Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 75
  1. #16
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια
    Μηνύματα
    82
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    Speedport Smart
    Path Level
    Fastpath
    Για όλα αυτά που λέτε σας αξίζουν συγχαρητήρια και μπράβο σας! Εμείς όμως στη Νέα Φιλαδέλφεια Αττικής κλείσαμε σήμερα ακριβώς 4 μήνες που τοποθετήθηκαν πολλές καμπίνες KV VDSL στην περιοχή μας, χωρίς να έχει ενεργοποιηθεί ούτε μία! Αυτή δε στην γειτονιά μου με αριθμό 463 είναι σκαμμένη γύρω-γύρω με ένα χαντάκι του ενός μέτρου αναμένοντας την ολοκλήρωση της ηλεκτροδότησής της από τον ΔΕΔΔΗΕ! Πολλοί κάτοικοι της περιοχής μου, λάτρεις του "γρήγορου Internet", περιμένουμε εναγωνίως την διαθεσιμότητά του από το 2012, χρονιά που το πήραν γειτονικοί μας δήμοι, δηλαδή πριν 5 χρόνια! Τώρα που είδαμε την τοποθέτηση των αντίστοιχων καμπινών, κολλήσαμε στη ηλεκτροδότησή τους τουλάχιστον από τα μέσα του περασμένου Νοεμβρίου! Όπως δε έχω ξαναγράψει στο φιλόξενο αυτό forum, τον Σεπτέμβρη που άρχισαν οι εργασίες οι υπεύθυνοι μας διαβεβαίωναν, ότι σε 2 μήνες θα απολαμβάνετε "γρήγορο Internet", γιατί "ήρθε ο ΟΤΕ στο σπίτι σας"! Αυτό είναι το 5ο μήνυμα διαμαρτυρίας για το συγκεκριμένο ζήτημα, αλλά ακόμη δυστυχώς
    για να στείλουμε ένα αρχείο 2GB, ψήνουμε καφέ και ακόμη δεν έχει φτάσει στον προορισμό του! Ευχόμαστε στις 12 Φεβρουαρίου (5μηνο), νάμαστε καλύτερα!
    Γερ.Μαραβέγιας

  2. #17
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Αμαν με τη γκρινια.
    Λες κι ο ΟΤΕ ειναι η μονη εταιρια κι ο αποκλειστικος υπευθυνος που η γραφειοκρατια δεν αφηνουν καποια θεματα της να κυλησουν γρηγορα.
    Γιατι δεν πατε να γκρινιαξετε στο www.cityofathens.gr & www.neafiladelfeia.gr;

  3. #18
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    6.762
    Downloads
    15
    Uploads
    5
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Zyxel 652-R
    SNR / Attn
    14(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Χαίρομαι που αρκετοί συνάνθρωποι μας έχουν λύσει όλα τα άλλα προβλήματα, σε αυτές τις δύσκολες εποχές που άνθρωποι καίγονται για να ζεσταθούν όπως εχτές στους Αμπελόκηπους, ούτως ώστε να έχουν αρκετό χρόνο να ασχοληθούν με τα Mbps, γιατι δεν εχουν 1080p στο youtube και γιατι δε μπορείς να μπείς στο facebook ταυτόχρονα με το κατέβασμα ταινίας.
    Πως να μετατρέψετε το Linksys WRT320N σε Linksys Ε2000

    Router Dynalink DL-WRX36 : OpenWrt 23.05.2 Shapshot
    Modem Zyxel VMG8623-T50B : Firmware Version: V5.50(ABPM.7.3)C0


  4. #19
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαίρομαι που αρκετοί συνάνθρωποι μας έχουν λύσει όλα τα άλλα προβλήματα, σε αυτές τις δύσκολες εποχές που άνθρωποι καίγονται για να ζεσταθούν όπως εχτές στους Αμπελόκηπους, ούτως ώστε να έχουν αρκετό χρόνο να ασχοληθούν με τα Mbps, γιατι δεν εχουν 1080p στο youtube και γιατι δε μπορείς να μπείς στο facebook ταυτόχρονα με το κατέβασμα ταινίας.
    Εγω πιστευω, πως αν λυσουμε το προβλημα με την προσβαση στην ελευθερη γνωση και στις νεες τεχνολογιες, εχουμε περισσοτερες πιθανοτητες να λυσουμε και αυτο το προβλημα που αναφερεις.
    Γνωση = δυναμη

    Εν τελει, σε τεχνολογικο φορουμ συχναζουμε.

  5. #20
    Εγγραφή
    11-11-2008
    Μηνύματα
    1.758
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50 VDSL Cosmote
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maravegias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για όλα αυτά που λέτε σας αξίζουν συγχαρητήρια και μπράβο σας! Εμείς όμως στη Νέα Φιλαδέλφεια Αττικής κλείσαμε σήμερα ακριβώς 4 μήνες που τοποθετήθηκαν πολλές καμπίνες KV VDSL στην περιοχή μας, χωρίς να έχει ενεργοποιηθεί ούτε μία! Αυτή δε στην γειτονιά μου με αριθμό 463 είναι σκαμμένη γύρω-γύρω με ένα χαντάκι του ενός μέτρου αναμένοντας την ολοκλήρωση της ηλεκτροδότησής της από τον ΔΕΔΔΗΕ! Πολλοί κάτοικοι της περιοχής μου, λάτρεις του "γρήγορου Internet", περιμένουμε εναγωνίως την διαθεσιμότητά του από το 2012, χρονιά που το πήραν γειτονικοί μας δήμοι, δηλαδή πριν 5 χρόνια! Τώρα που είδαμε την τοποθέτηση των αντίστοιχων καμπινών, κολλήσαμε στη ηλεκτροδότησή τους τουλάχιστον από τα μέσα του περασμένου Νοεμβρίου! Όπως δε έχω ξαναγράψει στο φιλόξενο αυτό forum, τον Σεπτέμβρη που άρχισαν οι εργασίες οι υπεύθυνοι μας διαβεβαίωναν, ότι σε 2 μήνες θα απολαμβάνετε "γρήγορο Internet", γιατί "ήρθε ο ΟΤΕ στο σπίτι σας"! Αυτό είναι το 5ο μήνυμα διαμαρτυρίας για το συγκεκριμένο ζήτημα, αλλά ακόμη δυστυχώς
    για να στείλουμε ένα αρχείο 2GB, ψήνουμε καφέ και ακόμη δεν έχει φτάσει στον προορισμό του! Ευχόμαστε στις 12 Φεβρουαρίου (5μηνο), νάμαστε καλύτερα!
    που σταλθηκε το μηνυμα διαμαρτυριας; εννοω σε ποια διευθυνση του ΟΤΕ το στειλατε;
    I admit to the possibility of the impossible.
    What i am having trouble is accepting the probability of the possibility.

  6. #21
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    ...ένας του οτε... δεν βρέθηκε ακόμα να μου εξηγήσει την λογική του:

    να έχεις το κέντρο στα 400μ να έχει vdsl εξοπλισμό μέσα, να λειτουργεί, (τα ρούτερ μου συγχρονίζουν σε vdsl (24/1) από 2015) αλλά να μην το δίνουν εμπορικά!!!
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  7. #22
    Εγγραφή
    11-07-2014
    Μηνύματα
    269
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DONKIXOTHS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι καλά όλα αυτά και μπράβο σας, αλλά ας μου εξηγήσει κάποιος γιατί ενώ βάλατε καμπίνα στην περιοχή μου από το Μάρτιο του 2016 ακόμα δεν έχει πάρει ρεύμα με αποτέλεσμα να μην έχουμε VDSL? (Η μια και μόνη στην γύρω περιοχή που δεν έχει πάρει ρεύμα)
    Και η δικια μου δεν εχει ρευμα. Την αλλαξαν τον Ιουνιο και μονο δυο καμπινες δεν εχουν ρευμα. Ο ελεγχος διαθεσιμοτητας ακομα λεει Διαθεσιμο τον Ιουνιο 2016. Απαραδεκτος ο (π)ΟΤΕ.

  8. #23
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    AS3329
    Μηνύματα
    1.647
    Downloads
    9
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzelen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γελάτε(με), αλλά το ακόμη πιο τραγικό είναι ότι αν δεν υπήρχε ο ΟΤΕ, ακόμη με μοντεμάκια θα ήμασταν ή ISDN στην καλύτερη.

    Γιατί, όπως όλοι ξέρουμε, ο ανταγωνισμός είναι αδυσώπητος και οι εναλλακτικοί έχουν πλάνο, αλλά δεν τους το επιτρέπει η κακια ΕΕΤΤ.
    Προφανώς αναφέρεσαι στον ιδιο ΟΤΕ που οταν στην υπολοιπη ευρώπη ειχαν ADSL και μερικοι δειλα δειλα καναν τα πρωτα VDSL βήματα, προωθούσε εδω στην Ελλάδα το ISDN σαν λυση για τα παντα. High speed internet @ 128 kbps κλπ κλπ.

    Για ADSL βεβαια ουτε λογος.

  9. #24
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από valen_gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς αναφέρεσαι στον ιδιο ΟΤΕ που οταν στην υπολοιπη ευρώπη ειχαν ADSL και μερικοι δειλα δειλα καναν τα πρωτα VDSL βήματα, προωθούσε εδω στην Ελλάδα το ISDN σαν λυση για τα παντα. High speed internet @ 128 kbps κλπ κλπ.

    Για ADSL βεβαια ουτε λογος.
    Οχι μιλάει για τους εναλλακτικούς που χρεώνανε τα 128kbps ενα νεφρό και κάτι ψιλά

  10. #25
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από valen_gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    προωθούσε εδω στην Ελλάδα το ISDN σαν λυση για τα παντα
    χαχα, και τώρα με το voip... προσπαθεί να το ξεφορτωθεί!!!
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  11. #26
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.639
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι μιλάει για τους εναλλακτικούς που χρεώνανε τα 128kbps ενα νεφρό και κάτι ψιλά
    Και πάλι φθηνότερα από τον ΟΤΕ ήταν που χρέωνε 2 νεφρά.
    mac rulez

  12. #27
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και πάλι φθηνότερα από τον ΟΤΕ ήταν που χρέωνε 2 νεφρά.
    Οι τιμές ήταν ίδιες σε αυτό, μια χαρά είχανε βολευτεί άλλωστε

  13. #28
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Για να ξαναγυρίσουμε στο θέμα, έχουν ξεχάσει να αναβαθμίσουν τα carrier settings για το IPv6 στα iPhone, ή είναι ιδέα μου;

  14. #29
    Εγγραφή
    27-05-2005
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    201
    Downloads
    101
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ASUS-AC52U
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 33(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ποιο vdsl ο ΟΤΕ?Ας ερθουν να δουν το καφαο απο αυτο που παιρνω την γραμμη και μετα ας βγαλουν ανακοινωση!! Ειναι του 1940 στο ΙΛΙΟΝ εν ετη 2017 ΠΑΠΑΤΖΕΣ!!!!!

  15. #30
    Εγγραφή
    08-10-2011
    Περιοχή
    περιστερι αθηνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.460
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    HOL - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    speedport-entry 2i
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    50 καρφι πεταω εδω και 9 μηνες επιτελους ξεπηξε ο κ@λος μου!!!!!αχχαχαχαχαχα.υπομονη ειχε η περιοχη ενα απο τα χειροτερα δυκτια!!!

Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-01-17, 23:10
  2. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-07-16, 13:51
  3. Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-06-16, 18:16
  4. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-06-16, 16:21
  5. Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-06-16, 15:43

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας