Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-40 από 40
  1. #31
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα, έχω πλέον κοντά χρόνο ένα Samsung Gear S2. ΟΚ, μου κόστισε αλλά καμία σχέση με άλλα *γκουχ* μήλορολόγια *γκουχ* και οι εντυπώσεις μου εν συντομία:

    1. Χρήσιμο επαγγελματικά αν είσαι σε meeting και έχεις το κινητό σε silent και διακριτικά (τονίζω το διακριτικά επειδή αν κοιτάς ρολόϊ είναι χειρότερο ) μπορείς να δεις κλήση τηλεφωνική / email header-sender που έχεις

    2. Corollary του 1: Aν είσαι σε γραφείο / χώρο με άλλους είναι πολύ πιο "φιλικό" μιας και μπορείς να έχεις το κινητό διαρκώς στο σιωπηλό και να καταλαβαίνεις (vibration) άμεσα την κλήση. Εκτιμάται από τους τριγύρω σου

    3. Πολύ χρήσιμο σε health monitoring αλλά μπορείς να αγοράσεις φθηνότερα και πολύ ακριβέστερα σε λειτουργία και επιδόσεις wristbands

    Συνοπτικά, το 1 είναι χρήσιμο καθώς και το 2 αλλά και τα 2 δεν είναι δα και ΤΟ disruption

    Το 3 είναι εξαιρετικά χρήσιμο αλλά όχι για τιμή smartwatch καθώς η αγορά έχει πολύ φθηνότερα (και με μεγαλύτερη ακρίβεια) wristbands. Άρα, λίγος χώρος για πολλές συσκευές, λίγες εφαρμογές δυνητικά, συνεπώς έχει (και) τα χαρακτηριστικά μόδας και μόνο
    Ναι, φαντάζομαι ότι οι βασικές χρήσεις είναι αυτές, και για αυτό(ες) έγραψα ότι - προσωπικά - με αφήνουν αδιάφορο. Ιδίως το κομμάτι του health monitoring, μακριά από εμάς γυμναστικές και περπάτημα

    Αν μου περίσσευαν, πιθανότατα να έπαιρνα ένα, λόγω γκατζετιάς, αλλά δεν έχω τέτοιες ανάγκες (ευτυχώς).

  2. #32
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.378
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο επικεφαλής της παγκόσμιας ανάπτυξης προϊόντων της Motorola - Shakil Barkat- αποκάλυψε πως η Motorola δεν πρόκειται να αναπτύξει ένα νέο Moto Συνημμένο Αρχείο 177167360 smartwatch, ούτε θα ανακοινώσει οποιαδήποτε wearable συσκευή στο ετήσιο roadmap που θα ανακοινώσει σύντομα.

    Η δικαιολογία για την απόφαση της εταιρίας να μην επενδύσει σε κάποιο νέο smartwatch, είναι πως οι συσκευές που φοριούνται, δεν έχουν καταφέρει να γίνουν ελκυστικές στο κοινό, δείχνοντας και την έλλειψη ενδιαφέροντος και προσέλκυσης χρηστών από το Android Wear, που σύντομα θα κυκλοφορήσει στην έκδοση 2.0.

    Τα smartwatches δεν είναι τα μόνα που έχουν πρόβλημα πωλήσεων, αφού και τα απλά fitness wearables έχουν πτώση πωλήσεων και οι φήμες θέλουν την Fitbit να αγοράζει την Pebble και να αποσύρει τα προϊόντα της.

    Πηγή : Android Police
    Το άρθρο στέκει;

    Γιατί βλέπω κάποια περίεργα πράγματα.
    Πχ. για την έκδοση 2.0 του Android Wear. Ήδη φοράει την 2.0.0.138705214.
    Και είναι επίσημη. Όχι beta.

    Τέλος, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Δεν είναι για όλους το smartwatch. Δεν το κάνει όμως και άχρηστο επειδή δεν χρειάζεται σε όλους. Ούτε βρίσκω πώς είναι το πιο βασικό του θέμα η αυτονομία. Δηλαδή αν είχατε κανονικό ρολόι, δεν το βγάζετε από το χέρι σας όλη την ημέρα; Κοιμάστε με το ρολόι; Ε, όπως βγάζετε το κλασικό ρολόι, ετσι βάζετε και το smartwatch στη βάση φόρτισης για το βράδυ.
    Και το 360 2ης γενιάς βγάζει και 2 μέρες με νορμάλ χρήση.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  3. #33
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το άρθρο στέκει;

    Γιατί βλέπω κάποια περίεργα πράγματα.
    Πχ. για την έκδοση 2.0 του Android Wear. Ήδη φοράει την 2.0.0.138705214.
    Και είναι επίσημη. Όχι beta.
    The Moto 360 released in 2015 is expected to receive an update to the new software, but the original model launched in 2014 will not.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ούτε βρίσκω πώς είναι το πιο βασικό του θέμα η αυτονομία. Δηλαδή αν είχατε κανονικό ρολόι, δεν το βγάζετε από το χέρι σας όλη την ημέρα; Κοιμάστε με το ρολόι; Ε, όπως βγάζετε το κλασικό ρολόι, ετσι βάζετε και το smartwatch στη βάση φόρτισης για το βράδυ.
    το κανονικό ρολόι γιατί να το βγάλεις από το χέρι το βράδυ;
    Επίσης, αυτά τα health monitors και τα λοιπά καλούδια κτλ το βράδυ δεν ισχύουν; πχ κάποια κάνουν monitor του ύπνο σου και έχουν smart alarm που σε ξυπνάει σταδιακά και αθόρυβα.

  4. #34
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    το κανονικό ρολόι γιατί να το βγάλεις από το χέρι το βράδυ;
    Προσωπικά το βγάζω. Δεν το μπορώ όταν κοιμάμαι.
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  5. #35
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.378
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    το κανονικό ρολόι γιατί να το βγάλεις από το χέρι το βράδυ;
    Επίσης, αυτά τα health monitors και τα λοιπά καλούδια κτλ το βράδυ δεν ισχύουν; πχ κάποια κάνουν monitor του ύπνο σου και έχουν smart alarm που σε ξυπνάει σταδιακά και αθόρυβα.
    Προσωπικά το health monitor το θέλω για όταν είμαι ξύπνιος. Όχι όταν κοιμάμαι.
    Και το ρολόι που όπως και να το κάνουμε είναι κάτι που προεξέχει, είναι σαν ξένο σώμα πάνω μου (όπως θεωρώ και στον περισσότερο κόσμο) όταν κοιμάται.

    Επίσης, όπως ανέφερα ήδη, η έκδοση 2 έχει βγει εδώ και καιρό για το android wear που φοράει το 2ης γενιάς.
    Άρα γιατί αναφερεται ότι "θα" βγει?
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  6. #36
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά το βγάζω. Δεν το μπορώ όταν κοιμάμαι.
    Εξαρτάται από το ρολόι και τον άνθρωπο τότε

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά το health monitor το θέλω για όταν είμαι ξύπνιος. Όχι όταν κοιμάμαι.
    Και το ρολόι που όπως και να το κάνουμε είναι κάτι που προεξέχει, είναι σαν ξένο σώμα πάνω μου (όπως θεωρώ και στον περισσότερο κόσμο) όταν κοιμάται.
    Το health monitor το θες για όλη την ημέρα. Το fitness tracker το θες για όταν είσαι ξύπνιος

    Για το ρολόι, είναι στον άνθρωπο αλλά και στο ρολόι. Εγώ νοιώθω το χέρι μου γυμνό όταν δεν το φοράω. Εγώ βέβαια φοράω ρολόι από παιδί.
    Αν κάποιος όμως δεν χρησιμοποιούσε ρολόγια και πήγε σε smartwatch, το καταλαβαίνω. θα του φαίνεται ξένο σώμα.

  7. #37
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    In other news,

    Dear Pebblers,

    Thank you all for being such loyal supporters and champions of the Pebble community and brand. You helped start something fantastic when you backed our first Kickstarter project (and shout-out to the first inPulse users). Since then, we’ve shipped over 2 million Pebbles around the world!

    However—due to various factors—Pebble is no longer able to operate as an independent entity. We have made the tough decision to shut down the company and no longer manufacture Pebble devices.

  8. #38
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    6.151
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16280/920
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Asus DSL-N66U
    SNR / Attn
    9(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    In other news,
    Yep, dissolution της εταιρείας μετά την εξαγορά των software assets (και κάποιων devs) από την Fitbit.
    CPU: i7-6700k || MB: Asus Maximus VIII Hero || RAM: Kingston HyperX Fury 16GB 2400mhz cl15 || GPU: Asus GTX 970 Strix || CPU cooler: Noctua NH-D15 || HDD: Samsung 850 EVO 250GB, WD 1TB Caviar Black || PSU: Seasonic 700W || Monitor: LG M2762D/1080p || Speakers: Harman Kardon SoundSticks III || Case: Silverstone Temjin TJ07

  9. #39
    Εγγραφή
    22-08-2015
    Μηνύματα
    392
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Hol
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alekan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάποιος που μας σπαει τα ουμπαλα κάθε φορά που συναντά γραμμένο κάτι διαφορετικό από την αποψαρα του, πως ακριβώς λέγεται;
    Σωστή επισήμανση! Αυτό κι αν είναι κουσούρι!

  10. #40
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.850
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/13556kbps
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    16.2(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Απλά δεν μπόρεσαν να γίνουν ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ, όπως ακριβώς κατόρθωσαν να κάνουν τα smartphones και τα laptops.

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-16, 13:58
  2. Δεν "φορτώνουν" τα windows
    Από kostis38 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-10-16, 15:57
  3. Εγκάρσιοι μειωτήρες ταχύτητας ή αλλιώς "σαμαράκια"
    Από Nozomi στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-06-16, 23:12
  4. Bug του iOS 9.3 "κρασάρει" τα iPhone 6s/6s Plus
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-16, 13:23
  5. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-16, 14:21

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας