Σελ. 963 από 1148 ΠρώτηΠρώτη ... 943953958961962963964965968973983 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 14.431-14.445 από 17206
  1. #14431
    Εγγραφή
    17-08-2006
    Περιοχή
    Amsterdam
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    7.526
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    100/100Mbps
    ISP
    KPN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aristomenis Εμφάνιση μηνυμάτων
    (και το "αμαρτωλό", πέρασμα από το mw3 )

    μα, δεν ημουνα εγω αυτος. καποιος ειχε χακαρει το λογαριασμο μου.


    Spoiler:
    καταραμενο steam...





    Intel 2500k @ 4.4GHz w Arctic Freezer i30 | AsRock Z77 Extreme 4 | 2x4GB Crucial Ballistix DDR3 @1600 RAM | EVGA GTX 970 SC | OCZ Vertex2 60GB SSD | San Disc SATA3 128GB SSD | WD Caviar Black 500GB HDD | Fortron Raider 750W | Asus Xonar DX | Tt Element T | Acer 24" LED 120Hz 3D Vision Monitor | CM Storm Quickfire Ultimate Cherry MX Brown KB | Logitech G502 Mouse

  2. #14432
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    6.151
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16280/920
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Asus DSL-N66U
    SNR / Attn
    9(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φανταζομαι τρολαρεις ετσι ; και μαλιστα ασύστολα
    Οχι τιποτε αλλο αλλα το παιχνιδι καθε αλλο παρα καλα γραφικα εχει για τις απαιτησεις που εχουν, θα ελεγα οτι εχει γραφικα προηγουμενης γενιας τουλαχιστο.
    Απλα για αλλη μια φορα μετα το batman και προσφατα το nms αλλο ενα παιχνιδι με χαλια porting και optimization.
    Εαν για τετοια γραφικα και 60fps θελουμε 1080sli τοτε τι να πουν τα witcher, fo4, doom κλπ.
    Και μετα φταει η nvidia και η καθε nvidia που θα πουλαει την επομενη x80 1000+Ε για να παιζουμε τα σκατοκονσολοπορτς του κερατα. Καλα να παθουμε αφου και το hardware αγοραζουμε και τα σκατοκονσολοπορτς παιζουμε.

    Παραδειγμα προς αποφυγη ειναι και μαλλιστα κραυγαλεο και αυτο μονο για τα γραφικα μην αναφερθουμε καν στο ingame store. In game store σε FPS single player game !!!! Δηλαδη ΕΛΕΟC, και το καλυτερο ειναι οτι εαν δεν αλλαξει κατι τα microtransactions ειναι μονο για το current save!!!! Ποσο προβατα πρεπει να ειμαστε πια για να τα δεχομαστε αυτα;
    Καταρχήν ανέφερα απλά το γεγονός ότι τα γραφικά είναι βελτιωμένα κατά πολύ σε σχέση με το HR. Αυτό ισχύει όσο unoptimized port και αν είναι το Mankind Divided (που είναι, no surprise there really, βασικά πρόκειται για GPU limited παιχνίδι). Δεν ανέφερα ότι φτάνει σε καμία περίπτωση τα επίπεδα W3 (καλά το F4 τι το ανέφερες, γέλαγαν και οι πέτρες με τα γραφικά του). Επίσης αν δεχτούμε ότι είναι κακό port το MD τότε τι πρέπει να πούμε για το Deus Ex: The Fall, ίσως το χειρότερο Deus Ex port που έχει γίνει ποτέ. Σε σχέση λοιπόν με τα ανωτέρω παραδείγματα υπάρχει βελτίωση. Τώρα το θέμα του αν χρειάζεται 10x0 για τα παραπάνω, αυτό είναι γνωστή και πονεμένη ιστορία σε αρκετούς νέους τίτλους, ανεξαρτήτου ποιότητας, στην οποία δεν υπάρχει λύση.

    Για το ingame store σου απάντησε ο Orderlord. Δεν χρειάζεται να αγοράσεις απολύτως τίποτα από αυτό και το παιχνίδι σου παρέχει υπέρ του δέοντος τα "εργαλεία" που θα σου χρειαστούν για να το τελειώσεις και με το παραπάνω. Προς Θεού, δεν δικαιολογώ την πρακτική, δεν μου αρέσει, αλλά από την άλλη, ούτε content μου "κρύβει" (όπως το Day 1 DLC που είναι στην ουσία cut content με σκοπό να πουληθεί για να αρμέξουν χρήματα), ούτε πρόκειται για competitive παιχνίδι όπου το Χ advantage θα παίξει κάποιο ρόλο. Δες το και αλλιώς. Αν κανείς δεν αγοράσει (ή έστω ελάχιστοι), δεν πρόκειται να το ξαναβάλουν. Ειλικρινά είδα το εν λόγω nerd rage με το store και αλλού και ειλικρινά αδυνατώ να το καταλάβω.
    CPU: i7-6700k || MB: Asus Maximus VIII Hero || RAM: Kingston HyperX Fury 16GB 2400mhz cl15 || GPU: Asus GTX 970 Strix || CPU cooler: Noctua NH-D15 || HDD: Samsung 850 EVO 250GB, WD 1TB Caviar Black || PSU: Seasonic 700W || Monitor: LG M2762D/1080p || Speakers: Harman Kardon SoundSticks III || Case: Silverstone Temjin TJ07

  3. #14433
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.219
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Για το fo4 υπερέβαλα γιατί δε το έχω ποτέ ούτε λεπτό χωρίς mods. Σε κάθε περίπτωση όμως τα γραφικά του εν λόγω παιχνιδιού δεν δικαιολογούν τις απαιτήσεις τους.

    Λυση υπαρχει -> μαυρο, αλλα δυστυχως δεν...

    Οσο για το store τωρα το δεχεσαι γιατι δεν χρειαζεται απαραιτητα, αυριο θα χρειαζεται κατι και μεθαριο θα χρειαζονται τα παντα. Και μπορει εσυ και εγω να εχουμε την ωριμοτητα να πουμε "οχι" τωρα τα απανταχου πιτσιρικια ομως που εχουν μαθει τη δουλεια και εχουμε μεγαλωσει με αυτο το στυλ μεσα απο τα mobile stores θα το τιμησουν δεόντως.

    Κριμα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος panoc : 25-08-16 στις 07:09.


  4. #14434
    Εγγραφή
    15-12-2007
    Περιοχή
    ΧΑΝΙΑ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΑ
    Router
    AVM FRITZBOX 7590
    SNR / Attn
    16(dB) / 12.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αυτο το inside πολυ κάψιμο μεσημέρι έγινε εγκατάσταση το βράδυ ειχε τελειώσει μέχρι ενα σημείο ήταν ωραίο μετά που έγινε σα μπάλα με ψιλό χάλασε.
    CASE:Phanteks Evolv X/PSU:Super-Flower leadex Titanium 1000W /CPU: i7-10700K/CPU COOLER:Κraken Z63/MOBO: Gigabyte Aurus Z490 master/RAM:G skill trident Z 32Gb DDR4-4000/GPU:EVGA FTW3 ULTRA 3080Ti/SSD:M.2:Samsung 970 evo plus 1Tb/UPS:CYBERPOWER CP1500EPFCLCD 1500VA/900W/MONITOR: ASUS PG279Q.

  5. #14435
    Εγγραφή
    28-10-2005
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    421
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    HOL
    Router
    Speedport Smart
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Banditgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειλικρινά είδα το εν λόγω nerd rage με το store και αλλού και ειλικρινά αδυνατώ να το καταλάβω.
    Το πρόβλημα με τα in game stores είναι ότι χαλάν το balancing και το in game economy. Όπως πχ. στο AC Unity. Γενικώς όταν βάζεις ingame store σαν designer πρέπει να δώσεις και κίνητρο να γίνουν αγορές αλλά και να μην κλείσεις το παιχνίδι πίσω από paywall. Γενικώς να κάνεις accommodate και τους χρήστες που θα αγοράσουν κάτι απ' το ingame store αλλά και αυτούς που όχι.

    Αυτό όσο και αν υπεύθυνοι μάρκετινγκ διατείνονται ότι ΔΕΝ επηρεάζει το game design, το επηρεάζει. Μπορούμε να το αναλύσουμε και σε πόσα πολλά πράγματα επηρεάζετε ένα παιχνίδι όταν ανακατεύετε τόσο πολύ το monetization με την δημιουργική διαδικασία αλλά είναι μεγάλη κουβέντα και είμαι σίγουρος ότι είναι εύληπτο μιας και ως φόρουμ τεχνολογίας αρκετοί θα τοχουν συναντήσει και στη δικιά τους δουλειά.

    Και ιδεολογικά, ναι με χαλάει γιατί δεν πέρνω και το full experience απ' τη στιγμή που μου χρεώνεις 2 skins και 1 άλλο asset ξέρω που φτιάχτηκε για το game στα 5$.

    Γενικώς είμαι old school ίσως, αλλά για μένα το ΑΑΑ game πουχει 60$ στο ράφι πρέπει ναναι έτοιμο. Μόνο patches. Βλέπε Witcher υπόδειγμα σωστού publishing.

    Και παρότι δεν είναι χάλια πορτ, δεν είναι και σοβαρό. Το High με το Ultra απλά δεν έχουν διαφορές στο μάτι... all in the name of graphics parity, ναναι καλά οι κονσόλες.
    Phanteks Enthoo Pro | i7 6700k @ 4.6Ghz | CM Hyper 212 EVO | Gigabyte GTX 970 G1 @ 1502/7600 | Asus Z170-A | Kingston HyperX Fury DDR4 2666Mhz | 256GB Adata SSD | 11TB total HDD's | EVGA SuperNova G2 850W | Windows 8.1 Enterprise x64 | Corsair K70 RGB CherryMX Red | Razer DeathAdder Chroma | 2 x DELL U2414H
    Steam/Origin : kavadias199

  6. #14436
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Μηνύματα
    5.267
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    BaudTec ADSL USB C802
    Τι τα 8ες?Καποτε μαζευοντουσαν 6-7 νεοι στο γκαραζ του πατερα ενος,και δημιουργουσαν 1 παιχνιδι που στο ελλαδισταν πουλησε περισσοτερα cd-roms απ'οσα μοιραζε δωρεαν ο πρωτοεμφανιζομενος τοτε ψηφιακος καταλογος του ΟΤΕ.Για οσους δεν ξερουν προκειται για τη westwood και το 1ο command & conquer.

    Πλεον ειναι multi-billion (κι οχι απλα million) dollar industry αμα λαχει να 'ουμε.Τα 60-70 ατομα προσωπικο ειναι η εξαιρεση κι οχι ο κανονας κι ακομα και τοτε η εν λογω εταιριουλα ειναι 8εμα αν 8α παραγει 1 ΑΑΑ τιτλο αν 3-4 χρονια.Ασε που ειναι σχεδον βεβαιο οτι στο πρωτο στραβοπατημα το χασαμε το κορμι πατριωτη.Ολοι στο ταμειο ανεργιας...

    Απο την αλλη το να παραγεις casual τιτλους για κονσολες η ακομη και σωρηδον <<freebies >> για κινητα και ταμπλετες ειναι σαφως πιο αποδοτικο κι ασφαλες.Για την ακριβεια παλι καλα που οι κονσολες καπως συγκρατουν ακομα αυτη την ταση γιατι αλλιως 8α πανηγυριζαμε ολοι την κυκλοφορια του gta 6 στο iphone,με μηχανη gta 3.Κι απο πανω 8α το χαρακτηριζαν κι ως ωριμο rpg τρομαρα τους...

  7. #14437
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    6.151
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16280/920
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Asus DSL-N66U
    SNR / Attn
    9(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kavadias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα με τα in game stores είναι ότι χαλάν το balancing και το in game economy. Όπως πχ. στο AC Unity. Γενικώς όταν βάζεις ingame store σαν designer πρέπει να δώσεις και κίνητρο να γίνουν αγορές αλλά και να μην κλείσεις το παιχνίδι πίσω από paywall. Γενικώς να κάνεις accommodate και τους χρήστες που θα αγοράσουν κάτι απ' το ingame store αλλά και αυτούς που όχι.
    Συμφωνούμε...διαφωνώντας . Συμφωνούμε στο principle, ότι το store σε sp game είναι απαράδεκτο, αλλά όχι στο πως επηρεάζει το συγκεκριμένο παιχνίδι. Η απάντηση είναι ότι δεν το επηρεάζει στο ελάχιστο. Είμαι 40+ ώρες in, δεν έχω φτάσει καν στα μισά (απλά μου αρέσει να εξερευνώ και την πιο μικρή τρύπα) και κυριολεκτικά "κολυμπάω" στα credits ώστε να μην γνωρίζω τι να τα κάνω. Από praxis, έχω 100% ότι μου χρειάζεται, ότι παραπάνω πάρω απλά θα με κάνει ακόμα περισσότερο OP. Ειλικρινά νιώθω άσχημα για όσους αγοράσουν από το shop. Είναι παντελώς αχρείαστο. Δυστυχώς το ίδιο μπορεί να ειπωθεί και για τα items/όπλα που δίδονται μέσω DLC. Μέσα στα 20 πρώτα λεπτά του παιχνιδιού βρίσκεις combat rifle, battle rifle, sniper rifle ανετότατα, αρκεί να έχεις αρκετό praxis να περάσεις το σχετικό hack. Τα DLC όπλα δεν προσφέρουν κάτι το εξαιρετικά ιδιαίτερο σε σχέση με τα vanilla weapons, ιδιαίτερα δε όταν και το Manking Divided δυστυχώς (δυστυχέστατα) συνεχίζει να διατηρεί τα αρνητικά στοιχεία του HR σε ότι αφορά το approach σε επίπεδο stealth/gunplay. Το stealth συνεχίζει να παραμένει η πιο rewarding εμπειρία, η "αληθινή" Deus Ex εμπειρία. Το gunplay παραμένει sloppy όπως στο HR, το AI παραμένει το ίδιο άσχημο όπως στο HR και το hacking/invisibility aug παραμένουν kings (προσθέστε και το νέο remote hack στη λίστα). Ειλικρινά πέρα από το αρχικό stun gun/tranq rifle που παίρνεις στο Dubai mission for free δεν χρειάζεται να κουβαλάς απολύτως ΚΑΝΕΝΑ όπλο (και άρα και σφαίρες γι' αυτό), είτε αυτό είναι DLC είτε οτιδήποτε άλλο, ειδικά δε αν επιλέξεις το νέο experimental aug όπου μπορείς να κάνεις stun από απόσταση μέχρι 4 άτομα ταυτόχρονα (ή το παρόμοιο explosive nanoblade aug), δεν χρειάζεσαι ούτε το tranq rifle πλέον. Τουλάχιστον στο HR κουβαλούσες όπλα, θέλοντας και μη, για τα boss fights. Στο MD υπάρχει (δυστυχώς και πάλι) ΕΝΑΣ boss και αυτόν δεν χρειάζεται να τον σκοτώσεις. Τα DLC items είναι disposable items για very early on, πράγμα το οποίο ισχύει σε όλα τα games και όχι μόνο στο MD. Να κατακρίνουμε ότι είναι tied στο savegame ναι, αλλά it doesn't make any difference whatsoever.

    Θα περίμενα από τους κριτικούς του καναπέ να μου κάνουν μια ανάλυση όπως η παραπάνω όπου θα δίνουν valid reasons για τις αδυναμίες του MD (που παρόλες τις αδυναμίες αυτές παραμένει ένα πολύ καλό game, φυσικά πολύ μακριά all time classic) και όχι απλά μέσα στην 1η ώρα να έχουν κάνει refund με την δικαιολογία ότι έχει store, ή ότι τους έβγαλε prompt να εγκαταστήσουν το DX Universe app (το οποίο επίσης είναι παντελώς αχρείαστο). Όσο δίκιο και να έχουν για το store επί της αρχής, τόσο το χάνουν κάνοντας review ένα game που δεν έχουν παίξει.
    CPU: i7-6700k || MB: Asus Maximus VIII Hero || RAM: Kingston HyperX Fury 16GB 2400mhz cl15 || GPU: Asus GTX 970 Strix || CPU cooler: Noctua NH-D15 || HDD: Samsung 850 EVO 250GB, WD 1TB Caviar Black || PSU: Seasonic 700W || Monitor: LG M2762D/1080p || Speakers: Harman Kardon SoundSticks III || Case: Silverstone Temjin TJ07

  8. #14438
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Χιλιες φορες in game shop για gear, παρά day 0 main story arc DLC οπως επιπλεον companions, npcs, περιοχές.

  9. #14439
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    6.151
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16280/920
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Asus DSL-N66U
    SNR / Attn
    9(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χιλιες φορες in game shop για gear, παρά day 0 main story arc DLC οπως επιπλεον companions, npcs, περιοχές.
    Το οποίο DLC στο MD εξελίσσεται ΜΕΤΑ τα γεγονότα του main game και είναι μια σειρά από side missions, completely skipable. Να σημειωθεί εδώ ότι το εν λόγο DLC (Jensen's Stories) καθώς και 2-3 outfits + τα "special" weapons ήταν μέσα στην τιμή του normal edition (φαντάζομαι αυτά αν το είχες κάνει preorder).
    CPU: i7-6700k || MB: Asus Maximus VIII Hero || RAM: Kingston HyperX Fury 16GB 2400mhz cl15 || GPU: Asus GTX 970 Strix || CPU cooler: Noctua NH-D15 || HDD: Samsung 850 EVO 250GB, WD 1TB Caviar Black || PSU: Seasonic 700W || Monitor: LG M2762D/1080p || Speakers: Harman Kardon SoundSticks III || Case: Silverstone Temjin TJ07

  10. #14440
    Εγγραφή
    17-10-2006
    Περιοχή
    Trapped inside a physical form..
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    8.712
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    NetFasteR -IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 26(dB)
    Πριν από κανά μήνα είπα να πιάσω το ΜΕ3, έστω και καθυστερημένα. Προς μεγάλη μου απογοήτευση συνειδητοποίησα ότι είχα χάσει τα saves του ΜΕ2, που είχαν τα saves του ΜΕ1. Όπως και να έχει το έβαλα και συνειδητοποίησα ότι δεν θυμόμουν απολύτως τίποτα οπότε long story short τερμάτισα χθες ξανά το ΜΕ1.

    Πριν περάσω στο 2 υπάρχει κάποιο DLC που θα έπρεπε να παίξω; Ξερει μήπως κανείς αν συμπεριλαμβάνεται στο bundle του steam που είχα αγοράσει τα ΜΕ1 & ΜΕ2 μαζί, γιατί δεν είδα κάποιο 2ο κλειδί για το ME1, ενώ για το ΜΕ2 είδα τρία κλειδιά.

  11. #14441
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    6.151
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16280/920
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Asus DSL-N66U
    SNR / Attn
    9(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από senkradvii Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν από κανά μήνα είπα να πιάσω το ΜΕ3, έστω και καθυστερημένα. Προς μεγάλη μου απογοήτευση συνειδητοποίησα ότι είχα χάσει τα saves του ΜΕ2, που είχαν τα saves του ΜΕ1. Όπως και να έχει το έβαλα και συνειδητοποίησα ότι δεν θυμόμουν απολύτως τίποτα οπότε long story short τερμάτισα χθες ξανά το ΜΕ1.

    Πριν περάσω στο 2 υπάρχει κάποιο DLC που θα έπρεπε να παίξω; Ξερει μήπως κανείς αν συμπεριλαμβάνεται στο bundle του steam που είχα αγοράσει τα ΜΕ1 & ΜΕ2 μαζί, γιατί δεν είδα κάποιο 2ο κλειδί για το ME1, ενώ για το ΜΕ2 είδα τρία κλειδιά.
    Bring Down the Sky, το ένα από τα 2 DLC του ME1 και βασικά το μοναδικό που διαθέτει story και κάποιο νόημα. Πρόκειται για το DLC που έκανε introduce τους Batarians και εξήγησε τη θέση τους στο ME Universe. Δεν έχω ιδέα αν συμπεριλαμβάνεται στο Steam Bundle, το είχα αγοράσει προ αμνημονεύτων ετών απευθείας από το Bioware store μαζί με το key του και έκτοτε το "κουβαλάω" καθώς έξω από προσφορές δεν ξέρω αν διατίθεται καν.
    CPU: i7-6700k || MB: Asus Maximus VIII Hero || RAM: Kingston HyperX Fury 16GB 2400mhz cl15 || GPU: Asus GTX 970 Strix || CPU cooler: Noctua NH-D15 || HDD: Samsung 850 EVO 250GB, WD 1TB Caviar Black || PSU: Seasonic 700W || Monitor: LG M2762D/1080p || Speakers: Harman Kardon SoundSticks III || Case: Silverstone Temjin TJ07

  12. #14442
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από senkradvii Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν από κανά μήνα είπα να πιάσω το ΜΕ3, έστω και καθυστερημένα. Προς μεγάλη μου απογοήτευση συνειδητοποίησα ότι είχα χάσει τα saves του ΜΕ2, που είχαν τα saves του ΜΕ1. Όπως και να έχει το έβαλα και συνειδητοποίησα ότι δεν θυμόμουν απολύτως τίποτα οπότε long story short τερμάτισα χθες ξανά το ΜΕ1.

    Πριν περάσω στο 2 υπάρχει κάποιο DLC που θα έπρεπε να παίξω; Ξερει μήπως κανείς αν συμπεριλαμβάνεται στο bundle του steam που είχα αγοράσει τα ΜΕ1 & ΜΕ2 μαζί, γιατί δεν είδα κάποιο 2ο κλειδί για το ME1, ενώ για το ΜΕ2 είδα τρία κλειδιά.
    2 ειναι τα DLC για το ΜΕ. Το ενα νομιζω ειναι δωρεαν και το αλλο "δωρεαν" με τις ευλογίες του νόμου επειδή δεν υπάρχει κάποιο κατάστημα να τα πουλάει. google it και θα τη βρεις τη λύση στο πεντάλεπτο

    Εγω το ξεκινησα παλι το ME αλλα πλεον δυσκολευομαι λιγάκι επειδή το ξερω απεξω. Το μονο που δεν εχω κανει ειναι το lvl 60 achievement επειδη δεν γουστάρω να ξεκινάω με full gear και specs. Μου αρεσει να ταλαιπωρούμαι λίγο στα πρωτα 10 lvls με τις σφεντόνες.

  13. #14443
    Εγγραφή
    17-10-2006
    Περιοχή
    Trapped inside a physical form..
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    8.712
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    NetFasteR -IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 26(dB)
    Σας ευχαριστώ και τους 2 για τις απαντήσεις.

    How do you do level 60 achievement? Εγώ το ΜΕ1 το τερμάτισα στο 45..

  14. #14444
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από senkradvii Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας ευχαριστώ και τους 2 για τις απαντήσεις.

    How do you do level 60 achievement? Εγώ το ΜΕ1 το τερμάτισα στο 45..
    To ξεκινας απο εκει που το αφησες. Αν είναι 45 δεν θα τα καταφερεις, νομιζω θελει να το πιασεις απο 50++ (δλδ 2 playthroughs με τον ίδιο χαρακτήρα... meeeh).

  15. #14445
    Εγγραφή
    28-10-2005
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    421
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    HOL
    Router
    Speedport Smart
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Banditgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνούμε...διαφωνώντας . Συμφωνούμε στο principle, ότι το store σε sp game είναι απαράδεκτο, αλλά όχι στο πως επηρεάζει το συγκεκριμένο παιχνίδι.
    .
    .
    .
    Θα περίμενα από τους κριτικούς του καναπέ να μου κάνουν μια ανάλυση όπως η παραπάνω όπου θα δίνουν valid reasons για τις αδυναμίες του MD (που παρόλες τις αδυναμίες αυτές παραμένει ένα πολύ καλό game, φυσικά πολύ μακριά all time classic) και όχι απλά μέσα στην 1η ώρα να έχουν κάνει refund με την δικαιολογία ότι έχει store, ή ότι τους έβγαλε prompt να εγκαταστήσουν το DX Universe app (το οποίο επίσης είναι παντελώς αχρείαστο). Όσο δίκιο και να έχουν για το store επί της αρχής, τόσο το χάνουν κάνοντας review ένα game που δεν έχουν παίξει.
    Συμφωνούμε βασικά. Δεν έχω φτάσει τις 40 ώρες ακόμη στην αρχή είμαι οπότε δεν ξέρω κατά πόσον επηρεάζει το συγκεκριμένο παιχνίδι. Και μένα η διαφωνία μου είναι "on principle" σε περίπτωση που δεν φάνηκε απ' το αρχικό μου ποστ. Για το implementation με 3 ώρες δεν μπορώ να έχω γνώμη.

    Με το υπογραμμισμένο συμπέρασμα σου συμφωνώ απόλυτα. Τώρα για τους κριτικούς του καναπέ, αν εννοείς τα steam reviews έχεις δίκιο, και μένα η πρώτη γνώμη μου είναι ότι το παιχνίδι έχει αδικηθεί σ αυτά.
    Phanteks Enthoo Pro | i7 6700k @ 4.6Ghz | CM Hyper 212 EVO | Gigabyte GTX 970 G1 @ 1502/7600 | Asus Z170-A | Kingston HyperX Fury DDR4 2666Mhz | 256GB Adata SSD | 11TB total HDD's | EVGA SuperNova G2 850W | Windows 8.1 Enterprise x64 | Corsair K70 RGB CherryMX Red | Razer DeathAdder Chroma | 2 x DELL U2414H
    Steam/Origin : kavadias199

Σελ. 963 από 1148 ΠρώτηΠρώτη ... 943953958961962963964965968973983 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 600
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-05-23, 13:11
  2. Ποιο είναι το αγαπημενο σας παιχνιδι στο ιντερνετ?
    Από psahna στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-23, 22:53
  3. Ποιο παιχνιδι εχει το καλυτερο soundtrack;
    Από stelpas στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 139
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-11, 18:42
  4. Κακοκαιρία : Τον κακό τους τον καιρό
    Από kerkiss στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 73
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-08, 02:51
  5. Πρόβλημα τον τελευταίο καιρό...
    Από shakm στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-01-06, 02:44

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας