Σελ. 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση 61-69 από 69
  1. #61
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fits79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα εννοειτε οτι θα υποστηριζες τον jkoukos δεν περιμενα με τη καμια να υποστηριξεις εμενα.

    Δεν ειπα, ουτε αφησα να εννοηθεί ποτε οτι τα ξερω ολα οπως κανει ο jkoukos.

    Απλα ειπα οτι μιλησα με το cosmote vdsl support και εκει που ο jkoukos ελεγε οτι δεν μπορεις να εχει voip με αλλο μηχανημα εκτος απο αυτο που δινει η cosmote δεν ισχυει.
    Τοσο απλα.
    Δεν ισχύει πλέον, υπάρχει μεγάλη διαφορά

  2. #62
    Εγγραφή
    20-12-2006
    Μηνύματα
    1.356
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Και εντελως τυχαια ολο αυτο αλλαξε τις τελευταιες 2-3 μερες.

    Εντελως τυχαια ομως.

  3. #63
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fits79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα εννοειτε οτι θα υποστηριζες τον jkoukos δεν περιμενα με τη καμια να υποστηριξεις εμενα.

    Δεν ειπα, ουτε αφησα να εννοηθεί ποτε οτι τα ξερω ολα οπως κανει ο jkoukos.

    Απλα ειπα οτι μιλησα με το cosmote vdsl support και εκει που ο jkoukos ελεγε οτι δεν μπορεις να εχει voip με αλλο μηχανημα εκτος απο αυτο που δινει η cosmote δεν ισχυει.
    Τοσο απλα.
    Παιδια εληξε το θεμα ... γινεται μπερδεμα ... ο jkoukos εχει αρκετες γνωσεις ... και εγω μεχρι χτες ελεγα οτι δεν δινει τα κωδικα ο οτε ... μεχρι που εσυ και 2-3 αλλοι φιλοι ειπαν οτι πλεον τα δινουν

  4. #64
    Εγγραφή
    20-12-2006
    Μηνύματα
    1.356
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Respect απλα.
    Τουλαχιστον εσυ το παραδεχεσαι οτι μεχρι εχτες ελεγες αλλα και σημερα μετα τα νεα δεδομενα λες αλλα κατι που ο jkoukos δεν κανει γιατι παντα οτι ελεγε/λεει ειναι το σωστο.

  5. #65
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fits79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλα ειπα οτι μιλησα με το cosmote vdsl support και εκει που ο jkoukos ελεγε οτι δεν μπορεις να εχει voip με αλλο μηχανημα εκτος απο αυτο που δινει η cosmote δεν ισχυει.
    Τοσο απλα.
    Αν παρακολουθούσες τη νέα υπηρεσία του ΟΤΕ από την αρχή, θα ήξερες όπως πολλά μέλη στο φόρουμ ποια είναι η πραγματικότητα.

    Όταν πριν από 1,5 χρόνο έδινε πιλοτικά την υπηρεσία για δοκιμή σε κάποιους πελάτες, γνωρίζαμε ότι μπορούσε να δουλέψει και σε άλλες συμβατές συσκευές, αρκεί να είχες τους κωδικούς.
    Ο ΟΤΕ όμως δεν τους έδινε και οι πληροφορίες ανέφεραν ότι αυτοί άλλαζαν περιοδικά, ενώ όσοι τους ζητούσαν έπαιρναν έναν δοκιμαστικό με ισχύ 1-2 ημερών. Ακόμη και να ήξερες πως να τους αποκαλύψεις μέσα από την συσκευή που παρείχε, η τηλεφωνία θα σταματούσε αργότερα από την δικιά σου, καθώς αυτή δεν του έπαιρνε αυτόματα μέσω του server (όπως το έκανε η δικιά του συσκευή), πράγμα που καθιστούσε άσκοπη όλη αυτή την διαδικασία.
    Επιπλέον ο ΟΤΕ έδινε τις απαραίτητες πληροφορίες μόνο υπό συγκεκριμένες προϋποθέσεις και όχι σε οικιακές συνδέσεις.

    Έτσι όλοι αναφέραμε ότι για να δουλέψει σωστά η τηλεφωνία μπορούσε να γίνει με άλλον τρόπο, που κάποια μέλη δοκίμασαν και αναφέρονται σε διάφορα θέματα οι σχετικοί οδηγοί. Και αυτό ίσχυε μέχρι που ήρθες εσύ και μας άνοιξες τα μάτια.
    Βλέπεις τόσους μήνες κανείς μας δεν ήξερε την πραγματικότητα, αλλά και ούτε είχε ρωτήσει τον πάροχο, ακόμη και τα μέλη που είχαν εξ αρχής αυτή την υπηρεσία. Να 'σαι καλά και σ' ευχαριστούμε που είδαμε το φως το αληθινό.

  6. #66
    Εγγραφή
    20-12-2006
    Μηνύματα
    1.356
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Τωρα γινεσαι ειρωνικος κατι που εγω δεν εγινα ποτε μαζι σου.

    Απλα σου ειπα οτι δεν δεχεσαι ποτε να εχεις λαθος κατι που τελικα αποδείχτηκε και συνεχιζεις να το κανεις.

    Εγω δεν ειπα ποτε μου οτι τα ξερω ολα και δεν κανω ποτε λαθος κατι που εσυ τονιζεις συνεχως και αδιαλείπτως σε ολα σου τα ποστ.

    Αφου λοιπον θελεις να εισαι ειρωνας ας εισαι δεν με απασχολει και ουτε θα πεσω στο επιπεδο σου να σου απαντησω με αντίστοιχη ειρωνια παρολο που ανετα μπορω να το κανω.

  7. #67
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Καλά θα κάνεις να μην πέσεις στο επίπεδό μου, διότι ο βούρκος που κολυμπάω βρωμάει πολύ.
    Μόνο μια ερώτηση. Σε ποιο σημείο ακριβώς δηλώνω ότι τα ξέρω όλα και δεν κάνω λάθος; Εννοείς για τις παραθέσεις των links με τις πληροφορίες άλλων μελών, για να σου δείξω πως έχει το ιστορικό;
    Μάλιστα στο συγκεκριμένο θέμα (των κωδικών), ήμουν από αυτούς που δεν πίστευα ότι σύντομα θα δοθούν στους οικιακούς πελάτες οι κωδικοί, παρά μετά από κάποια χρόνια. Ναι, έπεσα πολυυυύ έξω!

  8. #68
    Εγγραφή
    16-01-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    210
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Netgear Nighthawk R7000
    Για να γυρίσουμε on topic...

    Νομίζω πλέον με την voip, που τώρα έχει μόνο ο ΟΤΕ αλλά μελλοντικά θα έχουν όλοι, είναι μονόδρομος το να χρησιμοποιείς το default router του ISP και να συνδέεις με WAN ένα σκέτο router που να αναλαμβάνει ότι έχει να κάνει με wifi και εσωτερικό δίκτυο. Σε αυτή την λύση πήγα και εγώ, όπου κράτησα για να φέρνει το internet την σαπίλα του ΟΤΕ και το routing το χει αναλάβει ένα netgear r7000, με το οποίο είμαι απόλυτα ευχαριστημένος την μία εβδομάδα που το χρησιμοποιώ. Είναι λίγο τσιμπημένη η τιμή, αλλά τι να κάνουμε... Αν είσαι όλη μέρα μέσα στα καλώδια, θες κάτι να μην σου σπάει τα νεύρα :P
    Must be a reason why Im king of my castle

  9. #69
    Εγγραφή
    20-12-2006
    Μηνύματα
    1.356
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Μολις μιλησα και με 4net/nova και πλεον προσφερει και αυτη vdsl50 σπιτι μου.

    Απο καποια πραγματα που ρωτησα μου ειπαν οτι δινουν το "TECHNICOLOR TD5336" που ειναι κλειδωμενο και μπαινεις στο μενου του σαν απλος χρηστης(User) και οχι σαν διαχειριστής(Administrator) οπως επισης και το οτι δεν στο δινουν σε μορφη χρησιδανείου και με το που τελειωσει το 2ετες πακετο που εχεις κανει παραμενει δικο σου.

    Δεν δινει voip η nova αν δεν το ζητησεις.

Σελ. 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345

Παρόμοια Θέματα

  1. vdsl modem router σε adsl γραμμη
    Από netstorm στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-16, 10:29
  2. [Other] VDSL MODEM/ROUTER ANNEX B
    Από ilvou στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-08-16, 06:23
  3. [Other] Αναζητηση adsl/vdsl modem/router για Forthnet
    Από No_spoon στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-03-16, 13:12
  4. [Other] Αγορά VDSL modem/router και λοιπές οδύσσειες.
    Από Orbiter στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-03-16, 00:30
  5. VDSL modem router σε ΑDSL γραμμη
    Από BigMen2007 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 364
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-02-16, 14:49

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας