Σελ. 45 από 74 ΠρώτηΠρώτη ... 2535404344454647505565 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 661-675 από 1098
  1. #661
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Όταν ισχυρίζεται κάποιος ότι μία μέτρια ταινία "Είναι πολύ-πολύ γερό comeback της DC στις ταινίες, ύστερα από 25 χρόνια." νομίζω θα καταλάβαινε περισσότερο ότι δε σύγκρινα (τόσο) με τις πρόσφατες ταινίες Batman όσο με...τη Marvel η οποία κατά μέσο όρο κάνει πιο σωστά τη δουλειά της στον ίδιο κλάδο (comic adaptation blockbusters).

    Από εδώ: https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...d_on_DC_Comics

    Την τελευταία 25ετία έχουμε το Batman Returns (το είχα δει, πιτσιρίκος), το Forever (επίσης το είχα δει, αλλά μου άρεσε αποκλειστικά επειδή ήμουν 11 χρονών. Όχι 15, ή 16, 11), το Batman & Robin (χάλια προφανώς) και αρκετά ακόμα μεταγενέστερα. Υπάρχουν ταινιάρες, αλλά ως απί το πλείστον δεν είναι "τα γνωστά franchise".

    • V for Vendetta (Πιθανότατα στο προσωπικό top 3 μου όλων των ταινιών, ever)
    • Constantine (κατάλληλο μόνο για καπνιστές )
    • Watchmen
    • Η τριλογία του Nolan η οποία επιτέλους έκανε τον Dark Knight να φαίνεται Dark Knight (στην ομώνυμη ταινία, έστω, βγάζοντας απ' έξω τις άλλες)


    Το Suicide Squad βλεπόταν (λόγω Harley Quinn σχεδόν αποκλειστικά), το Batman v. Superman πρέπει να καεί στην 9η κόλαση, το Wonder Woman βλεπόταν μεν, καμία σχέση με "αριστούργημα" δε.

    Ως χαρακτήρας, έχει τα φόντα στο 2 να γίνει καλύτερη, αλλά η DC έχει τη μαγική ικανότητα να μην προσλαμβάνει σεναριογράφους για σινεμά. Δεν ξέρω τι γίνεται, ίσως δίνουν τα σενάρια σε αυτούς που της κάνουν animated series, τα οποία by the way είναι (μαζί με τα comics) κλάσεις ανώτερα από τα live action του σινεμά.

    Δηλαδή τι να λέμε, δε ντράπηκαν στη δεκαετία του '90 να βγάλουν το Batman & Robin. Δε ντράπηκαν!

    Απλά οι ταινίες τους, όταν βλέπονται, είναι στο 6-7 στην καλύτερη και όχι στο 8, 9 ή 10. Ως εκ τούτου, πιθανότατα να μην αξίζει θέαση σε σινεμά, μέχρι να κάνουν καλύτερες παραγωγές. Δεν είναι ότι πεινάνε (Warner Bros. & DC) αλλά αν το κοινό συμβιβάζεται με 5 σκηνές for the fanboyism και αγνοεί οτιδήποτε άλλο, δε θα έχουν ποτέ κίνητρο να βγάλουν και κάτι καλύτερο. Αφου πουλάμε. ΝΕ ΤΙ?
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  2. #662
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν ισχυρίζεται κάποιος ότι μία μέτρια ταινία "Είναι πολύ-πολύ γερό comeback της DC στις ταινίες, ύστερα από 25 χρόνια." νομίζω θα καταλάβαινε περισσότερο ότι δε σύγκρινα (τόσο) με τις πρόσφατες ταινίες Batman όσο με...τη Marvel η οποία κατά μέσο όρο κάνει πιο σωστά τη δουλειά της στον ίδιο κλάδο (comic adaptation blockbusters).

    Από εδώ: https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...d_on_DC_Comics

    Την τελευταία 25ετία έχουμε το Batman Returns (το είχα δει, πιτσιρίκος), το Forever (επίσης το είχα δει, αλλά μου άρεσε αποκλειστικά επειδή ήμουν 11 χρονών. Όχι 15, ή 16, 11), το Batman & Robin (χάλια προφανώς) και αρκετά ακόμα μεταγενέστερα. Υπάρχουν ταινιάρες, αλλά ως απί το πλείστον δεν είναι "τα γνωστά franchise".

    • V for Vendetta (Πιθανότατα στο προσωπικό top 3 μου όλων των ταινιών, ever)
    • Constantine (κατάλληλο μόνο για καπνιστές )
    • Watchmen
    • Η τριλογία του Nolan η οποία επιτέλους έκανε τον Dark Knight να φαίνεται Dark Knight (στην ομώνυμη ταινία, έστω, βγάζοντας απ' έξω τις άλλες)


    Το Suicide Squad βλεπόταν (λόγω Harley Quinn σχεδόν αποκλειστικά), το Batman v. Superman πρέπει να καεί στην 9η κόλαση, το Wonder Woman βλεπόταν μεν, καμία σχέση με "αριστούργημα" δε.

    Ως χαρακτήρας, έχει τα φόντα στο 2 να γίνει καλύτερη, αλλά η DC έχει τη μαγική ικανότητα να μην προσλαμβάνει σεναριογράφους για σινεμά. Δεν ξέρω τι γίνεται, ίσως δίνουν τα σενάρια σε αυτούς που της κάνουν animated series, τα οποία by the way είναι (μαζί με τα comics) κλάσεις ανώτερα από τα live action του σινεμά.

    Δηλαδή τι να λέμε, δε ντράπηκαν στη δεκαετία του '90 να βγάλουν το Batman & Robin. Δε ντράπηκαν!

    Απλά οι ταινίες τους, όταν βλέπονται, είναι στο 6-7 στην καλύτερη και όχι στο 8, 9 ή 10. Ως εκ τούτου, πιθανότατα να μην αξίζει θέαση σε σινεμά, μέχρι να κάνουν καλύτερες παραγωγές. Δεν είναι ότι πεινάνε (Warner Bros. & DC) αλλά αν το κοινό συμβιβάζεται με 5 σκηνές for the fanboyism και αγνοεί οτιδήποτε άλλο, δε θα έχουν ποτέ κίνητρο να βγάλουν και κάτι καλύτερο. Αφου πουλάμε. ΝΕ ΤΙ?
    Από όλα όσα λες, η τελευταία τριλογία του Batman ήταν φανταστική αν και η 2η ήταν κατεμέ η καλύτερη εκ των τριών. Το V for Vendetta ήταν απλά ταινιάρα σε ντοκιμαντέρ και ούτε καν ήξερα ότι σχετιζόταν με DC.
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  3. #663
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Το θέμα δεν είναι ποιος φτιάχνει τις καλύτερες προσαρμογές κόμικς αλλά να σταματήσουν να φτιάχνουν ταινίες με υπερήρωες.


  4. #664
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα δεν είναι ποιος φτιάχνει τις καλύτερες προσαρμογές κόμικς αλλά να σταματήσουν να φτιάχνουν ταινίες με υπερήρωες.
    Ναι, αμε, θα αφήσουν τις κότες που γεννάν χρυσά αυγά

  5. #665
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    6/10

    Η DC μου δίνει σταθερά και πάγια την εντύπωση ότι δεν ξέρει να προσλαμβάνει σκηνοθέτες. Χέσε τους σκηνοθέτες, σεναριογράφους γαμώ το φελέκι μου. Μετά τα Batman Begins / Dark Knight κτλ που ήταν πολύ άψογα εκτελεσμένες ταινίες (το Dark Knight Rises το βάζω πιο κάτω γιατί είναι πιο κάτω συγκριτικά), έχει "σαν μεγάλο αντίπαλο δέος" τη Marvel / Disney η οποία pretty much σκατά πιάνει, χρυσάφι γίνονται -εκτός αν θεωρούμε ότι το κοινό γενικά θα γουσταρε ταινίες με ήρωες τύπου...Antman, ας μην κοροιδευόμαστε, με production values 90's θα πήγαινε άπατο) και συνεχίζει να παράγει βλακείες.

    Ναι, βλακείες. Το σενάριο ήταν τελείως βλαμμένο και η έννοια του "Αθώα κορασίδα νιώθει awkward στον μεγάλο κακό κόσμο γιατί είναι κατά βάθος αγνή και άσπιλη" έχει πολυφορεθεί πάρα πολύ, μέχρι και το Netflix έχει βγάλει ολόκληρη σειρά με δεκάδες επεισόδια.

    Επίσης, όταν στη θεωρία έχει λίγους ήρωες με αναγνωρισιμότητα πέραν από Batman / Superman, δεν είναι δυνατό η ταινία να μοιάζει φτωχή σε budget effects κτλ, λες και βλέπεις παιχνίδι.

    Τέλος, η πρωταγωνίστρια είναι νάραμου και άξιος ο μισθός της, αλλά πέραν από το να εμφανίζεται σε μερικά πλάνα με ανεμιστήρα στο μαλλί για να γουστάρουν τα fanboys, η όλη της συμπεριφορά στην ταινία "συγγνώμη κύριε ποιος είστε;" αδικεί έναν εμβληματικό χαρακτήρα της DC. Θα ήταν προτιμότερο από κάποια στιγμή και μετά να είχε ένα self-realization, μια ανεξαρτησία, αντί για αυτή την καρικατούρα που είδαμε.

    Δεν αναφέρω καν τα λογικά κενά σε μάχες και όχι μόνο (χρονικά, λογικά, ό,τι θες) που υπερβαίνουν το suspend of disbelief.

    Spoiler:
    Από τη Θεμισκύρα πως διάλο γράφεται στο Λονδίνο, ένα τσιγάρο δρόμος. Είναι γνωστό ότι η Θεμισκύρα είναι στην Ιρλανδία μάλλον. Επίσης, όταν το σπαθί σου έχει κολλήσει στην οροφή γιατί είσαι βλαμμένη και το άφησες εκεί,
    δεν τρέχει μία κοπελιά, θα σε περιμένει στωικά ο Άρης να πας να το πάρεις και να είσαι φουλ κομπλέ. Άλλωστε είναι γνωστός και ως ο θεός της γιόγκα, της ειρήνης και της παντοτινής αγάπης #not. Εννοείται πολλά, πολλά ακόμα...


    Δεν έκλαψα τα λεφτά μου, αλλά θα το ξανασκεφτώ πάρα, πάρα πολύ να δω οποιαδήποτε ταινία της DC μετά το 2/2 με το αισχρότατο Batman vs Superman και τώρα...αυτό. Δεν έχω την απαίτηση να διασκεδάσω τόσο όσο με το Deadpool ξέρω γω, αλλά έχω την απαίτηση να μην είμαι σε ένα facepalm mode στη μισή ταινία - των 2:30 ωρών κιόλας, για να εμπεδωθεί το μαρτύριο.

    Next!
    Συμφωνώ απόλύτως σύντροφε, απλά θα βάλω 7/10 γιατί η Γκαντό είναι πολύ νάραμου
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  6. #666
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Αχεμ...ξέρετε ότι μπορείτε να τη βγάλετε και πολύ φθηνότερα από το σινεμά, μια επίσκεψη σε site τύπου pronhub μπορεί να σας καλύψει τις ανάγκες για θέαση ναραμου

  7. #667
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzelen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αχεμ...ξέρετε ότι μπορείτε να τη βγάλετε και πολύ φθηνότερα από το σινεμά, μια επίσκεψη σε site τύπου pronhub μπορεί να σας καλύψει τις ανάγκες για θέαση ναραμου
    Είμαστε "κλασικοί" τύποι, καπαρντίνα, εφημερίδα και
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  8. #668
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.635
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzelen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αχεμ...ξέρετε ότι μπορείτε να τη βγάλετε και πολύ φθηνότερα από το σινεμά, μια επίσκεψη σε site τύπου pronhub μπορεί να σας καλύψει τις ανάγκες για θέαση ναραμου
    and the 20years internet award goes to
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  9. #669
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Wilson. Πολύ καλός Woody Harrelson. Από το trailer νόμιζα ότι θα ήταν καμιά αμερικανιά με σαχλοχιούμορ, παρ' όλ' αυτά για κάτι χαλαρό είναι μια χαρά. Χωρίς να είναι η κωμωδία που όλοι περίμεναν, πιστεύω όμως ότι οι κριτικές το αδικούν. Άνευ βαθμολογίας.

    Lo chiamavano Jeeg Robot (They call me Jeeg Robot). Ιταλική με αρκετά βραβεία και υποψηφιότητες σε Ιταλικά και διεθνή φεστιβάλ κινηματογράφου. Ένας υπερ-ήρωας διαφορετικός απ' αυτούς που έχουμε (έχετε, προσωπικά δε βλέπω Marvel/DC τύπου ταινίες) συνηθίσει. Αρκετά καλή η πρωτοεμφανιζόμενη Ιταλιδούλα (και μην πάει το μυαλό σας στο πορνηρό, στα καθάρματα τους τελευταίους απευθύνομαι ). Την περίμενα πιο δυνατή, παρ' όλ' αυτά θα βάλω ένα 7/10 για την προσπάθεια και για την ιδέα του σεναριογράφου. Ακολούθησε βιβλίο comic, δηλαδή το ανάποδο απ' ότι συνήθως γίνεται.

    Gifted. Σε ύφος Manchester-by-the-Sea (περίπου). Για μένα πολύ πολύ καλύτερο. Απολαυστικό το πιτσιρικάκι που είναι ο βασικός χαρακτήρας της ταινίας. 7,5/10
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  10. #670
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από G.F.D Εμφάνιση μηνυμάτων
    T2 Trainspotting


    Ω ρε *ούστη,μεγαλώσαμε.6,5/10
    Αυτό, μεγαλώσαμε.

    Όσο έβλεπα την ταινία, σκεφτόμουν τί έκανα όταν κυκλοφόρησε, που ήμουν και που είμαι τώρα. Υπό αυτό το πρίσμα, το αποτέλεσμα ήταν επιτυχημένο.

    Αν την δεις σαν αυτόνομη ταινία, είναι καλή.

    Αν την δεις σε σχέση με την 1η, συγκρίνεις μήλα με...τσουκνίδες.

  11. #671
    Εγγραφή
    11-06-2007
    Περιοχή
    Τρίκαλα Θεσσαλίας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.104
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10328/896
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Router
    NetFaster IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ww.PNG 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  9,8 KB 
ID: 184048

    Παιδική, ανιαρή, κουραστική, προβλέψιμη και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο.
    ''Αμάν'' είπα να τελειώσει να φύγω από τον κινηματογράφο.
    Και η βαθμολογία που της έβαλα είναι μόνο και μόνο για την Gal...
    Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από Λευκούς.

  12. #672
    Εγγραφή
    25-08-2007
    Περιοχή
    Άρτα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.229
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    ~13000/~1000
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΤΑ
    Path Level
    Fastpath
    Μου άρεσε η Wonder Woman (αν και φοβόμουν ότι θα γινόταν το αντίθετο): 8,5/10.

    Είδα και το Baywatch. Τελικά ρόδα, τσάντα και κοπάνα γυρίζονται και στις Η.Π.Α.: 2,5/10 [αποκλειστικά για τα στ#θη της Daddario και την ομορφιά της (κρύας πάντως) Rohrbach].
    Φιλικά, Άκης

  13. #673
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Serafeim Karakostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου άρεσε η Wonder Woman (αν και φοβόμουν ότι θα γινόταν το αντίθετο): 8,5/10.

    Είδα και το Baywatch. Τελικά ρόδα, τσάντα και κοπάνα γυρίζονται και στις Η.Π.Α.: 2,5/10 [αποκλειστικά για τα στ#θη της Daddario και την ομορφιά της (κρύας πάντως) Rohrbach].
    Πάντως τα τραιλερ φαίνεται να επικεντρώνονται στους άνδρες.
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  14. #674
    Εγγραφή
    22-08-2012
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    601
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000 mb / s
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    βρηκα αυτην την εκδοση τι εκδοση ειναι αυτη :

  15. #675
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Αυτή η έκδοση είναι αυτή η έκδοση που βρήκες


Σελ. 45 από 74 ΠρώτηΠρώτη ... 2535404344454647505565 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδες; Σου άρεσε; (v. 2016)
    Από maarinos στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 1059
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-17, 13:10
  2. Ποια είναι η πιο φθηνή(απόκτηση) κάρτα για καρτοκινητό;
    Από hammered στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-10-16, 17:28

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας