Σελ. 429 από 602 ΠρώτηΠρώτη ... 409419424427428429430431434439449 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.421-6.435 από 9023
  1. #6421
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.527
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Η σαπια εφαρμογη της hp, το hp smart, για ολα τα λειτουργικα που ειναι διαθεσιμη ειναι ετσι. Ευτυχως που το hplip στο λινουξ, ως επισημη εφαρμογη της hp, δεν εχει καμια σχεση με αυτη και μπορω να πω πως πλεον ειναι ο μονος λογος να παρω εκτυπωτη απο την hp.

    Επειδη με τα offtopic χαθηκαμε, ας γυρισουμε στο σημαντικο. Πως φευγει η ειδοποιηση που εχει κατσικωθει στο drawer? Οκ, εγιναν Χ προσπαθειες να εκτυπωθει το docx, μεσα απο διαφορετικες εφαρμογες, και ολες απετυχαν. Η ειδοποιηση γιατι ειναι ακομα εκει μετα απο 4 μερες και μετα απο επανεκκινηση του κινητου?

    For the record, σκεφτηκα να βαλω καμια ακομα εφαρμογη, αλλα δεν θυμομουν πως λεγεται το fork του libreoffice για android (collabora λεγεται btw) και δεν ηθελα να βαλω την γνωστη κινεζια το wps.
    Επισης δωθηκε για εκτυπωση και μια φωτο, που αν εξαιρεσεις το οτι ηταν landscape και την εβγαλε portrait μικραινοντας τη, την τυπωσε κανονικα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσθήκη, εμένα η εφαρμογή δεν μου βγάζει διαφημίσεις στο κινητό, βέβαια ούτε στον σταθερό έχω διαφημίσεις.
    Όπως σου είπα όμως πιο πίσω, όταν ενεργοποιείς τον εκτυπωτή για εκτύπωση μέσω δικτύου τότε του δίνει και email μπορείς να κάνεις μια εκτύπωση απο τις αναφορές που το αναφέρει πιο είναι αυτό, μετά απλά στέλνεις email σε αυτό το email.
    Δεν λεω για διαφημησεις σαν αυτες τις κοινες που βγαζουν οι εφαρμογες απο το store. Εινια της hp, αλλα εξακολουθουν να εινια διαφημησεις για μελανια και για την υπηρεσια της που λεω παραπανω.
    Η λειτουργια που λες με το email, αν και εινια μια ευκολια, απευθυνεται σε συγκεκριμενες περιπτωσεις, πχ να μην ειμια συνδεδεμενος στο δικτυο μου και να θελω να τυπωσω κατι αμεσα, και δεν θα ενδιεφερε κανεναν απο οσους εχω δει να εχουν εκτυπωτη της hp.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 11-10-22 στις 21:45.
    ديميتريس

  2. #6422
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν λεω για διαφημησεις σαν αυτες τις κοινες που βγαζουν οι εφαρμογες απο το store. Εινια της hp, αλλα εξακολουθουν να εινια διαφημησεις για μελανια και για την υπηρεσια της που λεω παραπανω.
    Η λειτουργια που λες με το email, αν και εινια μια ευκολια, απευθυνεται σε συγκεκριμενες περιπτωσεις, πχ να μην ειμια συνδεδεμενος στο δικτυο μου και να θελω να τυπωσω κατι αμεσα, και δεν θα ενδιεφερε κανεναν απο οσους εχω δει να εχουν εκτυπωτη της hp.
    Τους έχεις ενημερώσει και τους έχεις ρωτήσει ή τους λες είναι βλάκεια και το αφήνεις εκεί;
    Γιατί εγώ όσους ξέρω και λογαριασμό έχουν κάνει και τους αρέσει η δυνατότητα με email

  3. #6423
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Σε ένα επσον που έχω δεν μπορώ να εκτύπωσω απευθείας αρχεία word σε android συσκευή αλλά πρέπει να γίνουν πρώτα pdf πράγμα που αναλαμβάνει η εφαρμογή της επσον.
    Και τα pdf μέσω της εφαρμογής της Epson εκτυπώνονται

  4. #6424
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.527
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τους έχεις ενημερώσει και τους έχεις ρωτήσει ή τους λες είναι βλάκεια και το αφήνεις εκεί;
    Γιατί εγώ όσους ξέρω και λογαριασμό έχουν κάνει και τους αρέσει η δυνατότητα με email
    Αν και δεν εινια πολλοι και ολοι εινια απλοι χρηστες, υποσχομαι να τους το πω και κανω μια... δημοσκοπηση και να σου πω.
    ديميتريس

  5. #6425
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.359
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ένα επσον που έχω δεν μπορώ να εκτύπωσω απευθείας αρχεία word σε android συσκευή αλλά πρέπει να γίνουν πρώτα pdf πράγμα που αναλαμβάνει η εφαρμογή της επσον.
    Αυτό γίνεται σε πολλούς εκτυπωτές ακόμα και σε win.
    1. αν ανοίξεις το αρχείο doc(x) από mail client απευθείας χωρίς dw
    όπου το αρχείο προσωρινά αποθηκεύεται στο temp όπου υπάρχουν περιορισμένα δικαιώματα
    2. αν το αρχείο είναι πολύ μεγάλο και αργεί να σταλθεί στον εκτυπωτή ή δεν επαρκεί η μνήμη του.

    Σχετικά με τις Mobile εκτυπώσεις δεν ξέρω τι παίζει.
    Αρχικά είχα εγκατεστημένο το PrinterShare Mobile Print που ήταν το μοναδικό που έκανε εκτύπωση σε έναν lexmark mx310dn.
    Σε επόμενες εκδόσεις του android σταμάτησε να δουλεύει.
    Έβαλα την default εφαρμογή και κάποια στιγμή έπαιξε.
    Και πάλι μετά από upds του android σταμάτησε.
    Στην 12 έπαιξε με τον default printer service του android.
    Στο τελευταίο upd σταμάτησε και αυτό.
    Το περίεργο είναι ότι ο scanner δούλευε και δουλεύει πάντα.
    Σκανάρω και τα παίρνω κανονικά στο κινητό.
    Η εκτύπωση άλλοτε δούλευε με την επιλογή print και άλλοτε με το share και επιλογή της διαδικασίας εκτύπωσης,
    αλλά όπως είπα... ανάλογα με τα upds.

    Σε brother και epson laser και ink
    πάντα έπαιζε με τις default εφαρμογές τους και σε android και σε ios.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  6. #6426
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και δεν εινια πολλοι και ολοι εινια απλοι χρηστες, υποσχομαι να τους το πω και κανω μια... δημοσκοπηση και να σου πω.
    Εγώ πάλι δεν θα κάνω δημοσκόπηση καθώς δεν έχει νόημα

  7. #6427
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.527
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θες, να στειλω ενα docx και ζητησω screenshot απο αλλο χρηστη (με samsung) γιατι ο συγκεκκριμενος δεν ξερει την τυφλα του.
    Για αυτον εδω. Εστειλα ενα docx στον αλλο χρηστη και το gdrive του το ανοιγει με... το ms office που βλεπει προεγκατεστημενο επειδη ακριβως ειναι samsung!
    ديميتريس

  8. #6428
    Εγγραφή
    19-08-2005
    Μηνύματα
    2.262
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Συγνώμη που διακόπτω, αλλά ο πατέρας-hacker ξαναχτύπησε

    Με παίρνει και μου λέει ότι κάποιες επαφές εμφανίζονται διπλές και δεν μπορεί να πάρει τον κολλητό του. Εγώ εν τω μεταξύ έχω μπει στο gmail του και έχω καθαρίσει contacts, πήρα και τις επαφές όλες από την SIM κάρτα, τις έκανα merge και τις ενσωμάτωσα όλες στα google contacts, τα βλέπω δηλαδή μέσα από το gmail του ότι είναι όλα κομπλέ.

    Μπαίνω μέσω teamviewer quicksupport στο κινητό του (ναι, μιλάμε για μεγάλες στιγμές) και βλέπω το εξής περίεργο. Κατ'αρχάς να ξεκαθαρίσω ότι έχω αφήσει stock apps για contacs και phone, δεν έχω περάσει τίποτα άλλο. Μπαίνω λοιπόν στα Contacts, πάω στην επαφή του κολλητού του που την είχα βάλει και στα favourites για να την έχει πάνω πάνω, πατάω να την ανοίξει και μου βγάζει "Η επαφή δεν βρέθηκε". Αλλά μου βγάζει πάνω-πάνω 279 επαφές, όσες είναι και στο gmail του. Μπαίνω στο Phone app, εκεί έχει στο κάτω μέρος 3 κουμπάκια, τις πρόσφατες, κάτι άλλο που δεν θυμάμαι, και στο τέλος λέει Επαφές. Πατάω εκεί στις επαφές και μου βγάζει μια πιο μεγάλη λίστα, με διπλές και τριπλές επαφές, που καταλαβαίνω ότι είναι και από την SIM, ξεχωρίζουν επειδή είναι με κεφαλαία.

    Έψαχνα πόση ώρα μέσα από τις ρυθμίσεις να βρω αν έχει κάπου να εμφανίζει μόνο τις επαφές από το gmail αλλά δεν βρήκα κάτι.

    Εν ολίγοις, ενώ στο gmail βλέπω κανονικά τις επαφές όπως θα έπρεπε να είναι, και έκανα χειροκίνητο συγχρονισμό κανά 2 φορές (τον οποίο τσέκαρα αν δουλεύει σωστά δημιουργώντας μια προσωρινή επαφή στο gmail και κάνοντας συγχρονισμό αμέσως οι 279 επαφές έγιναν 280) έχει φάει κάποιο σκάλωμα και το contacts app και το phone app. Τι θα μπορούσα να κάνω;

  9. #6429
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.527
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    @sadako
    Για να εμφανιζει το google contacts μονο τις επαφες του gmail πατας τις 3 τελιτσες πανω πανω > προσαρμογη προβολης > προσαρμογη > ολες οι επαφες > my contacts. Απο το ιδιο μενου μπορεις να επιλεξεις να φαινονται ολες οι επαφες. Για τα υπολοιπα no idea

    Παρατηρησα χτες πως το 4i εχει πανω του ενα qr code που ειναι το ssid και το κλειδι του ρουτερ στη μορφη
    Κώδικας:
    WIFI:S:COSMOTE-123456;T:WPA,P:tokleidiolokliro;;
    Εκτος απο τα xiaomi που εχουν και share μεσω qr και εκτος απο οσα ειναι σε android 10+ που ειναι native λειτουργια του λειτουργικου (για να καλυφθει η αφαιρεση του wps support που εγινε στην 9), ποιες αλλες εταιριες δινουν αυτη την ευκολια?
    ديميتريس

  10. #6430
    Εγγραφή
    19-08-2005
    Μηνύματα
    2.262
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Update: Τελικά ο κολλητός επανήρθε στις επαφές μόνος του.

    Στο Contacts app εμφανίζει μόνο τις επαφές από το Gmail. Στο Phone app (που έχει 3 buttons στο κάτω μέρος, Αγαπημένες Επαφες, Πρόσφατα και Επαφές) είναι που πατώντας στις Επαφές τις δείχνει όλες μαζί και SIM και gmail και ένας κακός χαμός. Κι εκεί που πήγα λίγο στις ρυθμίσεις δεν βρήκα κάτι σχετικό. Περίεργο.

  11. #6431
    Εγγραφή
    21-01-2009
    Μηνύματα
    4.463
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefan_city Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, έχεις κάποιος εμπειρία από Galaxy A53;
    Τα περισσότερα σχόλια που διαβάζω λένε για υποβάθμιση σε σχέση με το A52s (λόγω επεξεργαστή).
    Από την άλλη, είναι νεότερο με έναν επιπλέον χρόνο αναβαθμίσεων και είναι από τους βασικότερους λόγους που κοιτάω σε Samsung.
    Πέρα από τη συνολική καθημερινή εμπειρία χρήσης, με ενδιαφέρει και η φωτογραφική μηχανή μέρα και νύχτα.

    Τωρινή συσκευή (αν δεν την κρατήσω) Huawei P20 pro.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dfoust Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.gsmarena.com/compare.php...idPhone2=11039
    μεγάλη υποβάθμιση είναι σε επεξεργαστή στα υπόλοιπα πάνω κάτω τα ίδια είναι, για μένα Α52s πας χαλαρά.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    A52 5g μου έδωσαν από την δουλειά. Με εξαίρεση την κάμερα, το κινητό είναι κυριολεκτικά για τα μπαζα. Το 3χρονων mi 9t που έχω την παλεύει καλύτερα πάρκο που η μπαταρία έχει γεράσει.

    Τεράστια απογοήτευση. Προτείνω μακριά.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dfoust Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απογοήτευση για την μπαταρία; ή γενικά σαν συσκευή, εντάξει η μπαταρία σε Samsung είναι γενικό φαινόμενο στα περισσότερα άθλιες είναι, το Α53 λόγω exynos αν και 5000 πάλι χάλια είναι.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το performance. Θα έπρεπε να ντρέπονται λίγο.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefan_city Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είναι τόσο χάλια (αν και μιλάμε για διαφορετικά μοντέλα), θα το ξανασκεφτώ.
    Στο μυαλό μου το έχω ως ένα τίμιο midrange που κάνει τα πάντα, έχοντας ως πλεονέκτημα την υποστήριξη της Samsung στις αναβαθμίσεις.
    Σχετικά με τον επεξεργαστή, λόγω νέου μοντέλου και λόγω του ότι η Samsung φημίζεται για τη βελτίωση των συσκευών της εν καιρώ, θεώρησα πως θα έχει βελτιωθεί σε σχέση με τα review που βγήκαν όταν πρωτοκυκλοφόρησε. Πιθανόν να κάνω λάθος βέβαια!
    Καλημέρα παιδιά! Μπορείτε να καταθέσετε μια γνώμη-εμπειρία και για το S21 FE;
    Δεδομένης της προσφοράς με τα buds2 pro, συμφέρει περισσότερο σε σχέση με το αδύναμο Α53.

  12. #6432
    Εγγραφή
    29-08-2013
    Μηνύματα
    2.580
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Μια χαρά είναι το S21 FE, χτύπα το.

  13. #6433
    Εγγραφή
    21-01-2009
    Μηνύματα
    4.463
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από s.s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρά είναι το S21 FE, χτύπα το.
    Από επιδόσεις διαβάζω τα καλύτερα. Στο κομμάτι της αυτονομίας δεν βλέπω καλά σχόλια, αλλά δεν ξέρω μήπως είναι η αρχική εντύπωση με το που είχε βγει η συσκευή.

  14. #6434
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.527
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Mullvad: Android may leak information when connected to a VPN
    https://www.ghacks.net/2022/10/15/mu...cted-to-a-vpn/

    The company reported the issue to Google, which responded with a "won't fix" status for the issue, stating that it is intended behavior.
    Για το καλο του χρηστη δεν θα φτιαχτει και ειναι και intended behavior.
    Παρολα αυτα, στο r/piracy καποιος ποσταρε αυτο σαν workaround
    Κώδικας:
    adb shell settings put global captive_portal_mode 0
    ديميتريس

  15. #6435
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Σήμερα που έβλεπα κάτι ρυθμίσεις στη συσκευή μου (a12 crdroid), πέφτω πάνω σε αυτό:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_20221016-124829_Settings.jpg 
Εμφανίσεις:  26 
Μέγεθος:  83,1 KB 
ID: 242240

    Και τρώω μία μικρή φρίκη γιατί λέω, τι εμβόλιμη επιλογή είναι αυτή στα ρωσικά;

    Κάνοντας όμως image translation μου το μεταφράζει:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_20221016_130806.jpeg 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  59,4 KB 
ID: 242239

    Άρα το πρόσθεσαν για τους Ουκρανούς κυρίως απ'ότι φαίνεται.

    Το έχει κανείς αυτό σε stock roms κλπ;

Σελ. 429 από 602 ΠρώτηΠρώτη ... 409419424427428429430431434439449 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αεροπορικές εταιρίες, αεροδρόμια και αεροπορικά ταξίδια: γενική συζήτηση
    Από lewton στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 9748
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-04-24, 16:44
  2. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-16, 13:58
  3. Bash on Ubuntu on Windows - γενική συζήτηση
    Από tsigarid στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-08-16, 11:28
  4. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-16, 22:05
  5. Μηνύματα: 71
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-16, 00:55

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας