε!!
    Την ιδια μερα με καλουν από το κατάστημα ότι η αιτηση μου απορριφθηκε και ότι πρεπει να παω τον εξοπλισμο πισω.

    Τελικα το facebook νικησε. Ηρθε ο τεχνικος και τωρα βλεπω ote tv
    Αν θυμάμαι καλά, δεν ήταν ταράτσα, αλλά περίεργη κατάσταση

    Μετα απο μεγαλη ταλαιπωρια μετα απο ενα λαθος στην αρχικη αιτηση και 1 ραντεβου που δεν εγινε, ηρθε σημερα ο τεχνικος εγκαταστασης.
    Η προσβαση στην ταρατσα ειναι δυσκολη (σκαλα στον τοιχο και καταπακτη)
    Ανεβηκε λιγο, και μου δηλωσε οτι φοβαται να το κανει , πηρε το πιατο και εφυγε...!!

    Εμεινα μαλακας.

  14. #89
    Εγγραφή
    14-10-2005
    Περιοχή
    Κυπριαδου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.148
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritz 5530
    Σωστα για λογους συντομίας εγραψα ταρατσα.
    Για να κλεισω το θεμα, το 2ο παληκαρι που ηρθε και ανεβηκε απλα γελουσε. Γιατι το να βγεις ηταν ζορικο. Αλλα μολις εβγαινε στη δεξια μερια ειχε μπαλκονακι με υψος 1+ μετρο γυρο γυρο.

    Στο κατάστημα μου ειπαν ότι ο πρωτος τεχνικος που εφυγε, γειωσε και αλλον μετα από μενα για ασχετο λογο.
    Γενικα εχει θεματα εμαθα εκ των υστερων.

    Τεσπα όλα καλα πλεον.
    OS1: Windows 10,MoBo:Gigabyte Aorus 7 X299, CPU:Ι9-7900X,RAM:G.Skill DDR4 64GB,GPU:MSI 3080 RTX ,PSU:Corsair HX1500i ,SSD1:Samsung 970PRO 512GB SSD 2: Sandisk Ultra 2 960GB,HDD:21 TB W/D, Case:CoolerMaster Cosmos 2,CPU Cooler:Corsair H150i Pro, Monitor: Samsung Odyssey G7 32',Various: Logitech Z550,Keyboard:Logi G915

  15. #90
    Εγγραφή
    05-05-2004
    Περιοχή
    Wherever I may roam
    Μηνύματα
    2.378
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50άρα
    ISP
    cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    επιδομα κασκαντερ επρεπε να τους πληρωνεις τους τεχνικους εσυ,
    δεν ειναι κατασταση αυτη

Σελ. 6 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΟΤΕ και Voip τηλεφωνια
    Από Deus στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 146
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-07-19, 17:25
  2. Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-09-16, 16:29
  3. VDSL σε ΟΤΕ και πληροφορίες
    Από EnigmaUnl στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-05-16, 08:36
  4. [Other] vdsl οτε: αγορά modem-router ή modem οτε και αγορά router?
    Από MiltosM στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-01-16, 20:19
  5. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-16, 03:23

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας