Σελ. 861 από 1148 ΠρώτηΠρώτη ... 841851856859860861862863866871881 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 12.901-12.915 από 17206
  1. #12901
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Ξανα-ξεκινάω fallout 3. Επειδη στο προηγουμενο run εφτασα μεχρι το 1/4 και 20 level ψαχνω ενα mod που κανονικοποιεί το level progression. Απο οτι θυμαμαι απο τη συζήτηση που ειχαμε κανει πριν απο κανα 8μηνο, το συγκεκριμένο mod ειναι ασυμβατο με κάποιο απο τα overhaul mods. Τι λέτε?

  2. #12902
    Εγγραφή
    11-06-2010
    Περιοχή
    Πανω απο του Steven Seagal
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    3.531
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Path Level
    Interleaved
    Δεν ξερω τι επεξεργαστη εχεις, παντως το thief παιζει καλυτερα σε intel επεξεργαστες.

    Στο thief με το συστημα της υπογραφης και με adaptive vsync μεσα απο το nvidia control panel.

    Εχω min fps 37, average 55, max fps 61.


    Τυχόν αναφορά σε γατούλη/γύρο/μπούρδα δικιά μου, έχει πάντα αυτό το βλέμμα.

  3. #12903
    Εγγραφή
    05-05-2010
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    868
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100mbs/10mpbs
    ISP
    Vodafone
    Κάτι άσχετο αλλά ο χαρακτήρας στο Destiny (PS4 αυτό παίζω αυτή την περιόδο) πώς μπορεί να τρέχει γρήγορα? Δεν μπορώ να το βρώ όλος περιέργως...

  4. #12904
    Εγγραφή
    21-02-2005
    Μηνύματα
    1.341
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FEFOS93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξερω τι επεξεργαστη εχεις, παντως το thief παιζει καλυτερα σε intel επεξεργαστες.

    Στο thief με το συστημα της υπογραφης και με adaptive vsync μεσα απο το nvidia control panel.

    Εχω min fps 37, average 55, max fps 61.
    Σιγά μη φτιάξω καινούριο σύστημα για να παίξω το Thief της Square-Enix!
    Αγορά νέας GPU θα κάνω, η οποία ήταν ούτως ή άλλως προγραμματισμένη για φθινόπωρο, κι εντάξει είμαστε.


    イノセンスはつどう!
    _______________________________________
    Heavenly Yasu and Wonderful Dai

  5. #12905
    Εγγραφή
    19-05-2008
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.307
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    Netgear Wireless G54
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lmih Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτι άσχετο αλλά ο χαρακτήρας στο Destiny (PS4 αυτό παίζω αυτή την περιόδο) πώς μπορεί να τρέχει γρήγορα? Δεν μπορώ να το βρώ όλος περιέργως...
    Πατας τον αριστερο μοχλο μεσα για να τρεξεις γρηγορα. Ωραιο παιχνιδακι αλλα τωρα που εβγαλα κι το raid δεν υπαρχουν κι πολλα να κανω κι εκανα παραγγελια το Killzone Shadow Fall
    Rig C= PSU: XFX 450W / CPU: Intel 3260 / MoBo: ASRock H81M / RAM: 8GB / GPU: Gigabyte GTX 960 4GB

  6. #12906
    Εγγραφή
    05-05-2010
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    868
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100mbs/10mpbs
    ISP
    Vodafone
    Ευχαριστώ Εγώ τώρα το ξεκίνησα και έχω δρόμο πολύ. Δεν έχω πάρει όμως το DLC που έχουν βγάλει...Αξίζει να το αγοράσω?

  7. #12907
    Εγγραφή
    26-03-2009
    Περιοχή
    Αττικη
    Μηνύματα
    4.138
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110000/1100
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 6.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bhaal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σταμάτησα στην αρχή του, αλλά, παρότι τα γραφικά είναι πανέμορφα, έχω την εντύπωση ότι το παιχνίδι οδεύει πολύυυυ προς action μεριά. Θα πω περισσότερα όταν [επιτέλους] το παίξω.
    Επειδη και εχω παιξει ηδη κανα 6ωρο+ να σου πως οτι ολες οι αποστολες βγαινουν stealthily.
    Μπορεις να το τρεξεις σχετικα ευκολα χωρις να σε παρει χαμπαρι κανεις. Ειναι και ο τροπος που παιζω και εγω.
    Τα γραφικα ειναι οντως πανεμορφα και το παιχνδι ειναι γενικα πολυ ατμοσφαιρικο.
    Κλειστα φωτα και ακουστικα προτεινονται εντονως.
    Οσον αφορα την καρτα γραφικων οι επιλογες ειναι πολυαριθμες και παρολο που δεν ξερω budget διαθετεις για αναφορα να σου πως πως μια πχ GTX770 που την βρισκεις ελαφρως μεταχ/νη ισως και κατω απο 200 ευρω, το τρεχει με χαρακτηριστικη ανεση με ολα τερμα (1080).



  8. #12908
    Εγγραφή
    19-05-2008
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.307
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    Netgear Wireless G54
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lmih Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ Εγώ τώρα το ξεκίνησα και έχω δρόμο πολύ. Δεν έχω πάρει όμως το DLC που έχουν βγάλει...Αξίζει να το αγοράσω?
    Ουτε εγω το εχω παρει κι νομιζω οτι βγαινει Δεκεμβρη , γενικα ειμαι κατα των DLCs και ειδικα αυτων που βγαινουν 2 μηνες απο το κυριως game , 99% δεν θα το παρω.
    Rig C= PSU: XFX 450W / CPU: Intel 3260 / MoBo: ASRock H81M / RAM: 8GB / GPU: Gigabyte GTX 960 4GB

  9. #12909
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.634
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ειδα λιγο προχειρα το f1 2014 .
    μου φανηκε σαν βελτιωση των προηγουμενων συνχρονων f1.
    αυτο που ειδα ειναι οτι δεν εχει και πολυ βαρια γραφικα , και μαλον κραταει την αισθηση αρκετα αμεση για φορμουλα και σε σχετικα μετριους υπολογιστες (λες να ειναι μετεξελιξη του trackmania ?)

    εκεινο που μου εκανε εντυπωση ειναι η προεπιλεγμενη αντιστοιχιση των πληκτρων . πολυ προσεγμενη !
    το φρενο και το γκαζι , ακομη και αν παιζεις με το πληκτρολογιο , μπορεις να τα πατησεις και με τα ποδια !
    εχουν βαλει φρενο το αριστερο ctrl και γκαζι το space , πραγμα που το βρηκα σαν προσφορα καποιου πολυ μπασμενου στα ραλακια στους υπολογιστες (δεν το εχω συναντησει αλλου , και το βρηκα αμεσως -αφου το εντοπισα γιατι ψαχνομουν- ποιο χρηστικο απο τις μεχρι τωρα αντιστοιχισεις πληκτρων που εχω συναντησει ) .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  10. #12910
    Εγγραφή
    16-03-2004
    Μηνύματα
    781
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Το είχα ξαναγράψει, αλλά μια που το παίζετε και τώρα: ΤΡΑΓΙΚΟ το Thief.
    Ήμουν φαν της σειράς, τα θεωρώ από τα αγαπημένα μου παιχνίδια.
    Το παιχνίδι είναι τραγικό, δεν έχει καμία σχέση με τα προηγούμενα. Το σενάριο χάλι μαύρο, δεν έχεις μεγάλη ελεύθερια σε σύγκριση με τα προηγούμενα, αυτό που χωρίζεται η πόλη σε κομμάτια και πρέπει να πας συγκεκριμένα από το ένα μέρος στο άλλο απίστευτο, ο Γκάρετ αλλαγμένος.

    Για το Crusader Kings συμφωνώ, από τα καλύτερα strategy των τελευταίων ετών. Αν και γίνεται λίγο σαπουνόπερα όταν ψάχνεις ποιον ανιψιό να παντρέψεις και ποιο διάδοχο να δολοφονήσεις είναι υπέροχο.

    Εγώ αυτές τις μέρες παίζω Wasteland 2 και το λατρεύω. Θυμίζει παλιά καλά Fallout.
    Επόμενο (αν και θα αργήσει) το Legend of Grimrock II. Eλπίζω να είναι στα ίδια επίπεδα με το πρώτο.
    No one flirts like a Malkavian

  11. #12911
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Μηνύματα
    5.267
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    BaudTec ADSL USB C802
    Θυμίζει παλιά καλά Fallout.
    Εν ταξει και το 3 ηταν πολυ καλο.Αν και διαφορετικο gameplay διατηρησε ακεραια την ατμοσφαιρα και το υφος των προηγουμενων.
    Ιδου για να μα8αινουν και οι νεοι για τι ιστορια μιλαμε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος OrderlordTank : 21-10-14 στις 00:27.

  12. #12912
    Εγγραφή
    16-03-2004
    Μηνύματα
    781
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Έτσι που το έγραψα φάνηκε σαν να μην μου άρεσαν τα τελευταία, οπότε έχεις δίκιο να με παρεξηγήσεις.
    Εννοούσα ότι απλά στο στυλ το Wasteland 2 μοιάζει στα αρχικά (που φυσικά μοιάζουν στο αρχικό Wasteland) και μου άρεσε πολύ.
    Εννοείται ότι μου αρέσουν και τα τελευταία, ειδικά το New Vegas είναι από τα αγαπημένα μου παιχνίδια όλων των εποχών.
    Επειδή το έπαιξα πρώτα και μετά το 3, το 3 μου φαίνεται κάπως χειρότερο από πλευράς ιστορίας. Αν και η ατμόσφαιρά του ήταν καταπληκτική.
    Είμαι κι εγώ αρρωστάκι που περιμένω την ανακοίνωση για το 4 μάταια εδώ και καιρό.
    No one flirts like a Malkavian

  13. #12913
    Εγγραφή
    26-03-2009
    Περιοχή
    Αττικη
    Μηνύματα
    4.138
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110000/1100
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 6.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειδα λιγο προχειρα το f1 2014 .
    μου φανηκε σαν βελτιωση των προηγουμενων συνχρονων f1.
    αυτο που ειδα ειναι οτι δεν εχει και πολυ βαρια γραφικα , και μαλον κραταει την αισθηση αρκετα αμεση για φορμουλα και σε σχετικα μετριους υπολογιστες (λες να ειναι μετεξελιξη του trackmania ?)
    Την ιδια αισθηση πηρα και εγω. Μου αρεσε πιο πολυ η συμπεριφορα του μονοθεσιου και παρολο που ειναι δυσκολοτερο να το πας τερμα σου εμπνεει εμπιστοσυνη γενικοτερα και ειδικα στα φρενα.
    Σαν γραφικα ειναι το ελαφρυτερο μεχρι τωρα και το πιο καλοδουλεμενο.
    Η 770 σε full ultimate +4MSAA (1080) δεν μπαινει καν στον κοπο να σηκωσει το max 3D ρολοι της.

    Τα πολλα παραπονο που ακουγονται για τον ηχο των μονοθεσιων δεν τα καταλαβαινω, ισα ισα που προσωπικα θεωρω πως ειναι πολυ κοντα στην πραγματικοτητα, συμφωνα με αυτο που ακουμε απο την τηλεοραση τουλαχιστον.



  14. #12914
    Εγγραφή
    16-07-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.059
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE w300i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εν ταξει και το 3 ηταν πολυ καλο.Αν και διαφορετικο gameplay διατηρησε ακεραια την ατμοσφαιρα και το υφος των προηγουμενων.
    Νομίζω ότι μετά το HL2, το FallOut ΙΙΙ ήταν το πιό rewarding παιχνίδι που έπαιξα ποτέ.
    Ιστορία εκπληκτική, χρόνος παιχνιδιού άπειρος, μουσική Inon Zour (enclave radio κανεις?) και
    βάθος αμέτρητο (κυριολεκτικά).

    ΠΡΙΝ ξεκινήσει κανεις, ας εγκαταστήσει όλα τα expansions (ειδικά το operation anchorage).

    Ακόμα, τα Mods (http://www.nexusmods.com/fallout3/) ειδικά τα adult και το HD είναι must.
    Όλα τα παιχνίδια android που έχω φτιάξει περιγράφονται και κατεβαίνουν
    από εδώ: https://play.google.com/store/apps/d...=Carbon+People

  15. #12915
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zardoz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω ότι μετά το HL2, το FallOut ΙΙΙ ήταν το πιό rewarding παιχνίδι που έπαιξα ποτέ.
    Ιστορία εκπληκτική, χρόνος παιχνιδιού άπειρος, μουσική Inon Zour (enclave radio κανεις?) και
    βάθος αμέτρητο (κυριολεκτικά).

    ΠΡΙΝ ξεκινήσει κανεις, ας εγκαταστήσει όλα τα expansions (ειδικά το operation anchorage).

    Ακόμα, τα Mods (http://www.nexusmods.com/fallout3/) ειδικά τα adult και το HD είναι must.
    Μετα την ψυχρολουσία του προσφατου play through (1o σε PC) που εφτασα 20 lvl στη μεση προς αρχη της ιστορίας, άλλαξα τροπάριο.

    Φορτωσα το FWE που μειωνει το XP gain, προσθετει πεινα και διψα και αυξανει το dps των όπλων (μεταξυ πολλών άλλων). Τωρα δεν υπάρχει λόγος να παίζω στο very hard (δοκιμασα ειναι η αλήθεια και με γαζώσαν οι raiders).

    To F3 για μένα έχει πολυ καλυτερη ατμοσφαιρα απο το F:NV. Προτιμω να περπαταω στη διαλυμένη Washington DC, παρα στην έρημο.

Σελ. 861 από 1148 ΠρώτηΠρώτη ... 841851856859860861862863866871881 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 600
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-05-23, 13:11
  2. Ποιο είναι το αγαπημενο σας παιχνιδι στο ιντερνετ?
    Από psahna στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-23, 22:53
  3. Ποιο παιχνιδι εχει το καλυτερο soundtrack;
    Από stelpas στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 139
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-11, 18:42
  4. Κακοκαιρία : Τον κακό τους τον καιρό
    Από kerkiss στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 73
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-08, 02:51
  5. Πρόβλημα τον τελευταίο καιρό...
    Από shakm στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-01-06, 02:44

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας