Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 25
  1. #1
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Καλησπέρα,

    Ήρθε η ώρα να αντικαταστήσω τον φορητό μου, τον οποίο χρησιμοποιώ σχεδόν αποκλειστικά για δουλειά. Για τον λόγο αυτό θα μου τον αγοράσει ο εργοδότης μου, οπότε τα λεφτά δεν είναι πρόβλημα, αρκεί να μην ξεφύγουμε τελείως.

    Πριν αρχίσουμε να μιλάμε συγκεκριμένα, να αναφέρω ότι έχω αγοράσει 2-3 από τη σειρά Dell Latitude στο παρελθόν, και έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος. Σίγουρα θα κοιτάξω προς τα εκεί, αλλά όχι μόνο. Επίσης λέω να κοιτάξω σε Sony, Asus, Lenovo, σίγουρα όχι ΗΡ. Τι άλλο υπάρχει που να αξίζει; Μιλάμε για επαγγελματικό υπολογιστή βαριάς χρήσης, οπότε να είναι κάτι πολύ ποιοτικό. Toshiba είναι οκ, αλλά τους θεωρώ άσχημους (το ξέρω, δεν είναι σοβαρό επιχείρημα).

    Απαιτήσεις:
    - Οθόνη αφής, 14'' ή λιγότερο, σίγουρα όχι παραπάνω.
    - Σκληρός SSD, σίγουρα 500GB, και μεγαλύτερος αν γίνεται.
    - Πολύ μνήμη, 16GB ή και παραπάνω, ανάλογα το κόστος.
    - Επεξεργαστής Ι7.
    - Λειτουργικό windows 10.
    - Κάρτα γραφικών δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα, αλλά να μπορώ να δω high definition video, τώρα και σε 3-4 χρόνια, χωρίς πρόβλημα. Επίσης θα συνδέω είτε 2 οθόνες είτε high definition projector, άρα να μπορεί να αντέξει μία αξιοπρεπή ανάλυση. Παιχνίδια δεν με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα.
    - Όσο το δυνατόν μεγαλύτερη αυτονομία. Αν μπορώ να τον αγοράσω με ενισχυμένη μπαταρία, θα το κάνω σίγουρα.
    - Τουλάχιστον 3 USB.

    Σκόρπιες σκέψεις:
    - Μου έχουν προτείνει windows surface, το ακριβό μοντέλο. Δεν το έχω κοιτάξει ακόμα, οπότε μπορεί να μην πληροί τις προδιαγραφές μου. Πέραν αυτού, αξίζει, ή είναι απλά πανάκριβο;
    - Στους υπολογιστές μου μέχρι σήμερα έβγαζα το DVD player και έβαζα ένα bay με δεύτερο σκληρό δίσκο. Πλέον απ' ότι βλέπω οι υπολογιστές έρχονται συχνά χωρίς DVD player. Εκτός της λύσης του εξωτερικού δίσκου με USB, τι εναλλακτικές έχω για γρήγορη σύνδεση δεύτερου δίσκου σε φορητό;

    Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων. Αν μου έρθει κάτι ακόμα, θα το γράψω.

  2. #2
    Εγγραφή
    05-09-2012
    Μηνύματα
    463
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE
    βασικά κοιτάς τι σου αρέσει από τις business lines των εταιρειών που ανέφερες.
    Προσωπικά thinkpad δαγκωτό.
    Greek Statistics black belt. https://www.r-project.org/

  3. #3
    Εγγραφή
    02-07-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη, 40 Εκκλησιές
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11834/1022
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    NetFasteR WLAN3
    SNR / Attn
    10.2(dB) / 24.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    - Επεξεργαστής Ι7.
    Πολυπύρηνος ή ULV;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    - Κάρτα γραφικών δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα, αλλά να μπορώ να δω high definition video, τώρα και σε 3-4 χρόνια, χωρίς πρόβλημα. Επίσης θα συνδέω είτε 2 οθόνες είτε high definition projector, άρα να μπορεί να αντέξει μία αξιοπρεπή ανάλυση. Παιχνίδια δεν με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα.
    Δύο εξωτερικές οθόνες ταυτόχρονα ή μία εξωτερική συν αυτή του laptop;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    - Όσο το δυνατόν μεγαλύτερη αυτονομία. Αν μπορώ να τον αγοράσω με ενισχυμένη μπαταρία, θα το κάνω σίγουρα.
    Αν θες καλή αυτονομία μπορείς να αγοράσεις μία δεύτερη μπαταρία, την οποία θα έχεις φορτισμένη και σε επιφυλακή.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    - Στους υπολογιστές μου μέχρι σήμερα έβγαζα το DVD player και έβαζα ένα bay με δεύτερο σκληρό δίσκο. Πλέον απ' ότι βλέπω οι υπολογιστές έρχονται συχνά χωρίς DVD player. Εκτός της λύσης του εξωτερικού δίσκου με USB, τι εναλλακτικές έχω για γρήγορη σύνδεση δεύτερου δίσκου σε φορητό;
    Εμ το 14άρι δεν αφήνει χώρο για DVD.
    Τον τελευταίο καιρό, τα περισσότερα 14άρια φοράνε μόνο M.2 SSDs.
    Θα πρέπει να βρεις κάποιο που να παίρνει Μ.2 + κλασικό SATA 2,5" (π.χ. MSI Phantom <-- αλλά είναι προσανατολισμένο στο gaming).

    - - - Updated - - -

    Βασικά, οι προδιαγραφές σου είναι ανέφικτες.
    HP EliteDesk 800 G1 Tower || i7-4790 || 32GB RAM DDR3-1600MHz || nVidia GTX1050 (powerless) || 860EVO 1TB || WD 4TB || 2 x HP 27mq QHD 2560x1440

  4. #4
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.943
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκόρπιες σκέψεις:
    - Μου έχουν προτείνει windows surface, το ακριβό μοντέλο. Δεν το έχω κοιτάξει ακόμα, οπότε μπορεί να μην πληροί τις προδιαγραφές μου. Πέραν αυτού, αξίζει, ή είναι απλά πανάκριβο;
    Σχετικά με το Surface: θα το αφήσεις με το υπάρχον (προεγκατεστημένο) λειτουργικό ή θα πρέπει να περαστεί εταιρικό image; Αν μείνει με το προεγκατεστημένο λειτουργικό, είναι μια χαρά συσκευή*. Αν υπάρχει η απαίτηση για custom corporate image, τα πράγματα είναι πιο περίπλοκα, καθώς θέλει από λίγο έως πάρα πολύ tinkering (ανάλογα με το επίπεδο του customisation του image) για να γίνει αξιόπιστο.

    *είναι ελαφρύ, δυνατό, το απλό Surface έχει εξαιρετικό πληκτρολόγιο (για το είδος του)
    Προσοχή #1: έχει μόνο μία θύρα USB. Για περισσότερες, είτε μέσω hub, είτε μέσω του δικού του (εξτρά) Surface Dock.
    Προσοχή #2: αν οι εξωτερικές οθόνες δεν είναι παραπάνω από HD (αντίστοιχης ανάλυσης με αυτήν της οθόνης του Surface), τότε ίσως να αντιμετωπίσεις θέματα με το scaling των αντικειμένων/παραθύρων: πχ πολύ μικρά εικονίδια στην οθόνη του Surface ή πολύ μεγάλα στις εξωτερικές οθόνες. Αυτό δεν είναι πρόβλημα του Sufrace, αλλά "feature" των Windows 10.

    =====

    Η περίπτωση του Dell Precision 5520 θα σε ενδιέφερε; Είναι 15άρι μεν, αλλά λόγω πολύ λεπτών (σχεδόν ανύπαρκτων) bezels γύρω από την οθόνη, είναι μικρότερο σε μέγεθος από τα συνηθισμένα 15άρια και πλησιάζει το μέγεθος των 14αριών. Αν κρίνω από το XPS 13 που έχει 13άρα οθόνη, αλλά το μέγεθός του είναι αντίστοιχο των 12αριών, τότε το Precision 5520 θα είναι όντως μαζεμένο σε διαστάσεις.
    Ανυπόγραφος

  5. #5
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mike_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολυπύρηνος ή ULV;
    Δεν ξέρω για τι πράγμα μιλάς! Βασικά δεν θέλω Ι5 και κάτω, γι' αυτό ανέφερα Ι7. Ποια είναι η διαφορά των δύο;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mike_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δύο εξωτερικές οθόνες ταυτόχρονα ή μία εξωτερική συν αυτή του laptop;
    Δύο εξωτερικές ταυτόχρονα (μέσω docking station, δεν περιμένω να έχει 2 εξόδους) και με την οθόνη του φορητού κλειστή.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mike_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θες καλή αυτονομία μπορείς να αγοράσεις μία δεύτερη μπαταρία, την οποία θα έχεις φορτισμένη και σε επιφυλακή.
    Δεν μου αρέσει αυτή η λύση, αυξάνει πολύ το βάρος, και το βράδυ που γυρνάς σπίτι έχεις να γεμίσεις 2 μπαταρίες, ξυπνάς τη νύχτα για να τις αλλάξεις;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mike_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμ το 14άρι δεν αφήνει χώρο για DVD.
    Τον τελευταίο καιρό, τα περισσότερα 14άρια φοράνε μόνο M.2 SSDs.
    Θα πρέπει να βρεις κάποιο που να παίρνει Μ.2 + κλασικό SATA 2,5" (π.χ. MSI Phantom <-- αλλά είναι προσανατολισμένο στο gaming).
    Το ξέρω, γι' αυτό αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποιος τρόπος να συνδέω εξωτερικό δίσκο αλλά όχι μέσω USB.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mike_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά, οι προδιαγραφές σου είναι ανέφικτες.
    Είναι δύσκολες, όχι ανέφικτες. Η Dell κάνει πολύ δυνατά customizations, και πιστεύω το ίδιο κάνουν και άλλες εταιρείες.

    =============================

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχετικά με το Surface: θα το αφήσεις με το υπάρχον (προεγκατεστημένο) λειτουργικό ή θα πρέπει να περαστεί εταιρικό image; Αν μείνει με το προεγκατεστημένο λειτουργικό, είναι μια χαρά συσκευή*. Αν υπάρχει η απαίτηση για custom corporate image, τα πράγματα είναι πιο περίπλοκα, καθώς θέλει από λίγο έως πάρα πολύ tinkering (ανάλογα με το επίπεδο του customisation του image) για να γίνει αξιόπιστο.

    *είναι ελαφρύ, δυνατό, το απλό Surface έχει εξαιρετικό πληκτρολόγιο (για το είδος του)
    Προσοχή #1: έχει μόνο μία θύρα USB. Για περισσότερες, είτε μέσω hub, είτε μέσω του δικού του (εξτρά) Surface Dock.
    Προσοχή #2: αν οι εξωτερικές οθόνες δεν είναι παραπάνω από HD (αντίστοιχης ανάλυσης με αυτήν της οθόνης του Surface), τότε ίσως να αντιμετωπίσεις θέματα με το scaling των αντικειμένων/παραθύρων: πχ πολύ μικρά εικονίδια στην οθόνη του Surface ή πολύ μεγάλα στις εξωτερικές οθόνες. Αυτό δεν είναι πρόβλημα του Sufrace, αλλά "feature" των Windows 10.
    Δεν θα περάσω corporate image. Η εταιρεία μου επιβάλλει τα πρωτόκολλα ασφαλείας της πάνω στο υπάρχον λειτουργικό.

    Το surface έχει μόνο μία USB ε; Αυτό είναι μεγάλο πρόβλημα για μένα. Στο γραφείο με docking station το πρόβλημα δεν υπάρχει, αλλά χρειάζομαι συνέχεια το λιγότερο 2, εκτός αν αγοράσω bluetooth mouse, ΑΝ ο υπολογιστής έχει bluetooth.

    =====

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η περίπτωση του Dell Precision 5520 θα σε ενδιέφερε; Είναι 15άρι μεν, αλλά λόγω πολύ λεπτών (σχεδόν ανύπαρκτων) bezels γύρω από την οθόνη, είναι μικρότερο σε μέγεθος από τα συνηθισμένα 15άρια και πλησιάζει το μέγεθος των 14αριών. Αν κρίνω από το XPS 13 που έχει 13άρα οθόνη, αλλά το μέγεθός του είναι αντίστοιχο των 12αριών, τότε το Precision 5520 θα είναι όντως μαζεμένο σε διαστάσεις.
    Δεν είναι μόνο το μέγεθος που δεν θέλω, είναι και το επιπλέον βάρος, και (το πιο σημαντικό) η πολύ αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας από τη μεγαλύτερη οθόνη. Θα το κοιτάξω πάντως, ευχαριστώ.

  6. #6
    Εγγραφή
    02-07-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη, 40 Εκκλησιές
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11834/1022
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    NetFasteR WLAN3
    SNR / Attn
    10.2(dB) / 24.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω για τι πράγμα μιλάς! Βασικά δεν θέλω Ι5 και κάτω, γι' αυτό ανέφερα Ι7. Ποια είναι η διαφορά των δύο;
    Ultra low voltage mobile CPUs.
    Π.χ. kaby lake i7-7500U.
    Είναι 2cores/4threads.
    Όπως και όλοι οι i3/i5/i7 ULV.

    Σαν να λέμε "μούφα i7".

    Σε αντίθεση, όσοι i7 τελειώνουν σε HQ είναι 4c/8t και οι i5 4c/4t.

    Επίσης, το performance τους απέχει αισθητά.

  7. #7
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mike_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ultra low voltage mobile CPUs.
    Π.χ. kaby lake i7-7500U.
    Είναι 2cores/4threads.
    Όπως και όλοι οι i3/i5/i7 ULV.

    Σαν να λέμε "μούφα i7".

    Σε αντίθεση, όσοι i7 τελειώνουν σε HQ είναι 4c/8t και οι i5 4c/4t.

    Επίσης, το performance τους απέχει αισθητά.
    Χμμμ, πολύ χρήσιμη πληροφορία, ευχαριστώ. Αν η απόδοση έχει μεγάλη διαφορά, δεν θέλω "μούφα Ι7".

  8. #8
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.337
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Αν ενδιαφέρεσαι για άμεση αγορά: ThinkPad T460p / T460s / X1 carbon (4th gen)
    με την οθόνη WQHD (2560x1440)
    (Με επεξεργαστές Intel 6ης γενιάς)

    Αν μπορείς να περιμένεις κανένα τρίμηνο ακόμα θα υπάρχουν τα αντίστοιχα με επεξεργαστές Intel 7ης γενιάς (ανακοινώνονται τώρα αλλά δεν κυκλοφορούν ακόμα)

    π.χ.
    Thinkpad X1 carbon (5th gen)
    http://shop.lenovo.com/us/en/laptops...moID=LEN632465


    Επίσης αυτό (7ης γενιάς Intel) με την οθόνη QHD (2560x1440)
    http://www.dell.com/us/business/p/la...7480-laptop/pd

  9. #9
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.943
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το surface έχει μόνο μία USB ε; Αυτό είναι μεγάλο πρόβλημα για μένα. Στο γραφείο με docking station το πρόβλημα δεν υπάρχει, αλλά χρειάζομαι συνέχεια το λιγότερο 2, εκτός αν αγοράσω bluetooth mouse, ΑΝ ο υπολογιστής έχει bluetooth.
    Το Surface Pro 4 ναι, έχει μόνο μία. To Surface Book βλέπω ότι έχει δύο. Αμφότερα έχουν bluetooth.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι μόνο το μέγεθος που δεν θέλω, είναι και το επιπλέον βάρος, και (το πιο σημαντικό) η πολύ αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας από τη μεγαλύτερη οθόνη. Θα το κοιτάξω πάντως, ευχαριστώ.
    Ναι, το συγκεκριμένο θα είναι και πιο βαρύ, αλλά και λόγω κανονικών επεξεργαστών (όχι ULV), θα έχει μεγαλύτερη κατανάλωση.

    Το Dell XPS 13 θα σου έκανε; Διαφορετικά, αυτά που προτείνει ο ariadgr είναι καλές περιπτώσεις. Εγώ ως "Dell-ικός" θα πήγαινα στο Latitude
    Ανυπόγραφος

  10. #10
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Και εγώ DELL-ικός είμαι και έχω Latitude εδώ και 3 φορητούς! Αυτός που πρότεινε η ariadgr (νομίζω είναι η, όχι ο, μπορεί να κάνω λάθος) φαίνεται πολύ καλός, έκανα μια σύνθεση με $3200 που φαίνεται σχεδόν τέλεια.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Dell XPS 13 θα σου έκανε;
    Μόλις το κοίταξα, φαίνεται υποδεέστερο του Latitude. Επίσης προσφέρει Windows 10 Home ως βασικό λειτουργικό (το οποίο μπορείς να αλλάξεις σε Pro) το οποίο δεν είναι ενθαρρυντικό για την ποιότητά του για επαγγελματική χρήση. Έχει και πολύ περιορισμένο customization.

  11. #11
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.943
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ DELL-ικός είμαι και έχω Latitude εδώ και 3 φορητούς! Αυτός που πρότεινε η ariadgr (νομίζω είναι η, όχι ο, μπορεί να κάνω λάθος) φαίνεται πολύ καλός, έκανα μια σύνθεση με $3200 που φαίνεται σχεδόν τέλεια.
    Μεγειά!





    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόλις το κοίταξα, φαίνεται υποδεέστερο του Latitude. Επίσης προσφέρει Windows 10 Home ως βασικό λειτουργικό (το οποίο μπορείς να αλλάξεις σε Pro) το οποίο δεν είναι ενθαρρυντικό για την ποιότητά του για επαγγελματική χρήση. Έχει και πολύ περιορισμένο customization.
    Ποιοτικά δε νομίζω ότι θα είχες πρόβλημα.

    Σαφώς όμως δεν έχει τον απόλυτο επαγγελματικό προσανατολισμό της σειράς Latitude.
    Ανυπόγραφος

  12. #12
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Απλά έχε κατά νου ότι τα docking station της σειράς E που μάλλον είχες δεν κάνουν πλέον. Δεν έχει θύρα για dock από κάτω. Πάνε πλέον σε type-c ή ασύρματα με WiGig.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος emeliss : 08-01-17 στις 22:16.

  13. #13
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.337
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    έκανα μια σύνθεση με $3200 που φαίνεται σχεδόν τέλεια.
    Πάρε και προσφορά τηλεφωνικά ή μέσω chat. Στην Αμερική που πουλάνε direct πιστεύω θα έχουν τη δυνατότητα να σου κάνουν κάτι καλυτερο για τόσο high end configuration.

    Επίσης, αν πρόκειται να το κρατήσεις πάνω απο 3ετία, βάλε και την 5ετη εγγύηση:
    5 Years Hardware Service with In-Home/Onsite Service After Remote Diagnosis [add $139.30]"

  14. #14
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάρε και προσφορά τηλεφωνικά ή μέσω chat. Στην Αμερική που πουλάνε direct πιστεύω θα έχουν τη δυνατότητα να σου κάνουν κάτι καλυτερο για τόσο high end configuration.
    Λες; ήδη εμφανίζεται μια έκπτωση $1200 αυτόματα, θα κάνουν και παραπάνω;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης, αν πρόκειται να το κρατήσεις πάνω απο 3ετία, βάλε και την 5ετη εγγύηση:
    5 Years Hardware Service with In-Home/Onsite Service After Remote Diagnosis [add $139.30]"
    Αυτό το σκέφτομαι, καθώς επίσης και το Accidental Damage Service.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά έχε κατά νου ότι τα docking station της σειράς E που μάλλον είχες δεν κάνουν πλέον. Δεν έχει θύρα για dock από κάτω. Πάνε πλέον σε type-c ή ασύρματα με WiGig.
    Το ξέρω, στην τιμή που ανέφερα περιλαμβάνει νέο docking station.

  15. #15
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.337
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λες; ήδη εμφανίζεται μια έκπτωση $1200 αυτόματα, θα κάνουν και παραπάνω;
    Δεν χάνεις τίποτα να ρωτήσεις. Μόνο κερδισμένος μπορείς να βγεις.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγορά windows 10 για επαγγελματική χρήση
    Από ela002 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-16, 19:25
  2. [Other] Αγορά οικονομικού ρούτερ για οικιακή χρήση
    Από timos71 στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-10-16, 19:50
  3. Βοήθεια: αγορά μίνι φορητού ηχοσυστήματος
    Από paris1871 στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-07-16, 17:39
  4. Αγορα παλμογραφου-ρολοι για τρεξιμο κτλ κτλ
    Από Zounds στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-03-16, 21:24
  5. Αγορά νέου υπολογιστή για video editing, gaming
    Από efthiktos στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-16, 18:56

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας