Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-17 από 17
  1. #16
    Εγγραφή
    24-07-2008
    Μηνύματα
    4.087
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkostass Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρέπει επιτέλους να το καταλάβουν όλοι οι ανυποψίσατοι πελάτες αυτής της wind πώς συστημικά έχουν πρόβλημα,τόσο στήν σταθερή όσο και στήν κινητή παροχή πρός πελάτες της!Τό έχουν άλλωστε παραδεχτεί και φυσικά ούτε κι οι ίδιοι δέν ξέρουν πότε και άν επανέλθει σε φυσιολογικά επίπεδα...Υψηλό πιγκάρισμα τόσο σε σταθερή όσο και κινητή τηλεφωνία....Τιμές από 78ms έως 124ms οπότε ξεχάστε παιχνίδια ξεχάστε streaming και φύγετε να προλάβετε ......
    ΟΤΕ παιδιά ο καλύτερος και με διαφορά παντού στήν Ελλάδα.
    Δέν έχω κάτι με την έν λόγω εταιρία αλλά τεκμιριωμένα ο ΟΤΕ είναι Νο 1.
    Δεν λέω ότι δεν ισχύουν αυτά που λες αλλά.
    Cosmote κινητό. Στο σπίτι μου δεν μπορώ να μιλήσω. Με το κινητό της μητέρας μου (Q) μιλάω κανονικά.
    Mifid vodafone όλο αποσυνδέσεις αλλά με μεγαλύτερη ταχύτητα όταν δουλεύει από το Mifid της wind που δουλεύει πάντα. Στην Καλαμάτα & στην Λάρισα η wind είναι καλύτερη. Στην εθνική η vodafone έχει σήμα και η wind όχι.
    Double play wind κανένα πρόβλημα έως τώρα με χαμηλό συγχρονισμό (6.5) λόγω απόστασης (3.5 km).
    Δεν είναι εύκολες οι γενικεύσεις. Βέβαια αν έχεις περάσει τα πάνδεινα σε καταλαβαίνω σε κάποιο βαθμό.

    - - - Updated - - -

    Βιάστηκα να πω καλή κουβέντα
    Σήμερα


    στις 3/12


    Τι μπορεί να φταίει;
    Ενός λάθους μύρια έπονται...

  2. #17
    Εγγραφή
    29-03-2008
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.134
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    7974/ 1020
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΤΟΥΜΠΑ
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 38(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σύνδεσε το ρούτερ μόνο του πάνω στην τηλεφωνική πρίζα. Αν συνεχίζει να βγάζει τα ίδια αποτελέσματα, τηλέφωνο για υποστήριξη και έλεγχο. Εγώ είχα 2 τέτοιες περιπτώσεις την 28/10 και μέσα στο Νοέμβρη. Αρχικά πήγε βλάβη στον ΟΤΕ, ο οποίος κάτι έκανε και διορθώθηκε το θέμα. Μετά από λίγες μέρες ξανά τα ίδια. Τελικά μετά από ελέγχους έγινε συνδυαστικός έλεγχος από Wind και ΟΤΕ και πλέον είμαι ξανά στα κλασικά μου 7,5Mbps. Ελπίζω να μην έχω ξανά θέμα.

    (το τηλέφωνο για τις βλάβες είναι ένα 4ψήφιο, που δεν θυμάμαι τώρα, και όχι το 13800 που έχει χρέωση από τηλέφωνο wind)

    Η κινητή και το που έχει επαρκή κάλυψη κάθε εταιρεία δεν είναι σταθερό μέγεθος. Σπίτι μου μπορείς να μιλήσεις άνετα με Voda, σχετικά καλά με wind και μόνο δίπλα στο παράθυρο με Cote. Αλλά αυτό δεν αντιπροσωπεύει την γενική κατάσταση. Σε κάθε περιοχή και διαφορετικό σενάριο χρήσης (εσωτερικό ή εξωτερικό χώρο, κλήση ή ίντερνετ) αλλάζουν τα δεδομένα.
    CPU: AMD Phenom ΙΙ X4 955, CPU Fan: CoolerMaster Hyper T4, MoBo: ASUS M3A78-T, RAM: 2x2GB Kingston Hyper-X + 2x2GB 800MHz, GPU: Gigabyte GTX 750 TI 2GB Windforce, Case: CoolerMaster HAF 922, PSU: SEASONIC G-550 GOLD 550W

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόβλημα με vdsl και Speedport 2i
    Από gpgpgps στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-16, 01:59
  2. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-03-16, 12:34
  3. Xbox one: Προβλημα με Ip και ports udp
    Από xristos85 στο φόρουμ Nova VDSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-16, 02:40
  4. Wind πρόβλημα με ταχύτητα.
    Από Snoo στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-12-15, 22:09
  5. Πρόβλημα με τηλεόραση και pc
    Από HugeG στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-12-15, 09:18

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας