Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Γέρακας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    442
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΓΕΡΑΚΑΣ
    Router
    Thomson TG 585 v8
    Καλησπέρα και συγχαρητήρια!

    Ετοιμάζομαι να κάνω αίτηση στην NetOne αλλά έχω μερικές απορίες.

    1. Ο αριθμός του ΟΤΕ που έχω (και είναι στο ονομά μου) είναι πλήρως απόρρητος. Θα παραμείνει απόρρητος? Πρέπει να κάνω κάποια αίτηση? έχει χρέωση?

    2. Τελικά θα πάρω το πακέτο με το Full LLU. Η φορητότητα ισχύει και δεν θα χάσω το νούμερο ΟΤΕ που έχω (και γνωρίζουνε χρόοοονια τώρα φίλοι - γνωστοί - συγγενείς) , ισχύει?

    3. Οι χρεώσεις για την σταθερή τηλεφωνία (και τις δύο γραμμές - δύο γραμμές δίνετε ε?) είναι 100% ΔΩΡΕΑΝ για αστικές και υπεραστικές , ισχύει?

    4. Στην αίτηση για Full LLU τι επιλέγω ? (σορρυ αλλά στα Ελληνικά δεν ξέρω πως λέγεται το Full LLU στα ελληνικα... )

    5. Χρόνος ενεργοποίησης? (μάλλον αυτή είναι δύσκολη ερώτηση ... και είναι δεκτόν να μην απαντηθεί! )

    Αυτά τα πολλά, περιμένω τις απαντήσεις σας (όσο ποιό γρήγορα απαντηθούνε - τόσο ποιό γρήγορα θα κάνω την αίτηση )

    Σας ευχαριστώ πάρα πολύ,

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pantakos : 12-05-07 στις 00:18.

  2. #2
    Το avatar του μέλους Netone2
    Netone2 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pantakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα και συγχαρητήρια!

    Ετοιμάζομαι να κάνω αίτηση στην NetOne αλλά έχω μερικές απορίες.

    1. Ο αριθμός του ΟΤΕ που έχω (και είναι στο ονομά μου) είναι πλήρως απόρρητος. Θα παραμείνει απόρρητος? Πρέπει να κάνω κάποια αίτηση? έχει χρέωση?

    2. Τελικά θα πάρω το πακέτο με το Full LLU. Η φορητότητα ισχύει και δεν θα χάσω το νούμερο ΟΤΕ που έχω (και γνωρίζουνε χρόοοονια τώρα φίλοι - γνωστοί - συγγενείς) , ισχύει?

    3. Οι χρεώσεις για την σταθερή τηλεφωνία (και τις δύο γραμμές - δύο γραμμές δίνετε ε?) είναι 100% ΔΩΡΕΑΝ για αστικές και υπεραστικές , ισχύει?

    4. Στην αίτηση για Full LLU τι επιλέγω ? (σορρυ αλλά στα Ελληνικά δεν ξέρω πως λέγεται το Full LLU στα ελληνικα... )

    5. Χρόνος ενεργοποίησης? (μάλλον αυτή είναι δύσκολη ερώτηση ... και είναι δεκτόν να μην απαντηθεί! )

    Αυτά τα πολλά, περιμένω τις απαντήσεις σας (όσο ποιό γρήγορα απαντηθούνε - τόσο ποιό γρήγορα θα κάνω την αίτηση )

    Σας ευχαριστώ πάρα πολύ,



    1.Θα παραμείνει ! Δεν έχει χρέωση μπορείς να ενημερωθείς στο 13860 πως θα γίνει αυτό

    2.Ισχύει

    3. Ισχύει ( Αν κάνεις φορητότα αριθμού θα πάρεις μια γραμμή ( τηλεφωνικό αριθμό ) από την NetOne και μια η μεταφερόμενη

    4. Αφού ενημερωθείς για τις ευκολίες και δυσκολίες της κάθε περίπτωσης από το CC στο 13860 θα επιλέξεις είτε ενεργό με φορητότητα είτε ανενεργό με φορητότητα.

    5. Απαντάμε ξεκάθαρα !

    Επισήμως 13 εργάσιμες ημέρες για τον ενεργό με φορητότητα για τον δε ανενεργό πάλι 13 εργάσιμες ημέρες σύμφωνα με την νομοθεσία RUO2007 . Στον ανενεργό έχουμε αποφασίσει σαν εταιρεία , πάντα σκεπτόμενοι το πως θα εξυπηρετήσουμε περισσότερο τον συνδρομητή , το αίτημα φορητότητας να γίνεται σε δεύτερο χρόνο.
    Δηλαδή αφού παραλάβουμε τον βρόχο και τον μετρήσουμε εμείς με τους δικούς μας τεχνικούς , επιβεβαιώνοντας την σωστή λειτουργία του ζεύγους καλωδίων , μετά παραδίδουμε την φορητότητα. Αυτό σημαίνει ότι αρχικά θα έχεις την υπηρεσία ADSL και σε λίγες μέρες μετά και την φορητότητα του αριθμού σου . Επομένως να υπολογίζεις πως μετά την παράδοση του ανενεργού βρόχου σε 13 εργάσιμες μέρες, μετά λίγες μέρες που συνολικά δεν θα υπερβαίνουν τις 20 εργάσιμες θα έχεις και τον αριθμό στον οποίο έγινε αίτημα φορητότητας.

    Τώρα αν επιλέξεις αίτημα ενεργού βρόχου με φορητότητα θέλουμε να γνωρίζεις πως υπάρχει το ενδεχόμενο να παρουσιασθούν προβλήματα λόγο συγχρονισμού της παράδοσης του βρόχου και της μεταφοράς του αριθμού την ίδια μέρα ( due date) που φυσικά δεν οφείλονται στην εταιρεία μας. Για αυτό και την χρονική περίοδο αυτή προτείνουμε στους συνδρομητές μας αιτήματα ανενεργού βρόχου εκτελώντας το αίτημα φορητότητα σε δεύτερο χρόνο , κάτι που παρά το γεγονός ότι αυτό μας επιβαρύνει διαχειριστικά προτιμάμε να το επωμισθούμε εις όφελος του μελλοντικού συνδρομητή μας.

    Ελπίζω να σε βοηθήσαμε

    Netone2

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-07-08, 20:27
  2. Αριθμός VoIP
    Από DarkClaw στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-07, 20:05
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-10-07, 13:19
  4. Αριθμός μηνυμάτων;;
    Από morrison100 στο φόρουμ Η Γνώμη σας
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-07, 23:37
  5. Νέος αριθμός
    Από nikolaos7 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-07, 20:56

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας