Σελ. 573 από 602 ΠρώτηΠρώτη ... 553563568571572573574575578583593 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.581-8.595 από 9020
  1. #8581
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.627
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλά για μένα αυτή η παράμετρος πρέπει να έρχεται πρώτη στην σύγκριση και μετά στα features και tech specs.
    Συμφωνώ, καθώς αυτό είναι που η εταιρία προωθεί ως αρχή.

    Βέβαια, τα τεχνικά χαρακτηριστικά παίζουν σημαντικό ρόλο ως προς τη μακροβιότητα της συσκευής, όπως η επιλογή του επεξεργαστή QCM6490.

    - - - Updated - - -

    Σε μια απολύτως ακαδημαϊκή συζήτηση και καθαρά για λόγους περιέργειας, ποιες άλλες πηγές - εναλλακτικές του Play Store - θα προτείνατε για εφαρμογές, ακόμη κι αν αυτές ήταν πιο.. ιδιαίτερες;

  2. #8582
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.684
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hellenicsun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ, καθώς αυτό είναι που η εταιρία προωθεί ως αρχή.

    Βέβαια, τα τεχνικά χαρακτηριστικά παίζουν σημαντικό ρόλο ως προς τη μακροβιότητα της συσκευής, όπως η επιλογή του επεξεργαστή QCM6490.

    - - - Updated - - -

    Σε μια απολύτως ακαδημαϊκή συζήτηση και καθαρά για λόγους περιέργειας, ποιες άλλες πηγές - εναλλακτικές του Play Store - θα προτείνατε για εφαρμογές, ακόμη κι αν αυτές ήταν πιο.. ιδιαίτερες;
    GitHub, AppGallery, APK Mirror
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  3. #8583
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hellenicsun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ, καθώς αυτό είναι που η εταιρία προωθεί ως αρχή.

    Βέβαια, τα τεχνικά χαρακτηριστικά παίζουν σημαντικό ρόλο ως προς τη μακροβιότητα της συσκευής, όπως η επιλογή του επεξεργαστή QCM6490.

    - - - Updated - - -

    Σε μια απολύτως ακαδημαϊκή συζήτηση και καθαρά για λόγους περιέργειας, ποιες άλλες πηγές - εναλλακτικές του Play Store - θα προτείνατε για εφαρμογές, ακόμη κι αν αυτές ήταν πιο.. ιδιαίτερες;
    Εγώ έχω το f-droid όχι ότι το χρησιμοποιώ ιδιαίτερα. Δεν αγοράζω και συχνά από την google και αν βάλω κάποιο subscription το κάνω πάντα από τον υπολογιστή. Κλασσικά, δεν με θεωρώ αντιπροσωπευτικό παράδειγμα χρήστη. Καταλαβαίνω τον χαμό που γίνεται αλλά λίγο με αφορά.
    Πρέπει να έχω αγορασμένες 5 εφαρμογές όλες και όλες. Και δεν κόβω τις διαφημίσεις στο κινητό. Εξαίρεση το youtube.
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  4. #8584
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.180
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hellenicsun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε μια απολύτως ακαδημαϊκή συζήτηση και καθαρά για λόγους περιέργειας, ποιες άλλες πηγές - εναλλακτικές του Play Store - θα προτείνατε για εφαρμογές, ακόμη κι αν αυτές ήταν πιο.. ιδιαίτερες;
    Καμία από εμένα προσωπικά. Από ανάγκη στο Firetv έβαλα το Aptoide για να βάλω το cosmoteott που δεν ήθελε με τίποτα να παίξει μαμά και μέχρι εκεί (δεν έτρεχε σωστά ούτε με sideload.. κάτι λάθος κατέβαζα συνέχεια lol)
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  5. #8585
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.359
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Έχω ξανά πρόβλημα με το ελεεινό S23 ultra.
    Πραγματικά δεν έχω πιάσει ποτέ τόσο προβληματική συσκευή και μάλιστα κοστίζει και έναν σκασμό λεφτά (δεν είναι δική μου, απεχθάνομαι τα sam, είναι συγγενικού προσώπου).
    Bluetooth handsfree με bluetooth 5.1
    συνδέεται απροβλημάτιστα σε 1+ 9άρι με bluetooth 5.2.
    Συνδέεται με στο s23 ultra επίσης κανονικά.
    Δέχεται κανονικά κλήσεις, κανένα πρόβλημα με τον ήχο κλπ όσο διαρκεί η συνομιλία.

    Το πρόβλημα είναι ότι σε κατάσταση αναμονής το bluetooth ανοιγοκλείνει.
    Δεν το έχω δει ποτέ αυτό.
    Δεν αποσυνδέεται το handsfree από την λίστα συνδεδεμένων συσκευών.
    Ολόκληρο το bluetooth σαν επιλογή κλείνει και ανοίγει κάθε 1'.
    Με αποτέλεσμα φυσικά να ψάχνει κάθε φορά τις συσκευές και να τις συνδέει από την αρχή.
    Και αυτό το κάνει συνέχεια.

    Κοίταξα μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση για εξοικονόμηση μπαταρίας. Δεν υπάρχει τίποτε. Τα πάντα χωρίς καμία οικονομία.
    Κοίταξα στις ρυθμίσεις του bluetooth. Καμία σχετική επιλογή για να ανοίγει και να κλείνει κάθε λίγο.
    Έκανα reset τα handsfree και τα πέρασα ξανά αφού τα είχα πρώτα διαγράψει.
    Τα διέγραψα και τα πέρασα ξανά χωρίς reset.
    Τίποτε δεν απέδωσε.
    Από την πάνω μπάρα φαίνεται συνέχεια ανά 1' να κλείνει το bluetooth και να ανοίγει ξανά ατελείωτα.

    Το έχετε δει;
    Διαβάζω ότι το ίδιο θέμα είχε και το 22 και το 23 (ίσως και το 24).
    Καμία πρόταση;
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  6. #8586
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.180
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω ξανά πρόβλημα με το ελεεινό S23 ultra.
    Πραγματικά δεν έχω πιάσει ποτέ τόσο προβληματική συσκευή και μάλιστα κοστίζει και έναν σκασμό λεφτά (δεν είναι δική μου, απεχθάνομαι τα sam, είναι συγγενικού προσώπου).
    Bluetooth handsfree με bluetooth 5.1
    συνδέεται απροβλημάτιστα σε 1+ 9άρι με bluetooth 5.2.
    Συνδέεται με στο s23 ultra επίσης κανονικά.
    Δέχεται κανονικά κλήσεις, κανένα πρόβλημα με τον ήχο κλπ όσο διαρκεί η συνομιλία.

    Το πρόβλημα είναι ότι σε κατάσταση αναμονής το bluetooth ανοιγοκλείνει.
    Δεν το έχω δει ποτέ αυτό.
    Δεν αποσυνδέεται το handsfree από την λίστα συνδεδεμένων συσκευών.
    Ολόκληρο το bluetooth σαν επιλογή κλείνει και ανοίγει κάθε 1'.
    Με αποτέλεσμα φυσικά να ψάχνει κάθε φορά τις συσκευές και να τις συνδέει από την αρχή.
    Και αυτό το κάνει συνέχεια.

    Κοίταξα μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση για εξοικονόμηση μπαταρίας. Δεν υπάρχει τίποτε. Τα πάντα χωρίς καμία οικονομία.
    Κοίταξα στις ρυθμίσεις του bluetooth. Καμία σχετική επιλογή για να ανοίγει και να κλείνει κάθε λίγο.
    Έκανα reset τα handsfree και τα πέρασα ξανά αφού τα είχα πρώτα διαγράψει.
    Τα διέγραψα και τα πέρασα ξανά χωρίς reset.
    Τίποτε δεν απέδωσε.
    Από την πάνω μπάρα φαίνεται συνέχεια ανά 1' να κλείνει το bluetooth και να ανοίγει ξανά ατελείωτα.

    Το έχετε δει;
    Διαβάζω ότι το ίδιο θέμα είχε και το 22 και το 23 (ίσως και το 24).
    Καμία πρόταση;
    Δεν το έχω ξανακούσει αυτό στη ζωή μου.. φαντάζομαι έχει τελευταίο update σε firmware αλλά διαβάζω πως βγάζει άμεσα update η Sammy 6.1 κάτι στο OneUI Os γιατί τα bug είναι άπειρα οπότε φαντάζομαι και ελπίζω μέσα σε αυτά να είναι και αυτό που λες τώρα. Οπότε λίγη υπομονή.

    Πόσα πράγματα είναι συνδεδεμένα στο BT? έχει και κάνα ρολογάκι κλπ? γιατί εμένα πχ το xiaomi band έχει έλεγχο η εφαρμογή αν γουστάρει να ανοίξει/κλείσει το BT (ή το κάνει αυτό το έξτρα πρόγραμμα που πήρα που μου στέλνει τα data στο google fit? δεν είμαι σίγουρος). Με βάση αυτό, ψάξε μήπως έχει εγκαταστήσει κάτι σε εφαρμογή .. στυλ fitness app ή τίποτε άλλο που να έχει δικαίωμα ελέγχου του BT.....
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  7. #8587
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.359
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το έχω ξανακούσει αυτό στη ζωή μου.. φαντάζομαι έχει τελευταίο update σε firmware αλλά διαβάζω πως βγάζει άμεσα update η Sammy 6.1 κάτι στο OneUI Os γιατί τα bug είναι άπειρα οπότε φαντάζομαι και ελπίζω μέσα σε αυτά να είναι και αυτό που λες τώρα. Οπότε λίγη υπομονή.

    Πόσα πράγματα είναι συνδεδεμένα στο BT? έχει και κάνα ρολογάκι κλπ? γιατί εμένα πχ το xiaomi band έχει έλεγχο η εφαρμογή αν γουστάρει να ανοίξει/κλείσει το BT (ή το κάνει αυτό το έξτρα πρόγραμμα που πήρα που μου στέλνει τα data στο google fit? δεν είμαι σίγουρος). Με βάση αυτό, ψάξε μήπως έχει εγκαταστήσει κάτι σε εφαρμογή .. στυλ fitness app ή τίποτε άλλο που να έχει δικαίωμα ελέγχου του BT.....
    Κάτι ανάλογο λέει και αυτός εδώ:
    https://eu.community.samsung.com/t5/...g/td-p/6987041

    Όλα τα upd περασμένα.
    Και σε εφαρμογές και σε λειτουργικό.

    Επίσης το ίδιο πρόβλημα είχε και με το ηχο-σύστημα του αυτοκινήτου
    και με ένα android auto tablet (πριν λίγους μήνες εγκαταστάθηκε, δεν ξέρω πως ακριβώς λέγονται αυτές οι συσκευές).

    Μόνο μία συσκευή συνδεδεμένη.
    Είχε του αυτοκινήτου, την κατάργησα και τώρα έχει μόνο τα ακουστικά.
    Στο δικό μου τηλ. με smartwatch και τα ίδια ακουστικά μόνιμα συνδεδεμένα δεν έχει κανένα θέμα.

    Έχω περάσει και μια δική του εφαρμογή αλλά δεν έχει κάποια επιλογή σχετική.
    Έχει μόνο ρύθμιση για τα Multimedia.
    Θα το καταργήσω το app μήπως και εμπλέκεται σε όλο αυτό με κάποιον τρόπο
    αν και όπως είπα το πρόβλημα υπήρχε και πριν την αγορά των ακουστικών
    και με άλλη συσκευή (αυτή του αυτοκινήτου).

    Για το άλλο που λες με τις εφαρμογές fitness κλπ.
    Τι να κάνω; Να τις ξηλώσω;
    Δεν ξέρω πόσες εφαρμογές μπορεί να έχουν πρόσβαση στο bluetooth.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  8. #8588
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.180
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το άλλο που λες με τις εφαρμογές fitness κλπ.
    Τι να κάνω; Να τις ξηλώσω;
    Δεν ξέρω πόσες εφαρμογές μπορεί να έχουν πρόσβαση στο bluetooth.
    Δεν ξέρω... μήπως να τις πάγωνες προσωρινά? αλλά σε MH root κινητό δεν ξέρω αν γίνεται αυτό.

    Εγώ να σου πω, θα έκανα backup με την εφαρμογή της Samsung. Θα το φόρμαρα.. και καθαρό αφού ξεκίναγε θα έβαζα μόνο το ακουστικό, αν συνέχιζε να κάνει τα ίδια τότε είναι software ή hardware το πρόβλημα και θα έφευγε για RMA, αν όχι τότε κάποια εφαρμογή ανοιγοκλείνει το BT.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  9. #8589
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμία από εμένα προσωπικά. Από ανάγκη στο Firetv έβαλα το Aptoide για να βάλω το cosmoteott που δεν ήθελε με τίποτα να παίξει μαμά και μέχρι εκεί (δεν έτρεχε σωστά ούτε με sideload.. κάτι λάθος κατέβαζα συνέχεια lol)
    Δεν είναι όλα επίφοβα εκτός store.

    Αυτό είναι φιλοσοφία apple btw.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  10. #8590
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.378
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλέον ο συγκεκριμένος όρος έχει εκφυλιστεί γιατί απ'τη μία υπάρχει μεγάλο εύρος τιμών (από ~100€ μέχρι ~2000€) και απ'την άλλη το hardware έχει προχωρήσει τόσο ώστε να βρίσκεις ποιοτικές υλοποιήσεις και σε πολύ χαμηλά budget.

    Οπότε, midrange μπορεί να θεωρηθεί και ένα κινητό στα ~800€ (γιατί είναι στη μέση των τιμών που ανέφερα παραπάνω), midrange μπορεί να θεωρηθεί και μία συσκευή 250 ευρώ που διαθέτει hardware που διαθέτει τα μισά και παραπάνω χαρακτηριστικά ακριβότερων σειρών.

    Επομένως, εγώ προσωπικά τουλάχιστον, όταν αναφέρομαι σε midranger συσκευή, έχω στο μυαλό μου ότι έχει χαρακτηριστικά στον Μ.Ο. αυτών που προσφέρονται την εκάστοτε περίοδο.

    Και καλό θα ήταν τους όρους να τους χρησιμοποιούμε για τις actual δυνατότητες της συσκευής και όχι για το κόστος. Γιατί είναι μία φούσκα το κόστος.

    Βγαίνει νέα συσκευή και την υπερκοστολογούνε και μετά την ρίχνουν. Οπότε δεν είναι κριτήριο για μένα η επιλογή με βάση το κόστος.

    Εγώ ψάχνω 5-10 χαρακτηρηστικά. Όποια συσκευή μου τα προσφέρει, την εξετάζω. Δεν σκαλώνω στο κόστος. Όταν το poco m6 pro σου δίνει 12/512, amoled στα 220€, κάτσε εσύ να ψάχνεις τα κινητά των 800€ για να νιώσεις καλύτερα
    Κάπου το έχεις χάσει.
    Δεν είναι θέμα να νιώσεις καλύτερα και αυτά να τα πεις αλλού.
    Πολύ απλά δε συγκρίνεται ένα κινητό των 800ευρώ με ένα στα 200ευρώ. Δηλαδή εσύ θεωρείς ότι η διαφορά 600ευρώ είναι το branding;
    Επίσης, αυτό που λες εσύ ότι ψάχνεις ως χαρακτηριστικό πχ τι είναι γρήγορο κινητό είναι υποκειμενικό. Μπορεί πχ σε σένα να τρέχει ένα κινητό γρήγορα και για μένα αυτό να θεωρείται αργό.

    Και καταλαβαίνω το οικονομικό, αλλά μην κοροιδευόμαστε. Αν έπαιζε η οικονομική άνεση, όλοι θα ήθελαν να κυκλοφορούν με ακριβά μοντέλα κινητων. Τα άλλα έιναι να είχαμε να λέγαμε.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    @RASTAVIPER
    Πες μου ποσο κοστιζει μια συσκευη, ασχετως κατασκευαστη, skin και rom availability, που να εχει αυτα τα 3 features που εκραξα παραπανω. Μονο αυτα τα 3, γιατι αν θυμηθω κι αλλα θα ανεβει η τιμη λογικα :P
    Σε ποια 3 αναφέρεσαι;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  11. #8591
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.524
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Αυτα που εκανα quote στο ποστ που εκανες quote
    ديميتريس

  12. #8592
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων

    Και καταλαβαίνω το οικονομικό, αλλά μην κοροιδευόμαστε. Αν έπαιζε η οικονομική άνεση, όλοι θα ήθελαν να κυκλοφορούν με ακριβά μοντέλα κινητων. Τα άλλα έιναι να είχαμε να λέγαμε.
    Για μένα σε αυτό κάνεις λάθος. Ξέρω κόσμο με την οικονομική άνεση που δεν τα δίνει και άλλους που δεν την έχουν να τα δίνουν. Μπορείς να τους πείς και τσιγκούνηδες που ειναι και το ευκολο για κάθε σπάταλο.
    Δεν θέλουν όλοι τα ακριβά μοντέλα γιατί ειναι ακριβά ή αν θες δεν ψάχνουν όλη την πολυτέλεια και ας την σηκώνει το πορτοφόλι τους. Πολλοί έχουν "συνέση" και αν και έχουν τα λεφτά δεν τα ξοδεύουν σε ότι ακριβότερο υπάρχει γιατί υπάρχει.
    Απλά γράφω ότι υπάρχει κόσμος που δεν ενδίδει στην υπερβολή και κάνει την δουλειά του με το good enough και ας έχει τα φράγκα. Υπάρχει κόσμος που δεν παίρνει ικανοποιήση από την πολυτέλεια όπως πολλοί πιστεύουν.
    Εγώ πχ δυσκολεύομαι να ενδώσω και ας μην ειναι δικά μου τα λεφτά. Σπατάλη ειναι σπατάλη και ας ειναι άλλων τα λεφτά. Όταν πρωτοξεκινησα τα επαγγελματικά ταξίδια ξοδευα πολύ λιγότερα ούτε που καταλαβαίνω γιατί πληρώναμε για 4στερα ξενοδοχεία. Με ενοχλεί η πολυτέλεια.
    Ίσως γιατί αυτή την ανατροφή έλαβα, ίσως γιατί αυτά στερήθηκα. Δεν το παίζω ανώτερος, απλά σου λέω ότι ξέρω κόσμο μαζί με μένα που δεν την παλεύει με την οποιαδήποτε μορφής πολυτέλεια. Όμως η αδερφή μου πχ, με ίδια ανατροφή, θα της γυαλίσει το μάτι με την υπερβολή και την πολυτέλεια. Εγώ πιστεύω έχει να κάνει με τον χαρακτήρα και τι θεωρούμε σημαντικό.

    Το μεγάλο ερώτημα και για μένα θα ήταν τι θα κάναμε αν δίνονται δωρεάν και άρα δεν είχες αίσθηση της τιμής και της πολυτέλειας συνδεδεμένης με λεφτά. Αναρωτιέμαι λίγο αν η αντίδραση, τουλάχιστον η δική μου ειναι και λίγο για την αντίδραση καθε αυτή με όποια σχετική απέχθεια έχω για το πολυτελες κάθε είδους ή απλά γιατί δεν την συνήθισα ποτέ λόγω στέρησης; Δεν ξέρω αλλά το point είναι ότι δεν προσδοκούμε και δεν ονειρευόμαστε όλη την πολυτέλεια. Μερικά άλλα παραδειγματα. Και να τα είχα τα λεφτά, δεν θα τα πλήρωνα για την πρώτη θέση στο αεροπλάνο. Premium economy για το υπεραρκετό χώρο που δίνουν και ρίχνεις ένα υπνο και τελειώνει. Αλλοι, ειδικά στην Αμερική θα πετάξουν την σκούφια τους, αν τύχει και τους κάνουν upgrade λες και κερδίσαν το λαχείο. Whatever.
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  13. #8593
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν έπαιζε η οικονομική άνεση, όλοι θα ήθελαν να κυκλοφορούν με ακριβά μοντέλα κινητων. Τα άλλα έιναι να είχαμε να λέγαμε.

    - - - Updated - - -

    Εσύ είσαι τέτοιος τύπος.
    Εγώ όχι
    Δεν μ'ενδιαφέρουν mercedes kai audi. Προτιμάω skoda, διασκεδάζω περισσότερο.
    Μην μου φορτώνεις τις υπερβολές σου ..
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  14. #8594
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Θα μπορούσα να δίνω τετραψήφιο ποσό κάθε χρόνο για να αλλάζω κινητό, εύκολα και χωρίς να το σκεφτώ.

    Δεν το κάνω γιατί έχω θέσει ανώτατο όριο 300€ για κάτι που κρατάω στα χέρια μου και πέφτει κάθε τρεις και λίγο (στο κινητό αναφέρομαι, σατανάδες ).

    Είμαι με ένα Poco X3 NFC 3-4 μήνες αφού βγήκε. Παρόλες τις τούμπες που έχει φάει, χωρίς προστασία οθόνης, με την μαμήσια, bumper, θήκη, δουλεύει μια χαρά.

    Επίσης (sorry manosdoc et al ) είμαι με μαμήσια ρομ, βαριέμαι τις καστομιές σε βαθμό κακουργήματος.

    Όταν παραδώσει πνεύμα, θα το αλλάξω με κάτι αντίστοιχο.

    Αυτά.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  15. #8595
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.092
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάπου το έχεις χάσει.
    Δεν είναι θέμα να νιώσεις καλύτερα και αυτά να τα πεις αλλού.
    Πολύ απλά δε συγκρίνεται ένα κινητό των 800ευρώ με ένα στα 200ευρώ. Δηλαδή εσύ θεωρείς ότι η διαφορά 600ευρώ είναι το branding;
    Επίσης, αυτό που λες εσύ ότι ψάχνεις ως χαρακτηριστικό πχ τι είναι γρήγορο κινητό είναι υποκειμενικό. Μπορεί πχ σε σένα να τρέχει ένα κινητό γρήγορα και για μένα αυτό να θεωρείται αργό.

    Και καταλαβαίνω το οικονομικό, αλλά μην κοροιδευόμαστε. Αν έπαιζε η οικονομική άνεση, όλοι θα ήθελαν να κυκλοφορούν με ακριβά μοντέλα κινητων. Τα άλλα έιναι να είχαμε να λέγαμε.

    - - - Updated - - -



    Σε ποια 3 αναφέρεσαι;
    Στο εχω ξαναγράψει. Δεν εισαι ο μονος που δουλεύεις και βγάζεις χρηματα. Δόξα τους θεούς, κατι κανουμε κι εμεις.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

Σελ. 573 από 602 ΠρώτηΠρώτη ... 553563568571572573574575578583593 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αεροπορικές εταιρίες, αεροδρόμια και αεροπορικά ταξίδια: γενική συζήτηση
    Από lewton στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 9748
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-04-24, 16:44
  2. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-16, 13:58
  3. Bash on Ubuntu on Windows - γενική συζήτηση
    Από tsigarid στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-08-16, 11:28
  4. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-16, 22:05
  5. Μηνύματα: 71
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-16, 00:55

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας