Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 29
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.761
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    COSMOTE
    Δελτίο Τύπου:
    Ανακοινώνεται ότι από 14.11.2016 σε όλους τους νέους συνδρομητές κινητής COSMOTE (Συμβολαίου, ΚαρτοΣυμβολαίου, Business Mobile Cost Control, Mobile Internet και Καρτοκινητής) η παροχή υπηρεσιών δεδομένων παρέχεται και μέσω του δικτύου COSMOTE 4G και 4G+ εφόσον διαθέτουν συσκευή που υποστηρίζει την πρόσβαση στα αντίστοιχα δίκτυα.

    Πληροφορίες για την ανάπτυξη του δικτύου 4G και 4G+ δίνονται στο χάρτη κάλυψης που βρίσκεται στην ιστοσελίδα www.cosmote.gr

    Οι υφιστάμενοι συνδρομητές COSMOTE (Συμβολαίου, ΚαρτοΣυμβολαίου, Business Mobile Cost Control, Mobile Internet και Καρτοκινητής) θα μπορούν με αίτημα τους στα σημεία πώλησης του δικτύου COSMOTE, καθώς και μέσω της Εξυπηρέτησης Πελατών της COSMOTE, να αιτούνται, χωρίς κόστος, την παροχή υπηρεσιών δεδομένων μέσω του δικτύου COSMOTE 4G.

    H παροχή υπηρεσιών δεδομένων μέσω του δικτύου COSMOTE 4G προϋποθέτει ότι είναι ενεργή στη σύνδεση του συνδρομητή η δυνατότητα πρόσβασης στο διαδίκτυο. Η παροχή υπηρεσιών δεδομένων μέσω του δικτύου COSMOTE 4G θα συνεχίσει να παρέχεται και στην περίπτωση που ο συνδρομητής μεταβεί σε διαφορετικό οικονομικό πρόγραμμα εφόσον στη σύνδεσή του παραμένει ενεργή η δυνατότητα πρόσβασης στο διαδίκτυο.

    Οι συνδρομητές, εφόσον το επιθυμούν, μπορούν με αίτημα τους στα σημεία πώλησης του δικτύου COSMOTE και μέσω της Εξυπηρέτησης Πελατών της COSMOTE,να ζητήσουν την διακοπή της παροχής υπηρεσιών μέσω του δικτύου COSMOTE 4G.

    Μετά την απενεργοποίηση της πρόσβασης στο δίκτυο COSMOTE 4G, εάν ο συνδρομητής επιθυμεί εκ νέου την παροχή υπηρεσιών δεδομένων μέσω του δικτύου COSMOTE 4G θα πρέπει να υποβάλλει εκ νέου αίτημα ενεργοποίησης για την παροχή υπηρεσιών δεδομένων μέσω του δικτύου COSMOTE 4G.

    Αναλυτικές πληροφορίες για την παροχή υπηρεσιών δεδομένων μέσω του δικτύου COSMOTE 4G παρέχονται μέσω της ιστοσελίδας www.cosmote.gr, του δικτύου πωλήσεων και την Εξυπηρέτηση Πελατών της COSMOTE (Κλήση στο 13888 για κατόχους Συμβολαίου, ΚαρτοΣυμβολαίου ή Καρτοκινητού COSMOTE, με χρέωση 0,19€/κλήση και στο 13818 για επαγγελματίες με δωρεάν κλήση από το εταιρικό κινητό COSMOTE).

    Για κλήση στο 138 88 και 13818 από κινητά τηλέφωνα άλλου δικτύου, καθώς και από σταθερά τηλέφωνα, η χρέωση ορίζεται από τον πάροχο του δικτύου από το οποίο πραγματοποιείται η κλήση.

    Πηγή : Cosmote

  2. #2
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.761
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν είχαν όλοι οι συνδρομητές "αυτόματη" πρόσβαση σε 4G στην Cote ?

    Θυμάμαι πριν χρόνια είχα στείλει μήνυμα για να "ανοίξει" στο καρτοκινητό, αλλά είχα την εντύπωση πως αυτό δεν χρειαζόταν πια.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  3. #3
    Εγγραφή
    12-04-2005
    Μηνύματα
    1.265
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    18000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Thomson TG 585v8
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 12,5(dB)
    Ένα μεγάλο μπράβο στους συντάκτες του δελτίου τύπου της cosmote.
    Χωρίς να λένε τίποτε, χωρίς να προσφέρουν κάτι διαφορετικό, έχουν γράψει μια σελίδα δελτίο τύπου... να!
    "Είμαι άνθρωπος και έχω αξιοπρέπεια.
    Δεν δέχομαι να με διαφεντεύει ένας ξένος γιατί τότε είμαι σκλάβος"
    Sami Sharaf (former Egypt Minister)
    για τη διαχείρηση της διώρυγας του Σουέζ από τους Αγγλους

  4. #4
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είχαν όλοι οι συνδρομητές "αυτόματη" πρόσβαση σε 4G στην Cote ?

    Θυμάμαι πριν χρόνια είχα στείλει μήνυμα για να "ανοίξει" στο καρτοκινητό, αλλά είχα την εντύπωση πως αυτό δεν χρειαζόταν πια.
    εγω παντως με whats up ειχα βγαλει αλλες καρτες γιατι εχω twin sim για να εχω 4G πριν ειχα μια μονο, και ειχα στειλει ποιο πριν το sms ποιο παλια μηνες δλδ πριν βγαλω τις καρτες.
    Δεν εχω ακομα συσκευη 4G (κινητο-ταμπλετ) αλλα εχω ενα stick και δουλευει μια χαρα πλεον, πολυ πριν την ανακοινωση αυτη!
    δλδ τι νεο μας λενε δεν καταλαβα!

  5. #5
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είχαν όλοι οι συνδρομητές "αυτόματη" πρόσβαση σε 4G στην Cote ?

    Θυμάμαι πριν χρόνια είχα στείλει μήνυμα για να "ανοίξει" στο καρτοκινητό, αλλά είχα την εντύπωση πως αυτό δεν χρειαζόταν πια.
    Μόλις χθες τσακωνόμουν με ένα στόκο υπεύθυνο στην Κοτε 13888 που μου έλεγε οτι δεν δικαιούμαι πρόσβαση στο 4G όταν ζητούσα να μου το ανοίξουν , μέχρι που τελικά ο στόκος είδε οτι ελεγε βλακείες και προσπάθησε να τα μαζέψει επικαλούμενος "τεχνικό πρόβλημα" που δεν μπορούσε να μου το ενεργοποιήσει άμεσα....!!! Για τα μπάζα είναι οι τύποι
    Timeo Danaos et dona ferrentes

  6. #6
    Εγγραφή
    12-10-2006
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΕΡΒΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Έχω την εντύπωση ότι δεν είχαν δικαίωμα σε 4G όλοι οι συνδρομητές Cosmote. Μόνο τα ακριβά προγράμματα και τα καρτοκινητά (οξύμωρο) είχαν πρόσβαση σε 4G. Τώρα απ’ ότι φαίνεται δίνουν σε όλα. Για να ενεργοποιηθεί το 4G πρέπει να το ζητήσεις. Ο πιο εύκολος τρόπος είναι στέλνοντας sms στο 1333 με το μήνυμα «4G»

  7. #7
    Εγγραφή
    28-08-2003
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12000/999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Oxygen
    Το δελτίο τύπου αυτό είναι για γέλια. Χαζομάρες λέει και απ' οτι φαίνεται δεν επηρρεάζονται οι υπάρχοντες συνδρομητές γιατί σύμφωνα με αυτό πρέπει να ξαναζητήσουμε από σήμερα να μας ξαναδώσουν πρόσβαση στο 4G όσοι είχαμε ήδη ωστόσο εξακολουθούμε να έχουμε πρόσβαση χωρίς να το έχουμε ξαναζητήσει...

  8. #8
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Το διάβασα 3 φορές για να καταλάβω αν έχασα κάτι αλλά πραγματικά δε βρίσκω νόημα σ αυτό το ΔΤ. Είμαι σε φάση "ότι τι?".

    Τι ακριβώς μας ανακοίνωσαν?

  9. #9
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είχαν όλοι οι συνδρομητές "αυτόματη" πρόσβαση σε 4G στην Cote ?
    Όχι. Τα μικρά συμβόλαια (κάτω των 35€ αν θυμάμαι καλά) δεν είχαν πρόσβαση στο 4G.

  10. #10
    Εγγραφή
    18-08-2003
    Περιοχή
    3491
    Μηνύματα
    5.143
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16000/800
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    C876
    SNR / Attn
    9(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ότι είπε ο emeliss. Το ίδιο ίσχυε τουλάχιστον και στη vodafone μέχρι πριν κάμποσο καιρό.
    In theory, practice is the same as theory.
    In practice, it isn't.

  11. #11
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    ΔΕΝ χρειάζεται αίτημα στα σημεία πώλησης οπως λεει

    Η υπηρεσία 4G μπορεί να ενεργοποιηθεί με έναν από τους παρακάτω τρόπους:
    • Με επίσκεψη σε ένα κατάστημα του δικτύου COSMOTE
    • Με δωρεάν μήνυμα με λεκτικό “4G” στο 1333
    • Με κλήση στην Εξυπηρέτηση Πελατών (13888 για Ιδιώτες, 13818 για Επαγγελματίες)
    • Μέσω της ιστοσελίδας My COSMOTE και του Application My COSMOTE.
    Σημείωση: Η απενεργοποίηση της υπηρεσίας γίνεται επίσης μέσω των παραπάνω τρόπων (μόνη διαφορά το λεκτικό στο μήνυμα είναι END 4G στο 1333)

  12. #12
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.761
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι. Τα μικρά συμβόλαια (κάτω των 35€ αν θυμάμαι καλά) δεν είχαν πρόσβαση στο 4G.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SfH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ότι είπε ο emeliss. Το ίδιο ίσχυε τουλάχιστον και στη vodafone μέχρι πριν κάμποσο καιρό.
    Thanks για την διευκρίνηση.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  13. #13
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.619
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είχαν όλοι οι συνδρομητές "αυτόματη" πρόσβαση σε 4G στην Cote ?

    Θυμάμαι πριν χρόνια είχα στείλει μήνυμα για να "ανοίξει" στο καρτοκινητό, αλλά είχα την εντύπωση πως αυτό δεν χρειαζόταν πια.
    Όχι, θυμαμαι έπαιρνες τηλεφωνο ή εστελνες μήνυμα ή πηγαινες στον Γερμανο (ή OTE) να στο ενεργοποιησουν. Και νομιζω αν ειχες παλιά SIM, ίσως και να μην ηταν compatible και σου εδιναν 4G compatible.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  14. #14
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είχαν όλοι οι συνδρομητές "αυτόματη" πρόσβαση σε 4G στην Cote ?

    Θυμάμαι πριν χρόνια είχα στείλει μήνυμα για να "ανοίξει" στο καρτοκινητό, αλλά είχα την εντύπωση πως αυτό δεν χρειαζόταν πια.
    Οχι δεν είχαν. Και εγώ νόμιζα οτι η cosmote είχε καταργήσει αυτή την πρακτική αλλά πριν λίγες μέρες που κοιτούσα τι καρτοκινητά υπάρχουν είδα οτι υπάρχει ακόμα ο διαχωρισμός. Καιρός ήταν να καταργηθεί.

  15. #15
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από titan1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω την εντύπωση ότι δεν είχαν δικαίωμα σε 4G όλοι οι συνδρομητές Cosmote. Μόνο τα ακριβά προγράμματα και τα καρτοκινητά (οξύμωρο) είχαν πρόσβαση σε 4G. Τώρα απ’ ότι φαίνεται δίνουν σε όλα. Για να ενεργοποιηθεί το 4G πρέπει να το ζητήσεις. Ο πιο εύκολος τρόπος είναι στέλνοντας sms στο 1333 με το μήνυμα «4G»
    καλημερα! ναι αυτο το μυνημα ειχα στειλει σε whats up....αλλα επειδη ειχα απαρχαιωμενη sim εβγαλα νεες και twin sim επι την ευκαιρια για να εχω την μια σε στικακι 4G.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-16, 16:53
  2. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-10-16, 09:15
  3. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-09-16, 17:03
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-07-16, 17:54
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-16, 22:55

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας